کمپین مهرگان تا 60 درصد تخفیف دوره های آموزشی (با شرایط پرداخت اقساط)
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
سبد خرید

مد و فشن متاورسی

مد و فشن متاورسی

داشتن پوشش مناسب یکی از مهم‌ترین عوامل حضور در جامعه است و به‌نوعی اعتبار بخش شخصیت شماست فلذا دارای اهمیت بسیار اما پوشش ما در دنیای متاورس چگونه خواهد بود؟ چه کمپانی‌هایی در این دنیا حضور دارند؟ پوشش اصلی و با اصالت چه تفاوت‌هایی با پوشش‌های برندهای فیک خواهند داشت؟ برای آشنایی کامل با دنیای مد و فشن متاورسی و پاسخ به این سؤالات در این مقاله با ما همراه باشید.

پیش درآمدی بر متاورس

دنیای واقعیت‌های مجازی (METAVERSE)  که شامل بخش‌های مجازی سه‌بعدی به‌صورت پایا و غیرمتمرکز هست به‌عنوان سری سوم دنیای اینترنتی شناخته می‌شود. اعضا این دنیاهای 3 بعدی می‌توانند برای دسترسی به این متاورس ها با استفاده از گوشی هوشمند خود، عینک‌های مخصوص و هدفون و هدست های خاص، و علاوه بر این کنسول‌های گیم و کامپیوترهای شخصی اقدام کنند. کمپانی‌هایی مانند macrosoft، meta platforms  و epic games ازجمله کمپانی‌هایی هستند که بر روی گسترش و توسعه تکنولوژی‌های مرتبط با واقعیت مجازی، سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

در حدود سال 1992، آقای نیل استیونسن (Neal Stephenson)  در کتاب Snow Crash (ریزش برف) برای بار اول از کلمه متاورس استفاده کرده است. ازجمله خوبی‌های متاورس می‌توان به پویا بودن و قابلیت مخلوط شدن با بخش‌های زیادی از زندگی انسان‌ها، کاهش  بسیار و نابودی کامل  محدودیت‌های اینترنت سری دوم فعلی، تداوم ساختار اشاره کرد. جهان متاورس شامل چندین پارت اصلی می‌باشد.

این پارت‌های اصلی شامل انواع تولیدات رسانه‌ای همچون صوت، نوشته، تصویر، فیلم، عناصر سه‌بعدی و … ، زبان‌های برنامه‌نویسی مانند  HTML، c++، Assembly،سری سوم اینترنت (غیرمتمرکز و بدون محدودیت و دسترسی کشورها)، انواع وسایل اختصاصی واقعیت مجازی،دفاتر اختصاصی برای جهت نگهداری اطلاعات تبادل و تراکنش‌ها و شفاف‌سازی تراکنش‌های بین اعضا اسمارت کانترکت ها جهت انجام تبادل کریپتو کارنسی به‌صورت کاملاً شفاف و بدون محدودیت و نظارت است.

و مد در متاورس

اعضا از طریق خرید ایندکس‌های دنیای واقعیت مجازی، به وجود آوردن  ان اف تی، گیم ها و شرکت در آن، خرید ارزهای آینده دار متاورسی،معاملات زمین‌ها و ارائه خدمات متاورس می‌توانند برای خودشان درآمد دلاری کسب کنند. ارزهای دیجیتال مانا، بلاکتوپیا، اکسی اینفینیتی، انجین، SAND، پنج ارز دیجیتال بزرگ و برتر در حوزه متاورس هستند که دارای توکن های مرتبط  باگیم های مبتنی بر کریپتو کارنسی  هستند. از نمونه پروژه‌های در حال گسترش متاورس می‌توان به اکوسیستم سولایس، پروژه Xana، مجموعه گیم ریچ (Game Rich)، اکوسیستم متا وی پد (MetaVPad)، اکوسیستم نوسانا (Nosana)، پروژه بیت.کانتری (Bit.Country)، مجموعه متاورسی متافایتر (MetaFighter) اشاره کرد. برای اشنایی کامل با کریپتو کارنسی می توانید با دوره آموزش ارز دیجیتال مجموعه همیار کریپتو شروع نمایید

