حتماً تاکنون در طول زندگی خود در هنگام استفاده از موبایل و کامپیوتر مدت هرچند کوتاهی را به سرگرم کردن خود با گیم های موبایلی و کامپیوتری پرداخته‌اید اما تاکنون به این امر فکر کرده‌اید که اگر بتوان با انجام این گیم ها کسب درامد کرد چقدر این گیم ها در نگاه ما جذاب‌تر می‌شوند؟ همچنین که درازای گیم ارزهای دیجیتالی باارزش دلاری دریافت نمود که با توجه به قیمت دلار در کشور ما این امر باعث جذاب‌تر شدن بیش‌ازپیش این گیم ها می‌شود و رأس این بازی‌ها از ابتدا و برای مدت بسیاری بازی اکسی اینفینیتی قرار داشته است.

پیش درآمدی به گیم اکسی اینفینیتی

امروز می‌خواهیم به بررسی یکی از بهترینِ این گیم ها در ادامه این مقاله بپردازیم پس حتماً تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و این فرصت جذاب کسب درامد را از دست ندهید.
اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) از ترکیب گیم های پوکیمون گو (Pokémon go) و کریپتو کیتیز (Crypto Kitties) برگرفته و ساخته‌شده و در این گیم، پلیر ها می‌توانند ماهی‌های کوچک و زیبایی به نام اکسی‌ها‌ (Axies) را خریداری کنند یا آن‌ها را بر طبق میل خودشان پرورش دهند.

این اکسی‌ها در ذات خود در قالب ارز‌های غیرقابل‌ تعویض (nft) فروخته می‌شوند و پلیرها در قبال بردن مسابقه‌های کارتونی داخل گیم، ارز‌های SLP را کسب می‌کنند. این ارزها را می‌توانند در صرافی‌ها و بروکر ها به دلار نقد تبدیل کنند. گیم اکسی اینفینیتی و مسابقات پلیرها در داخل آن، این گیم را به یکی از گیم‌های مناسب برای کسب درآمد دلاری در حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال تبدیل کرده است.

جمع‌آوری توکن ‌های ان اف تی های هنری و ویدئویی در اوایل سال ۲۰۲۱ با اقبال زیادی روبرو شد؛ اما با‌این‌حال، تاریخ چه طراحی و ساخت گیم ‌های ویدئویی مبتنی بر ارزهای دیجیتال و بلاک چین‌‌ها به سال‌ها پیش‌ازاین تاریخ برمی‌گردد.
با داغ‌تر شدن بازار NFT ها، استودیو خصوصی اسکای میویس (Sky Mavis) گیم بلاک چینی اکسی اینفینیتی را تولید کرد. این گیم در حدی محبوب شد که حتی بعد از کاهش هیاهوی بازار NFT ها، بازهم پلیر های بیشتری پیدا کرد.

بااینکه پلیر ها برای شروع گیم در اکسی اینفینیتی به مبلغی بیش از مبلغ موردنیاز برای خرید ایکس باکس یا پلی‌استیشن 4 معمولی نیاز دارند، برتری این گیم بر کنسول‌ها این است که پلیرها می‌توانند هرلحظه NFT های اکسی خود را بفروشند یا ارز‌هایی که درازای پاداش دریافت کرده‌اند، به پول و دلار نقد تبدیل کنند. تمام دارایی‌ها و درآمدها در این گیم در والت بسیار معتبر متامسک (Metamask) نگه‌داری می‌شوند و امکان خریدوفروش و ترنسفر به والت‌های دیگر از طریق آن وجود دارد.

اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) چیست؟

گیم اکسی اینفینیتی مسابقه کارتونی ماهی‌های زیبا و رنگارنگی است که اکسی نام دارند. این گیم بر روی بلاک چین اتریوم و به ‌کمک‌های سایدی چینی به نام رونین (Ronin) انجام می‌شود. این ساید چین‌ها برای کاهش کارمزد‌ها و تأخیرها در تراکنش‌های اکوسیستم داخل گیم به ‌کار می‌رود. مسابقه‌ها در گیم اکسی اینفینیتی به‌صورت راندی انجام می‌گیرند و پلیرها در آن با کامپیوتر یا پلیرهای آنلاین دیگر مبارزه و جنگ می‌کنند.

