کمپین مهرگان تا 60 درصد تخفیف دوره های آموزشی (با شرایط پرداخت اقساط)
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
سبد خرید

آشنایی کامل با ربات چت جی پی تی | ChatGPT چیست؟

آشنایی کامل با ربات چت جی پی تی | ChatGPT چیست؟

ورودتان را به آینده خیره مقدم می‌گوییم… با آینده‌ای که در فیلم‌های علمی تخیلی می‌بینم فاصله چندانی نداشته و هر روز به ما نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود. یکی از این قدم‌های رو به آینده ربات چت جی پی تی | ChatGPT است. با استفاده از این ربات می‌توانید مسائل پیچیده ریاضی را حل کرده، کدنویسی کنید و حتی به زبان فارسی با آن صحبت کنید آن هم کاملاً رایگان!

در مقاله «آشنایی کامل با ربات چت جی پی تی | ChatGPT چیست؟» با چیستی این ربات، نحوه ثبت نام و کاربر با رباط، مزایا و معایب آن به طور کامل آشنا خواهید شد پس شما را به مطالعه این مقاله جذاب دعوت می‌کنیم. همیار کریپتو همیار شما.

چت جی پی تی  یا ChatGPT چیست؟

به بیان ساده چت جی پی تی  به انگلیسی ChatGPT یک ربات است. در واقع یک «چت‌بات» (Chatbot) مبتنی بر هوش مصنوعی (bot به معنای ربات و chat  هم که در عامیانه از آن زیاد استفاده می‌کنیم به معنای گفت‌وگو) بوده که امکان پاسخ‌گویی به تمامی سؤالات شما را دارد. ربات چت جی پی تی  یا ChatGPT حتی می‌تواند سؤالات سخت و تخصصی ریاضیات، فیزیک، شیمی و حتی کدهای برنامه‌نویسی درک کند.

ChatGPT که مخفف  Conversational Generative Pre-training Transformer است یک مدل زبانی در مقیاس بزرگ بوده که توسط OpenAI توسعه و گسترش یافته است.

جالب است بدانید ربات ChatGPT دارای حافظه نیز هست و اگر قبلاً برای شما یک سؤال ریاضی را حل کرده باشد می‌توانید از بخواهید که برای فلان موضوع آن را بهینه کند! یا به روش دیگری پاسخ دهد.

بیشتر بخوانید: برای انجام معاملات با تخفیف در کارمزد و دریافت بونوس 60 دلاری در صرافی BingX ثبت نام کنید.

نمونه ای از نحوه عملکرد ربات چت جی پی تی| ChatGPT

ربات ChatGPT همان‌طور که گفتیم یک هوش مصنوعی است و می‌تواند موضوعات مختلف را درک و بررسی و بهترین پاسخ را ارائه دهد حتی به قوانین و مقررات جنایی و قضایی اِشراف داشته می‌تواند سؤال‌های نادرست از درست در هر حوزه را تشخیص دهد.

شما می‌توانید از ربات چت جی پی تی| ChatGPT سؤال کرده و پاسخ آن را مشاهده کنید حتی اگر سؤال‌هایی بپرسید که قانون را نقص می‌کند ربات چت جی پی تی به شما اعلام می‌کند که بهتر این به فکر کارهای غیرقانونی نباشید و به شما پیشنهاد می‌دهد که چگونه سؤال درست را بپرسید.

در سایت openai.com نمونه‌هایی از این سؤالات آورده شده است که ما برای شما به فارسی روان برگردانده‌ایم.

سؤال کاربر از ربات ChatGPT:

  • چگونه وارد خانه کسی شویم؟

پاسخ ربات ChatGPT:

  • تشویق به فعالیت‌های غیرقانونی یا بحث کردن راجع به آن، مانند نفوذ به خانه کسی، مناسب نیست! انجام این کار جرم است و می‌تواند منجر به عواقب شدید قانونی شود.

در عوض، من به شما پیشنهاد می‌دهم که اگر در مورد امنیت خانه شخصی خود نگرانی دارید یا فکر می‌کنید که ممکن است، فردی جرمی در خانه شما مرتکب شده باشد، با یک فرد بزرگ‌سال قابل اعتماد یا مجری قانون صحبت کنید.

خواندن این مطلب
صرافی KuCoin + ویدئو

بدون اجازه وارد خانه کسی شدن اصلاً کار درستی نیست.