آینده مد و فشن دیجیتال در متاورس

باوجوداینکه هنوز جهان گیری بیماری کرونا کاملاً اتفاق نیفتاده بود و انسان‌ها نیازی به لباس متاورسی در دنیای واقعیت مجازی نداشتند اما دیجیتالی شدن صنعت فشن توانست آینده را پیش‌بینی کند. البته اکثر گیمر ها و پلیر ها قبل از Cattytay، تجربه لباس در دنیای دیجیتال و به‌اصطلاح SKIN را در گیم های کامپیوترهای داشته‌اند که البته این پوشش‌ها از مد دور بودند و شامل شلوار بی و تیشرت در بازی سیمز و زره و ARMOR های مختلف دربازی‌های سبک Shooters بودند.

خواندن این مطلب
IGO عرضه اولیه دنیای گیم

هیچ‌کس نمی‌توانست به این فکر کند که در آینده چندان دور بتواند مدل ان اف تی کفش‌های کتانی مارک را که در یک نرم‌افزار مخصوص ایجادشده‌اند را امتحان کند و یا برای کسب درامد این پوشش‌ها را امتحان یا استفاده نماید و این کار را انجام دهد. در سال 2021 این اتفاق با همکاری دو غول بی‌رقیب عرصه مد و فشن گوچی و کمپانی بلاروسی Wanna رقم خورد. در نرم‌افزار گوچی اعضا می‌توانستند کفش‌های ورزشی مجازی را باقیمت 12.99 تتر خریداری کنند به‌صورت ان اف تی و علاوه بر این می‌توانستند در Wanna Kiks آن‌ها را باقیمت 9.00 تتر امتحان کنند.

ممکن است سؤال پیش بیاید که چرا اعضا به هم‌چین چیزی نیاز دارند و قرار است با مد و فشن های دیجیتالی چه‌کاری انجام دهند؟ طرفداران مدهای متاورسی بیان می‌کنند که می‌توان با این روش از جهان محیط‌زیست حفاظت کرد. برخی از اعضا می‌گویند که نیازی به خرید یک‌چیز واقعی برای یک عکس در اینستاگرام نیست. علاوه بر این سؤال مطرح می‌شود که تعداد اشخاصی که چیزهای دیجیتالی را برای پست‌های شبکه‌های اجتماعی به‌صورت مداوم می‌خرند، چقدر است و آیا این کار فقط برای فان است و یا دائمی خواهد بود؟

مکان‌های اتصالات دیجیتالی اولین و حقیقی‌ترین سناریو ممکن است. افراد می‌توانند بدون خارج شدن از خانه، ببینند که لباس‌های خریداری‌شده و جدید الموجود به آن‌ها می‌آیند یا خیر. این‌یک روش جذاب برای جذب  توجه خریداران به این نرم‌افزارهای بالقوه خواهد بود. برخی از فروشگاه‌ها سعی می‌کنند که بتوانند این موارد را در اپلیکیشن پیاده‌سازی کنند. البته بسیاری موارد در این مرحله دارای مشکلات و باگ خواهد بود. علاوه بر این ویژگی سرگرم‌کننده این نرم‌افزار برای خریداران جذاب خواهد بود و آن‌ها را به خود جذب می‌کند. علاوه بر این ارائه‌کننده  تصویری از نگرش افراد واقعی به مد و فشن دیجیتال است. اگرچه این نرم‌افزار برای کاربران مانند یک سرگرمی است اما بسیاری از برندها به‌عنوان یک فرصت بازاریابی به آن نگاه می‌کنند.

مد و فشن متاورسی

صنعت مد و گیم متاورسی

کاربران می‌توانند در گیم های کامپیوترهای از سیستم مد و فشن متاورسی استفاده کنند. برای مثال با همکاری Fortnite و Balenciaga با خرید یک skin (پوشش) الهام گرفته از Balenciaga  در گیم، کاربران می‌توانند این قطعه را در زندگی واقعی نیز بخرند. کاربران می‌توانند با آرایش کردن، ظاهر خود را تغییر دهند و سپس شخصیت خود را بهتر و زیباتر کنند، که برای گیمر ها می‌تواند جذاب باشد.

