پروژه تیمون یا تمون (TMON) با ثبت یک دامنه سایت شبیه به دامنه سایتی معروف در زمینه‌ی فروش آنلاین محصولات فعالیتش را شروع کرد. این سایت با استفاده از تکنولوژی بلاکچین و ارز دیجیتال از مردم استیبل کوین تتر می‌گیرد و پس از انجام کارهایی مشخص کوین تتر هم پاداش می‌دهد. این درآمد دلاری بسیاری از افراد را تشویق و وسوسه برای سرمایه‌گذاری کرده است.

د در حال حاضر بعضی سرکرده‌های این پروژه توسط پلیس دستگیر شدند و عملکرد آن‌ها در حال بررسی است با این حال این سایت هنوز در دسترس است. همیار کریپتو در این مقاله به نقد و بررسی پروژه TMON می‌پردازد و بررسی می‌کنیم که چگونه پروژه تیمون و پروژه‌های همانندش فعالیت می‌کنند و آیا این پروژه کلاهبرداری است یا خیر؟ همراه ما باشید.

نقد و بررسی پروژه تیمون TMON

پروژه تیمون در واقع یک سایت آنلاین شاپ است. شما زمانی که فقط به انگلیسی TMON را سرچ کنید گوگل یک سایت با آدرس www.tmon.co.kr را در نتایج برایتان نشان می‌دهد. این سایت ماهیت کره‌ای داشته یعنی در کشور کره فعالیت دارد و مانند آمازون یک سایت بین‌المللی فروش محصولات به‌صورت آنلاین است. حال پس از بررسی نتایج پایین‌تر در گوگل سایت فیک تیمون را مشاهده می‌کنید. پروژه تیمون با استفاده از نام سایت اصلی و معروف تیمون فعالیتش را شروع کرده است.

در تصویر زیر نمای صفحه Home سایت اصلی آنلاین شاپ تیمون را مشاهده می‌کنید.

تیمون

 

اگر به دامنه سایت پروژه تیمون دقت کنید، می‌بینید که با دامنه دات کام ثبت‌شده است و شما نمی‌توانید اطلاعاتی راجع به سازنده و مدیر سایت (به‌طورکلی تیم سازنده) پیدا کنید. پروژه تیمون با دو دامنه مختلف به آدرس‌های tmon-earning به‌عنوان دامنه اول و tmon55 به‌عنوان دامنه دوم فعالیت می‌کند. با اینکه دامنه اول در نتایج صفحه اول گوگل است اما کاربران بیشتر این پروژه را با نام tmon55 می‌شناسند.

پروژه تیمون

ایده اصلی پروژه تیمون چیست؟

ایده اصلی این قبیل پروژه‌ها استفاده از نام برندها و کسب و کارهای معروف در زمینه فروش آنلاین است. تمامی نام‌های تجاری که در تصویر زیر می‌بینید، کسب و کارهای مطرح و قابل‌اعتماد در زمینه‌ی فروش آنلاین محصولات هستند. پروژه تیمون نیز از این روش استفاده کرده و با لیست کردن سایت های معروف سعی بر اعتبار‌ دادن به فعالیت خود نموده است. 

کلاهبرداری تیمون

راحت‌ترین روش‌ها برای شناسایی سایت‌های معتبر

یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای شناسایی سایت‌های معتبر، بررسی مدت زمان ثبت دامنه آن سایت است. سایت اصلی تیمون در سال 2010 راه اندازی شده و فعالیتش را آغاز کرده است اما با بررسی هر دو دامنه سایت های پروژه تیمون متوجه می‌شویم تقریباً فقط 6 ماه از آغاز ثبت دامنه‌اش می‌گذرد.

دومین راه بررسی آن است که آیا هیچ سایت معتبری به سایت مد نظر ما لینک داده است یا نه؟ اگر در گوگل سرچ کنید، متوجه می‌شوید که هیچ سایتی به سایت های پروژه تیمون لینکی نداده است یعنی این سایت هیچ جا به‌عنوان سایتی معتبر معرفی نشده است.

پروژه تیمون

 

سومین روش بررسی خدمات و سرویس‌های سایت مد نظر است مخصوصاً در آنلاین شاپ ها که دسته‌های متنوعی برای فروش و معرفی محصولات مانند مقالات و… وجود دارد. در سایت‌های پروژه تیمون به‌محض ورود به سایت، طرح پانزی را مشاهده می‌کنید و عملاً سایت در قدم اول به شما طرحی پانزی را پیشنهاد می دهد (که با ورود به آن سود زیادی در مدت کوتاهی گسب می کنید).