در سیستم اکسی اینفینیتی، کارت‌های گیم «اکسی» نام دارند و در‌واقع توکن‌ های ان اف تی هستند که اموال پلیر ها محسوب می‌شوند. علاوه‌ بر کارت‌ها، نقشه‌ زمین‌های گیم نیز همین قابلیت رادارند و تمام این‌ها را در گیم می‌توان با پول نقد معامله کرد. افزون ‌بر تبدیل ان اف تی ها به پول نقد، پلیرها می‌توانند با اکسی‌های خود گروه مبارزات تشکیل دهند یا با پرورش و تولید اکسی‌ها، گروه‌های قوی‌تری بسازند و ان اف تی ها بیشتری به ‌دست آورند.

چرا اکسی اینفینیتی منحصربه‌فرد است؟

گیم اکسی اینفینیتی رابط و سیستم کاربری‌اش را از گیم پوکیمون گو (Pokémon go) برگرفته و جذابیت آن را با اضافه‌شده عنصر ان اف تی بیشتر کرده است. پلیرها با دارا بودن اکسی‌ها در این گیم می‌توانند ارزهای دیجیتال SLP پاداش بگیرند.‌‌ ارزها SLP همان معجون‌های عشق کوچک (Small Love Potion) نام دارند و می‌توان آن‌ها را در بروکر‌ ها به دلار تبدیل کرد.

بااینکه هزینه اولیه برای ورود به گیم کمی زیاد است، پلیرها می‌توانند درازای تلاش خود و زمان صرف ‌شده برای انجام این گیم پاداش چشمگیری به ‌دست می‌آورند. در بسیاری از کشورها مانند فیلیپین و اندونزی، مردم با انجام این گیم درآمد کسب و از خانواده‌شان حمایت می‌کنند.

اکسی اینفینیتی چگونه کار می‌کند؟

اکسی اینفینیتی را می‌توان در تمام سیستم‌ها ازجمله ویندوز، اندروید و iOS گیم کرد و برای شروع گیم و تشکیل اولین گروه در آن، پلیرها باید حداقل سه عدد اکسی بخرند. اکسی‌ را می‌توان از طریق والت رونین و مارکت های رسمی این گیم (marketplace.axieinfinity.com) خرید و به‌حساب گیم متصل کرد.

هرکدام از این ماهی‌ها را پس از خرید می‌توانید در کیف پول دیجیتال‌ خود نگه‌دارید یا آن‌ها را در مارکت بفروشید. ارزش اکسی‌ها مانند همه رمز ارزهای دیگر با تحولات بازار تغییر می‌کند. هر جفت اکسی امکان تولید‌ اکسی دیگری دارند و فرزند آن‌ها را نیز می‌توان ذخیره یا در مارکت‌ مخصوص همین گیم به اتریوم تبدیل کرد.

راهنمای ورود به دنیای اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)

برای ورود به دنیای اکسی اینفینیتی، در قدم اول به کیف پول متامسک نیاز خواهید داشت. این والت برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS در دسترس و استفاده از آن در مرورگرهای کروم نیز با نصب افزونه آن امکان‌پذیر است. این افزونه را می‌توانید از طریق وب‌سایت رسمی متامسک دریافت کنید. بعد از طی مراحل اولیه، باید کیف پول دیجیتالی خود را با ارز دیجیتال اتریوم شارژ و سپس برای ساخت یا خرید اکسی اقدام کنید. همان‌طور که گفتیم، برای شروع گیم، به خرید سه اکسی نیاز خواهید داشت.

