ماینینگ یا عملیات استخراج به معنای ایجاد یک بلاک در شبکه و تولید ارز دیجیتال  است. ماینرها به ازای ایجاد یک بلاک، پاداش و کارمزد شبکه را دریافت می‌کنند و می‌توانند از این طریق درآمدزایی کنند. این شیوه ی استخراج ارز دیجیتال در کشور ما مرسوم است و افراد بسیاری با خرید ماینر های مختلف به فکر کسب درآمد هستند. باید توجه داشت که این روش استخراج ارز دیجیتال امروزه در حال منسوخ شدن است. در ادامه مشکلات ماینینگ را بررسی خواهیم کرد و همچنین به معرفی بازی ماینریو که یکی از بازی های {بازی درازای کسب درآمد} یا همان  Play to earn است می‌پردازیم. ماهیت اصلی این بازی نسل جدید ماینرهای متاورسی است.

مشکلات استخراج ارز دیجیتال

مشکلاتی که استخراج ارز دیجیتال می‌تواند دربرداشته باشد شامل:

  • هزینه ی بالا
  • کاهش طول عمر کارت های گرافیکی
  • سرمایه گذاری خطرناک
  • سرقت ماینرها

حال تصور کنید که تعداد بسیاری از ماینرها را باید در یک فضای سرد قرار دهید. قطعاً نگهداری تک تک آن ها سخت و هزینه بر است. بر همین اساس نوبت به آن رسیده است که وقت و سرمایه خود را بهینه کنیم و از شیوه های جدیدی که پیشرفت تکنولوژی در اختیار ما قرار داده است برای سرمایه گذاری، استفاده کنیم.

بازی ماینینگ با استفاده از ماینرهای متاورسی

بررسی های صورت گرفته در حوزه بازی های متاورسی که اخیراً بسیار مطرح‌شده‌اند، ما را به سمت پروژه‌ای کشانده که ماهیت اصلی این بازی، استخراج ارز دیجیتال در دنیای متاورس است. این بدین معنا نیست که تمامی عملیات ماینینگ واقعی در داخل خود متاورس انجام شود بلکه ماینریو یک بازی است که درازای بازی کردن و ماین کردن، به شما توکن خود بازی، Rio را می‌دهد.

Rio یک توکن امن، سریع و غیرمتمرکز در شبکه ی polygon است. هر تراکنش در دنیای ماینریو با توکن RIO است. با این توکن می‌توانید NFT های بازی را خریداری کنید، هزینه های عملیات استخراج را بپردازید، دستمزد کارگران خود را بدهید. همچنین، درآمد استخراج، پاداش سهام، سود زمین، فروش در بازار و … شما نیز با توکن RIO خواهد بود.

ماینریو در حال حاضر در مرحله ی ساخت و سرمایه گذاری است. ما با یک نگاه جامع سعی کرده‌ایم تا این بازی را از جنبه های مختلف بررسی کنیم و آن را با شما به اشتراک بگذاریم.

در وایت پیپر این بازی آمده است که به زودی، می‌توانید RIO را در صرافی های غیرمتمرکز مانند QuickSwap و سایر صرافی های متمرکز مانند Binance خریداری کنید.

بازی ماینریو و کسب درآمد از آن

ماینریو بازی crypto mining است که بستری برای کسب درآمد با امکانات مختلف برای افراد فراهم کرده است، به این صورت که با بازی امکان ماین کردن برای شما وجود دارد. در ابتدا افراد می‌توانند از خریداران زمین ها باشند، در مرحله ی دوم خریداران ماینر ها هستند و مرحله ی بعد Player  ها هستند که بدون هیچ سرمایه ای می‌توانند کسب درآمد کنند و شما بر اساس نرخ هش کل خود، سهمی از استخر پاداش RIO را دریافت کنید.

سبک بازی Idle-strategy است. مکانیزم گیم‌پلی در بازی های آیدل بسیار ساده است، روی نمایشگر کلیک می‌کنید تا چیزی تولید یا ساخته شود و بعد منتظر می‌مانید تا همان چیز به صورت خودکار، همچنان به تولید شدن ادامه دهد و استراتژی آن به معنای انجام کارها و استراتژی هایی برای بهبود عملکردتان به منظور افزایش درآمد است.

این بازی به گونه ای طراحی‌شده است که افراد را در سنین مختلف درگیر خود می‌کند. در مرحله ی ورود به بازی هر فرد در داخل سوله ای که در اختیار دارد ماینرها را قرار می‌دهد. ماینر ها باید به گونه ای در داخل سوله قرار بگیرند که بتوان تعداد بیشتری از آن ها را جایگذاری و ارز بیشتری استخراج کرد.

