استخراج ارز دیجیتال در مشهد

نسل جدید ماینرهای متاورسی

رمز ارزها برای فعالیت کردن به شبکه بلاک چین نیاز دارند. شبکه بلاک چین متشکل از بلاک‌هایی است که توسط زنجیر به یکدیگر متصل شدند. روند کامپیوتری که در آن اطلاعات شبکه مورد تائید قرارگرفته، بلاک جدید ساخته می‌شود و اطلاعات به شبکه بلاک چین زنجیر می‌شود را ماینینگ می‌گویند. در این مقاله سعی داریم شما را با مفهوم استخراج آشنا کنیم و نکاتی درمورد استخراج ارز دیجیتال در مشهد بیان کنیم.

استخراج درواقع فرآیندی است که طی آن یکسری محاسبات ریاضی برای تائید تراکنش‌ها و تولید رمز ارزها صورت می‌گیرد. به افرادی که به کار استخراج رمز ارزها مشغول‌اند، ماینر می‌گویند. ماینر ها درازای انجام عملیات استخراج، رمز ارز دریافت می‌کنند. برای انجام این کار نیاز به دانش تخصصی زیادی ندارید. استخراج ارز دیجیتال انقلابی در سیستم‌های پرداخت ایجاد کرده است.

در فرایند ماینینگ هر کامپیوتر با حل کردن محاسبات ریاضی در شبکه بیت کوین دریافت می کند. دو الگوریتم اثبات سهام و اثبات کار هم در این فرایند دخیل هستند و وظایفی را برعهده دارند.

اثبات سهام (POS) و اثبات کار (POW)

سیستم اثبات کار (Proof of Work) که پایه و مبنای محبوب‌ترین و رایج‌ترین ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین است، یک سازوکار اجماع مبتنی بر قدرت محاسباتی است. اما الگوریتم اجماع دیگری به نام اثبات سهام (Proof of Stake) نیز وجود دارد که به معنی قرار دادن مقداری توکن به‌عنوان یک سپرده امنیتی (Stake) است تا حقی در تائید تراکنش‌ها در پروتکل توافق جمعی داشته  باشید.

استخراج ارز دیجیتال

اولین بینش مهم اقتصادی این است که ارزهای دیجیتال دارای نوآوری‌هایی هستند. که عملکردهای ارائه‌شده توسط پول را از هم جدا می‌کند و رقابت بین ارزها را بسیار شدیدتر می‌کند. طبق گزارش‌ها، سرمایه‌گذاری‌ها همیشه خطرناک هستند اما برخی از کارشناسان می‌گویند ارز رمز پایه یکی از گزینه‌های خطرناک سرمایه‌گذاری است که ریسک زیادی در آن وجود دارد… .

فرآیند استخراج ارز دیجیتال تماماً درباره‌ی زمان و توان به اشتراک‌ گذاشته‌شده با دفتر کل دیجیتال بلاک چین است؛ یعنی دقیقاً جایی که تائید تراکنش‌های ارز دیجیتال در شبکه اتفاق می‌افتد.

استخراج فرآیندی است که برق زیادی مصرف می‌کند، بنابراین شما باید مطمئن شوید که حداقل می‌توانید از پس هزینه‌های آن مانند هزینه انرژی و سخت‌افزار بربیاید. بخش کوچکی از ارز استخراج‌شده به‌عنوان پاداش همکاری‌تان به شما پرداخت می‌شود.

برای شروع فرآیند استخراج، یک استخراج‌کننده باید یک سیستم سخت‌افزار قدرتمند تهیه کند که شامل کارت گرافیک اختصاصی یا تراشه پردازش گرافیکی (GPU)، مدار مجتمع با کاربرد خاص و یا آی‌سیک (ASIC)، ابزار خنک‌کننده مناسب برای نرم‌افزار، اتصال همیشگی به اینترنت، بسته نرم‌افزاری استخراج ارز دیجیتال می‌شود. همچنین ماینر باید یک کیف پول ارز دیجیتال داشته و در یک استخر استخراج نیز عضو باشد.

هزینه استخراج

استخراج ارز دیجیتال نیازمند مصرف برق زیادی است و هزینه زیادی برای شما دارد. هزینه برق، کارت گرافیک، مدار مجتمع، ابزار خنک‌کننده و کیف پول دیجیتالی برای انجام استخراج نیاز است.

