کمپین مهرگان تا 60 درصد تخفیف دوره های آموزشی (با شرایط پرداخت اقساط)
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
سبد خرید

آغاز موج جدید ریزش آلتکوین ها در پی فروش بزرگ سلسیوس

آغاز موج جدید ریزش آلتکوین ها در پی فروش بزرگ سلسیوس

ریزش مجدد آلتکوین های محبوب در پی فروش بزرگ سلسیوس

 

سلسیوس، یک بازیگر برجسته در بخش وام‌دهی و استقراض ارزهای دیجیتال، اخیراً تصمیم خود را برای انحلال دارایی‌های آلتکوین مشتریانش اعلام کرده است.

واگذاری از 1 ژوئیه آغاز خواهد شد و فقط از حساب های نگهداری و کسر صرفه جویی می شود. با توجه به اینکه Cardano (ADA)، Polygon (MATIC) و Solana (SOL) بزرگترین بخش از ذخایر آلتکوین پلتفرم را تشکیل می‌دهند، این انحلال بسیار مهم است.

کاردانو به عنوان یک نیروی دگرگون کننده در حوزه بلاکچین مورد استقبال قرار گرفته است. با این حال، این اعلامیه به دلیل عملکرد ناامید کننده قیمت توسط ADA و SOL منتشر می شود که هر دو در روزهای اخیر تقریباً 30 درصد از ارزش آن‌ها کاسته شده است.

سلسیوس از اول ژوئیه تمام آلتکوین‌ها را از همه مشتریان (به جز حساب‌های خاص) می‌فروشد و آنها را به بیت‌کوین و اتریوم تبدیل می‌کند.

این تصمیم موجی از نارضایتی را در جامعه ارزهای رمزپایه برانگیخت و منتقدان سلسیوس را به دستکاری احتمالی بازار و ناتوانی در اجرای وظایف امانتداری خود متهم کردند. انحلال در مقیاس بزرگ می تواند فشار نزولی قابل توجهی بر قیمت آلتکوین های هدف وارد کند. این توسعه به نوبه خود می تواند یک اثر آبشاری ایجاد کند و دارندگان آلتکوین را در پلتفرم های مختلف وادار کند تا دارایی های خود را در انتظار کاهش ارزش بیشتر بفروشند.

 

برعکس، برای سرمایه‌گذارانی که چشم‌انداز بلندمدت صعودی روی این آلت‌کوین‌ها دارند، فروش ممکن است یک فرصت خرید قانع‌کننده باشد. با کاهش قیمت ها، پتانسیل بازدهی آتی برای سرمایه گذارانی که قدرت خرید این دارایی ها را با تخفیف دارند، رشد می کند.

واگذاری آتی توسط سلسیوس تأثیرات فوری و پیامدی بر بازار آلت‌کوین خواهد داشت. اینکه آیا این تأثیرات به کاهش ارزش بیشتر قیمت تبدیل می شود یا یک فرصت خرید جذاب، نامشخص است.

بازار ارزهای دیجیتال در روز جمعه پس از فروش‌های سنگین در روز گذشته، بهبود نسبتاً مناسبی را در قیمت‌ها ثبت کرد. در حالی که بازار در برابر فشار فروش روزافزون مقاومت می‌کند، شرکت وام‌دهندۀ رمزارزی منحل‌شدۀ سلسیوس (Celsius Network)، تصمیم گرفته است تمامی آلت کوین‌های مشتریان را در قالب برنامه جدید بازسازی خود بفروشد.

 

گزارش‌ها نشان می‌دهند که شبکه سلسیوس در حال حاضر دارای 215 میلیون دلار آلت کوین است که احتمال آن وجود خواهد داشت که در تاریخ 1 ژوئیه به فروش برسد. این شرکت فعال در حوزه وام‌دهی ارزهای دیجیتال، دارای 6.6 میلیون توکن سلسیوس (CEL) به ارزش 70.5 میلیون دلار است. در زمان نگارش این خبر، میانگین قیمت CEL برابر با 0.1054 دلار است.

 

سایر آلت کوین‌های بزرگی که توسط شبکه منحل‌شده سلسیوس نگهداری می‌شوند، عبارت‌اند از:

  • Chainlink (LINK)
  • Litecoin (LTC)
  • Polkadot (DOT)
  • Bitcoin Cash (BCH)
  • Aave (AAVE)
  • BNB

 

منبع: کوین گپ

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

خواندن این مطلب
 بیتکوین هم با BRC-20 صاحب NFT شد!
دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید
Call Now Button