کمپین مهرگان تا 60 درصد تخفیف دوره های آموزشی (با شرایط پرداخت اقساط)
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
سبد خرید

سقوط بیت کوین تا کجا ادامه خواهد داشت؟

سقوط بیت کوین تا کجا ادامه خواهد داشت؟

این روزها حال بازار کریپتو چندان مساعد نیست و رغبتی برای خریداران ایجاد نکرده است. تا به امروز روند بیت کوین نزولی بوده و اصطلاحا شاهد سقوط بیت کوین هستیم. در تایم فریم هفتگی هشتمین کندل هم به صورت منفی بسته‌ شده است، درصورتی‌که قیمت بیت کوین در هفته گذشته (22 می) نوسان چندانی نداشته و در نزدیکی 30,000 تتر بسته‌شده است اما هم چنان بازار رمقی برای صعود ندارد.

سرمایه گذاران با تجربه چه نظری دارند؟

به گفته کریپتو تونی: بیت کوین بین منطقه عرضه و تقاضا گیرکرده است. امیدوارم امروز این ارز دیجیتال یک شکست قیمتی داشته باشد تا فرصتی برای کسب سود ما فراهم شود. اهداف نزولی و صعودی این ارز دیجیتال به ترتیب حدود 27,900 و 31,000 دلار است.

متیو هایلند، یکی از تحلیلگران بازار کریپتو، اذعان داشته که بیت کوین در منطقه‌ای قرار دارد که باید تصمیم بگیرد می‌خواهد صعود کند یا سقوط.

یکی از نویسندگان سایت کوین تلگراف که معمولاً دیدی مثبت به بیت کوین دارد برای هفته آینده بیت کوین، روندی صعودی پیش‌بینی کرده است.

همان‌طور که گفته‌ شد، بیت کوین هفته گذشته را در حوالی 30,000 دلار به اتمام رساند و کندل هفتگی آن برای هشتمین بار در ضرر بسته‌ شد. گفتنی است این خودش رکورد جدیدی محسوب می‌شود. باوجود هفته معاملاتی وال‌استریت بیت کوین در منطقه باریکی نوسان داشت. شاخص S&P500 هم 20 درصد پایین‌تر از اوج تاریخی خود قرار دارد و روند نزولی را نشان می‌دهد. با تمام این شرایط بیت کوین طولانی‌ترین روند نزولی را در پیش‌گرفت است.

سقوط‌هایی که بیت کوین تا به امروز تجربه کرده است

طبق چارت روند کلی صعودی است اما در دوره‌هایی روند نزولی بر بازار حاکم شده، این نکته در چارت وجود دارد که بیت کوین پس از دوره نزولی باقدرت بیشتری حرکت کند، پس بیت کوین را در کف بخریم!

در یک بازه زمانی از 8 ژوئن تا 18 نوامبر سال 2011 قیمت بیت کوین 93 درصد سقوط کرد و از 29 دلار به 1/2 دلار رسید. این سقوط مربوط به زمانی است که بیت کوین هنوز محبوبیت عمومی نداشت و افراد زیادی آن را نمی‌شناختند. پس از اولین سقوط بیت کوین ماه‌ها زمان برد تا قیمتش دوباره بهبود یابد اما اکنون فاصله زیادی با آن قیمت دارد و هرگز دوباره به آن برنگشته است.

در اواخر سال 2013 با تعطیلی بازار جاده ابریشم و محکومیت راس اولبریکت بنیان گذار آن به حبس ابد و ورشکستگی صرافی مت گوکس که درآن از جمله صرافی های  به نام بود بازار بیت کوین دوباره سقوط کرد. این بار در بازه زمانی دسامبر 2013 تا ژانویه 2015 از سقف قیمتی 1,135 دلار به 175 دلار سقوط کرد. این دومین سقوط بیت کوین بود و قیمت آن 85 درصد ریزش را تجربه کرد. در آن زمان تب‌وتاب بازار فرصت را برای افرادی که مخالف بیت کوین بودند داغ‌کرده بود.

افرادی که خاک خورده بازار بودند و ریزش قبلی بیت کوین را تجربه کرده بودند اطمینان داشتند که پادشاه پرقدرت‌تر برمی‌خیزد اما در این میان افراد مخالفی هم وجود داشتند که این ریزش را مرگ بیت کوین می‌دانستند.

خواندن این مطلب
9 بازارهای مالی که باید بشناسید

سقوط بیت کوین

در سقوط دوم بیت کوین اگر شما به‌جای سرمایه‌گذاران بودید چه‌کاری می‌کردید تا سرمایه‌تان را حفظ کنید؟ نظرتون رو برای ما کامنت کنید.

شاید از حرفه‌ای بودن به دور باشد که نظرات شخصی افراد در مقاله گنجانده شود اما باتوجه به مدیریت سرمایه دارایی‌هایم در قیمت مناسب خارج می‌شدم و مجدد پس از صعودی شدن روند قیمتی طبق استراتژی شخصی‌ام بیت کوین را خریداری می‌کردم.

در اوایل سال 2017 پادشاه از سقف قبلی‌اش عبور کرد و هرگز به زیر 1,000 دلار برنگشت. اما پس از دوره دوم سقوط بیت کوین و احیای دوباره آن در بازه زمانی دسامبر 2017 تا دسامبر 2018 قیمت بیت کوین از 19,640 به 3,185 سقوط کرد که از این دوره نزولی با عنوان زمستان کریپتو یاد می‌کنند. عمده‌ترین ریزش در زمستان 2018 و 2019 اتفاق افتاد. در اواخر سال 2021 جسی پاول، مدیرعامل صرافی کراکن نیز در رابطه با زمستان کریپتو خاطرنشان کرد هر قیمتی کمتر از 40,000 دلار فرصتی برای خرید به شمار می‌رود.

قیمت بیت کوین در حال حاضر 29,490 دلار است و چنین ریزشی در یک سال اخیر بی‌سابقه بوده است. در این‌ بین برخی از کارشناسان معتقدند که صعود بعدی بیت کوین در سال 2024 پس از هاوینگ خواهد بود.

جهت درخواست ثبت نام در دوره های آموزشی فرم زیر را تکمیل کنید.

در چنین شرایطی شما چه اقدامی انجام می‌دهید؟
آیا شما هم باور دارید که تاریخ تکرار می‌شود؟

نظرات خودتون در رابطه با این مطلب و بازار نزولی بیت کوین برای ما کامنت کنید.

چنانچه قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال و شروع خرید و فروش را دارید، اما فرصت کافی یا تخصص لازم برای تحلیل بازار را ندارید، برای سرمایه گذاری موفق در ارزهای دیجیتال می‌توانید از دوره‌های آموزشی ارز دیجیتال همیار کریپتو استفاده کنید.

این دوره‌ها بر اساس تحلیل بازار و متناسب با نیاز مخاطبان از پایه تا پیشرفته طراحی و بروز می‌شوند. تیم همیار کریپتو برای کمک به علاقه‌مندانی که قصد ورود به این بازار رادارند دوره های آموزش ارز دیجیتال در مشهد را به‌صورت حضوری در مشهد و غیرحضوری برای علاقه‌مندان در نقاط مختلف کشور در فضای اسکای روم برگزارمی‌کند.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید
Call Now Button