انجین (Enjin) پروژه ای ارزشمند یا تکراری؟

انجین (Enjin) پروژه ای ارزشمند یا تکراری؟

انجین (Enjin) یک پلتفرم جدید مبتنی بر بلاکچین برای صنعت بازی های رایانه ای طراحی شده است.

این پلتفرم توسط شرکت انجین (Enjin) بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است. این شرکت شرایط را برای ایجاد بیش از 20 میلیون انجمن سندباکس (Sand Box) برای گیمرها و بازهای مختلف ایجاد نموده است.

انجین کوین (Enjin Coin) که کوین معاملاتی این پلتفرم است سبب گسترش این پلتفورم به یک موتور تولید بازی های رایانه ای بر پایه بلاک چین می شود.

برای آشنایی با اصطلاحات اولیه حوزه گیم مقاله دایرة المعارف کریپتو گیم را مطالعه کنید.

 

Enjin Coin (ENJ)

شرکتی که اکوسیستمی از محصولات بازی مبتنی بر بلاکچین را ارائه می دهد.

پیشنهاد اصلی انجین (Enjin)  یک پلتفرم بازی اجتماعی که از طریق آن کاربران می توانند وب سایت ها و قبیله ها را ایجاد کنند، چت کنند و فروشگاه های اقلام مجازی را میزبانی کنند.

انجین به توسعه دهندگان بازی اجازه می دهد تا آیتم های درون بازی را در بلاک چین اتریوم توکن کنند.

از انجین کوین (Enjin Coin) که یک توکن ERC20 میباشد، برای پشتیبانی از دارایی های دیجیتالی که با استفاده از پلتفرم انجین (Enjin) منتشر می شود، استفاده می کند.

به این معنی که اقلام را می توان با ارزش واقعی خرید، فروخت و معامله کرد. انجین کوین (Enjin Coin) اولین بار در جولای 2017 معرفی شد و در ژوئن 2018 در شبکه اصلی اتریوم راه اندازی شد.

اگرچه انجین کوین (Enjin Coin) یک پروژه نسبتا جدید به حساب می آید اما شرکت انجین از سال 2009 فعالیت های خود را آغاز کرده و شبکه ای از گیمرها با دریایی از امکانات را به وجود آورده است.

انجین یک اکوسیستم بسیار بزرگ است که شما را قادر به ساخت انجمن های مربوط به بازی، اتاق های گفت و گو، تجارت الکترونیک و بسیاری از موارد دیگر می کند.

عرضه ثابت این توکن حداکثر 1.000.000.000 است. با این حال، همانطور که اکوسیستم رشد می کند و ENJ بیشتری در دارایی های دیجیتال درون بازی قفل می شود، تعداد کوین هایی که در واقع در گردش هستند کاهش می یابد.

عرضه اولیه (ICO) این توکن در اکتبر 2017 با 300 میلیون ( ENJ – 30٪ ) از کل عرضه، برای فروش در دسترس بود.

بنیانگذاران Enjin Coin

انجین به عنوان یک پلتفرم جامعه بازی در سال 2009 توسط ماکسیم بلاگوف و ویتک رادومسکی تأسیس شد.

بلاگوف مدیرعامل شد و مسئولیت هدایت خلاقانه شرکت را بر عهده گرفت و رادومسکی به عنوان مدیر فنی ارشد و مسئول توسعه فنی محصولات آن خدمت کرد.

بلاگوف خود را دارای تجربه در جهت خلاقانه، بازاریابی و مدیریت و طراحی پروژه نرم افزاری توصیف کرده است.

ایده معرفی بلاکچین به Enjin برای اولین بار توسط رادومسکی پس از علاقه مند شدن وی به بیت کوین (BTC) در سال 2012 مطرح شد و در نهایت شرکت را متقاعد کرد که آن را به عنوان یک گزینه پرداخت بپذیرد.

پس از آشنایی با اتریوم و قراردادهای هوشمند، او تصمیم گرفت که می‌خواهد نرم‌افزار یکپارچه بلاکچین خود را بسازد.

minecraft

مزایای Enjin

قدرت این توکن به توسعه دهندگان وب اجازه می دهد تا با سرورهای مختلف بازی در سراسر جهان ارتباط برقرار کنند.

