رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی از شناسایی و دستگیری دو تن خبر داد که اقدام به سرقت غیرمجاز رمز ارز از کیف پول دیجیتالی دوست قدیمی خود کرده بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ جواد جهانشیری اظهار کرد: یکی از شهروندان با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس، اظهار داشت: مبلغ 400 میلیون تومان از کیف پول ارز دیجیتال وی به صورت غیرمجاز برداشت شده است.

رئیس پلیس فتا خراسان رضوی بیان داشت: کارشناسان پس از بررسی و اقدامات فنی لازم دریافتند متهم یا متهمین با در اختیار داشتن رمز عبور به مقصود خود دست‌یافته‌اند که با تحقیقات بعدی سرنخ‌هایی از متهم اصلی شناسایی و با هماهنگی قضایی دو متهم در همین رابطه دستگیر و به مکان پلیس فتا منتقل شدند.

این مقام مسئول ادامه داد: متهم ردیف اول در مواجهه با ادله فنی بزه خود را پذیرفت و عنوان کرد؛ با همدستی دوست مشترکشان با دعوت از شاکی به خوابگاهشان؛ نیمه شب با دسترسی به لپ تاپ وی رمز ارزهای شاکی را به کیف پول دیگری انتقال داده‌اند و با اعتراف به بزه خود بیان داشتند همه رمز ارزهایی که به صورت غیرمجاز برداشت نموده‌اند، به حساب شاکی عودت می‌دهند و در نهایت پرونده به همراه مجرمین تحویل مراجع قضائی گردید.

سرهنگ جهانشیری افزود: اولین کاری که برای امنیت دارایی ارز دیجیتال باید انجام دهید، مراقبت از اطلاعات شخصی حسابتان است؛ رمز عبور خود را در اختیار هیچ‌کس نگذارید اگر فردی به کلید خصوصی (Privaite key) و کلمات بازیابی کیف پول شما دسترسی داشته باشد، می‌تواند در هر کجای دنیا که باشد، به موجودی کیف پول شما دست پیداکرده و نسبت به سرقت رمز ارز و انتقال آن به کیف پول دیگر اقدام نماید.

جهت درخواست ثبت نام در دوره های آموزشی همیار کریپتو در مشهد فرم زیر را تکمیل کنید.

این مقام مسئول به مردم هشدار داد: به‌هیچ‌عنوان اطلاعات محرمانه مانند رمز عبور کیف پول و اطلاعات کاربری خودتان در صرافی‌ها را در اختیار دیگران قرار ندهید؛ به یاد داشته باشید که هیچ‌کس، حتی نزدیک‌ترین دوستانتان نمی‌توانند به‌اندازه خود شما در برابر محافظت از دارایی‌هایتان هوشیار باشد.

چنانچه قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال و شروع خرید و فروش را دارید، اما فرصت کافی یا تخصص لازم برای تحلیل بازار را ندارید، برای سرمایه گذاری موفق در ارزهای دیجیتال می‌توانید از دوره‌های آموزشی ارز دیجیتال همیار کریپتو استفاده کنید.

این دوره‌ها بر اساس تحلیل بازار و متناسب با نیاز مخاطبان از پایه تا پیشرفته طراحی و بروز می‌شوند. تیم همیار کریپتو برای کمک به علاقه‌مندانی که قصد ورود به این بازار رادارند دوره های آموزش ارز دیجیتال در مشهد را به‌صورت حضوری در مشهد و غیرحضوری برای علاقه‌مندان در نقاط مختلف کشور در فضای اسکای روم برگزار می‌کند.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

بینگ ایکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

مکسی

IP خارج از ایران نیاز دارد

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

صرافی تبدیل

تبدیل

IP خارج از ایران نیاز ندارد