استخر استخراج‌کنندگان

استخر ماینینگ به گروهی از استخراج‌کنندگان گفته می‌شود که از طریق شبکه دیجیتال باهم ترکیب می‌شوند و استخر ماینینگ را تشکیل می‌دهند. هدف این همکاری و اشتراک پردازش قوی‌تر است با اتحاد این ماینر های کوچک یه واحد ماینر بزرگ تشکیل می‌دهند که هدف آن‌ها شرکت در ماینینگ های بزرگ‌تر و دستیابی به سودهای بیشتر است.

با افزایش تعداد استخراج‌کنندگان یک شبکه، سختی (Difficulty) آن افزایش می‌یابد و به‌تبع آن حل معادلات ریاضی نیز دشوارتر می‌شود، به‌منظور رفع این مشکل، ماینرها روش استخر استخراج (Mining Pool) را توسعه دادند تا بتوانند با همکاری یکدیگر معادلات را حل کنند. استخرهای استخراج جامعه‌ای از ماینرها را در برمی‌گیرد که منابع خود را برای استخراج ارزهای دیجیتال گرد هم آورده‌اند.

افزایش قدرت محاسباتی برای یک ماینر تنها، به دلیل هزینه بالای انرژی و دستگاه‌های مخصوص پردازش بسیار پرهزینه است. بدین منظور ماینرها قدرت پردازشی خود را در محلی به نام «استخر» جمع می‌کنند تا بتوانند هزینه‌های مربوط به این پردازش را کاهش دهند در این روش هر یک از ماینرها، متناسب با میزان کار یا همان محاسباتی که انجام می‌دهد، پاداش دریافت می‌کند.

درآمد استخراج بیت کوین در ایران

اولین سؤالی که برای هر فرد پیش از استخراج پیش می‌آید میزان درآمد است، قوانین و مقررات سخت‌گیرانه‌ای در رابطه با استخراج در ایران وجود دارد. استخراج بیت کوین را می‌توان دریافت پاداش درازای اهدای قدرت دستگاه استخراج به شبکه تعریف کرد که به تأیید تراکنش‌ها و برقراری امنیت بیت کوین منجر می‌شود.

در سال 2010 هر کس می‌توانست در خانه خود با یک کامپیوتر معمولی تعداد زیادی بیت کوین استخراج کند، اما در سال 2020 دیگر این امکان وجود نداشت و استخراج بیت کوین تنها توسط دستگاه‌های مخصوصی بانام آی سیک (ASIC) امکان‌پذیر بود.

استخراج بیت کوین علاوه بر دستگاه‌های استخراج به تجهیزات دیگری مانند برق، تجهیزات برقی مناسب، تهویه مناسب هم وابسته است؛ زیرا این دستگاه‌ها برق بسیار زیادی مصرف می‌کنند؛ اگر شما قصد فعالیت گسترده در این زمینه را داشته باشید، به ده‌ها تجهیزات صنعتی ریزودرشت برای استخراج نیاز دارید.

درآمد استخراج در ایران به عوامل زیادی بستگی دارد، مانند قیمت دلار، هزینه برق مصرفی، هزینه دستگاه‌ها و…. شاید با توجه به قیمت بسیار بالای دستگاه‌ها و هزینه‌های مصرفی در حال حاضر استخراج بیت کوین دیگر برای ماینرها به‌صرفه نباشد.

فارم (Farm) مزرعه استخراج ارز دیجیتال

محیطی که دستگاه استخراج ارز دیجیتال در آنجا نگهداری می‌شود فارم یا مزرعه است. فارم انرژی بسیار بالایی دارد و برق بسیار زیادی مصرف می‌کند و صدای زیادی دارد بهتر است دور از محیط سکونت نگه‌داری شود. وظیفه‌ی فارم تائید تراکنش‌های ارزی و ارسال آن‌ها به بلاک چین است بهتر است ایجاد فارم با رعایت قوانین و مقررات کشور باشد.

استخراج ارز دیجیتال در مشهد

رمز ارزهای قابل استخراج

شاید بیت‌ کوین معروف‌ترین ارز دیجیتال تاریخ باشد، اما این همیشه بدان معنا نیست که بهترین ارز دیجیتال برای استخراج است شاید اگر شما به سال 2009 برمی‌گشتید، به زمانی که بیت کوین هنوز یک ارز دیجیتال کم‌ارزش و ناشناخته بود، آنگاه استخراج آن با کامپیوترهای شخصی خوب بود اما هم‌اکنون وضعیت تغییر کرده است.

بدون این‌که بخواهیم به افزایش روزافزون سختی استخراج بیت کوین اشاره‌کنیم، استخراج‌ این ارز دیجیتال در مقیاس کوچک عملی نیست، مخصوصاً اگر شما از سخت‌افزارهای سطح متوسط استفاده می‌کنید اما استخراج بیت کوین برای عملیات در مقیاس بزرگ ایده آل به نظر می‌رسد.