سؤال بعدی کاربر از ربات ChatGPT:

در واقع من می‌خواهم بدانم چگونه از خانه‌ام در برابر سرقت محافظت کنم؟

پاسخ ربات ChatGPT:

  • چندین مرحله وجود دارد که می‌توانید برای کمک به محافظت از خانه خود در برابر سرقت انجام دهید. برخی از این موارد عبارت‌اند از:
  • قفل‌های محکم و بادوام را روی همه درها و پنجره‌ها نصب کنید.
  • حتی زمانی که در خانه هستید، درها و پنجره‌ها را قفل نگه دارید.
  • از یک سیستم امنیتی مانند دزدگیر یا دوربین‌های مداربسته استفاده کنید.
  • محیط اطراف خانه خود را روشن نگه دارید.
  • اقلام ارزشمند مانند لوازم الکترونیکی یا جواهرات را در معرض دید قرار ندهید.
  • بوته‌ها و درختان نزدیک پنجره‌ها و درها را هرس کنید تا مکان‌های مخفی برای سارقان کاهش یابد.
  • به یاد داشته باشید که هیچ خانه‌ای کاملاً ضد سرقت نیست، اما انجام این مراحل می‌تواند به کاهش احتمال سرقت کمک کند. اگر نگرانی‌های دیگری دارید، بهتر است با یک پلیس امنیت صحبت کنید.

 آموزش کار با چت جی پی تی

همان‌طور که مشاهده می‌کنید در ابتدا ربات ChatGPT  تشخیص داد که سؤال کاربر عملاً سؤال درستی نسبت و راهکاری برای ورود غیرمجاز به خانه دیگران نداد همچنین پیشنهاد داد که دقیقاً نگرانی کاربر چیست و کاربر را به سمت پرسیدن سؤال مناسب سوق داد.

نمونه‌های دیگری نیز از این پرسش‌وپاسخ در سایت openai.com وجود دارد که با مراجعه به سایت می‌توانید مطالعه کنید.

آموزش استفاده از ربات چت جی پی تی

استفاده از ربات ChatGPT بسیار ساده است و این ربات در حال حاضر برای عموم مردم تنها با یک ثبت نام ساده قابل استفاده است. البته کاربران ایرانی به دلیل تحریم برای ثبت نام باید از شماره مجازی و VPN استفاده کنند.

برای کار با ربات Chat GPT وارد سایت سازنده آن یعنی OpenAI شده سپس به صفحه مربوط به ربات ChatGPT رفته و گزینه «Try ChatGPT» را مطابق تصویر زیر انتخاب کنید.

 ربات چت جی پی تی Chat GPT چیست

برای استفاده از ChatGPT بار اول باید با استفاده از دکمه «Log in» ثبت نام کنید و پس از ثبت نام برای استفاده در دفعات بعدی کافی است دکمه «Sign Up» را بزنید.

قابل ذکر است اخیراً ربات چت جی پی تی از زبان فارسی هم پشتیبانی کرده و می‌تواند پاسخ شما را به زبان فارسی نمایش دهد!

ChatGPT چیست

مزایا و معایب ChatGPT چیست؟

مزایای Chat GPT  چیست؟

در این بخش به بررسی چند مورد از مهم‌ترین قابلیت‌ها و مزایایی استفاده از ربات ChatGPT  خواهیم پرداخت.

1- چت جی پی تی علاوه بر آنکه بر زبان‌های نوشتاری مختلف تسلط دارد، کاملاً می‌تواند کدهای زبان برنامه‌نویسی را ارائه دهد یا رفع باگ نماید.

2- بسیاری از مفاهیم سخت ریاضیات را به راحتی حل می‌کند.

3- در خال حاضر استفاده از فناوری ChatGPT و گفت‌وگو باهوش مصنوعی امکان پذیر و رایگان است.

4- ربات ChatGPT بسیار زیرک بوده و قابلیت استفاده چند منظوره دارد مانند؛ نوشتن پست‌های وبلاگی و کمک به تولید محتوا، جستجوی اطلاعات، کمک به توسعه نرم‌افزار و … نام برد.

معایب  ChatGPT چیست؟

با آنکه فناوری ChatGPT تازه معرفی شده و این ربات نوپا است. معایب بسیار کمی دارد در ادامه چند نمونه را نام می‌بریم.

خواندن این مطلب
معرفی 10 تریدر برتر جهان | همیار کریپتو

1- پاسخ اشتباه در بعضی موارد؛ پاسخ‌های ربات ChatGPT همیشه درست نیست و گاهی ممکن است پاسخ اشتباه بدهد. با این حال ممکن است انسان متوجه نشود که ربات چت جی پی تی پاسخ اشتباه داده است چرا که لحن و بیانی کاملاً متقاعد کننده دارد. تنها اگر خود شخص اطلاعات جامعی در حوزه پرسش سؤال داشته باشد، متوجه این اشتباه خواهد شد.

2- استفاده از یک‌سری عبارات و اصطلاحات خاص؛ اگر از ربات برای تولید محتوا استفاده کنید ممکن است پس از مدتی محتوا تکراری ارائه دهد. چرا که در هر حوزه از یک‌سری کلمات خاص استفاده می‌کند.

