صرافی ارز فیات در مشهد

صرافی ارز فیات در مشهد

علاوه بر صرافی های آنلاین صرافی های حضوری در مشهد وجود دارد که خدمات درزمینهٔ ارز فیات به کاربران ارائه می‌دهند. خدماتی که صرافی های آنلاین در حوزه ارز دیجیتال در مشهد ارائه می‌دهند با خدمات صرافی های حضوری در حوزه فیات متفاوت است. دراین مقاله به معرفی صرافی ارز فیات در مشهد می پردازیم.

شاید برای شما این سؤال پیش آمده باشد که فیات چیست؟

ارز فیات (Fait) یک پول ملی است که باقیمت کالایی مانند طلا یا نقره مرتبط نیست. ارزش پول فیات عمدتاً مبتنی بر اعتماد عمومی به صادرکننده ارز است که معمولاً دولت یا بانک مرکزی آن کشور است.

پیش درآمدی بر تاریخچه پول فیات

فیات یک نوع پول ملی است که ارزش ذاتی ندارد و به پشتوانه بانک مرکزی یا دولت به مقبولیت عامه رسیده است. از نمونه های معروف ارزهای فیات می‌توان به پوند استرلینگ، یورو و دلار آمریکا اشاره کرد.

تعداد بسیار کمی از ارزهای جهانی ارزهای کالایی واقعی هستند و بیشتر آن ها، به هر نحوی، نوعی پول واقعی هستند. ارزهای فیات (Fait) که به عنوان پول فیات نیز شناخته می‌شود، نقطه مقابل پول کالایی است. تفاوت بین پول واقعی و پول کالایی به ارزش ذاتی آن‌ها مربوط می‌شود.

ازنظر تاریخی، پول کالایی دارای ارزش ذاتی از موادی است که از آن ساخته شده است، مانند سکه های طلا و نقره. در مقابل، پول فیات ارزش ذاتی ندارد، این اساساً یک وعده از سوی یک دولت یا بانک مرکزی است مبنی بر اینکه ارز می‌تواند باارزش آن در کالا مبادله شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارز فیات مقاله آن را مطالعه کنید.

تاریخچه صرافی

تاریخ صرافی به زمان‌های قدیم بازمی‌گردد. در کتاب مقدس به صرافی اشاره شده است. در زمان معبد دوم اورشلیم در حیاط معبد تعداد زیادی افراد به شغل صرافی اشتغال داشتند.

این افراد پول‌های رومی و یونانی که دارای عکس خدایان آن‌ها بود با پول یهودی که تنها پول قابل استفاده در معبد بود تعویض می‌کردند. عیسی مسیح در اناجیل چهارگانه با این صرافان به شدت برخورد می‌کند و آنان را کسانی می‌داند که خانه خدا را تبدیل به لانه دزدان کرده‌اند.

در زمان‌های قرون وسطی در اروپا بیشتر شهرها دارای واحد پولی خود بودند که دارای نقش حاکم آن شهر بود. وقتی یک غریبه وارد شهر می‌شد مجبور بود پول همراه خود را با پول آن شهر تعویض کند. صرافان در این زمان این پول خارجی را محک می‌زدند و آن را با پول محلی عوض می‌کردند. بیشتر انتقال‌های وجه بزرگ با سکه انجام نمی‌شد و تنها به وسیله صراف از حساب یک نفر به حساب فرد دیگر منتقل می‌شد. با گسترش کار صرافها آن‌ها به وام دادن نیز پرداختند. شوالیه‌های معبد به زائران اورشلیم وام می‌دادند.

صرافی در ایران

در ایران نیز به دلیل اینکه در دین اسلام سود گرفتن بر روی پول ممنوع محسوب می‌شد این تجارت به صورت کامل در اختیار یهودیان بود. در قرن نوزدهم تقریباً تمامی یهودیان شیراز به صرافی اشتغال داشتند.

