در این مقاله به  معرفی بازی اسپیس سیکس SpaceSixاین بازی مبتنی بر بلاکچین و متاورسی خواهیم پرداخت و شما را با داستان این بازی، نحوه ی بازی کردن و سرمایه گذاری در آن و تمام راههای درآمدزایی از این پروژه آشنا خواهیم کرد.

در نیمه دوم سال 2021، NFT ها و بازی‌های بلاک چینی با سرعتی باورنکردنی توانستند جای خود را در میان کاربران کریپتوکارنسی پیدا کنند. این دوره‌ در راستای شکوفایی و رشد صنعت بلاک چین و بازی‌های مبتنی بر آن بسیار حائز اهمیت است.
بازی های متاورسی و از همه بیشتر بازی های معروف به “بازی برای کسب درآمد” (Play-to-Earn) هم توانسته اند اوج‌های قیمتی جدیدی را ثبت کنند و بازی SpaceSix هم در این میان با همراهی تکنولوژی پیشرفته ای که در طراحی و ساخت این بازی به کار گرفته توانسته است اعتبار و محبوبیت خاصی در بین کاربران کریپتویی پیدا کنند.
در این مقاله در نظر داریم تا ابعاد مختلف بازی Space Six را بررسی و طریقه کسب درآمد از آن را بررسی کنیم. علاوه بر این، قابلیت‌های این بازی را حوزه Explore-to-Earn یا “کاوش کن، درآمد داشته باش” بررسی خواهیم کرد.

همیار کریپتو

داستان بازی SpaceSix

و اما داستان از آنجا شروع شد که در اینده ای خیلی دور زمانی که زمین دیگر برای زندگی بشر قابل سکونت نیست و در شرف نابودیست، بازماندگان خوش شانس زمین این فرصت را پیدا میکنند که در سیاره ای به نام Kepler 438b و با فاصله ی مناسب نسبت به خورشید (بسیار مشابه زمین) سفر کنند. اما تعداد زمین ها در این سیاره محدود است بنابراین هر مسافری زودتر اقدام کند زمینی بهتر با امکانات و ذخایر بهتری نصیبش می شود.
خوشبختانه در اطراف این سیاره (Kepler) سیارکهای کوچکتر دیگری هم دیده شده است که ذخایر معدنی و ارزشمندی دارند که افراد ساکن کپلر میتوانند در صورت داشتن سفینه شخصی به آنها سفر کرده و از منابع آنها استفاده کنند.
ولی چه کسانی میتوانند سفینه شخصی داشته باشند و چگونه؟ در ادامه با ما همراه شوید تا این قضیه کاملا برای شما روشن شود اما قبل از آن به نحوه ی خاص زندگی در این سیاره بپردازیم.

پنل های خورشیدی در Spacesix

یکی از مشخصات منحصر بفرد این سیاره مدت زمان روشنایی روز است که در مقایسه با زمین بسیار متفاوت است. حدود 3 الی 6 ساعت که بستگی دارد که بازیکنان در کدام منطقه (zone) از این سیاره ساکن شده باشند. اینجاست که بازیکنان در بازی SpaceSix به اهمیت انتخاب zone های برتر با امکانات و ذخایر بیشتر پی میبرند.
ولی شرایط ویژه ای هم برای بازیکنانی که در نواحی با مدت زمان کمتر نور خورشید قرار دارند در نظر گرفته شده است و آن هم استفاده از پنل های خورشیدی است. مالکان سیاره میتوانند با نصب پنل های خورشیدی روشنایی بیشتری برای زمین خود فراهم کنند زیرا ربات های کاوشگر فقط در روشنایی است که کارایی بالایی دارند و میتوانند با سرعت به استخراج منابع بپردازند.
از رباتهای کاوشگر چیزی نمیدانید؟در بخش بعدی همراه ما باشید.