با این کار شما را تشویق می‌کند وارد طرح پانزی شده و سایت تیمون را به دیگران معرفی کنید تا به این روش پاداش دلاری چشم‌گیری دریافت کنید و عملاً یک‌شبه پولدار شوید! در حال حاضر این است توسط سرورهای ایران محدود شده است و بدون فیلترشکن امکان باز کردن و وارد شدن به سایت را ندارید.

پروژه تیمون

 

برای آموزش فارکس در مشهد و کسب درآمد دلاری کلیک کنید.

پروژه تیمون از چه مدل اقتصادی پیروی می کند؟

بیش از یک دهه قبل شرکت‌هایی مانند گلدئوست و … روی کار آمدند که با دادن وعده‌های یک‌شبه پولدار شدن کلاهبرداری‌های عظیمی کردند. به مدل اقتصادی این شرکت‌ها هرمی یا پانزی گفته می‌شود بدین ترتیب که نفر اول مقدار مشخصی سرمایه وارد می‌کند و برای کسب درآمد باید افرادی مانند خودش را به شبکه اضافه کند و آن‌ها هم باید به همین ترتیب، روال را ادامه دهند. نکته حائز اهمیت در این روش آن است که هیچ‌گونه فعالیت اقتصادی انجام‌نشده و صرفاً با زیرمجموعه گیری چرخه کار پیش می‌رفت.

با کلاهبرداری‌های زیادی که بدین شکل رخ داد و آگاه شدن مردم، رونق این نوع دزدی و کلاهبرداری تقریباً از بین رفت بنابراین این دسته شرکت‌ها هم خودشان را به‌روز کرده و از روش‌های نوینی برای معرفی ترویج کارشان استفاده کردند، دقیقاً پروژه تیمون هم خودش را سایتی معرفی می‌کند که به‌صورت اینترنتی یکسری لوازم می‌فروشد اما در سایتش هیچ نشانی از دریافت محصول نیست.

سایت پروژه تیمون خودش را آنلاین شاپی معرفی می‌کند که هدفش کمک به فروش بیشتر آنلاین شاپ‌هایی مانند آمازون و دیگر سایت‌های معروف است. این سایت مدعی است که سفارش‌های مختلف آنلاین شاپ‌ها را جمع‌آوری کرده و به فروشندگانی که فروش مناسبی ندارند یا کالایی را نمی‌توانند بفروشند کمک می‌کند.

پروژه تیمون یک طرح هرمی دارد که بلافاصله پس از وارد شدن به سایت با آن مواجه می‌شوید. شما به‌عنوان نفر اول باید حداقل 100 دلار سرمایه اولیه به‌حساب این سایت واریز کنید تا بتوانید فعالیتتان را شروع کنید. برای واریز این وجه باید حتماً از استیبل کوین تتر استفاده کنید و به آدرس کیف پول داده شده در سایت با استفاده از شبکه ترون یا اتریوم انتقال را انجام دهید. پس از آن می‌توانید به‌طور فرضی سفارشتان را ثبت کنید.

برای آموزش ارز دیجیتال در مشهد به‌صورت حضوری و غیر حضوری با ما در ارتباط باشید.

روش های کسب درآمد پروژه تیمون

به دو روش کلی کاربران می‌توانند از سایت تیمون کسب درآمد کنند.

1- ثبت سفارش‌های روزانه:

پس از ثبت نام و انجام اولین واریزی، می‌توانید به این روش ثبت سفارش فرضی ادامه دهید و درآمد کسب کنید اما این روش درآمد زیادی ندارد.

2- زیرمجموعه گیری:

چندین مدل و سطح برای زیرمجموعه گیری وجود دارد که درآمد بسیار چشمگیری نسبت به صرفاً وارد شدن و ثبت سفارش دارد. شما هر چه لولتان در این سایت بالاتر برود احتیاج دارید سرمایه‌گذاری بیشتری کرده و افراد بیشتری را به سایت معرفی کنید اما به طبع آن درآمدتان بسیار زیادتر می‌شود.

دقت شود ازآنجایی‌که دلار ارزش بسیار بالایی نسبت به ریال دارد این پاداش‌ها پس از برگرداندن به ریال بسیار وسوسه‌انگیز می‌شوند.