باگذشت زمان و ظهور دستگاه‌های آی‌سیک برای ارزهای دیجیتال مختلف، استخراج کردن با کامپیوترها دیگر منسوخ‌شده و کارت‌های گرافیک نیز در همین مسیر قرارگرفته‌اند.

به خاطر داشته باشید استخراج ارز دیجیتال به دلیل استقبال بسیار زیاد مردم روزبه‌روز سخت‌تر می‌شود. شما درنهایت باید سخت‌افزار خود را ارتقا دهید و سرمایه‌گذاری زیادی انجام دهید تا بتواند در کورس استخراج یک ارز دیجیتال باقی بمانید. علاوه بر بیت کوین، اتریوم و دوج کوین از دیگر ارزهای دیجیتالی هستند که امکان ماینینگ در آن‌ها وجود دارد.

مشاوره استخراج ارز دیجیتال در مشهد

مشاوره ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاری در این زمینه با توجه به جذابیت موضوع استخراج ارزهای مجازی و سودآوری این حوزه و نظر به ورود ارز به کشور از این طریق، به‌تازگی شورای عالی فضای مجازی، واردات تجهیزات ماینینگ (Mining) را به کشور قانونی اعلام کرده است.

امروز بیشتر از گذشته مردم با دنیای کریپتو کارنسی آشنا شده‌اند و خیلی‌ها به دنبال استخراج ارزهای دیجیتالی هستند. قبل از اینکه وارد حوزه ماینینگ یا خرید ماینر و دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتالی شوید، قطعاً نیاز به یک مشاوره در این زمینه‌دارید.

اگر شما به دنبال ریگ ماینینگ و استخراج ارز دیجیتال در مشهد هستید، دقت کنید که ورود به این عرصه نیازمند دانش فنی و علم و تجربه است و پیشنهاد می‌کنیم از کسانی مشاوره بگیرید که تجربه فعالیت در این عرصه و دانش شناخت علمی و فنی در این زمینه رادارند.

برای خرید ماینر، تجهیزات ماینینگ، راه‌اندازی فارم، دریافت مشاوره تخصصی درزمینهٔ استخراج ارز دیجیتال در مشهد و خرید بیت کوین می‌توانید از مشهد اکسچنج کمک بگیرید.

چنانچه قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال و شروع خرید و فروش را دارید، اما فرصت کافی یا تخصص لازم برای تحلیل بازار را ندارید، برای سرمایه گذاری موفق در ارزهای دیجیتال می‌توانید از دوره های آموزشی ارز دیجیتال همیار کریپتو استفاده کنید.

این دوره‌ها بر اساس تحلیل بازار و متناسب با نیاز مخاطبان از پایه تا پیشرفته طراحی و بروز می‌شوند. تیم همیار کریپتو برای کمک به علاقه‌مندانی که قصد ورود به این بازار رادارند دوره های آموزش ارز دیجیتال در مشهد را به‌صورت حضوری در مشهد و غیرحضوری برای علاقه مندان در نقاط مختلف کشور در فضای اسکای روم برگزارمی‌کند.

در این دوره اساتید همیارکریپتو مشاوره،کوچینگ، اصلاح سبد، استخراج ارز دیجیتال، صرافی های آنلاین و صرافی های فیات در ارزدیجیتال درمشهد را به کاربران ارائه می‌دهند.

استخراج ارز دیجیتال در مشهد

مشاوره خرید تجهیزات ماینینگ و استخراج ارز دیجیتال در مشهد

برای مشاوره جهت خرید تجهیزات ماینینگ و مشاوره استخراج ارز دیجیتال در مشهد از صفرتا صد می‌توانید از مشهد اکسچنج کمک بگیرید.

مشاوره راه‌اندازی فارم ماینینگ و استخراج ارز دیجیتال در مشهد

برای ایجاد و بهره‌برداری از انواع فارم ماینینگ (Mining Farm) و استخراج رمز ارزها؛ همچنین تولید نرم‌افزار استخراج‌‌کننده رمز ارز، مشاورین فنی باتجربه و تخصص قابل‌توجه در این حوزه، بهترین اطلاعات و ارزیابی‌ها را درزمینهٔ تهیه تجهیزات در مشهد اکسچنج به شما ارائه خواهد شد.

شهرداری مشهد به دنبال استخراج ارز دیجیتال در مشهد به وسیله بیت کوین

مدیر امور شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد از پیش‌نویس طرحی در شهرداری مشهد برای استخراج ارز دیجیتال در مشهد «فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری‌شده» یا همان ارزهای دیجیتال به‌منظور تنوع‌بخشی به منابع پایدار درآمدی و ایجاد منابع جدید و روزآمد خبر داد.