علاوه بر این انجین برای بهبود عملکرد شبکه خود در حال ایجاد کانال های بازی Efinity است.

انجین توانسته با شبکه خود شرایطی ایجاد کند تا بلاکچین و ارزهای دیجیتال وارد فضای بازی های رایانه ای شوند.

دارایی های دیجیتال به دست آمده در بازی های ویدئویی می توانند قابلیت تعویض شدن داشته باشند (مثلا یک طلسم برای افزایش قدرت).

همیار کریپتو بازی های متاورسی مثل پگاکسی را در قالب ویدیو به صورت رایگان بر روی سایت قرار داده است.

جهت مشاهده ویدیوهای آموزشی ارز دیجیتال از صفحه آن دیدن کنید.

اگر گیمرها بخواهند به خرید، فروش یا معامله ای این آیتم ها بپردازند، انجین با بارگذاری اطلاعات بر روی یک قرارداد هوشمند ERC-1155 سبب انجام این فرایند می شود.

تیم مشاور و توسعه انجین در هر دو زمینه بلاکچین و بازی های ویدئویی فعالیت دارد و در سال 2019 توسعه دهنده های بسیاری را برای گسترش فعالیت های خود استخدام کرده است.

تا چند ماه پیش این شرکت توانسته بازی ماینکرافت (Minecraft) را تحت پوشش خود قرار دهد، SDK (بسته توسعه نرم افزار) بلاکچین خود را به فروشگاه دارایی های یونیتی اضافه کند و حتی یک اپلیکیشن مبتنی بر وب با نام Enjin X را نیز منتشر کند.

کوین انجین (ENJ) یک فروشگاه دیجیتال ارزش است که برای پشتیبانی از ارزش دارایی‌های بلاکچین مانند توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) استفاده می‌شود.

بزرگترین برتری که می توان برای توکن Enjin نسبت به سایر پلتفرم های مشابه ذکر کرد شاید ایجاد یک توکن سوزی خودکار برای کاهش عرضه و هرچه ارزشمندتر شدن آن است.

به این شکل که هر دارایی ای که با پلتفرم Enjin ضرب می شود حاوی ENJ است، یک منبع استخراج که در NFT ها قفل شده و از گردش خارج می شود.

استخراج دارایی های بلاکچین با ENJ مزایای مختلفی را برای سازندگان و کاربران فراهم می کند:

⦁ آنها را با یک مقدار ذخیره تزریق می کند
⦁ شفافیت و کمبود آنها را تضمین می کند
⦁ به آنها نقدینگی نمونه می دهد
⦁ ابزاری را در بازی ها و برنامه ها ارائه می دهد
⦁ ضد تورم
⦁ عملکرد “ذوب” Enjin به کاربران اجازه می دهد تا دارایی های بلاکچین خود را در هر زمان از بین ببرند تا ارزش ENJ را از درون بازیابی کنند.

اینجین کوین

هدف اکوسیستم بلاک چین Enjin ارائه محصولات نرم افزاری است که توسعه، تجارت، کسب درآمد و بازاریابی با بلاک چین را برای همه آسان می کند. Enjin که در سال 2009 تأسیس شد، ریشه در صنعت بازی دارد و اولین محصول این شرکت، یک پلت فرم جامعه بازی به نام Enjin Network است که در طول یک دهه به 20 میلیون کاربر افزایش یافته است.

در سال 2017 به دنبال ICO، Enjin خود را به عنوان یک توسعه‌ دهنده پیشرو اکوسیستم بلاکچین معرفی کرد و مجموعه‌ای از محصولات نرم‌افزاری را ساخت که هر کسی را قادر می‌سازد تا به راحتی دارایی‌های بلاکچین را ضرب، مدیریت، تجارت، توزیع و ادغام کند.

Enjin Coin از یک سری قراردادهای هوشمند استفاده می کند که توسعه دهندگان بازی ENJ را برای ضرب کردن توکن های جدید، منحصر به فرد قابل تعویض یا غیرقابل تعویض ERC-1155 ارسال می کنند.

