با گسترش روزافزون دنیای ارزهای دیجیتال، به طبع تعداد صرافی‌های ارز دیجیتال متمرکز یا غیرمتمرکز افزایش پیدا کرده است. دراین‌بین انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال برای معاملات که محیط امنی را برای کاربران خود ایجاد کرده از طرفی خدمات مناسبی را نیز ارائه دهد بسیار حائز اهمیت است.

در این مقاله به مقایسه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس خواهیم پرداخت و تمامی مفاهیمی که برای شما کاربری است را تحلیل و بررسی خواهیم کرد. همیار کریپتو، همیار شما.

فعالیت ایرانیان در صرافی های خارجی

بر هیچ‌کسی پوشیده نیست که صرافی‌هایی مانند بایننس و کوکوین بهترین صرافی ارز دیجیتال برای معاملات رمز ارزهاست اما به‌خاطر اجباری شدن احراز هویت و متأسفانه باتوجه‌به تحریم‌های متعدد علیه ایران و ایرانیان، امکان معامله در این صرافی‌ها وجود ندارد؛ بنابراین باید در بین صرافی‌های دیگر که در حال حاضر احراز هویت را اجباری نکرده‌اند بهترین صرافی ارز دیجیتال را برای انجام معامله انتخاب کرد.

دراین‌بین دو صرافی کوینکس و صرافی بینگ ایکس باتوجه‌به امکاناتی که به مخاطبان خود ارائه می‌دهد، می‌توانند جز بهترین صرافی ارز دیجیتال برای معاملات باشند. در ادامه به معرفی و مقایسه این دو صرافی می‌پردازیم.

ثبت نام و فعالیت ایرانیان در Bingx

صرافی BingX در قسمت «شرایط و خط‌مشی» سایت، نامی از کشور ایران به‌عنوان موضع‌گیری علیه آن نبرده است. بااین‌حال برای کسب اطمینان خاطر با یخش پشتیبانی صرافی تماس گرفته و از این موضوع اطمینان خاطر حاصل کردیم؛ بنابراین می‌توانید در صرافی بینگ ایکس به‌راحتی ثبت نام کنید.

شایان‌ذکر است برای انجام معامله در صرافی بینگ ایکس نیازی به احراز هویت نبود و بدون احراز هویت نیز می‌توانید معاملات خود را انجام دهید.

برای ثبت نام در صرافی بینگ ایکس و دریافت 30 درصد تخفیف در کارمزد معاملات از طریق لینک زیر اقدام نمایید. توجه داشته باشید اگر با استفاده از این لینک ثبت نام کنید. علاوه بر تخفیف در کارمزد معاملات، 60 دلار بونوس ورود دریافت خواهید کرد.

https://bingx.com/partner/Hamyarcrypto

ثبت نام از طریق لینک فوق علاوه بر تخفیف 30 درصدی در کارمزد معاملات صرافی، امکان استفاده از بونوس 60 دلاری و کپی ترید همیار کریپتو را نیز برای شما فعال می کند.

ویژگی های صرافی بینگ ایکس

1- تعداد کاربران بالا: صرافی بینگ ایکس بیش از 5 میلیون کاربر دارد که روزانه به تبادل رمز ارزها می‌پردازند که خود باعث ایجاد حجم معاملات مناسب برای ترید می‌شود.

2- تعداد رمز ارزهای مناسب: در حال حاضر بیشتر از 350 رمز ارز در این صرافی قابل معامله است.

3- پلتفرم دمو تریدینگ: یکی از خاص‌ترین ویژگی‌های صرافی بینگ ایکس پلتفرم دمو تریدینگ است. معامله‌گران مبتدی و تازه‌کار برای شروع معاملات خود به‌راحتی می‌توانند از پلتفرم دمو تریدینگ صرافی بینگ ایکس استفاده کرده و استراتژی معاملاتی خود را تست کنند.