معمولاً Fortnite  درآمد بالایی را از طریق خریدهای داخلی به دست می‌آورد، زیرا پلیرها برای خریدهای داخل گیم برای کاراکترهای خود، بیش از یک میلیارد دلار هزینه می‌کنند. البته یک مشکل باقابلیت همکاری وجود دارد؛ به این صورت که کاربران نمی‌توانند از skin خریداری‌شده برای یک گیم، در سایر گیم ها نیز استفاده کنند. اگرچه پلیرها می‌توانند شخصیت خود را در گیم ها آرایش کنند، اما نمی‌توانند عکس خود را برای رسانه‌های اجتماعی داشته باشند. به‌این‌ترتیب کاربران اسکین های Moschino را برای Thr Sims و Gucci را برای Tennis Clash دریافت کرده‌اند.

Balenciaga در سال 2021، در قالب گیم ها، مجموعه‌ای را ارائه کرد که تمام شخصیت‌های آن، پوشش‌های آخرین سیزن را به تن داشتند. به این صورت زیبایی‌شناسی دیجیتالی به مد دنیای واقعی وارد شد. اگرچه هنگامی این کار فقط در گیم های کامپیوتری امکان‌پذیر بوده اما در حال حاضر در دنیای واقعی نیز می‌توان شروع به پوشیدن لباس‌های دیجیتالی کرد.  یک خبر خوب برای گیمر های عزیز!
می توانید با متاورس و گیم های متاورسی به درآمد های روز افزون دلاری برسید برای دستیابی به این امر حتما سری به دوره جامع کریپتو گیمر مجموعه همیار کریپتو بزنید.

خواندن این مطلب
چگونه ژورنال معاملاتی بسازیم؟

از زمانی که ایجاد دنیای متاورس از طریق مارک زاکر برگ بانام گذاری فیس‌بوک به متا اعلام شد، به نظر می‌رسد که روزبه‌روز، واقعیت دیجیتالی و مجازی ساخته‌شده به یک فرآیند طبیعی‌تر و عادی‌تر و روزمره‌تر تبدیل‌شده است. که به معنای این است که همه مردم باید هم در دنیای واقعی و هم در واقعیت مجازی برای خود مکانی بسازند و لباس بپوشند. هم برای ملاقات با دوستان خود و هم برای مذاکرات تجاری یا آموزش کلاس‌ها بازی‌های متاورسی همچون AXSو ….

دمنا گواسالیا، مدیر خلاق شرکت Balenciaga دریکی از این مذاکرات تجاری مصاحبه‌ای را در واقعیت مجازی انجام داده است. علاوه بر مد دیجیتال، باید در رابطه با ساخت دیجیتال نیز فکر کرد تا امکان ایجاد اشکال و نقاشی‌هایی به شکل ان اف تی را بدون توجه به کاربردی بودن آن‌ها، بر روی دیوارها آویزان کرد.

مد و فشن متاورسی

امپراتوری مد و فشن متاورسی

دنیای مد و فشن متاورسی توانست در زمان کوتاهی به یک  امپراتوری غول‌پیکر تبدیل شود. این موضوع برای بسیاری از افراد غیرقابل توجه بوده است. تجار و شرکت‌های کارآفرین داستان‌هایی در رابطه بادوام، محافظت از سیاره زمین و طرح‌های غیرمنطقی ارائه کرده‌اند که هیچ‌گاه اجرا نخواهند شد، زیرا در مرحله تولید غیرواقعی هستند. اگرچه برندها از مد و فشن متاورسی استقبال کرده‌اند تا به‌عنوان یک موقعیت و برای پوشش اعمال دیگری استفاده کنند اما در واقعیت به‌راحتی قابل‌اجرا شدن نیست.

به‌عنوان‌مثال برند روسی (Alexander Terekhov) الکساندر ترخوف هم‌زمان با همه‌گیری جهانی بیماری کرونا تبلیغاتی را راه‌اندازی کرده است که می‌توان به پرداخت 50 دلار لباس‌های آن را بر روی عکس قرارداد. طبق نظرسنجی که با مشارکت شرکت‌کنندگان صورت گرفت، مشخص شد که مشکلات زیادی در این رابطه وجود دارد. ازجمله این مشکلات می‌توان به این مورداشاره کرد: به تعویق افتادن انجام کارها به دلیل این‌که تصاویر مناسب نبودند و ازنظر مشتری‌ها این پوشش‌ها قابل‌قبول نبودند. بااین‌حال این برند توانست در رسانه‌ها فرصت کسب درامد و جایگاه مطلوبی را دریافت کند.