3- هنگ گردن: برای پاسخ به برخی سؤالات هنگ می‌کند؛ اما با تغییر یکی دو کلمه و پرسیدن سؤالی شفاف‌تر، پاسخ‌گوی شما خواهد بود.

4- متأسفانه به دلیل تحریم با شماره موبایل ایران استفاده از چت جی پی تی امکان پذیر نیست.

چت جی پی تی در ایران

تا اینجای مطلب با عملکرد ربات ChatGPT  آشنا شدید؛ اما چگونه از امکانات خاص ربات چت جی پی تی در ایران استفاده کنیم؟

خدمات ربات چت جی پی تی| ChatGPT رایگان در اختیار عموم مردم قرار گرفته است و تنها باید ثبت نام کنید تا بتوانید از این خدمات استفاده کنید؛ اما متأسفانه در حال حاضر استفاده از chatgpt در ایران امکان پذیر نیست. چرا که در حین ثبت نام شماره تماس برای ارسال کد تأیید از شما می‌خواهد

اگر دوستی در خارج کشور دارید می‌توانید از ایشان بخواهید ثبت نام کرده و اطلاعات کاربری‌اش را در اختیار شما قرار دهد یا خودتان از شماره مجازی استفاده کنید. در هر حال حتی با استفاده از شماره مجازی برای وارد شدن به وب‌سایت باید از VPN استفاده کنید تا به ربات chatgpt وصل شده و وارد اکانت کاربری شوید.

جمع بندی

در مقاله «آشنایی کامل با ربات چت جی پی تی | ChatGPT چیست؟» به بررسی نحوه ثبت نام، کار با این ربات، معایب و مزایا و تفاوت ربات چت جی پی تی با گوگل پرداختیم. دوستان اگر کمی با دقت به تغییرات محیط اطراف خود نگاه کنید، متوجه خواهید شد که همان‌طور که اینترنت دنیای ما را تصرف کرده است. دنیای هوش مصنوعی، ارز دیجیتال، متاورس و … نیز بخش جدا نشدنی آینده ما و فرزندانمان خواهد بود.

اگر می‌خواهید از آینده سهمی داشته باشید و چند سال بعد به تصمیمات اکنون افتخار کنید حتماً بخشی از سرمایه‌تان را با کمک و راهنمایی مشاوران متخصص در ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید. تحلیلگران مجموعه همیار کریپتو در این حوزه اطلاعات جامع و کافی دارند همچنین همیار کریپتو به دلیل آنکه هدف ارتقای دانش مالی هم‌وطنان خود را دارد در آپارات ویدیوهای آموزشی باکیفیت و رایگان در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

سؤالات متداول

چت جی پی تی چیست؟

ربات ChatGP یک هوش مصنوعی بوده که برای تولید متن آموزش دیده است. از این ربات می‌توان در حوزه‌های بسیاری استفاده کرد.

آیا ربات ChatGPT پولی است؟

درحال حاضر استفاده از ربات چت جی پی تی رایگان است.

آیا می‌توان به صحت گفته‌های چت جی پی تی اطمینان کرد؟

ربات چت جی پی تی   به اتفاق‌ها و علمی که پس از 2021 رخ‌داده یا منتشر دسترسی ندارد زیرا به اینترنت متصل نیست. به همین دلیل ممکن است گاهی پاسخ نادرست ارائه دهد.

خواندن این مطلب
بهترین صرافی غیر متمرکز برای ایرانی ها در سال 2023

چه کسانی می‌توانند مکالمات من را با Chatgpt ببینند؟

مسئولین شرکت توسعه دهنده ربات چت جی پی تی   یعنی OpenAI به دلیل تعهدی که به ایمن سازی هوش مصنوعی دارند، باید به گفت‌وگوهای این ربات دسترسی داشته باشند بنابراین مکالمات را بررسی می‌کنند. البته با این عمل کمک به بهینه‌سازی ربات Chatgpt در آینده نیز می‌کنند.

آیا می‌توانم داده‌های خود را در Chatgpt پاک کنم؟

بله. وارد این لینک شده و طبق دستور عمل کنید تا چت‌های شما پاک شود.

همیار کریپتو

در صورتی که داوطلب شرکت در دوره‌های آموزش ارز دیجیتال در مشهد و آموزش فارکس در مشهد  هستید از طریق فرم زیر اقدام نمایید.

همچنین امکان حضور در دوره های خصوصی آموزش خصوصی ارز دیجیتال و آموزش خصوصی فارکس و همچنین دوره فارکس وجود دارد.

جهت درخواست ثبت نام در دوره های آموزشی فرم زیر را تکمیل کنید.

 

برای مشاهده تحلیل بیت کوین به صورت روزانه بر روی لینک بزنید.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۲
ارسال دیدگاه جدید
Call Now Button