ربات های کاوشگر

هر بازیکن در سیاره خود یک ربات هوشمند کاوشگر دارد که به وسیله آن میتواند منابع موجود در سیاره ی خود را استخراج کند. این ربات قابل شارژ شدن در کابین شارژ است و یا قابلیت این را دارد که با سوخت کار کند و همچنین قابلیت ارتقاء در طول مراحل بازی را دارد. طراحی زیبا و حرکت کردن و جا به جایی این ربات بر روی سیاره دیدنی است!
هر چه مقدار بیشتری سوخت و فلزات استخراج شود بازیکنان سریعتر می توانند به ساخت سفینه فضایی خود بپردازند.
ولی سفینه فضایی در بازی SpaceSix برای چه کاری مورد نیاز است؟ داستان از اینجا جالب میشود و هیجان انگیزتر…

لذت کاوش با سفینه فضایی

در نهایت برای هر فرد که به دنبال بقاء در این سیاره است ضروریست که برای ساخت سفینه شخصی خود وقت و هزینه صرف کند چون این سفینه فضایی است که در بازی SpaceSix بازیکن را به مراحل خوب و هیجان انگیز بازی هدایت میکند. با ساخت و ارتقاء این سفینه بازیکنان میتوانند به سیارات اطراف سفر کرده و از غنائم و ذخایر موجود در آنها به نفع سیاره ی خود استفاده کند و هر چه سفینه خود را مجهزتر و مدرن تر بسازندشانس بالاتری برای بدست اوردن منابع ناب آن سیارات بدست می آورند.
البته روند بازی برای همه بازیکنان یکسان نیست و در اصطلاح بازی دارای مود (Mode) ها و حالتهای مختلفی است که در قسمت بعدی به آن می پردازیم.

حالت های مختلف بازی SpaceSix

بازیکنان در حال حاضر میتوانند به دو حالت مختلف وارد این بازی شوند : اول به صورت آزاد و به عنوان گردشگر و دوم به عنوان مالک سیاره. تفاوتها و شرایط مختلف این دو مود را در بخش بعدی کامل بررسی کردیم.
• کمپ زدن در این سیاره آزاد است
اگر شخصی فقط برای تفریح و گشت و گذار هم بخواهد وارد این بازی شود میتواند با خیال راحت به عنوان یک کمپر (گردشگر) بدون هیچ هزینه اولیه ای بازی کند، منابع استخراج کند و از امکانات سیاره خود بهره مند شود. البته که این امکانات محدود میباشد و کمپر ها فرصت استفاده از پنل های خورشیدی ندارند و همچنین نمیتوانند به ساخت فضاپیما و کاوش با آن در سیارات دیگر بپردازند.
• مالکان سیاره صاحب سفینه شخصی می شوند
بیشترین امکانات و تجهیزات سیاره کپلر در اختیار مالکان سیاره قرار میگیرد. بازیکنانی که در یکی از نواحی 4 گانه (zone های مختلف زمینها)، زمینی برای خود بخرند امکان ساخت سفینه شخصی را پیدا میکنند که با آن میتوانند در فضا و بین سیارک ها به کاوش پرداخته و جوایز نفیسی را از آن خود کنند. در حقیقت داشتن سفینه و گشت و گذار با آن و حتی جنگیدن با سفینه های دیگر بازیکنان و غارت سیارات اطراف از اهداف اصلی بازی SpaceSix به حساب می آید.

همیار کریپتو

برای اینکه هر بازیکن به یک مالک سیاره تبدیل شود نیاز هست که از حداقل یکی از zone های بازی زمینی خریداری کرده تا امکانات اصلی بازی برای او بازگشایی شود. هر چه این زمین در منطقه ارزشمند تری واقع شده باشد مانند ناحیه گلد یا دایموند، بازیکن میتواند از روشنایی بیشتر و ذخایر معدنی بزرگتری و تجهیزات سفینه سازی قدرتمندتری استفاده کند.
به ترتیب این نواحی را با هم بررسی میکنیم ولی جزئیات بیشتر این نواحی در وایت پیپر آن که در سایت بازی قرار دارد موجود میباشد.
1. ناحیه برنز (Bronze zone)
2. ناحیه سیلور (Silver zone)
3. ناحیه گلد (Gold zone)
4. ناحیه دایموند (Dimond zone)

1. ناحیه برنز (Bronze zone)
شامل ارزانترین زمینها به شکل NFT هستند که از کمترین زمان روشنایی برخوردارند و ذخایر معدنی آنها نیز محدودتر از بقیه نواحی است.
2. ناحیه سیلور (Silver zone)
امکانات، روشنایی و ذخایر معدنی این ناحیه از ناحیه برنز خیلی بیشتر است ولی نه به اندازه نواحی گلد و دایموند.
3. ناحیه ی گلد ( Gold zone)
این ناحیه امکانات قابل توجهی نسبت به دو ناحیه قبل دارد نظیر ذخایر پهناور، مدت روشنایی روز بیشتر، و باکس جوایز کریپتویی و NFT های بیشتری در اختیار بازیکنان و حتی سرمایه گذاران این بازی قرار میگیرد.
4. ناحیه دایموند (Dimond zone)
لژیونرهای بازی در این ناحیه زمین دارند و از بیشترین تجهیزات و امکانات برخوردارند ولی همچنان نسبت به افرادی که یکی از سیارک های اطراف را خریداری کرده اند عقب تر هستند.