صرافی در ایران به رغم تکامل خود دراواخر قرن نوزدهم، با رقابت شدید بانک استقراضی روس و بانک شاهنشاهی ایران که علاوه بر آشنایی با فنون جدید بانکداری با حمایت دولت‌های روسیه، انگلستان و ایران نیز برخوردار بودند روبرو شد.

در سال‌های بعد بسیاری از صرافان به ورشکستگی کشانده شدند و دیگر هیچ گاه نتوانستند نقش پیشین خود را بازیابند. طی چند دههٔ اخیر صرافان بیشتر در زمینه داد و ستد مسکوکات طلا و نقره و ارزهای خارجی و به‌طور محدود درزمینهٔ اعطای وام‌های کوچک، فعالیت داشته‌اند.

صرافی ارز فیات در مشهد

1) صرافی الیاسی

اولین صرافی ارز فیات در مشهد که قصد معرفی آن را داریم، صرافی الیاسی یکی از معتبرترین صرافی ها است.

آدرس: بلوار سجاد، جنب بانک ملی ایران، نبش ساختمان البرز

شماره تماس: 37632485

کانال تلگرام: @ElyasiExchange

2) صرافی ملک کلائی

آدرس: خیابان امام خمینی، امام خمینی ۳۲، پلاک ۵۳۰، طبقه همکف

شماره تماس: 38817780

3) صرافی ناظران

آدرس: احمدآباد، رضا 2، جنب هتل سی برگ

شماره تماس: 38410243

سایت: http://www.nazeranexchange.com

4) صرافی جان نثار

یکی از قدیم ترین صرافی ارز فیات در مشهد، صرافی جان نثار واقع در خیابان خسروی نو است.

شماره تماس: 31221

آدرس: خيابان خسروی نو، بین اندرزگوی 15 و 17، روبروی کوچه آيت‌الله خامنه‌ای، ساختمان خاتمی، پلاک 334

سایت: https://sarrafi.biz

5) صرافی برکچیان

یکی دیگر از صرافی ارز فیات در مشهد که مخاطب زیادی دارد، صرافی برکچیان است.

شماره تماس: 32250169

آدرس: خيابان خسروي نو (بين شهید اندرزگو 15 و 17)

سایت: http://www.barakchian-exchange.com/

لیست صرافی های مشهد

ساعت کار صرافی ها در مشهد در دو شیفت از 8 الی 14 و 17 الی 19 میباشد که به شهروندان و زائران خدمات خرید و فروش ارزهای خارجی و ارسال حواله دلاری را ارائه می دهند. در جدول زیر اسامی صرافی ارز فیات در مشهد با مجوز رسمی بانک مرکزی به همراه آدرس و شماره تلفن آنها ذکر شده است.

نام صرافیآدرسشماره تلفن
الیاسی و شرکابلوار سجاد، جنب بانک ملی ایران، نبش ساختمان البرز37632485
ملک کلائی و شرکاخیابان امام خمینی، امام خمینی 32، پلاک 530، طبقه همکف38817780
حجت سلیمانی و شرکابلوار سجاد، خیابان بزرگمهر جنوبی، بزرگمهر جنوبی 22، پلاک 5
حسین کمالی و شرکاچهار طبقه به سمت جنت، پاساژ ارگ، طبقه دوم، واحد 21438688235
حسین شريف نيا و علیرضا پورشیرازی و شرکاده دی، بلوار امام خمینی 24، پلاک 436، طبقه همکف36910333
خواجه و شرکاامام خميني، مقابل ورودي جنت، پلاک 20432211181
سپهری و شرکاخيابان پاسداران، مقابل هتل باختر، پلاک 2/3838542226
سزاوار و شرکاخيابان امام رضا (ع)، هتل بين المللي قصر38549316
سید حسین برکچیان و شرکاچهارباغ، کوچه بازار بزرگ، خیابان شهید اندرزگو، پلاک 304، طبقه همکف32250169
سید یوسف سادات حسینی و شرکاچهارباغ، خيابان آيت الله شيرازی 4، پلاک 20، ساختمان بازار توس(ونک)، طبقه همکف38530400
صادق النجاه و شرکاخيابان دانشگاه، بین دانشگاه 17 و 19، جنب هتل صدر، پلاک 31138416118
علیرضا ناظری نسب و شرکامشهد، خیابان شیرازی 2، بازار توس، پلاک 21932228672
علیرضا کاظمی و شرکاخيابان پاسداران، جنب سينما قدس، محل ساختمان هتل جم37686061
فنودی و شرکابلوار سجاد، حاشيه بزرگمهر شمالي 2، نبش پاساژ ولي زاده، مقابل هتل آران37618353
محمد به کیا و شرکاخيابان آيت اله بهجت، روبروي درب باغ نادري، جنب هتل امير،‌ پلاک 57632283150

