اختلال در شبکه سولانا را از دسترس خارج کرد

اختلال در شبکه سولانا

اختلال در شبکه سولانا را از دسترس خارج کرد

بعدازظهر روز چهارشنبه به دلیل اختلال در شبکه سولانا (Solana) دسترسی به آن دچار مشکل شد و برای ساعتی از دسترس خارج شد. صفحه رسمی Solana Status و حساب توییتری این شبکه، این موضوع را بلافاصله گزارش کردند.

به گفته آناتولی یاکوونکو (Anatoly Yakovenko)، هم بنیان‌گذار سولانا و دیگر توسعه دهندگان شبکه، این مشکل به دلیل وجود یک باگ در ویژگی durable nonce این بلاک چین ایجادشده است. یاکوونکو در توییتی نوشت که این مشکل باعث شد بخشی از شبکه بلوک را نامعتبر فرض کند و در نتیجه  اجماعی میان آن‌ها حاصل نشده است.

اعتبارسنج ها با همکاری یکدیگر بعد از غیرفعال کردن ویژگی مذکور، شبکه سولانا را مجدد راه اندازی کردند. یاکوونکو اطمینان داده است که در به روز رسانی بعدی این اشکال برطرف خواهد شد. طبق اعلام صفحه رسمی سولانا این شبکه در مجموع به مدت 4 ساعت و 10 دقیقه قطع‌شده است.

گفتنی است که طی 24 ساعت گذشته قیمت سولانا با 13.85% کاهش به حدود 38.60 دلار رسیده و این کاهشی 84 درصدی نسبت به رکورد 260 دلاری ماه نوامبر گذشته (آبان 1400) را نشان می‌دهد.

جهت درخواست ثبت نام در دوره های آموزشی همیار کریپتو در مشهد فرم زیر را تکمیل کنید.

شایان ذکر است که طی چند ماه گذشته سولانا دو مورد از کارافتادگی مهم را تجربه کرده است. اولاً سپتامبر گذشته (شهریور 1400)، این شبکه پس از اشباع شدن با تراکنش‌های ارسال شده به پروتکل DeFi برای راه‌اندازی توکن های جدید، تقریباً 18 ساعت از کار افتاد. در مورد دوم هم که به تازگی (10 اردیبهشت) رخ داد، پس از آن که ربات‌های ضرب NFT برنامه‌های خودکاری که برای اجرای پروژه جدید NFT طراحی شده‌ بودند باعث شدند شبکه سولانا با 6 میلیون تراکنش در ثانیه روبرو شود، این شبکه با قطعی گسترده و اختلال دیگری مواجه شد.

چنانچه قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال و خرید و فروش ارز دیجیتال را دارید، اما فرصت کافی یا تخصص لازم برای تحلیل بازار را ندارید، برای سرمایه گذاری موفق در ارزهای دیجیتال و در امان ماندن از کلاهبرداران و شکارچیان ارز دیجیتال می‌توانید از دوره‌های آموزشی ارز دیجیتال همیار کریپتو استفاده کنید.

این دوره‌ها بر اساس تحلیل بازار و متناسب با نیاز مخاطبان از پایه تا پیشرفته طراحی و بروز می‌شوند. تیم همیار کریپتو برای کمک به علاقه‌مندانی که قصد ورود به این بازار رادارند دوره های آموزش ارز دیجیتال در مشهد را به‌صورت حضوری در مشهد و غیرحضوری برای علاقه‌مندان در نقاط مختلف کشور در فضای اسکای روم برگزار می‌کند.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

بینگ ایکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

مکسی

IP خارج از ایران نیاز دارد

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

صرافی تبدیل

تبدیل

IP خارج از ایران نیاز ندارد

2 دیدگاه در “اختلال در شبکه سولانا را از دسترس خارج کرد

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button