کمپین مهرگان تا 60 درصد تخفیف دوره های آموزشی (با شرایط پرداخت اقساط)
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
سبد خرید

مسیر درست ترید در بازارهای مالی چیست؟

مسیر درست ترید در بازارهای مالی چیست؟

من نُه ماه قبل هیچ کاروباری نداشتم؛ ولی الآن پورشه سوار میشم اگه توهم میخوای در کمترین زمان ممکن به ثروت کلانی برسی این ربات معامله‌گری منو بخر و سیگنالشو بگیر تا یه شبه پولدار شی. تازه اگر عضو کانال فوق VIP من بشی دقیقا قبل پامپ یا دامپ باز بهت سیگنال میدم تا بتونی با درآمد دلاریش چشم حسوداتو کور کنی… بنظرتون کسی که مسیر درست ترید رو طی میکنه، شش ماهه به این نتایج میرسه؟

احتمالاً شما هم از این قبیل صحبت‌ها تو فضاهای مجازی یا سایت‌های زرد زیاد دیدید. زرد یک ماشین، چند دست لباس و اکسسوری خفن کرایه میکنه چند تا لوکیشن شیک و با کلاس میره و بعدش میگه من تونستم یک شبه به این ثروت برسم، پس توهم بیا و فلان دوره منو بخر تا آموزش ببینی و ثروتمند بشی.

همراهان عزیز همیار کریپتو ما به شما قول میدیم که تو بازارهای مالی اصلاً از این خبرا نیست. اینکه بخواید شش ماهه به بنز برسید یا فلان ویلا را در فلان محله بخرید. معامله گری یا سرمایه گذاری در بازارهای مالی دقیقا مثل هر شغل و تجارت دیگه‌ای احتیاج به نظم، صبر، تمرین و تکرار، آموزش صحیح، کارآموزی (همان تمرین و تکرار کنار یک شخص حرفه‌ای) و … دارد.

در مقاله «مسیر درست ترید در بازارهای مالی» قراره باهم راجع به این مسیر درست صحبت کنیم تا شما هم بهتر با راهی که قراره طی کنید و چگونگی طی کردن این راه آشنا بشید.

اصول معامله گری حرفه ای

قبل از هر کار و تلاشی باید ببینیم آیا در مسیر درست اون کار خاص هستیم یا نه؟ باید ببینیم آیا با توجه به مسیر و قدم‌هایی که برمی‌داریم، انتظارات صحیحی از کسب نتیجه داریم یا نه؟ اصلاً باید دید در مسیر درستی در حال تلاش هستیم یا نه؟

اگر در حرفه معامله گری در بازارهای مالی به دنبال کسب نتیجه و سودهای کلان در مدت زمان کمی دارید، مطمئن باشید دیر یا زود سرمایه خود را از دست خواهید داد. مطمئن باشید از این بازار مالی به بازار مالی دیگر رفته و نهایتاً از همه دلسرد شده و با افسردگی کلاً بازارهای مالی را ترک خواهید کرد.

اولین قدم برای تریدر شدن؛ مدیریت انتظارات

قبل از شروع آموزش و هر گونه هزینه کردن در راستای حرفه معامله گری، یک کاغذ و قلم برداشته و انتظارات خود را از معامله گری بنویسید. سپس باتوجه به پاسخ ها ببنید در آینده و شروع ترید در مسیر درست ترید خواهید بود یا خیر.

آیا می‌خواهید در مدت کوتاهی ثروتمند شوید؟

آیا قصد دارید تمام شکست‌هایتان را در زمینه‌های قبلی زندگی با معامله گری جبران کنید؟

آیا انتظار کسب سود در همه معاملاتتان رادارید؟

آیا حاضر هستید ضرر را بپذیرید؟

آیا با سرمایه مناسب وارد بازار شده‌اید؟

اگر کل سرمایه‌تان در بازارهای مالی از بین رفت چه تأثیری در زندگی شما خواهد گذاشت؟

خواندن این مطلب
معرفی 10 تریدر برتر جهان | همیار کریپتو

آیا انتظار کسب سودهای چند صددرصدی مثلاً 300 درصدی دارید؟

آیا فکر می‌کنید باید در تمامی معاملات در پایین‌ترین قیمت بخرید و در بالاترین قیمت بفروشید؟ یا برعکس در معاملات Sell انتظار دارید در بالاترین قیمت بفروشید و در پایین‌ترین قیمت بخرید؟

پاسخ به سؤالات بالا به شما کمک می‌کند تا خودتان و ذهنیتتان را از بازارهای مالی بیشتر و بهتر بشناسید.

