نحوه خرید زمین در ماینریو

امروزه مبالغ هنگفتی برای املاک مجازی در بستر اینترنت و متاورس هزینه می‌شود. در سال های اخیر، یک شرکت سرمایه‌گذاری متاورس به نام Republic Realm 913000 دلار برای یک قطعه در Decentraland، هزینه کرد. این بزرگ‌ترین معامله در نوع خود در آن زمان بود. حدود شش ماه بعد، همان شرکت 792 قطعه زمین در Sandbox را به قیمت 4.23 میلیون دلار خریداری کرد. درواقع بعد از گذشت چندین ماه، این بازار به ترند اول جهان تبدیل شد و بسیاری از افراد سودهای با سرمایه گذاری در این بستر سود کلانی به دست آوردند.

بازارهای مالی امروز پر است از هیجان و اتفاق های غیرقابل پیش بینی و اگر ما با این موج عظیم سرمایه گذاری حرکت نکنیم، فرصت های بسیاری را از دست می‌دهیم؛ اما نگرانی برای عقب ماندن در این موضوع بی فایده است. در مقاله قبل راجع به ماینریو و نحوه درآمدزایی در آن، صحبت کردیم. در این مقاله نحوه‌ی خرید زمین های ماینریو را آموزش می‌دهیم.

تاریخچه کوتاهی از متاورس و زمین های مجازی

واژه متاورس از سال‌ها قبل بیان شد و امروزه با پیشرفت تکنولوژی Web3، رفته رفته تبدیل به یک حقیقت می‌شود که ابعاد مختلف زندگی ما را در برمی‌گیرد. این واژه برای نخستین بار در سال در سال 1982 توسط رمان نیل استیونسون بیان شد. متاورس استیونسون مکانی مجازی بود که شخصیت ها می‌توانستند برای فرار از یک واقعیت وحشتناک به آنجا بروند.

ارنست کلین کتاب Ready Player One را در سال 2011 منتشر کرد و به ما نگاهی به دنیای کاملاً عمیقی داد که می‌توانستیم برای فرار از واقعیت وارد آن شویم. این کتاب به یک موفقیت بزرگ تبدیل شد و کارگردان استیون اسپیلبرگ در سال 2018 آن را تبدیل به یک فیلم سینمایی کرد. فیس بوک در سال 2021 نام خود را به متا تغییر داد که نشان دهنده تمرکز آن بر شکل دادن به آینده متاورس است.

در سال های اخیر پیشرفت تکنولوژی بلاک چین به شکل گیری متاورس های جدیدتر کمک کرده و این باعث شده تا برخی از افراد از فرصت های تازه استفاده کنند و آن‌ها را خریداری کنند.

اولین بازی که از زمین های متاورسی خود رونمایی کرد Decentraland و دو سال بعد sandbox بود. امروزه پروژه های جدیدتری در حال معرفی هستند که با شناخت آن‌ها و ورود در بهترین موقعیت می‌توان به موفقیت بزرگی دست پیدا کرد.

خرید زمین در ماینریو

بازی ماینریو و زمین های متاورسی آن

ماینریو یک بازی بلاک چینی است که می‌توان در آن به راحتی کسب درآمد کرد، مکانیزم بازی بسیار ساده است. شما درازای بازی کردن توکن خود بازی Rio را دریافت خواهید کرد و سپس می‌توانید این توکن را به راحتی خرید و فروش کنید. لازم است برای به دست آوردن بیشتر این توکن، بهترین امکانات را در بازی برای خود فراهم کنید.

هدف از این بازی به وجود آوردن یک اقتصاد هدفمند و کارآمد است و کسانی که هوش و برنامه ریزی و مدیریت قوی تری داشته باشند، منبع درآمد قوی تری را نیز برای خود می‌توانند ایجاد کنند. این بازی در مرحله ساخت است و طبق رودمپ بازی زمان انتشار آن در 2023 jan-jun خواهد بود.