از سیارکهای اطراف گفتیم. بیایید با این NFT های خوش یمن بیشتر آشنا شویم.
سیارک های اطراف کپلر در SpaceSix
برای بازیکنان یا حتی سرمایه گذارانی که قصد دارند از سود قطعی و مطمئنی در این بازی برخوردار باشند به تعداد محدودی سیارک وجود دارد که به شکل NFT قابل خریداری هستند. امکانات و جوایز کریپتویی فوق العاده وسوسه انگیزی درون این سیارات جاسازی شده است که توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است.
آپتیموس، پاندورا، الطیر، میراندا، و وگا نام پنج سیارکی هستند که به عنوان ارزشمندترین NFT های این بازی شناخته شده اند. صاحبان این سیارک ها هم میتوانند از جوایز و منابع موجود در آنها بهره مند شوند هم از طریق اجاره ی سیاره ی خود به دیگر بازیکنان کسب در امد کنند. تا زمانیکه شخصی صاحب یک سیارک باشد هر بازیکنی که با سفینه ی خود قصد کاوش در آن سارک را داشته باشد درصدی از سود جوایز آنباکس شده توسط آن بازیکن به صاحب سیارک بازگردانده میشود.
از تمام این سیارک ها آپتیموس برای بخش مبارزه (Battle Arena) برگزیده شده که بازیکنان با سفینه های شخصی خود به دنبال غنائم و ذخایر بهتر و حتی غارت و دزدی شبانه به جنگ دیگر بازیکنان خواهند رفت.

سیستم اقتصادی بازی SpaceSix

بازی SpaceSix با به کارگیری بلاکچین BSC یا اسمارت چین BNB فرصت های اقتصادی متنوعی را برای گیمرها فراهم کرده است.
• کمپرها
حتی بدون خرید زمین هم کمپر ها یا بازیکنان آزاد میتوانند با ماین کردن یا استخراج منابع و سپس فروش آنها در بازارچه یا market place کسب درآمد کنند .همچنین میتوانند با مالکان زمین ها معامله کرده و زمین های انها را اجاره کنند و در آن بازی کنند و در سود و جوایز بدست آمده با مالکان شریک شوند.
• مالکان
مالکان زمین ها و سیارکها بیشترین شانس درآمد زایی را در این بازی دارند. از طرق مختلفی مثل کاوش در سیارات دیگر و بدست آوردن انواع NFT یا کریپتویی نظیر BNB و Matic اجاره دادن زمین های خود به کمپر ها و همچنین فروش حجم بالایی از منابع استخراج شده توسط ربات کاوشگر در مارکت پلیس.
• لیدربورد
در بین مالکان زمانی که بازیکنی بیشترین پیمایش را با سفینه خود داشته باشد میتواند از مزایا و جوایز بخش لیدربورد هم استفاده کند. همچنین گیمرها می توانند با استک کردن NFT های خود در دوره های معین شده کسب درآمد کنند.
• استکینگ
یکی دیگر از راههای کسب درآمد از این بازی استک کردن NFT های آن است. پلن های مختلفی برای دوره های سه ماهه، شش ماهه، و یک ساله برنامه ریزی شده که جدول مربوط این پلن ها در وب سایت SpaceSix موجود میباشد.با استک کردن هر NFT برای مدت زمان های مشخص شده بسته به نوع NFT سود های قابل توجهی تعلق میگیرد و به کیف پول آنها واریز میشود.

کیف پول مورد نیاز SpaceSix

انواع مختلفی از کیف پول های دیجیتال قابلیت هولد کردن NFT های SpaceSix را دارند مانند متامک، تراست ولت، Safepal و C98. با متصل کردن کیف پول به پنل کاربری، گیمرها میتوانند به راحتی از مارکت پلیس یا بخش خرید NFT به تهیه کالکشن های مدنظر خود بپردازند.