4- و 5 – دارای پلتفرم کپی تریدینگ و ربات تریدینگ است. اگر به معامله‌گری اطمینان دارید با استفاده از این صرافی می‌توانید بدون نیاز به تحلیل و صرف زمان و انرژی معاملاتش را کپی کنید.

6- سقف برداشت بالا بدون احراز هویت: افرادی که بدون احراز هویت در صرافی کوینکس معامله می‌کنند، روزانه تا 50 هزار دلار می‌توانند برداشت داشته باشند.

7- اتصال به تریدینگ ویو: می‌توان اکانت معاملاتی خود را در صرافی بینگ ایکس به تریدینگ ویو متصل کرده و مستقیماً از آن معامله کنید.

ثبت نام و فعالیت ایرانیان در صرافی کوینکس

صرافی کوینکس یکی دیگر از صرافی‌هایی است که ایرانیان، پس از اجباری شدن احراز هویت در بایننس و کوکوین، برای انجام معاملات خود به آن رجوع کردند. این صرافی به کاربران خود اجازه می‌دهد بدون نیاز به احراز هویت فعالیت‌های معاملاتی خود را انجام دهند.

بااین‌حال در سال 2020 برخی کاربران صرافی کوینکس اعلام کردند که بدون استفاده از VPN نمی‌توانند وارد صرافی شوند و کم‌کم تعداد این افراد بیشتر شد. پس از تحقیق از کارشناس‌ها صرافی کوینکس مشخص شد که در واقع از سمت ایران این صرافی تحریم شده است! به همین دلیل برای ثبت نام در صرافی کوینکس بهتر است از ایمیل استفاده کرده و احراز هویت نکنید.

افرادی که بدون احراز هویت در صرافی کوینکس معامله می‌کنند، روزانه تا 10 هزار دلار می‌توانند برداشت داشته باشند.

برای ثبت نام در صرافی کوینکس و دریافت تخفیف در کارمزد معاملات از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

https://www.coinex.com/register?refer_code=rgtkz

بررسی اعتبار صرافی بینگ ایکس و کوینکس

زمانی که می‌خواهید اعتبار یک صرافی ارز دیجیتال را بررسی کنید، یکی از بهترین مراجع برای مقایسه بهترین صرافی ارز دیجیتال اعتبار، حجم معاملات، تعداد کاربران و … سایت کوین مارکت کپ است. در این سایت بیش از 240 صرافی لیست شده و با جزئیات عوامل مهم در انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال بررسی شده است.

از آنجایی که صرافی‌های ارز دیجیتال برای جذب کاربران با یکدیگر رقابت دارند و در حال آپدیت و ارتقا خود هستند، رتبه آن‌ها در سایت کوین مارکت کپ تغییر می‌کند. اطلاعات بعدی در زمان نگارش مقاله از سایت کوین مارکت کپ برداشته شده است.

صرافی بینگ ایکس رتبه 37 از لحاظ حجم معاملات در سایت coinmarketcap.com را دارد. این صرافی در سال 2018 با مرکزیت سنگاپور تأسیس شد. حجم معاملات روزانه این صرافی در حال حاضر بیش از 656 میلیون دلار است.

بهترین صرافی ارز دیجیتال - بینگ ایکس

صرافی کوینکس رتبه 47 از لحاظ حجم معاملات در سایت coinmarketcap.com را دارد. این صرافی در سال 2017 با مرکزیت هنگ‌کنگ تأسیس شد. حجم معاملات روزانه این صرافی در حال حاضر بیش از 36 میلیون دلار است.

بهترین صرافی ارز دیجیتال - کوینکس

بدیهی است هرچه حجم معاملات در یک صرافی بیشتر باشد، اختلاف بین قیمت خرید و قیمت فروش کمتر شده پس راحت‌تر می‌توان در آن ترید کرد؛ بنابراین یکی از عوامل مهم در انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال، حجم معاملات است.