اعضای اکسی‌ها

هر اکسی شامل شش عضو باقابلیت‌های مختلف است که در جریان تولیدمثل دو اکسی متفاوت، این اعضا ممکن است به فرزند آن‌ها به ‌ارث نیز برسد. این شش عضو عبارت‌اند از:

  • چشم‌ها (Eyes)
  • گوش‌ها (Ears)
  • شاخ (Horn)
  • دهان (Mouth)
  • پشت (Back)
  • دم (Tail)

ویژگی‌های اکسی‌ها

وضعیت جان و خون (Health) تحمل ضربه یا همان جان و خون اکسی در اصطلاح عامیانه است.

  • سرعت (Speed) عامل تعیین‌کننده نوبت و ترتیب گیم اکسی‌ها را نشان می‌دهد. اکسی با سرعت بیشتر اولین ضربه را انجام خواهد داد.
  • توانایی (Skill) قدرت تخریبی هر ضربه‌ اکسی را نشان می‌دهد.
  •  شانس حمله قدرتی (Morale) قدرت تخریبی ضربه و حمله هر اکسی را نشان می‌دهد.

نژادهای اکسی‌ها

نُه نژاد مختلف اکسی شامل شش نژاد اصلی و سه نژاد هیبریدی (حاصل ترکیب دو نژاد اصلی) در دنیای اکسی اینفینیتی وجود دارد: Aquatic،Beast،Bird،Bug،Plant،Reptile،Mech،Dawn و Dusk. هر‌کدام از این نژادها توانایی‌ها و قابلیت‌های متفاوتی دارند.

حداقل هزینه برای مقرون به‌صرفه‌ترین اکسی‌ در این مارکت پلیس حدود 60 تا 150 دلار است و تشکیل تیم حاوی سه اکسی ممکن است 400 دلار یا بیشتر برای هر پلیرتمام شود.

روش انتقال اتریوم از کیف پول متامسک به والت رونین:

بعدازآنکه سه اکسی خود را انتخاب کردید و والت متامسک خود را نیز ساختید، برای نهایی شدن انتخاب اکسی‌ها و تغییرات دلخواه، اتریوم موجود در والت متامسک خود را از طریق آدرس دریافت به والت رونین موجود در گیم منتقل کنید و اکسی‌ها را از طریق آن والت بخرید.

در قدم بعدی، فایل نصبی مناسب سیستمی که می‌خواهید به بازی بپردازید را انتخاب کنید. اکسی اینفینیتی برای سیستم‌عامل‌های اندروید و آی‌او‌اس و ویندوز در دسترس است. بعد از نصب گیم و دریافت آخرین آپدیت‌ها، وارد صفحه اصلی گیم شوید و با واردکردن مشخصات حساب خود، اکسی‌های خریداری‌شده را وارد گیم کنید.

در مرحله آخر بعد از همگام‌سازی اکسی‌ها، حالت گیم را انتخاب کنید: ماجراجویی (Adventure) یا وارد‌شدن به میدان مسابقات (Arena). در حالت گیم ماجراجویی، در‌حال‌حاضر روزانه نمی‌توان هیچ مقدار SLP کسب کرد؛ اما در میدان مسابقات این مقدار بسته به زمانی که در محیط گیم صرف می‌کنید، می‌تواند حتی به سیصد SLP در روز برسد.

توکن AXS چیست؟

توکن AXS توکن حاکمیتی متعلق به بازی اکسی اینفینیتی است و بر اساس استانداردهای ERC-20 در نوامبر ۲۰۲۰ (آبان ۱۳۹۹) ساخته‌شده است.

ERC-20 چیست؛ آشنایی با استاندارد توکن های اتریومی

توکن‌ حاکمیتی به مدلی از توکن‌ها گفته می‌شود که دارندگان آن‌ می‌توانند در پیشنهاد یا تصمیم‌گیری درباره ویژگی‌های جدید یا حتی تغییر سیستم حاکمیت تأثیر بگذارند. در اکسی اینفینیتی، ارزهای AXS را می‌توان با انجام گیم به ‌دست آورد و با استفاده از آن‌ها دلار کسب کرد. تعداد عرضه نهایی توکن AXS برابر با ۲۷۰ میلیون توکن است. توکن‌ دیگری که در این گیم استفاده می‌شود، SLP نام دارد و برای دارایی‌های درون گیم مانند شخصیت یا کاراکتر اکسی‌ها کاربرد دارد.