ماینرها در بازی ماینریو

ماینر ها درواقع NFT های بازی هستند و انواع مختلفی دارند. ویژگی هایی که ماینر ها دارند با توجه هش ریت، نوع ماینر، اندازه، میزان برق مصرفی، اتصالات شبکه ای، کارخانه ای که آن را تولید کرده است و … متفاوت است و به طبع قیمت آن ها نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

هر ماینر با توجه به ویژگی های ذکرشده می‌تواند درآمدهای مختلفی را برای صاحبانش داشته باشد و  همین ماجرای بازی را جذاب تر می‌کند؛ یعنی هر کاربر برای اینکه بتواند درآمد خود را در بازی بیشتر کند باید مکانیزم بازی خود را قوی تر بچیند.

NFT های این بازی تنها ماینر ها نیستند بلکه NFT زمین هم برای خرید و فروش مهیا است. زمین ها در شهر ریودوژانیرو قرار دارند و به سه دسته زمین های شمال/جنوب، شرق/غرب و زمین های مرکزی دسته بندی می‌شوند. به زودی از شهر جدید دبی نیز رونمایی خواهد شد. نکته ی قابل توجه این است که تعداد زمین های موجود در بازی بسیار کمتر از بازی های DIV، Sandbox، Decentraland و … است.

مزیتی که زمین داران بازی از آن برخوردار هستند، بسیار ویژه است. در حال حاضر، پروژه در فاز پیش فروش دوم خود قرار دارد در سایت ماینریو آمده است که با خرید زمین در این پیش فروش، زمین دیگری در دبی از آن شما خواهد بود برای بررسی مزیت خرید زمین شما می‌توانید به سایت اصلی این بازی و یا مقاله‌ی بعدی مراجعه کنید. {لینک به سایت ماینریو و یا مقاله ی{ 6 مزیتی که زمین داران ماینریو دارند}}.

چه زمان می‌توان ماینرها را خرید؟

طبق وایت پیپر منتشرشده در وب‌سایت رسمی ماینریو، آغاز رونمایی و خرید و فروش ماینر ها در ماه Jul – Sep سال 2022 میلادی خواهد بود. برای خرید ماینرها می‌توانید از  Rio و همچنین استیبل کوین USDT و  MATIC نیز استفاده کنید.

جهت درخواست ثبت نام در دوره های آموزشی همیار کریپتو در مشهد فرم زیر را تکمیل کنید.

جمع‌بندی

در حال حاضر رقابت زیادی در خرید، فروش و اجاره زمین‌های مجازی در متاورس در جریان است. در این مقاله قصد داشتیم که شمارا با یکی از پروژه هایی که در آینده ممکن است به یکی از بازی های مطرح جهان تبدیل شود آشنا کنیم. تمامی اهداف در داخل Road map را نگاهی انداختیم تا چشم اندازی دقیق تر از این بازی داشته باشیم. ماینینگ و استخراج می‌تواند جذاب باشد. در نظر داشته باشید برای ورود به هر پروژه ای لازم است ابتدا تحقیق های لازم و کافی را انجام دهید و این را بدانید که همیشه اولین ها در بازارهای جهان برنده‌اند.

چنانچه قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال و خرید و فروش ارز دیجیتال را دارید، اما فرصت کافی یا تخصص لازم برای تحلیل بازار را ندارید، برای سرمایه گذاری موفق در ارزهای دیجیتال و در امان ماندن از کلاه‌برداران و شکارچیان ارز دیجیتال می‌توانید از دوره‌های آموزشی ارز دیجیتال همیار کریپتو استفاده کنید.

این دوره‌ها بر اساس تحلیل بازار و متناسب با نیاز مخاطبان از پایه تا پیشرفته طراحی و بروز می‌شوند. تیم همیار کریپتو برای کمک به علاقه‌مندانی که قصد ورود به این بازار رادارند دوره های آموزش ارز دیجیتال در مشهد را به‌صورت حضوری در مشهد و غیرحضوری برای علاقه‌مندان در نقاط مختلف کشور در فضای اسکای روم برگزار می‌کند.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

بینگ ایکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

مکسی

IP خارج از ایران نیاز دارد

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

صرافی تبدیل

تبدیل

IP خارج از ایران نیاز ندارد