ایردراپ Airdrop چیست؟ نحوه پیدا کردن و شرکت در ایردراپ ها (آپدیت 1402)

ایردراپ Airdrop چیست؟ نحوه پیدا کردن و شرکت در ایردراپ ها (آپدیت 1402)

دریافت پول بدون زحمت همیشه شیرین بوده، جالب است بدانید در دنیای کریپتو کارنسی هم این امکان وجود دارد که بدون پرداخت هزینه مقداری توکن به عنوان جایزه دریافت کنید. آیا ایردراپ (Airdrop) هم همینگونه است؟

با همیارکریپتو همراه ما باشید تا با مفهوم ایردراپ (Airdrop) آشنا شوید.

ایردراپ Airdrop چیست؟

کریپتو ایردراپ (Airdrop)، در تجارت ارزهای دیجیتال، نوعی استراتژی تبلیغاتی و بازاریابی است که شرکت های مختلف به منظور جذب افراد و معرفی ارز مورد نظرخودشان بخشی از ارز را به طور رایگان یا به ازای یک سرویس تبلیغاتی کوچک به آدرس کیف پول کاربران ارسال میکنند. برای اطلاع از نحوه کار با کیف پول ها و انواع آنها مقاله ی لینک شده را حتما مطالعه کنید.

نوعی راه کسب درآمد از ارزهای دیجیتال میباشد، برخی معتقدند ایردراپ برای کاربران سود دارد و پاداش مالی دریافت میکنند و از طرفی ایردراپ سبب دیده شدن ارز میشود پس میتوان نتیجه گرفت ماهیت ایردراپ برد-برد است.

ایردراپ (Airdrop) در لغت به معنی پرتاپ بسته های حمایتی از طریق بالگرد میباشد؛ مفهوم آن با با عرضه اولیه (ICO) متفاوت است؛ در عرضه اولیه کاربران در پروژه سرمایه گذاری میکنند، اما در ایردراپ نیاز به سرمایه گذاری نیست و هدف گسترش آگاهی جمعی نسبت به پروژه و افزایش مالکیت استارتاپ هاست.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ICO میتوانید به مقاله اصطلاحات ارز دیجیتال به زبان آدمیزاد همیارکریپتو مراجعه کنید.

بیشترین طرفداران ایردراپ ها کاربرانی هستند که سرمایه کمی دارند یا هنوز ارز دیجیتالی نخریده اند،همانطور که گفتیم ایردراپ یک استراتژی تبلیغاتی و بازاریابی است و کریپتو ایردراپ قانونی هرگز به دنبال سرمایه گذاری در ارز نیست.

سه ایردراپ پرسود درتاریخ ارزهای دیجیتال Ontology، 1inch  و Uniswap میباشند.

یونی سواپ (Uniswap) و وان اینچ (1inch) دو صرافی غیرمتمرکز و محبوب هستند که درسال 2020 رمزارزهای خود را به عنوان ایردراپ تحت شرایطی خاص دراختیار کاربران قرار دادند.

برای دیدن ویدئو های آموزشی ارز دیجیتال صفحه آپارات همیارکریپتو را دنبال کنید.

دلایل ایجاد Airdrop

آگاه کردن کاربران ازپروژه

Airdrop یکی از راهای کم هزینه ای است که میتوان با آن آگاهی جمعی نسبت به پروژه به وجود آورد.

پاداش دادن به کاربران واقعی پروژه

کاربرانی که در دراز مدت ایردراپ هایی که به دست آورده اند را نگه داری کنند کاربران واقعی به حساب میایند.

توزیع عادلانه و تمرکز زدایی رمزارزهای جدید

ایردراپ Airdrop سبب میشود به هرکاربر مقدار مشخصی ارز تعلق بگیرد و سرمایه گذاران ثروتمند نتوانند حجم زیادی ارز را در قیمت پایین خریداری کنند.

شناخت دقیقتر جامعه کاربری خود

برخی از پروژه ها از کاربران میخواهند که فرمی پرکنند و با استفاده از آن فرم جامعه کاربری خود را بهتر میشناسند.

با توجه به شرایط و میزان تسلط خودتان از بازار ارز دیجیتال آموزش ببینید، توصیه ما آموزش خصوصی ارز دیجیتال است. در همیار کریپتو محتوای آموزشی کاملاً مناسب با سطح علم شما و زمان خالی شما به صورت حضوری و غیرحضوری قابل ارائه است. ما در همیار کریپتو دوره ارز دیجیتال در مشهد را طراحی کردیم تا بتوانید با خیال راحتتری روی آنها سرمایه گذاری کنید.

شرایط دریافت Airdrop

ایردراپ | Airdrop | ایردراپ Airdrop چیست؟ نحوه پیدا کردن و شرکت در ایردراپ ها (آپدیت 1402)

شرایط دریافت ایردراپ هر ارزی متفاوت است. گاهی نیاز است حداقل مقدار توکنی را در کیف پول نگه داری کنید. در مورد ارز در رسانه های اجتماعی پست بگذارید. با یک عضو خاص از پروژه بلاکچین ارتباط بگیرید یا یک وبلاگ بنویسید.