خرید توکن AXS

توکن AXS را درکلیِ صرافی‌های غیرمتمرکز مانند یونی سواپ یا سوشی سواپ می‌توان معامله کرد و ازآنجاکه این توکن بر اساس استانداردهای ERC-20 (همان استاندارد توکن اتریوم) ساخته‌شده است، آن را می‌توان در هر کیف پول دیجیتالی سازگار با این شبکه ذخیره کرد.

تراست والت (Trust Wallet) و کوینومی (Coinomi) و اکسودوس (Exodus) یا والت‌های سخت‌افزاری ترزور وان (Trezor One) و نانو لجر ایکس (Ledger Nano X) از کیف پول‌های سازگار با این توکن به شمار می‌روند.

کسب درآمد از اکسی اینفینیتی بدون سرمایه اولیه

جذابیت و محبوبیت چشم‌گیر گیم اکسی اینفینیتی باعث شده است افراد زیادی به کسب درآمد از این گیم علاقه‌مند باشند؛ حتی برخی افراد بیشتر از یک حساب کاربری در این گیم دارند. این افراد گاهی برای کسب درامد بهتر حساب‌هایشان از دیگران کمک می‌گیرند و بابت این کمک به آن‌ها توکن SLP پرداخت می‌کنند.

در این گیم، افرادی دارای حساب‌ها و اکسی‌های متعدد «سرمایه‌گذار» یا «مالک» و افراد کمک‌کننده به آنان در اداره این حساب‌ها «کارآموز» نامیده می‌شوند. این روش کسب درآمد را در لفظ عامیانه اسکالرشیپ (Scholarship) می‌نامند. برای دریافت اسکالرشیپ، باید مدیری با تعداد حساب‌های کاربری و اکسی‌های زیاد بیابید و پس از پذیرش درخواست از سمت او، شروع به گیم کنید.

اکثر مالکان اکسی در این گیم، تنها افرادی را به‌عنوان کارآموز می‌پذیرند که بتوانند به آن‌ها اعتماد کنند. به همین دلیل، دوستان یا نزدیکان یا همکارانی که حساب‌های اکسی زیادی دارند و به شما اعتماد دارند، نقطه شروعی عالی برای گرفتن اسکالرشیپ محسوب می‌شوند. بااین‌حال، اگر در میان آشنایانتان چنین فردی را نمی‌شناسید، می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی این افراد را پیدا کنید. تعداد ارزهای SLP که به فرد کارآموز در این حالت تعلق می‌گیرد، بسته به توافق دو طرف متفاوت است.

آینده گیم اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)

گیم اکسی اینفینیتی اواخر ژوئن ۲۰۲۱ (تیر ۱۴۰۰) بعد از اجرایی ‌شدن مرحله دوم پروژه رونین و سرمایه‌گذاری ۷/۵ میلیون دلاری افراد بزرگی مانند مارک کیوبن و الکسیس اوهانیان در این پروژه، محبوبیت فراوانی پیدا کرد.

این پروژه از حمایت شرکت یوبیسافت (Ubisoft) نیز برخوردار است. یوبیسافت (Ubisoft) یکی از شرکت‌های منتشر‌کننده گیم و سازنده بازی معروف اسسینز کرید‌ است و به تیم توسعه‌‌دهنده‌ گیم اکسی اینفینیتی برای انجام پلن هایشان و اجرای پروژه رونین کمک‌های بسیاری کرده است.