انواع کالکشن های NFT و مزایای آنها

طبق جدولی که در قسمت پروموشنِ وایت پیپر آمده است هم بازیکنان و هم سرمایه گذاران میتوانند با خرید یک یا چند کالکشن از مزایا و جوایز ارزشمند آن در قالب ایردراپ BNB و NFT استفاده کنند. این جدول با جزئیات کامل و خیلی آسان نحوه ی تهیه یک کالکشن و انواع دسته بندی شده ی آنها را به رسمی شیوا بیان کرده است.

وایت پیپر Whitepaper SpaceSix

وایت پیپری که برای این بازی تهیه شده بسیار جامع و کامل در بستر سایت gitbook قرار دارد. کوچکترین جزئیات و ریزنکات به صورت طبقه بندی شده به همراه جداول و عکسها و ویدئو های گویا و چشم نواز در وایت پیپر مشاهده میشود.

نقشه ی راه و چشم انداز آینده SpaceSix

طبق بررسی دقیقی که تیم ما از پروژه بازی متاورسی و بلاکچینی SpaceSix انجام داده،و بررسی نقشه راه کامل این پروژه، این بازی هنوز مراحل پیشرفته دیگری در نظر دارد تا عرصه را برای رقبای خود تنگتر کند. بتل آرنا یا جنگ بین سفینه ها برای غارت منابع و معادن بیشتر یکی از بخش های هیجان انگیزی خواهد بود که در فصل بعدی این پروژه در سیاره آپتیموس راه اندازی خواهد شد.

تکنولوژی پیشرفته، مولتی بلاکچین، مولتی پلتفرم

طبق اعلام این پروژه در وایت پیپر منتشر شده در وبسایت این بازی، واقعیت افزوده AR و واقعیت مجازی VR در نسخه آلفای این پروژه استفاده شده استو همچنین در نسخه ی بتا، این بازی قابلیت راه اندازی در بستر پولیگان را هم خواهد داشت. در کنار ایردراپ BNB گیمرها از ایردراپ BNB گیمرها از ایردراپ Matic هم بهره مند خواهند شد.
انواع پلتفرم ها برای اجرای بازی و باز کردن سایت بازی Spacesix میباشد از قبیل اندروید، ios ، و البته ویندوز. محدودیتی برای اجرای بازی و یا خرید NFT های این بازی در پلتفرم خاصی وجود ندارد و افاد به راحتی با هر پلتفرمی میتوانند از امکانات بازی و مزایای استک NFT های آن بهره مند شوند.

کلام پایانی

در این مقاله سعی بر آن بود تا پروژه ی بازی بلاکچینی SpaceSix را از جوانب مختلف بررسی کنیم. همانطور که در بالا گفته شد این بازی در بستر بایننس اسمارت چین لانچ شده و از تکنولوژی بالای AR , VR به خوبی بهره برده است. این بازی برای اولین بار با معرفی استایل Explore-to-Earn به بازیکنان این امکان را میدهد که از طریق کاوش در بین سیارات درآمد کسب کنند.
گیمر ها هم میتوانند به شکل آزاد و بدون هیچ هزینه ای وارد بازی شوند و درآمدی نسبی داشته باشند و هم میتوانند با خرید یک زمین در این سیاره جز مالکان این سیاره محسوب شوند و از تمامی امکانات و تجهیزات بازی برای کسب درآمد هر چه بیشتر بهره ببرند.
NFT های منحصر بفرد این پروژه در مرحله پیش فروش هستند و بعضا در بعضی نواحی کالکشنهای آنها تماما بفروش رسیده است. NFT های این پروژه تاکنون در سایت های معتبری نظیر nftically, nftcalendar, Dappradar, Dapdap و چندین شرکت دیگر لیست شده است. شبکه های اجتماعی فعالی نظیر توئیتر تلگرام دیسکورد دارد و مقالات متعددی در وبسایت مدیام منتشر کرده است. اگر از محتویات این مقاله و آشنایی با پروژه SpaceSix رضایت داشتید نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

ما در همیار کریپتو آموزش ارز دیجیتال در مشهد را به‌صورت حضوری و برای دیگر شهرها به‌صورت آنلاین در فضای اسکای روم برگزار می‌کنیم. آموزش ارز دیجیتال از صفر تا صد بوده و به دو شکل آموزش در دوره عمومی VIP و تدریس خصوصی انجام می‌شود.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

بینگ ایکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

مکسی

IP خارج از ایران نیاز دارد

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

صرافی تبدیل

تبدیل

IP خارج از ایران نیاز ندارد