کارمزد معامله در صرافی Coinex و BingX

همان‌طور که می‌دانید در نوعی از دسته‌بندی معاملات افراد دو نوع میکر (Maker) یا تیکر (Taker) خواهد بود؛ یعنی افراد سفارش گذار و افراد سفارش بردار. کارمزد معاملات برای میکرها و تیکرها متفاوت است.

میکر (Maker) که به آن بازار ساز نیز گفته می‌شود، سفارش‌هایی را ثبت می‌کنند که در لحظه انجام نمی‌شود و تیکر (Taker) آن دسته از معامله‌گرانی هستند که در لحظه قصد انجام معامله دارند و عملاً معاملات خود را بر اساس قیمتِ سفارشِ گذاشته شده توسط میکرها را انجام مدهند

برای مثال الآن قیمت بیت کوین 21000 است. شخص A یک سفارش خرید در قیمت 20500 ثبت می‌کند، این شخص میکر است و باید صبر کند تا شاید قیمت به 20500 رسیده و خریدش انجام شود. از طرفی شخص B تیکر است و سفارش خرید خود را در همان 21000 به طور لحظه‌ای ثبت می‌کنند.

صرافی Coinex از کاربران خود در معاملات Spot به ازای سفارش‌های میکر و تیکر ۰.۲ درصد کارمزد دریافت می‌کند؛ یعنی تفاوتی بین میکر و تیکر در این صرافی برای بخش اسپات وجود ندارد.

در صرافی کوینکس کارمزد معاملات فیوچرز برای میکرها و تیکرها متفاوت است. کارمزد معامله برای سفارش میکر ۰.۰۳ درصد و تیکر ۰.۰۵ درصد است.

در صرافی بینگ ایکس کارمزد معاملات اسپات باتوجه‌به نوع رمز ارز متفاوت است و به طور میانگین می‌توان گفت ۰.۰۴۵ درصد به‌عنوان کارمزد دریافت می‌کند.

کارمزد معاملات فیوچرز در این صرافی برای به ازای سفارش میکر 0.02 درصد و تیکر  0.04 درصد است.

به‌طورکلی کارمزدهای این دو صرافی نسبت به دیگر صرافی‌ها منطقی و قابل‌قبول است.

بهترین صرافی ارز دیجیتال

در ادامه به مقایسه معروف‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال می‌پردازیم. این اطلاعات مربوط به تاریخ دی ماه 1401 است.

نام صرافیرتبه در کوین مارکت کپتعداد رمز ارزامکان فعالیت کاربران ایرانی
بدون احراز هویت
محل استقرار دفتر مرکزیکارمزد Taker
در سطح اولیه
کارمزد Maker
در سطح اولیه
کوکوین – Kukoin۵۴۰۲داردسیشل (آفریقا)۰.۱%۰.۱%
کوینکس – Coinex47۲۱۱داردهنگ کنگ۰.۲%۰.۲%
اوکی اکس – OKX۱۶۳۶۶داردسیشل (آفریقا)۰.۱۵%۰.۱%
هیت بی تی سی – HITBTC۹۶۴۶۰داردهنگ کنگ۰.۰۹%۰.۰۹%
بای بیت – bybit۴۰۲۵۸داردمبهم۰.۰۷۵%۰.۰۲۵%
هات بیت – hotbit۱۱۷۱۶۱۱داردهنگ کنگ۰.۰۶۵%۰.۰۵%
بینگ ایکس – Bing X37۴۰۹داردهنگ کنگ۰.۰۶۵%۰.۰۵%
ال بانک – LBank۱۳۴۶۴داردهنگ کنگ۰.۱%۰.۱%
بایننس – Binance۱۳۹۳ندارداروپا – آمریکا ۰.۱% ۰.۲%
هوبی -huobi۹۵۸۱نداردسنگاپور ۰.۲% ۰.۵-۰%
اف تی ایکس – FTX۳۲۸۵نداردهنگ کنگ ۰.۰۷% ۰.۰۲%
کراکن – kraken۴۱۹۷نداردآمریکا۰.۲۶%۰.۱۶%
بیت فینکس – Bitfinex۸۱۷۴نداردمبهم ۰.۲% ۰.۱-۰.۰۴%
کوین بیس -Coinbase۲۲۱۱نداردآمریکا ۰.۵-۰.۰۴% ۰.۵-۰%

