کمپین مهرگان تا 60 درصد تخفیف دوره های آموزشی (با شرایط پرداخت اقساط)
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
سبد خرید

ویتالیک بوترین: اتریوم در خطر است اگر…

ویتالیک بوترین: اتریوم در خطر است اگر...

اخبار اتریوم:

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، نقشه راه جدیدی را برای شبکه ارائه کرد که طی چند سال آینده باید دنبال شود و استدلال کرد که دومین بلاکچین بزرگ جهان باید اهداف کلیدی مقیاس بندی لایه 2، امنیت کیف پول و حریم خصوصی را به صورت هماهنگ پیش ببرد.

بوترین در وبلاگ خود می گوید که شبکه اتریوم باید به طور همزمان به این مؤلفه ها بپردازد. در غیر این صورت بلاکچین ممکن است شکست بخورد.

توییت ویتالیک بوترین

لینک توییت

بوترین در این پست وبلاگی با عنوان “سه انتقال” نوشت که انتقال های فنی باید به طور همزمان مورد بررسی قرار گیرند تا اجزای کلیدی پروتکل حفظ شود و در عین حال “تجربه ای جهانی و بدون مجوز برای کاربران عادی” فراهم شود.

وی گفت: “در عین حال که این سه انتقال بسیار مهم هستند، به دلیل هماهنگی بسیار زیاد مورد نیاز بین آنها، چالش برانگیز نیز هستند.”

بوترین در این پست نوشت که انتقال های فنی باید به طور همزمان مورد بررسی قرار گیرند تا اجزای کلیدی پروتکل حفظ شود و در عین حال “تجربه ای جهانی و بدون مجوز برای کاربران عادی” فراهم شود.

 

پوسته پوسته شدن لایه 2

اولین مؤلفه یعنی مقیاس بندی لایه 2، بسیار مهم است زیرا بوترین استدلال می کند که اگر اتریوم در این زمینه شکست بخورد، «هر محصولی هم که هدف این بازار انبوه است، به ناچار زنجیره را ترک می کند و راه حل هایی متمرکز برای همه چیز اتخاذ می کند».

اتریوم با مجموعه ZK که توسط Polygon و Matter Labs منتشر شده است در چند ماه گذشته رشد چشمگیری از نظر تعداد شبکه های لایه 2 داشته است، و همچنین اتریوم قرار است اواخر امسال تحت یک ارتقای بزرگ به نام Dencun قرار گیرد که شامل یک ویژگی فنی به نام proto-danksharding می‌شود که هدف آن کمک به ارزان‌تر کردن rollup‌ها است.

امنیت کیف پول کریپتو

مولفه دوم مورد بررسی، امنیت کیف پول است که شامل انتقال کیف پول های همه کاربران به کیف پول های قرارداد هوشمند است. بوترین استدلال می کند که برای کاربران راحت است که پرداخت ها و داده های رمزنگاری خود را در زنجیره ذخیره کنند، در غیر این صورت به نهادهای متمرکز منتقل می شوند.

حریم خصوصی اتریوم

بوترین همچنین پیشنهاد می‌کند که مولفه نهایی یعنی حریم خصوصی، بسیار مهم است، در غیر این صورت «اتریوم شکست می‌خورد»، زیرا تمام فعالیت‌های زنجیره‌ای کاربران خود را برای عموم قابل مشاهده خواهد کرد.

این فقط ویژگی های پروتکل نیست که باید بهبود یابد. بوترین می نویسد: در برخی موارد، نحوه تعامل ما با اتریوم باید کاملاً اساسی تغییر کند و به تغییرات عمیق در برنامه ها و کیف پول ها نیاز دارد.

بیشتر بدانید: ویتالیک بوترین کیست؟ خالق اتریوم و ثروت آن

دیدگاه ما

ویتالیک بوترین در رودمپ جدیدی که برای اتریوم ارائه کرده براهمیت سه مولفه ی اساسی در بلاکچین اتریوم تاکید کرده است: تقویت لایه دوم، امنیت کیف پول، و حریم خصوصی قدرتمند.
شکافی در هر کدام از این سه گزینه، بلاکچین را با خطر متمرکز شدن مواجه می‌کند.

خواندن این مطلب
مقایسه سبک‌ های پرایس اکشن | انواع پرایس اکشن چیست؟

 

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید
Call Now Button