در تمامی بازارهای مالی مثل ارز دیجیتال، شما ضرر خواهید کرد. اگر کسی به شما بگوید تمامی معاملاتش سودآور است دروغ‌گویی بیش نیست. کافی است در این بازارهای مدیریت سرمایه را رعایت کنید تا ضررهایتان آسیبی به عملکرد کلی شما نزند. برای مثال در بازار ارز دیجیتال شروع به معامله گری کرده‌اید اگر معاملاتتان به شکلی باشد که از هر ده معامله 6 معامله سودده و 4 معامله ضرر ده داشته باشید از طرفی سودهایتان حداقل 1.5 برابر ضررهایتان باشد. در مجموع یک معامله گر سودآور هستید و همین کافی است.

حال فرض کنید انتظار کسب سود در تمامی معاملاتتان را دارید. شخصی که این طرز تفکر را دارد برای معاملاتش حد ضرر قرار نمی‌دهد درنتیجه میزان درصدی ضررهایش بیشتر از سودهایش خواهد شد و نهایتاً در مجموع عملکردی زیان ده خواهد داشت. حتی ممکن است کل سرمایه‌اش را از دست بدهد.

 

برای تدریس خصوصی ارز دیجیتال در مشهد و کسب اطلاعات صحیح در رابطه با معامله گری با ما در ارتباط باشید.

نظم در معامله گری

یکی دیگر از عوامل مهم در رسیدن به موفقیت و کسب درآمد مستمر از معامله گری در بازارهای مالی، “نظم در معامله گری” است. اگر می‌خواهید ترید را به‌عنوان شغل خود انتخاب کنید باید منظم باشید و راه دیگری ندارید.

نظم در معامله گری از قبل از باز کردن هر معامله، حین معامله و بعد از بستن معامله باید وجود داشته باشد.

باید قبل از ترید محدوده ورود، حد سود و حد ضرر را مشخص کنید.

باید تمامی معاملاتتان را یادداشت کنید.

باید نتیجه معامله و احساساتتان را بنویسید.

باید بدانید چرا این معامله در این قیمت خاص بازکرده و چرا در فلان قیمت با سود یا ضرر بسته‌اید.

باید مدیریت سرمایه و نتیجه معاملاتتان را در دوره‌های مختلف زمانی (روزانه، هفتگی، ماهانه و …) یادداشت کنید.

اگر بخواهید بدون نظم ترید کنید قطعاً شکست خواهید خورد؛ چراکه تاروپود معامله گری بانظم به هم تنیده شده است. برای داشتن نظم در معامله گری حتی باید در دیگر بخش‌های زندگی‌تان نیز منظم باشید تا بتوانید به برنامه معاملاتی خود بهتر رسیدگی کنید. چیزی که برای طی کردن مسیر درست ترید در بازاهای مالی قطب نما شما خواهد بود، نظم است.

بزرگ‌ترین و حتی خطرناک‌ترین دشمن هر سرمایه گذار خودش است.” (بنجامین گراهام استاد وارن بافت)

اگر شما در بازارهای مالی که خودش قانون خاصی ندارد، بخواهید بدون نظم ترید کنید و چارچوبی نداشته باشید قطعاً به نتیجه دلخواه نخواهید رسید.نظم معامله گری

ریسک در بازار سرمایه

بازارهای مالی؛ مانند بازار فارکس یا بازار ارز دیجیتال جز بازارهای پر ریسک هستند! معامله در بازار فارکس و ارز دیجیتال نوعی سرمایه گذاری پر ریسک است. ممکن است سرمایه‌ای که وارد بازار می‌کنید در یک معامله از دست بدهید (اگر مدیریت سرمایه نداشته باشید!) بنابراین همیشه با میزان سرمایه‌ای وارد بازار شوید که اگر به هر دلیل از بین رفت صدمه جدی به زندگی شخص شما نزند. رعایت مدیریت ریسک یکی دیگر از گام هایی است که شما را در مسیر درست ترید قرار می‌دهد.

خواندن این مطلب
انتخاب صرافی در ارز دیجیتال

توصیه ما این است که در ابتدا با سرمایه کم معامله کنید تا کلیت بازار و ترید دستتان بیاید سپس بعد از حداقل 50 ترید با نظم و همراه با رعایت قوانین، بررسی کنید که آیا شرایط لازم و کافی برای افزایش سرمایه دارید یا خیر؟ مثلاً سودده بوده‌اید؟ طبق استراتژی عمل کرده‌اید؟ مدیریت سرمایه داشته‌اید؟ و …

کتاب معامله گری

یکی دیگر از روش‌های یافتن مسیر درست در معامله گری، مطالعه مستمر کتاب های معامله گری است. کتاب‌هایی که نویسندگان آن‌ها خود توانسته‌اند در بازارهای مالی به نتیجه سودآور در بلند مدت برسند. در ادامه چند کتاب معامله گری معرفی می‌کنیم.

