چگونه در ایردراپ Optimism شرکت کنیم؟

پروژه Optimism

شبکه Optimism، یکی از پروژه‌های لایه دو اتریوم است و اعلام کرده قصد دارد یک ارز دیجیتال حاکمیتی بانام OP را عرضه کند. تیم توسعه‌دهنده این توکن لیستی از معیارها برای دریافت ایردراپ را اعلام کرده است، در این لیست برخی از شرایط به‌سادگی کاربر آپتیمیزم بودن و برخی به‌سختی رأی‌دهنده DAO بودن می‌باشد. تاریخ دقیق ایردراپ Optimisim مشخص نیست و تیم توسعه دهنده این پروژه در مورد توکن های مشابه به کاربران هشدار می‌دهد.

ساختار Optimism

ایردراپ Optimism بخشی از اقدام کلی این شبکه برای حرکت به سمت ساختار حاکمیتی غیرمتمرکز است. Optimism Collective شامل یک سیستم خانه خواهد بود که قواعد حاکمیتی را در میان یک Token House و Citizen House تقسیم می‌کند.

شبکه Optimism از فناوری جدید به نام Optimistic Rollup استفاده می‌کند تا به مقیاس‌پذیری اتریوم کمک کند. این سیستم می‌تواند تراکنش‌ها را سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر پردازش کند و از سطح امنیت بالای اتریوم بهره ببرد.

تیم توسعه‌دهنده اعلام کرده، Citizens House بر تأمین مالی موارد عمومی تمرکز دارد، Token House بر ارتقای پروتکل، Token House، توکن حاکمیتی OP قرار خواهد داشت.

جزییات ایردراپ Optimism

تیم توسعه‌دهنده آپتیمیزم اعلام کرده است که توکن حاکمیتی از طریق چندین ایردراپ‌ در سه‌ماهه دوم سال میان کاربران توزیع خواهد شد. 5٪ از عرضه اولیه توکن OP به کاربران و حامیان تعلق می‌گیرد و ۱۹٪ از موجودی توکن OP به‌صورت ایردراپ بین کاربران توزیع می‌شود.

Optimism هشداری را به این صورت در توییتر خود منتشر کرده است:

اولین ایردراپ در 3 ماهه دوم سال 2022 به کاربران داده می‌شود؛ هرگونه ادعایی مبنی بر اینکه اکنون می‌توانید ایردراپ توکن OP را دریافت کنید کلاه‌برداری است و برای دریافت ایردراپ اول نیازی به پرداخت، وجود نخواهد داشت؛ و با استفاده از این لینک داده‌شده می‌توان واجد شرایط بودن برای دریافت ایردراپ دور اول توکن OP را بررسی کرد.

پروژه Optimism

رقابت بین پروژه‌ Optimism و Arbitrum

پروژه Optimism با افزایش تمرکز بر راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه 2 اتریوم، رشد قابل‌توجهی داشته است. در حال حاضر ارزش کل شبکه آپتیمیزم 662 میلیون دلار اعلام‌شده و از زمان انتشار شایعاتی درزمینهٔ با توکن OP با 15 درصد رشد داشته است.

Optimism در حال حاضر از موج تبلیغاتی سود می‌برد، اما همچنان از بزرگ‌ترین رقیب خود Arbitrum، عقب‌مانده است. بنا بر گزارش‌ها سرمایه‌گذاران تابه‌حال حدود 3.56 میلیارد دلار (بیش از نیمی از بازار لایه دو اتریوم) را بر روی Arbitrum قفل نموده‌اند.

استقبال Optimism از پروژه‌های دیفای

شبکه Optimism دارای یک پل ارتباطی است که شبکه اصلی اتریوم را به شبکه لایه دوم آن متصل می‌کند. این شبکه در سال 2021، از پروژه‌های دیفای مانند Synthetix و Uniswap استقبال کرده است و از یک مدل حاکمیت غیرمتمرکز بر روی شبکه اتریوم استفاده خواهد کرد.

تیم Optimism از شروع فصلی جدید در راستای غیرمتمرکزسازی خبر داد و یک صفحه لو رفته از کوین بیس نیز نشان داد که ارز Optimism هفته گذشته در کوین بیس لیست شده است.

ایردراپ Optimism

پروژه StarkNet رقیب Optimism

هم‌اکنون Optimism و Arbitrum بزرگ‌ترین ابزارهای مقیاس‌پذیری اتریوم به شمار می‌روند، اما با رشد پروژه StarkNet اوضاع دستخوش تغییر خواهد شد.

پروژه دیفای MakerDAO برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی StarkNet اعلام کرد. این اقدام در راستای اجرای تعهدات MakerDAO درزمینهٔ کمک به مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم صورت گرفته است.

جمع‌بندی

Optimism، یکی از برترین پروژه‌های مقیاس‌پذیری لایه 2 اتریوم، اعلام کرده است که یک توکن حاکمیتی تحت عنوان OP راه‌اندازی می‌کند.

تیم توسعه‌دهنده پروژه Optimism فهرستی از معیارهای واجد شرایط بودن airdrop را به اشتراک گذاشت که شامل موارد ساده‌ای مثل کاربر Optimism بودن تا معیارهای پیشرفته‌تر مانند رأی‌دهنده DAO یا چند امضا بودن است.

ایردراپ Optimism اولین ایردراپ است که در ماه‌های آینده منتشر می‌شود و تیم توسعه‌دهنده این پروژه دراین‌باره هشدار داده است که تاریخ دقیقی را برای اولین ایردراپ ارائه نکرده و هرگونه توکنی با این نام کلاه‌برداری است.

انتشار این توکن بخشی از یک حرکت بزرگ‌تر به سمت ساختار حکومتی غیرمتمرکزتر است. تیم Optimism، همان‌طور که در اطلاعیه امروز شناخته می‌شود، دارای یک سیستم دو مرکزی است که نقش‌های حاکمیتی را بین سیستم توکن و سیستم شهروندان تقسیم می‌کند.

آکادمی آموزشی همیار کریپتو برگزار کننده دوره های آموزش ارز دیجیتال در مشهد بر اساس جدیدترین محتوای آموزشی کریپتو از صفر تا صد با ارایه دوره های کریپتو استارتر، کریپتو جم، کریپتو گیمر و متاورس برای اولین بار در مشهد

سؤالات متداول

پروژه Optimism چیست؟

Optimistic یکی از مشهورترین راهکارهای لایه دوم اتریوم است که سرعت انجام تراکنش در شبکه اتریوم را افزایش و هزینه انجام تراکنش یا فی تراکنش‌ها را به مقدار قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.

توکن OP را از کجا می‌توان خرید؟

آپتیمیزم اعلام کرده است هرگونه ادعایی مبنی بر خریدوفروش توکن OP کلاه‌برداری است و تا زمان اعلام رسمی آن‌ها، هیچ تبلیغی مبنی بر دریافت ایردراپ OP صحت ندارد و همگی اسکم هستند.

هدف ایردراپ Optimism چیست؟

شبکه Optimism از فناوری جدید به نام Optimistic Rollup استفاده می‌کند تا به مقیاس‌پذیری اتریوم کمک کند. این سیستم می‌تواند تراکنش‌ها را سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر پردازش کند و از سطح امنیت بالای اتریوم بهره ببرد.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

بینگ ایکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

مکسی

IP خارج از ایران نیاز دارد

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

صرافی تبدیل

تبدیل

IP خارج از ایران نیاز ندارد

اشتراک گذاری:

3 دیدگاه در “چگونه در ایردراپ Optimism شرکت کنیم؟

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button