چگونه در ایردراپ شرکت کنیم؟

 • کیف پول اتریوم: کیف پولی که با صرافی ها متفاوت است و باید با ERC20 سازگار باشد، چون بیشتر توکن هایی که در ایردراپ ارایه میشوند توکن های ERC20 هستند.
 • کیف پول فعال: بسیاری از ایردراپ ها کیف پول ها را بررسی میکنند تا مطمئن شوند کیف پول ها فعال هستند یاخیر؛ هدف این است افراد نتوانند با تعداد زیادی کیف پول آدرس های متفاوت بسازند و توکن دریافت کنند زیرا این کار برخلاف اصل تمرکززدایی و توزیع عادلانه است.
 • حساب کاربری تلگرام: یکی از ابزار های گفتگو که ممکن است برای دریافت ایردراپ از شما بخواهند در کانال آنها عضو شوید.
 • حساب کاربری توییتر: همانند تلگرام یکی از ابزار گفتگو که برای دریافت ایردراپ ممکن است ازشما بخواهند توییتر آنها را دنبال کنید.
 • نشانی ایمیل: برخی ازایردراپ ها ممکن است از شما نشانی ایمیل بخواهند تا بتوانند جامعه خود را دقیق تر بشناسند.

آموزش کیف پول متامسک

مقاله شبکه نقل و انتقال در بلاکچین را مطالعه کنید تا با ERC-20 بیشتر آشنا شوید.

مزایای دریافت Airdrop

 • رایگان بودن
 • بدون ریسک
 • مستعد رشد بودن (تعداد کمی از ایردراپ ها مستعد رشد هستند)

معایب شرکت در ایردراپ

 • حدود هفتاد درصد پروژه های ایردراپ کلاه برداری (پروژه Scam) است.
 • برخی از ایردراپ ها به صورت لاتاری انجام میشود و امکان دارد با اینکه شما کارهای خواسته شده را انجام داده اید اما پاداشی دریافت نکنید.
 • برخی از رمز ارزهایی که به عنوان پاداش به کاربران داده میشود از نظر دلاری ارزش چندانی ندارند.

مراقب کلاهبرداران باشید!

ایردراپ | Airdrop | کلاهبرداری در ایردراپ ها در ارز دیجیتال

این نکته حائز اهمیت است که بیشتر ایردراپ ها ایمن نیستند و با اهداف کلاهبرداری برگزار میشوند؛ مانند ایردراپی که از شما تقاضا وجه کند یا دوازه کلمه/بیست چهارکلمه کیف پول شما را بخواهد.

برای اینکه ازخطرات ایردراپ ها در امان باشید بهتر است با حساب اصلی خود در ایردراپ ها شرکت نکنید، کلید خصوصی خود را دراختیار دیگران قرار ندهید و تحت هیچ شرایطی برای ایردراپ ها پول ارسال نکنید.

ایردراپ در صرافی های متمرکز

همانطور که می دانید در صرافی های متمرکز ما توکن های اختصاصی صرافی هارا داریم مثل BNB در صرافی بایننس و اگر ما این ارز های دیجیتال را در صرافی خودشان خریداری کنیم و سپس در همان صرافی سرمایه گذاری و استیک نماییم علاوه بر سود سرمایه گذاری امکان دریافت رایگان توکن های ایردراپ این صرافی ها را نیز داریم.
این روش به ما کمک می کند که توکن های ایردراپی ارزشمندی که در صرافی ها لیست می شوند بدون ریسک کسب نماییم و به دارایی خود اضافه کنیم.

اما بهتر است قبل از این که دست به انجام همچین کاری بزنیم حتما در ابتدا ارز دیجیتال مربوطه که خریداری و استیک می نماییم تحلیل نموده چراکه اگر این ارز رریزش سنگینی داشته باشد قطعا ما ضرر های بیشتری را نسبت به سودی که ایردراپ می دهد متحمل خواهیم شد.

سخن پایانی

ایردراپ یک استراتژی بازاریابی و تبلیغاتی است. معمولا هدف از ایردراپ دیده شدن است که به عنوان پاداش مقداری رمزارز به کاربران می دهد.

در این مقاله با مفهوم ایردراپ و مزایا و معایب آن همچنین شیوه شرکت در آن آشنا شدید. از طرفی تمامی ایردراپ ها واقعی نیستند و پروژه های کلاهبرداری هم بین آنها وجود دارد. همیارکریپتو شرکت در ایردراپ ها را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کند و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارند.

یکی از صرافی های معتبری که برای اسپات و فیوچرز میتوانید با خیال راحت در آن حساب باز کنید صرافی بینگ ایکس Bingx هست. می‌توانید برای آشنایی با این صرافی آموزش صفر تا صد صرافی بینگ ایکس را حتما ببینید.

با مراجعه به وبسایت همیار کریپتو و استفاده از آموزش‌ ارز دیجیتال رایگان، می‌توانید در حوزه ی معاملات ارز دیجیتال و ترید فعالیت کنید و درآمد داشته باشید. این آموزش‌ها اطلاعات مفید و کاربردی در زمینه ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند و به شما کمک می‌کنند تا در این حوزه مهارت‌های لازم را بدست آورید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره با ما تماس بگیرید.

09309127474

02191691614

سوالات متداول

چگونه ایردراپ ها را دریافت کنیم؟

با شرکت در مراحل هر ایردراپ بسته به نوع ان می توانیم با انجام وظایف انهارا انجام دهیم

ایردراپ ها را چگونه دریافت کنیم؟

برای دریافت ایردراپ Airdrop بهتر است کیف پول جداگانه داشته باشیم و  آنها را با کیف پول اصلی خود هرگزیکی نکنیم

 

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید