رئیس پلیس فتا استان مرکزی از دستگیری متهم ارزهای دیجیتال که با استفاده از حفره‌ی امنیتی موجود در صرافی‌ آنلاین اقدام به سرقت 10 میلیارد ریالی از شهروندان می‌کرد، خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم احسان آنقی، رئیس پلیس فتا استان مرکزی در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان اراکی به مجموعه پلیس فتا با در دست داشتن مرجوعه قضایی مبنی بر دسترسی و برداشت غیرمجاز ارز دیجیتال از دارایی‌های وی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

این مقام مسئول افزود: شاکی که مالک یک صرافی‌ آنلاین است، در تحقیقات ابتدایی بیان داشت که فردی ناشناس با ساخت اکانت کاربری در صرافی حدود 10 میلیارد ریال از ارزهای دیجیتال وی را به سرقت برده است که پس از اخذ اطلاعات موردنیاز، اقدامات تخصصی و فنی کارشناسان این پلیس آغاز گردید.

سرهنگ آنقی با اشاره به وجود ضعف امنیتی در صرافی شاکی پرونده، بیان کرد: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته مشخص گردید متهم با انجام اعمال متقلبانه و ترفندهای تخصصی، ضمن سوءاستفاده از ضعف امنیتی و باگ موجود سارق توانسته 10 میلیارد ریال از صرافی آنلاین به سرقت ببرد و سعی بر مخفی نگه‌داشتن خود با پاک کردن کلیه مستندات موجود داشته است.

وی افزود: اگرچه متهم با آگاهی کامل در این زمینه واردشده بود و تا حد ممکن ردپایی از خود باقی نگذاشته بود اما کوچک‌ترین سرنخ‌ها نیز از چشم کارشناسان پلیس پنهان نمانده و با بررسی‌های فنی و دقیق صورت گرفته، درنهایت متهم به هویت مشخص در مرکز استان فارس شناسایی گردید.

جهت درخواست ثبت نام در دوره های آموزشی همیار کریپتو در مشهد فرم زیر را تکمیل کنید.

سرهنگ آنقی افزود: در ادامه اکیپی از کارشناسان پلیس فتا استان ضمن اخذ نیابت قضایی به محل سکونت متهم اعزام و پس از دستگیری وی، کلیه تجهیزات رایانه‌ای مجرمانه نیز توقیف و به مجموعه فتا استان مرکزی منتقل گردید.

اين مقام انتظامي با اشاره به استخراج ادله‌ مجرمانه از تجهیزات توقیف‌شده متهم، بیان داشت: متهم که در ابتدا خود را در خصوص ارزهای دیجیتال کاملاً بی‌اطلاع وانمود می‌کرد، پس از مشاهده‌ی ادله‌ی محکم و کافی کشف‌شده از تجهیزات رایانه‌ای خود لب به سخن گشود و چاره‌ای به‌جز بازگرداندن وجه سرقت شده از شاکی را نداشت.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی اظهار داشت: گردانندگان سایت‌ها و درگاه‌های آنلاین با بروز ‌نگه‌داشتن برنامه‌ها و اسکریپت‌های خود و نصب پلاگین و قالب‌های امنیتی، باگ‌ها یا حفره‌های امنیتی سایت خود را رفع نمایند و راه نفوذ افراد سودجو را مسدود نمایند و در صورت بروز هرگونه مشکل، موضوع را در سریع‌ترین زمان ممکن به پلیس فتا گزارش نمایند.

چنانچه قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال و شروع خرید و فروش را دارید، اما فرصت کافی یا تخصص لازم برای تحلیل بازار را ندارید، برای سرمایه گذاری موفق در ارزهای دیجیتال می‌توانید از دوره‌های آموزشی ارز دیجیتال همیار کریپتو استفاده کنید.

این دوره‌ها بر اساس تحلیل بازار و متناسب با نیاز مخاطبان از پایه تا پیشرفته طراحی و بروز می‌شوند. تیم همیار کریپتو برای کمک به علاقه‌مندانی که قصد ورود به این بازار رادارند دوره های آموزش ارز دیجیتال در مشهد را به‌صورت حضوری در مشهد و غیرحضوری برای علاقه‌مندان در نقاط مختلف کشور در فضای اسکای روم برگزار می‌کند.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

بینگ ایکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

مکسی

IP خارج از ایران نیاز دارد

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

صرافی تبدیل

تبدیل

IP خارج از ایران نیاز ندارد