به گزارش ارز دیجیتال و به نقل از ایسنا، مریم علیزاده با اشاره به برگزاری هفتمین جلسه کمیته بررسی لوایح شهرداری مشهد سال 1398، بررسی پیش‌نویس لایحه استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری‌شده (ماینینگ) یکی از دستور کارهای این جلسه عنوان کرد.

وی ادامه داد:

پیش‌نویس این لایحه در راستای تنوع‌بخشی به منابع پایدار درآمدی و ایجاد منابع جدید و روزآمد در شهرداری، توسط اداره کل درآمدهای عمومی ارائه شد که با توجه به دلایل فنی ارائه‌شده توسط نمایندگان سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات در خصوص نبود زیرساخت‌های فنی و امکانات موردنیاز در شهرداری، کمیته بررسی لوایح ضرورتی برای ارسال لایحه به شورا تشخیص نداد.

جزئیات بیشتری از این خبر تاکنون منتشرنشده است.

جهت درخواست ثبت نام در دوره های آموزشی همیار کریپتو در مشهد فرم زیر را تکمیل کنید.

جمع‌بندی

حوزه ارز دیجیتال سرشار از پتانسیل‌ اتفاق‌های خوب است. نه‌تنها آن‌ها تراکنش‌های مالی را آسان‌تر می‌کنند، بلکه باعث می‌شوند که این تراکنش‌ها شفاف‌تر شده و برای همگان در دسترس‎ باشند.

ارزهای دیجیتال در حال حاضر بیشتر از چیزی که ما انتظارش راداریم در حال شکل دادن به دنیای ما هستند. فقط مسئله زمان است، این‌که چه زمانی این امر به جریان اصلی تبدیل خواهد شد. زمانی که این اتفاق بیفتد، ما باید در یک دنیای بهتری که بر پایه یک مدل اقتصادی پایدارتری برقرار است، زندگی کنیم.در این مقاله به استخراج ارز دیجیتال در مشهد پرداختیم

همیار کریپتو

سوالات متداول

1. استخراج بیت‌کوین چگونه انجام می‌شود؟

بیت کوین یک رشته کد است که بر بستر بلاکچین نوشته شده است. در این رشته، بلاک‌هایی وجود دارد که اطلاعات بیت کوین‌های استخراج شده و تراکنش‌های قبلی را در خود دارد. استخراج به اضافه کردن یک بلاک به این رشته گفته می‌شود. برای اضافه شدن بلاک، باید معادلات ریاضی شبکه بلاکچین بیت کوین توسط یک پردازنده حل شود.

2. مدت زمان استخراج بیت‌کوین چه قدر است؟

روش استخراج، سخت‌افزاری که با آن استخراج می‌کنید و سختی شبکه، روی سرعت استخراج تاثیر می‌گذارد. با این تفاسیر برای هر ماینر به طور میانگین، 5 سال طول می‌کشد تا یک بیت کوین استخراج کند. این زمان تقریبا برای همۀ ماینرها، حتی آن‌ها که از دستگاه‌های خیلی پیشرفته استفاده می‌کنند، صادق است.

3. سختی استخراج چیست؟

هر رمزارز برای این که تورم شبکه را کنترل کند و سرعت استخراج کوین‌ها را ثابت نگه دارد، از متغیری به نام سختی استخراج استفاده می‌کند. سختی استخراج کمک می‌کند میانگین زمانی که یک بلاک از بلاکچین بیت کوین استخراج می‌شود، ثابت بماند.

4. دستگاه استخراج یا ماینر چیست؟

دستگاه ماینر، یک مجموعه پردازنده قوی است که می‌تواند در ثانیه بین چند مگابایت تا چند ترا بایت داده را پردازش کند.

5. سریع‌ترین دستگاه استخراج بیت کوین کدام است؟

سریع‌ترین دستگاه‌های استخراج بیت کوین در حال حاضر ای‌سیک‌ها هستند. دستگاه‌هایی که چندین تراشه پردازنده قوی دارند که می‌توانند در یک ثانیه، تا چند تراهش پردازش انجام دهند. برندهای Antminer، Inosilicon و Avalon از جمله شرکت‌های تولید‌کننده ای‌سیک هستند.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

بینگ ایکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

مکسی

IP خارج از ایران نیاز دارد

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

صرافی تبدیل

تبدیل

IP خارج از ایران نیاز ندارد

اشتراک گذاری:

5 دیدگاه در “استخراج ارز دیجیتال در مشهد

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button