بنابراین می‌توان گفت یکی از روش‌های تبلیغ برندها و یا ایجاد راهی برای کسب سود و ایجاد استارت اپ ها و طراحان دیجیتالی، مد و فشن متاورسی است. هر فردی می‌تواند نام تجاری خود را با پرداخت مبلغ 700 دلار وارد دنیای متا مد کند و به یکی از طراحان لباس بدل آید. بااین‌حال همچنان آینده این مارکت نامشخص می‌باشد. اما به نظر می‌رسد که دنیا در آستانه یک صنعت هیجان‌انگیز و نوین و تغییرات بسیاری قرار دارد که همه افراد به آن علاقه دارند اما همچنین لازم به ذکر است که ریسک این کار نیز برای افراد بی‌اطلاع بسیار بالاست فلذا برای کسب اطلاعات کامل درمورد دنیای متاورس و کلیه بخش های آن پیشنهاد ما به شما دوره جامع متاورس همیار کریپتو که شما را از هر چیزی بی نیاز خواهد کرد می باشد

مد و فشن متاورسی

جمع‌بندی

در مورد با بحث مد و فشن متاورسی مشکلات زیادی وجود دارد، من‌جمله این‌که آیا مردم پوشش‌هایی را که در دنیای واقعیت مجازی وجود دارند را واقعاً می‌پوشند و یا از تصاویر آماده باقیمت 50 دلار استفاده خواهند کرد؟ آیا مارکت های متاورسی وجود خواهند داشت و یا با چند کلیک همه پوشش‌ها به‌رایگان ظاهر خواهند شد؟ چگونه می‌تواند با پوشش‌های فیک و ان اف تی های تقلبی مقابله کند؟ آیا امکان همکاری برندها با یکدیگر وجود دارد؟ و سؤالات بسیاری از این قبیل که مطمئن برای یافتن پاسخ‌های آن چاره‌ای جز صبر برای کامل‌تر شدن این دنیای نو ظهر نیست و همچنین برای حضور و سرمایه گذاری در دنیای فوق العاده اینده دار متاورس و هر بخشی از آن پیشنهاد ما استفاده از دانش و علم افراد متخصص منجمله گیمر ها و متخصصان متاورس مجموعه همیار کریپتو می باشد. 

خواندن این مطلب
نسل جدید ماینرهای متاورسی

سؤالات متداول

آیا خرید و سرمایه‌گذاری در دنیای مد و فشن متاورسی برای زندگی در متاورس واجب خواهد بود؟

مطمئن مد و فشن هرگز نه در دنیای واقعی نه متاورسی هرگز اجباری نبوده اما نبود ان باعث سادگی بیش‌ازحد بی‌آلایش بودن و خسته‌کنندگی در هر دودنیا می‌شود

هزینه و سرمایه اولیه جهت تهیه ان اف تی های لباس و پوشش چه میزان است؟

مطمئن بسته به نوع پروژه که آیا پروژه سازنده دنیای متاورس دارای چه میزان اعتباری است و همچنین اصالت ان اف تی مذکور به چه شرکت و کمپانی برمی‌گردد این امر متفاوت و دامنه قیمتی فوق گسترده از چند صد تا چندین هزار دلار را دربرمی گیرد

چه دنیای متاورسی را در حال حاضر مناسب سرمایه‌گذاری در کلیه حوزه‌های آن می‌دانید؟

دنیای متاورسی دیسنترالند به دلیل اینکه سبک زندگی عمومی در ان جریان دارد می‌تواند کلیه افراد دنیا برای حضور دران را به خود جذب کند.که همین امر باعث اعتبار بیشتر و گران‌تر شدن ان اف تی های این حوزه من‌جمله آن اف تی های مد و فشن است.

چه وسایلی برای استفاده از لباس‌ها و پوشش‌های متاورسی نیاز است؟

با توجه به اینکه این لباس‌ها اغلب به‌صورت آن اف تی هستند تنها داشتن گوشی هوشمند یا کامپیوتر کفایت می‌کند

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۳
ارسال دیدگاه جدید
Call Now Button