 

ما در همیار کریپتو آموزش ارز دیجیتال در مشهد را به‌صورت حضوری و برای دیگر شهرها به‌صورت آنلاین در فضای اسکای روم برگزار می‌کنیم. آموزش ارز دیجیتال از صفر تا صد بوده و به دو شکل آموزش در دوره عمومی VIP و تدریس خصوصی انجام می‌شود.

جمع بندی:

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های معامله‌گران بازار ارز دیجیتال فعالیت در یک صرافی امن و قابل اعتماد است که بتواند خدمات مناسبی را در اختیار معامله‌گر قرار دهد. تا یک سال قبل بدون نیاز به احراز هویت ما ایرانیان می‌توانستیم در صرافی بایننس معامله کنیم و از بابت انتخاب صرافی نگرانی نداشتیم؛ اما به دلیل شرایط احراز هویت بایننس دیگر امکان فعالیت در این صرافی برای ایرانیان وجود ندارد.

حال باید دنبال صرافی جایگزین باشیم. دو صرافی بینگ ایکس و کوینکس باتوجه‌به امکاناتی که در اختیار ما قرار می‌دهند گزینه‌های مناسبی برای انجام معاملات رمز ارزی ما هستند. در مقاله «بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان در 2023» به معرفی و بررسی ویژگی‌های دو صرافی بینگ ایکس و کوکوین پرداخته شده است.

حتماً به این امر توجه داشته باشید که تنها کارمزد کم، نباید ملاک انتخاب صرافی باشد؛ چراکه پارامترهایی مانند امنیت و سابقه تیم صرافی حجم معاملات، تعداد رمزارزهای معاملاتی در اسپات و فیوچرز، پلتفرم، ابزارها و امکانات معاملاتی، نحوه پشتیبانی و … از دیگر ویژگی‌های مهم برای انتخاب صرافی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به‌صورت ویدئویی به آپارات همیار کریپتو سری زده و از تماشای محتوای باکیفیت رایگان لذت ببرید.

همیارکریپتو

سؤالات متداول

1- کم‌ترین کارمزد معاملاتی در فیوچرز متعلق به کدام صرافی است؟

دو صرافی BingX و صرافی Kucoin کمترین کارمزد را معامله‌گران خود دریافت می‌کنند.

2- کم‌ترین کارمزد معاملات کپی تریدینگ مربوط به کدام صرافی است؟

بین تمامی صرافی‌های خارجی، صرافی BingX کمترین درصد کارمزد از معامله‌گران خود دریافت می‌کند که معادل 0.03 درصد است.

3-آیا مقاله صفر تا صد صرافی بینگ ایکس وجود داره که به طور کامل توضیح داده باشه ؟

بله ما یک مقاله داریم با عنوان آموزش صرافی BingX که قدم به قدم این صرافی را توضیح دادیم و چهار ویدئو در داخل مقاله بارگذاری شده

4- مقاله جدیدی برای صرافی کوینکس منتشر شده که با آخرین تغییرات صرافی نوشته شده باشه؟

در همیار کریپتو مقاله ی منتشر شده که همراه با آخرین تغییرات صرافی کوینکس نوشته شده و علاوه بر این دو ویدئو آموزشی هم گذاشته شده

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

بینگ ایکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

مکسی

IP خارج از ایران نیاز دارد

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

صرافی تبدیل

تبدیل

IP خارج از ایران نیاز ندارد