بازی دارای 674 زمین است که به سه دسته Standard و common و Legendary تقسیم می‌شود. زمین ها به صورت NFT قابل خرید و فروش هستند و هرکدام از آن‌ها دارای امتیازهای مختص به خود است که برای اطلاع کامل می‌توانید به مقاله 6 مزیت زمین های ماینریو سر بزنید. باید بدانید که برای شروع نیازی به خرید زمین ندارید اما داشتن زمین به شما برای پیشرفت بازی کمک می‌کند چراکه نیازی به پرداخت اجاره ندارید و ماینر رایگان نیز دریافت خواهید کرد.

تمامی این زمین ها علاوه برافزایش ارزش آن در طی زمان، به شما اجاره‌ای متناسب با زمین خود را پرداخت خواهد کرد؛ بنابراین اگر شما گیمر نیستید و زمانی را نمی‌توانید به بازی کردن اختصاص دهید، تنها داشتن زمین برای کسب درآمد کافی است. شما با مراجعه به سایت این بازی می‌توانید انواع مختلف زمین ها و مکان جغرافیایی آن‌ها در نقشه مشاهده کنید.

چگونگی خرید زمین در ماینریو

برای خرید هر NFT شما نیاز به داشتن کیف پول دارید. در وب‌سایت ماینریو از انواع مختلف کیف پول ها برای خرید NFT می‌توانید استفاده کنید که معروف ترین آن‌ها Metamask, Trustwallet,C98,… است. در این مقاله روش خرید این NFT ها را با استفاده از کیف پول های متامسک و تراست ولت توضیح خواهیم داد.

نحوه خرید زمین ماینریو با استفاده از تراست ولت

 • وارد وب‌سایت ماینریو شوید و بر روی connect wallet کلید کنید.

 • صفحه ای باز می‌شود که برای استفاده از تراست ولت باید بر روی گزینه connect with walletconnet بزنید و سپس تراست ولت را انتخاب کنید.

 •  در تراست ولت نوع شبکه ی خود را بر روی smartchain قرار دهید.

 • اگر شبکه بر روی smart chain نباشد می‌توانید از لیست زیر آن را انتخاب نمایید.

 • حالا ولت شما در وب‌سایت متصل است با رفتن به مارکت پلیس از دو تب lands و 2D amp می‌توانید زمین را خریداری کنید.

 • پس از انتخاب زمین موردنظر، صفحه ای باز می‌شود که با اسکرول آن می‌توانید بر روی دکمه ی purchase بزنید و سپس زمین را خریداری کنید.

نحوه خرید زمین ماینریو با استفاده از متامسک

 • برای خرید زمین در متامسک ابتدا وارد اپلیکیشن آن شوید و منو را بازکنید و بر روی گزینه Browser را کلیک کنید.

 • صفحه مرورگر برای شما باز می‌شود می‌توانید در سرچ آن net را وارد کرده و وب‌سایت برای شما باز می‌شود.
 • ابتدا مطمئن شوید شبکه شما بر روی smart chain باشد و اگر نبود باید آن را اضافه کنید سپس بر روی دکمه کانکت ولت بزنید.

 • صفحه ای برای شما باز می‌شود، بر روی گزینه کانکت بزنید.

 • حالا کیف پول شما به سایت متصل شده و می‌توانید NFT موردنظر خود را خریداری کنید.

چگونگی اضافه کردن NFT به کیف پول شما

 • وارد متامسک شوید و به تب NFT بروید.

 • بر روی import nft بزنید.

 

 • دو بخش ظاهر می‌شود ID و Address

 • برای قسمت Address شما باید داخل وب‌سایت از منو بر روی Contract بزنید و کانترکت را از سایت bsc scan کپی کنید و داخل تب آدرس بزنید.

 • برای قسمت آیدی باید آیدی زمین خود را وارد کنید.

 • حالا می‌توانید NFT خود را داخل کیف پولتان مشاهده کنید.

امروزه فناوری بلاک چین و متاورس برای آینده بسیار پیشرفت کرده است. هدف ما از نوشتن این مقاله شناساندن پروژه هایی است که جهان بر روی آن‌ها در حال پیشرفت و سرمایه گذاری است؛ اما بسیار دقت کنید که هر پروژه ای می‌بایست دارای کانترک معتبر باشد که بتوان به آن اعتماد کرد.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

بینگ ایکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

مکسی

IP خارج از ایران نیاز دارد

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

صرافی تبدیل

تبدیل

IP خارج از ایران نیاز ندارد