لیست فوق به عنوان صرافی ارز فیات در مشهد از سایت pay98 است.

ارزهای دیجیتال اخیراً جایگاه مناسبی در اقتصاد جهانی پیداکرده است، اما نتوانسته جای ارز فیات را بگیرد. رایج‌ترین سیستم مالی در دنیا ارز فیات است. دلار، پوند و یورو که دولت و اقتصادهای قدرتمندی دارند همچنان مهم‌ترین رکن فعالیت‌های اقتصادی در دنیا هستند.

اگرچه این ارزها تاریخچه خوبی ندارند و مشکلات را برای اقتصاد کشورهای دیگر به جود آورده‌اند هنوز هم پذیرش عمومی بیشتری نسبت به ارزهای دیجیتال در دنیا دارند.

آینده هر دو سیستم در هاله ای از ابهام قرار دارد و آینده مشخص خواهد کرد که در سالهای بعد کدام یک بازارهای مالی را تسخیر خواهند کرد.

در این مقاله صرافی ارز فیات در مشهد را به شما معرفی کردیم، صرافی های آنلاین ارزدیجیتال در مشهد در حوزه رمز ارزها خدمات ارائه می‌دهند. لازم به ذکر است هدف این مقاله افزایش اطلاعات و کمک به کاربران جهت آشنایی با صرافی های مختلف در مشهد است.

خطر از ‌دست ‌دادن سرمایه در هر سرمایه‌گذاری وجود دارد و سرمایه‌گذار باید پس از مطالعه و تحقیق، تصمیم نهایی را خود اتخاذ کند و مسئولیت تبعات آن را بر ‌عهده بگیرد.

همیارکریپتو هیچ‌گونه مسئولیتی در برابر تبعات ناشی از هرگونه استفاده غیرحرفه‌ای یا نادرست از مضامین مطالب را بر عهده نمی‌گیرد.

مدیریت سرمایه و سبدچینی از جمله مهم ترین اقداماتی است که در دوره آموزشی ارزهای دیجیتال در مشهد توسط تیم همیارکریپتو به صورت فوق حرفه ای انجام می‌شود.

چنانچه قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال و خرید و فروش ارز دیجیتال را دارید، اما فرصت کافی یا تخصص لازم برای تحلیل بازار را ندارید، برای سرمایه گذاری موفق در ارزهای دیجیتال و در امان ماندن از کلاه‌برداران و شکارچیان ارز دیجیتال می‌توانید از دوره‌های آموزشی ارز دیجیتال همیار کریپتو استفاده کنید.

این دوره‌ها بر اساس تحلیل بازار و متناسب با نیاز مخاطبان از پایه تا پیشرفته طراحی و بروز می‌شوند. تیم همیار کریپتو برای کمک به علاقه‌مندانی که قصد ورود به این بازار را دارند   آموزش ارز دیجیتال در مشهد را به‌صورت حضوری در مشهد و غیرحضوری برای علاقه‌مندان در نقاط مختلف کشور در فضای اسکای روم برگزار می‌کند.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

بینگ ایکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

مکسی

IP خارج از ایران نیاز دارد

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

صرافی تبدیل

تبدیل

IP خارج از ایران نیاز ندارد

اشتراک گذاری:

2 دیدگاه در “صرافی ارز فیات در مشهد

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button