1- معامله گر منظم – مارک داگلاس

2- معامله‌گری در محدوده (تحلیل تکنیکال، بنیادی یا ذهنی) – مارک داگلاس

3- جادوگران بازارهای نوین – جَک شواگر

4- چرا می برید؟ چرا می بازید؟ – فرد چارترز

5- قوی سیاه – نیکولاس طالب

بهترین زمان ترید در بازارهای مالی

خیلی وقت‌ها دلیل ضرر آن است که در زمان نامناسبی ترید می‌کنیم. برای آنکه یک معامله گر حرفه ای باشید و باید در زمان مشخصی ترید کنید و این زمان مشخص باید در برنامه‌ریزی ترید شما از قبل طراحی شده باشد.

تریدری را فرض کنید که شب به خوبی نخوابیده و بدون داشتن هوشیاری کامل معامله می‌کند.

تریدری که گرسنه بوده یا خیلی سیر است و پای چارت ترید می نشینه.

تریدری که میخواد تمامی سشن های بازار رو معامله کنه و استراحت نداره.

تریدری 724 در حال ترید است و هیچ زمانی برای دیگر بخش‌های مهم زندگی‌اش نمی‌گذارد.

تمامی تریدران فوق در مسیر درست ترید نبوده و اگر برنامه‌ریزی نکنند در حرفه معامله گری شکست خواهند خورد.

شما به‌عنوان تریدر باید بدانید که شغلی دارید که استرس زیادی دارد؛ بنابراین باید لایف استایل تریدری داشته باشید، یعنی باید در زمان مشخصی ترید کنید. در تایم فریم مشخصی ترید کنید. برای کار خود ارزش قائل شده و هرجایی ترید نکنید؛ مثلاً در مهمانی‌ها یا ترافیک و … اگر حوصله‌تان سر رفته، صرفاً محض هیجان و وقت‌کشی ترید نکنید. مسیر درست ترید

باید برای آخر هفته‌های خود برنامه‌ریزی داشته باشید که کلاً از فضای ترید دور باشید تا بتوانید به ذهنتان استراحت دهید تا برای هفته آینده با انرژی بیشتری به معاملات خود بپردازید.

شاید در اوایل فعالیت ترید خوشحال باشید که هرجایی یا هر زمانی ترید می‌کنید اما در ادامه خسته خواهید شد. باید در زمان ترید تمرکز داشته باشید.

زمان مناسب معامله گری

برای آموزش ارز دیجیتال در مشهد به صورت حضوری و غیر حضوری با ما در ارتباط باشید.

جمع بندی

در مقاله «مسیر درست ترید در بازارهای مالی» به اصول مهم و بنیادی برای قرار گرفتن در مسیر درست ترید اشاره کردیم. شما ابتدا باید بدانید در مسیر درستی گام برمی‌دارید سپس یه فکر تلاش بیشتر یا هوشمندانه کار کردن باشید. ترید در بازارهای مالی؛ مانند هر شغل دیگری یکسری اصول دارد که اگر آن‌ها را رعایت نکنید قطعاً بازنده خواهید بود.

برای مثال در تمامی مشاغل حسابداری و بررسی دخل‌وخرج و میزان سود و ضرر بخش جدانشدنی آن شغل است. حال تریدری را تصور کنید که مدیریت مالی یا همان مدیریت سرمایه ندارد نتایج معاملاتش را تحلیل و بررسی و یادداشت نمی‌کند و در یک کلام بی‌نظم است. طبیعتاً این تریدر نمی‌تواند در طولانی مدت در بازارهای مالی دوام بیاورد.

خواندن این مطلب
6 عامل تاثیرگذار بر افزایش قیمت بیت‎‌کوین

برای مشاهده ویدیو رایگان درباره آموزش بازار ارز دیجیتال یا بازار فارکس، آپارات همیار کریپتو را دنبال کنید.

سؤالات متداول

ترید چیست؟

ترید کلمه انگلیسی بوده و همان معامله گری است به معامله کردن در بازارهای مالی مانند؛ بازار ارز دیجیتال و بازار فارکس ترید گفته می‌شود.

آیا میتوان در هر تایم فریمی معامله کرد؟

بله میتوان در هر تایم فریمی معامله کرد اما باید طبق زمان بندی زندگی شخصی خود، بهترین تایم فریم را برای انجام معامله انتخاب کرده و به آن پایبند بمانید.

بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان کدام است؟

بین تمامی صرافی ارز دیجیتال صرافی BingX و صرافی کوینکس است.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید
Call Now Button