پروژه تیمون در شبکه‌های اجتماعی

پروژه تیمون در تمامی شبکه‌های اجتماعی مانند اینستگرام، فیس بوک، یوتیوب، تلگرام و … فعالیت دارد و مردم را تشویق به ورود و عضوگیری می‌کند. فعالیت این پروژه به قدری وسیع است که حتی به سایت‌های داخلی مانند دیوار و آپارات هم نفوذ پیدا کرده است. در این سایت‌ها افرادی که قبلاً عضو پروژه تیمون شده‌اند برای زیرمجموعه گیری تبلیغ‌های مختلفی مانند لینک دهی و آموزش ثبت می‌کنند و وعده چند برابر شدن سرمایه اولیه در مدت کوتاهی را می‌دهند.

Tmon

 

همیار کریپتو، یک مجموعه تخصصی برای آموزش فارکس و ارز دیجیتال به‌طور کلی بازارهای مالی و تحلیل اخبار در این حوزه است. یکی از اهداف ما در این مجموعه اطلاع‌رسانی دقیق اخبار به دلیل اهمیت حفظ دارایی مردم عزیزمان است، چرا که همه هم‌وطن هستیم و ما خود را در این خصوص مسئول می‌دانیم.

از آنجایی در این پروژه افراد زیادی سرمایه گذاری کرده‌اند که دارای زیرمجموعه هستند و انتشار این دست از اخبار ضد منافعشان است، احتمال کامنت‌های منفی وجود دارد. در این مقاله با ارائه چند منبع کلاهبرداری بودن پروژه تیمون را اثبات کردیم بنابراین به این دست از کامنت‌ها توجه ای نکنید. با تشکر که تا اینجای مقاله همراه ما بودید.

جمع بندی

پروژه تیمون با راه‌اندازی یک سایت مشابه با سایت آنلاین شاپ معروف کره‌ای فعالیت خودش را آغاز نمود. این پروژه مانند بقیه پروژه‌های پانزی، کاربران خود را تشویق به جذب سایر افراد برای سرمایه گذاری در سایت تیمون می‌کرد. سیستم این پروژه به شکلی است که کاربران قدیمی با جذب کاربر جدید پاداش دریافت می‌کردند. ما در همیار کریپتو، در این مقاله به تحلیل پروژه تیمون پرداختیم و با منبع تمام دلایلی که ممکن است، این پروژه کلاهبرداری باشد را بررسی کردیم.

تیمون

سوالات متداول

آیا تیمون (TMON) کلاهبرداری است؟

بله. پروژه تیمون سیستم درآمدزایی شبیه به سایر طرح‌های هرمی و پانزی دارد. در این نوع طرح‌های اقتصادی سود اصلی سرمایه گذاری فقط به مدیران پروژه و نفرات اول هرم که شروع به جذب زیر‌مجموعه در آن کرده‌اند، تعلق می‌گیرد. افرادی مانند من و شما قطعاً در این پروژه‌ها جز پایین هرم هستیم و سرمایه‌ای که به‌سختی کسب کرده‌ایم را در این نوع پروژه‌ها از دست خواهیم داد.

در حال حاضر امکان برداشت دارایی از پروژه تیمون وجود دارد؟

طبق گفته تعداد بسیاری زیادی از کاربران این پروژه، در حال حاضر امکان برداشت دارایی از پروژه تیمون متوقف‌شده است. همین موضوع نشانه‌ای دیگر از اتمام کار این پروژه است.

چه زمانی سرمایه گذاری روی تیمون یا پروژه‌هایی مانند آن صحیح است؟

پروژه‌های پانزی و هرمی‌ نهایتاً روشی برای کلاهبرداری هستند و سرمایه گذاری روی آن‌ها هیچ‌وقت توصیه نمی‌شود مگر آنکه بخواهید سرمایه و آبرو و اعتبارتان را از دست بدهید. پروژه تیمون هم طرحی پانزی برای کسب درآمد داشت به همین دلیل حتی اگر بر فرض محال جز نفرات اول عضوگیری باشید در ازای سود خوبی که کسب می‌کنید افراد بی‌شماری سرمایه‌شان را از دست می‌دهند.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

بینگ ایکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

مکسی

IP خارج از ایران نیاز دارد

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

صرافی تبدیل

تبدیل

IP خارج از ایران نیاز ندارد