پلتفرم Itheum، پل بین دنیاهای متاورس

پلتفرم Itheum، پل بین دنیاهای متاورس

اگر به دنیاهای متاورسی علاقه‌مند باشد حتماً در مورد دنیاهای جذاب و مهم این حوزه مثل SAND و MANA شنیده‌اید حال اگر بخواهید در هرکدام از این دنیاها فعالیت کنید نیازمند خرید NFT های مخصوص و آواتارهای همان دنیا هستید؛ اما اگر به شما بگوییم که به‌زودی تنها با چند کلیک ساده با همان آواتار اولیه و NFT های خود می‌توانید در کل دنیاهای متاورسی فعالیت کنید شگفت‌زده نمی‌شوید؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا با پلتفرم ایتئوم (Itheum) آشنا شوید.

پیش درآمدی بر پلتفرم ایتئوم (Itheum)

EGLD، کمپانی که فنّاوری‌های حوزه کریپتو و ارز دیجیتال را در جهان و اینترنت گسترش می‌دهد تا میلیون‌ها انسان را در دنیاهای Web3 و Metaverse که جهان بعدی زندگی انسان‌ها است مدیریت نماید، این کمپانی حمایت کامل خود را از اکوسیستم بین متاورسی Itheum که در حوزه Web3 نیز فعال هست بیان نموده است و همچنین اعلام کرده که شروع این پروژه در اکوسیستم استارت و لانچ پد Elrond، Maiar Launchpad، خواهد بود.

پلتفرم ایتئوم (Itheum) قصد دارد سیستم متاورس اینترنتی را از حالت تبلیغاتی یک‌جانبه که در آن اطلاعات اعضا به‌طور آزادانه جمع‌آوری می‌شود و توسط اکوسیستم‌های فنّاوری استفاده می‌شود، به‌سوی یک حالت شراکتی و بینابینی که در آن دیتاها برای گسترش‌دهندگان و استفاده‌کنندگان داده در بین حوزه‌های متاورسی مختلف کاملاً مشترک هستند، تغییر دهد.

4

 

برخی از نابغه‌ترین اشخاص حاضر نسل ما و منابع دیوانه کننده به‌طور شدیدی بر یافتن موارد جدید برای کسب توجه از اعضا در دنیای متاورس و کسب درآمد بیشتر از ورود آن افراد برای دنیای متاورسی خود متمرکزشده‌اند. مارک پل، مدیرعامل Iteum گفت. «اگر به اعضا و جهان‌های متاورسی قدرت دهیم که دنیاهای متاورسی را به‌طور مشترک داشته باشند و از آن‌ها ارزش کسب کنند، جهان متاورس می‌تواند به لول بزرگی از درآمدزایی و اعتماد پیشرفت کند که استارت قوی‌ای برای دعوت کل انسان‌ها به‌عنوان مرحله بعدی تکامل خودشان در آن است.

هدف پلتفرم ایتئوم (Itheum)

با استفاده از فنّاوری کریپتو و بلاک چینی و قابلیت‌های مقیاس‌پذیری پلتفرم EGLD، Itheum قابلیتی را برای انسان‌ها در همه دنیاهای متاورسی ایجاد می‌کند تا دستگاه‌های آواتاری شخصی خود را به‌عنوان دارایی در بین کل دنیاهای متاورسی مدیریت کنند. همچنین علاوه بر این، Itheum از تکنولوژی توکن های غیرقابل تعویض برای ایجاد مالکیت بر آواتارها و خاص سازی ان ها بهره می‌برد.

مستر مینکو، یکی از فاندر ها و مدیران شبکه EGLD گفت ” المان‌ها برای ساخت یک جهان قانع‌کننده که در آن کلیه احساسات انسان‌ها من‌جمله ماجراجویی، کاوش و کنجکاوی به میزان بی‌مانندی ارتقا می‌یابد، در جهان متاورس قرار دارد حال اگر بتوان پلی مشترک برای حضور در کل متاورس ها ایجاد نمود این امر باعث صعود سنگین ارزش و اعتبار این دنیاها می‌شود. دیتاها بلوک‌های سازنده Metaverse خواهند بود و Itheum این قابلیت اشتراکی را برای همه در همه‌جا ایجاد می‌کند تا بتوانند درآن‌واحد از قابلیت چند جهان متاورسی بهره ببرند.”

5

همچنین Itheum وعده استفاده از فناوری NFMe ID که تکنولوژی NFMe ID اعضا را قادر می‌سازد تا یک سیستم بسیار پیشرفته‌تر در شخصی‌سازی داشته و بتوانند کلی قابلیت به آواتارهای خود اضافه کنند و زیبایی خاصی به آواتار معمولی خود اضافه کنند و حس بهتری و خصوصی‌سازی شدگی ‌بیشتری داشته باشند، در کنار این‌که آواتارهای آن‌ها با استفاده از تکنولوژی اصلی در جهان‌های Metaverse شناور می‌باشند.

این تکنولوژی قابلیتی قوی برای جذب اعضا و حضورشان در متاورس خواهد بود و درعین‌حال قابلیتی را برای جهان‌های متاورسی ایجاد می‌کند که زیبایی منحصربه‌فرد تری با حضور آواتارهای اختصاصی به جهان خود ببخشند.

اکوسیستم Itheum برای تست‌های ابتدایی در برخی زمینه‌ها آماده است و در حال حاضر توسط تعدادی از افراد مورد تست‌های اولیه قرارگرفته است اما تا لانچ اولیه و اصلی پروژه در اواسط سال 2023 راه زیادی در پیش دارد.

پلتفرم Itheum

درباره EGLD

EGLD یک ساختار خاص بلاک چینی است که از ابتدا ساخته‌شده است تا 1000 برابر در توان عملی و سرعتی اجرا بهبود یابد. برای دستیابی به این هدف، EGLD دو تکنولوژی خاص را معرفی می‌کند: یک سیستم جدید انطباق پذیر ​​و توانایی انطباق‌پذیری شدید و یک قابلیت اثبات سهام (PoS) که مقیاس ‌پذیری ساده و اولیه را با سیستم اجماع سریع، قوی‌تر و با امنیت بیشتر امکان‌پذیر می‌کند؛ بنابراین، EGLD می‌تواند بیش از 10000 نقل‌وانتقال در ثانیه (TPS)، بازمان انجام 5 ثانیه‌ای و کارمزد کم را پردازش کند و علاوه بر این تلاش کند با بیشتر کردن این مقدار به پایه اصلی یک جهان کریپتویی بدون محدودیتت، بدون حدومرز و در دسترس همه مردم در همه‌جا تبدیل شود.

جمع‌بندی

Itheum اولین سیستم متاورسی غیرمتمرکز با دیتا چند زنجیره‌ای باقابلیت اشتراک بین چند جهان متاورسی است که از قابلیت‌های اکوسیستم EGLD استفاده می‌کند. در چندین ماه گذشته تلاش این پروژه ساخت نسخه اولیه‌ای درباره داشتن آواتارها و NFT های مشترک بین چند جهان متاورسی بوده که اغلب هدف ان دنیاهای متاورسی SAND و MANA است؛ اما این تنها یک نسخه اولیه بوده و برای دیدن نتایج اصلی توسط همه افراد می‌بایست تا سال 2023 منتظر ماند؛ اما درمجموع این پروژه باهدف ارائه یک نوآوری شدیداً بزرگ پا به عرصه متاورس گذاشته است که توجه به آن بسیار مهم است چراکه یک انقلاب بزرگ همراه خود دارد.

ما در همیار کریپتو با دوره های خصوصی تمامی مطالب مربوطه به هر دوره آموزشی متاورس و گیم را کاملا متناسب با شما شخصی سازی کرده و به نوعی دوره ای فقط و فقط مخصوص شما خواهیم داشت.

سؤالات متداول

1_ پلتفرم ایتئوم (Itheum) چه قابلیت‌های مشترکی بین جهان‌های متاورسی ایجاد می‌کند؟

در حال حاضر تنها صحبت از آواتار و NFT است اما قابلیت‌های دیگری نیز اضافه خواهند شد

2_ اکوسیستم Itheum چه جهان‌های متاورسی را به یکدیگر متصل می‌نماید؟

در حال حاضر تنها هدف این پروژه جهان‌های متاورسی SAND و mana است اما در ادامه بیشتر نیز خواهد شد.

3_ پلتفرم ایتئوم (Itheum) چه زمانی به‌طور رسمی لانچ می‌شود؟

زمان اعلامی از طرف تیم این پروژه فصل اول سال 2023 بوده است.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۶
ارسال دیدگاه جدید