گیم اکسی اینفینیتی تا جولای ۲۰۲۱ (خرداد تا تیر ۱۴۰۰) و تنها در یک ماه نزدیک به ۸۵ میلیون دلار درآمد داشت و ارزش توکن AXS بیش از ۶۰۰ درصد افزایش پیدا کرد. طبق آمارها، اکسی اینفینیتی تا اواسط ماه جولای، روزانه بیش از پانصد هزار کاربر فعال داشته است. بر اساس اطلاعات وب‌سایت اکسی ورلد (Axie World)، گران‌ترین اکسی که تا‌به‌حال فروخته‌شده، قیمتی معادل ۳۰۰ اتریوم داشته است.

رشد سریع و افزایش محبوبیت اکسی اینفینیتی، مشکلات گسترده‌ای در منابع این گیم به ‌‌وجود آورد. کمی بعد، حمله‌های هکری DDOS و مشکلات سرور نیز به آن اضافه شد و حالا به ‌نظر می‌رسد که پایداری دوباره اکسی اینفینیتی کمی زمان‌بر باشد.

اسکای میویس برای آینده این گیم افزودن قابلیت‌های دیگری مانند امکان تغییر زمین‌ها با کمک NFT ها را در برنامه کاری‌اش گنجانده و امیدوار است با این کار، اکسی اینفینیتی را به دنیایی فراتر از رقابت و پرورش اکسی‌ها تبدیل کند.

یکی دیگر از برنامه‌های اکسی اینفینیتی برای آینده این گیم، فراهم‌ آوردن راهی برای انجام گیم بدون سرمایه اولیه خاصی است. در صورت اضافه ‌کردن این توانایی، اکسی‌های کاربران جدید انتقال‌ ناپذیر هستند و با تعداد محدود خواهند بود.

جمع‌بندی:

درمجموع می‌توان این گیم را یکی از برترین بازی‌های کریپتویی با زمینه درآمدی بالا و توانایی سود سازی خوب و همچنین آینده‌ای بسیار جذاب دانست اما لازم به ذکر است ورود به هر گیم و بخشی از دنیای بلاکچین نیازمند راهنمایی و کمک‌رسانی ابتدایی توسط اشخاص متخصص این امور است به دلیل ریسک‌ها و ضررهای احتمالی لازم به ذکر است پشتیبانی و راهنمایی دائمی توسط شخص اساتید تنها یکی از خدمات مجموعه همیار کریپتو برای دانشجویان دوره‌های مختلف من‌جمله دوره کریپتو گیمر است.

پرسش‌های متداول

اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) چیست؟

اکسی اینفینیتی مطابق توضیحات ابتدایی گیم کریپتویی اجراشدنی روی کلیه سیستم‌های اندروید و آیفون و سیستم‌های شخصی (PC) است. این گیم روی ERC20 بلاک چین اتریوم راه‌اندازی شده است و به کمک ساید چینی به نام رونین (Ronin) انجام می‌شود. با داشتن سرمایه اولیه حدود 400 دلار، بعد از چند روز می‌توانید از این گیم درآمد کسب کنید.

چگونه اکسی اینفینیتی را نصب کنیم؟

برای شروع گیم، مطابق توضیحات داخل مقاله ابتدا به وب‌سایت شرکت سازنده آن مراجعه و بعد از ساخت کیف ‌پول رونین و خرید سه اکسی، مراحل ساخت حساب کاربری خود را تکمیل و گیم را نصب و اجرا کنید.

میزان درامد کسب‌شده از این بازی چقدر است؟

بسته به میزان توانایی شما و حرفه‌ای بودنتان و همچنین قدرت اکسی‌های خریداری‌شده بین 5 تا 300 توکن SLP در روز می‌توان کسب کرد.

آیا تفاوتی میان نژادهای مختلف اکسی وجود دارد؟

بله تفاوت‌های بسیاری هم در ذات و هم در قدرت آن‌ها وجود دارد که ما به‌طور کامل به این تفاوت‌ها در آموزش‌های ویدیویی این بازی پرداخته‌ایم

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

بینگ ایکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

مکسی

IP خارج از ایران نیاز دارد

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

صرافی تبدیل

تبدیل

IP خارج از ایران نیاز ندارد