این توکن‌ها را می‌توان در بازار Enjin، که در سپتامبر 2019 راه‌اندازی کرد، معامله کرد یا در هر زمانی با ENJ پشتیبان آن‌ها مبادله کرد.

همانطور که توکن‌های سفارشی بیشتری ساخته می‌شوند، ENJ بیشتری از اکوسیستم حذف می‌شود و در نتیجه کمیاب‌تر می‌شود.

طبق کاغذ سفید (White paper) خود، Enjin Coin از یک سری فرآیندهای زنجیره ای و خارج از زنجیره استفاده می کند.

هنگامی که یک تراکنش در اکوسیستم Enjin تکمیل می‌شود، یک پلتفرم مورد اعتماد با کیف‌پول‌های هوشمند کاربران تماس می‌گیرد و تا زمانی که تراکنش توسط بلاک‌چین اتریوم تأیید شود، وب‌سایت یا بازی بلافاصله با یک مکان یا نسخه غیرقابل مبادله از آیتم دیجیتالی به‌روزرسانی می‌شود.

شبکه Enjin Coin چگونه ایمن است؟

Enjin Coin یک توکن ERC-20 است که بر روی بلاکچین اتریوم صادر شده است، به این معنی که هر تراکنش ENJ روی زنجیره توسط شبکه اتریوم با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات کار تایید و ایمن می شود.

ماینرها برای افزودن بلاک‌های جدید به بلاکچین با یکدیگر رقابت می‌کنند و اکثر گره‌های شبکه باید رکوردی را برای ارسال آن تایید کنند.

قراردادهای هوشمند زیربنایی که انرژی Enjin Coin را تامین می‌کنند، تحت چندین ممیزی قرار گرفته‌اند.

از جمله توسط توسعه‌دهنده اتریوم متیو دی فرانته در سپتامبر 2017، حسابرس قرارداد هوشمند و توسعه‌دهنده ZK Labs در اوایل سال 2018، و Castillo Network در جولای 2019.

در اکتبر 2020، Enjin یک برنامه پاداش باگ را از طریق شرکت امنیت اطلاعات HackerOne راه اندازی کرد.

اینجین

جمع بندی:

اکوسیستم Enjin که بر روی زیرساخت‌های زنجیره‌ای ساخته شده است، به توسعه‌دهندگان بازی و کسب‌وکارها در هر اندازه‌ای این امکان را می‌دهد تا از دارایی‌های دیجیتالی توکن‌شده به عنوان بخشی از استراتژی‌های کسب، حفظ، تعامل و کسب درآمد استفاده کنند.

اکوسیستم Enjin توسط Enjin Coin (ENJ) تغذیه می شود، یک ارز دیجیتال که برای حمایت از ارزش دارایی های بلاکچین استفاده می شود.

قطعا فرآیند اتوماتیک توکن سوزی و توانایی های زیرساختی آن جهت توسعه بازی ها و توسعه مالکیت افراد و امنیت شبکه در انجین، باعث خواهد شد که در آینده ای نه چندان دور هرچه بیشتر به ارزش آن افزوده شده و انتخاب خوبی برای سرمایه گذاران باشد.

چنانچه قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال، بازار فارکس را دارید، اما فرصت کافی یا تخصص لازم برای تحلیل بازار را ندارید، برای سرمایه‌گذاری موفق در ارزهای دیجیتال و در امان ماندن از کلاه‌برداران و شکارچیان می‌توانید از دوره‌های آموزشی ارز دیجیتال و دوره آموزشی فارکس همیار کریپتو استفاده کنید. همیارکریپتو علاوه بر آموزش بازارهای مالی فارکس و کریپتو، دوره آموزشی بورس ایران را هم به علاقه مندان آموزش می‌دهد.

این دوره‌ها بر اساس تحلیل بازار و متناسب با نیاز مخاطبان از پایه تا پیشرفته طراحی و بروز می‌شوند. تیم همیار کریپتو برای کمک به علاقه‌مندانی که قصد ورود به این بازار رادارند دوره های آموزش ارز دیجیتال در مشهد را به‌صورت حضوری در مشهد و غیرحضوری برای علاقه‌مندان در نقاط مختلف کشور در فضای اسکای روم برگزار می‌کند.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید