1. استخراج بیت‌کوین چگونه انجام می‌شود؟

بیت کوین یک رشته کد است که بر بستر بلاکچین نوشته شده است. در این رشته، بلاک‌هایی وجود دارد که اطلاعات بیت کوین‌های استخراج شده و تراکنش‌های قبلی را در خود دارد. استخراج به اضافه کردن یک بلاک به این رشته گفته می‌شود. برای اضافه شدن بلاک، باید معادلات ریاضی شبکه بلاکچین بیت کوین توسط یک پردازنده حل شود.

2. مدت زمان استخراج بیت‌کوین چه قدر است؟

روش استخراج، سخت‌افزاری که با آن استخراج می‌کنید و سختی شبکه، روی سرعت استخراج تاثیر می‌گذارد. با این تفاسیر برای هر ماینر به طور میانگین، 5 سال طول می‌کشد تا یک بیت کوین استخراج کند. این زمان تقریبا برای همۀ ماینرها، حتی آن‌ها که از دستگاه‌های خیلی پیشرفته استفاده می‌کنند، صادق است.

3. سختی استخراج چیست؟

هر رمزارز برای این که تورم شبکه را کنترل کند و سرعت استخراج کوین‌ها را ثابت نگه دارد، از متغیری به نام سختی استخراج استفاده می‌کند. سختی استخراج کمک می‌کند میانگین زمانی که یک بلاک از بلاکچین بیت کوین استخراج می‌شود، ثابت بماند.

4. دستگاه استخراج یا ماینر چیست؟

دستگاه ماینر، یک مجموعه پردازنده قوی است که می‌تواند در ثانیه بین چند مگابایت تا چند ترا بایت داده را پردازش کند.

5. سریع‌ترین دستگاه استخراج بیت کوین کدام است؟

سریع‌ترین دستگاه‌های استخراج بیت کوین در حال حاضر ای‌سیک‌ها هستند. دستگاه‌هایی که چندین تراشه پردازنده قوی دارند که می‌توانند در یک ثانیه، تا چند تراهش پردازش انجام دهند. برندهای Antminer، Inosilicon و Avalon از جمله شرکت‌های تولید‌کننده ای‌سیک هستند.