کوین گکو (coingecko)، جانشین کوین مارکت کپ

کوین گکو (coingecko)، جانشین کوین مارکت کپ

اگر قصد ورود به بازارهای مالی بازارهای مالی رادارید یا در این بازارها فعالیت می‌کنید می‌دانید برای تجزیه‌وتحلیل وضعیت بازار ارز دیجیتال باید از ابزارها یا پلتفرم‌های خاصی استفاده کرد. کوین گکو  (coingecko) پلتفرمی است که با استفاده از ابزارهای کاربردی و اطلاع از قیمت‌ها امکان کسب سود را برای معامله گران فراهم می‌کند.

دقت کوین گکو و پشتیبانی از 20 زبان مختلف سبب شده تا نسبت به کوین مارکت کپ بازید بیشتری داشته باشد و به رقیب سرسخت آن تبدیل شود؛ اما هردو این پلتفرم‌ها با توجه به اطلاعات به‌روز و ابزارهای متفاوتی که دارند فعلاً در صدر جدول قرارگرفته‌اند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا نحوه کار با پلتفرم کوین گکو را یاد بگیرید.

کوین گکو (coingecko) ، چالشی برای کوین مارکت کپ

یکی از پلتفرم‌های معتبر در بازار ارز دیجیتال کوین گکو (coingecko) است که اطلاعات قیمتی و ابزارهای کاربردی برای معامله گران فراهم کرده است. وب‌سایت کوین گکو در سال 2014 توسط TM Lee و Bobby Ong در سنگاپور باهدف دسترسی آسان افراد به اطلاعات کاربردی در بازار ارزهای دیجیتال راه‌اندازی شد. در سال‌های اولیه کوین گکو پیشرفت‌های خوبی داشت و سرانجام در سال 2018 توانست وارد رقابت با ابرقدرت ارزهای دیجیتال شود.

کوین مارکت کپ در سال 2013 توسط Brandon Chez در آمریکا راه‌اندازی شد، در بازار ارز دیجیتال راه پیشرفت خود را به‌راحتی پیدا کرد. اگرچه کوین مارکت کپ و کوین گکو هر دو یک هدف‌دارند اما همیشه اول بودن برای همه مهم است.

جانشین کوین مارکت کپ باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در حال حاضر کوین گکو (coingecko) از 13615 رمز ارز و 596 صرافی پشتیبانی می‌کند. در این پلتفرم اطلاعات جامعی در مورد هر رمز ارز و آموزش‌های ویدیویی، صوتی و متنی ارائه‌شده است. دسته‌بندی صرافی ها به‌صورت متمرکز / غیرمتمرکز و نمره دهی به هرکدام انتخاب را برای ما آسان می‌کند و کمک می‌کند هوشمندانه تصمیم بگیریم. 

کوین گکو با ابزارها و داده‌ها این امکان را فراهم کرده تا با صرف زمان کم اطلاعات موردنیازتان را به دست آورید. از دیگر ویژگی‌های کوین گکو می‌توان به امکان دنبال کردن پورتفو، وجود لغتنامه، دنبال کردن اخبار، مشاهده جدیدترین توکن های لیست شده، هشدار قیمت، بررسی هزینه گس، امکان پیدا کردن توکن های پرطرفدار و مشاهده صرافی‌هایی که توکن موردنظر شما در آن لیست شده اشاره کرد.

چگونه با کوین گکو کار کنیم؟

از آدرس www.coingecko.com وارد سایت کوین گکو (coingecko) شوید، در نوار بالای صفحه تعداد رمز ارزهای لیست شده، تعداد صرافی‌ها، حجم مارکت کپ، دامیننس بیت کوین و اتریوم و نرخ گس قابل‌مشاهده است.

در قسمت پایین رمز ارزها بر اساس رتبه‌بندی‌های مختلف قرار دارند و در جلوی هر رمز ارز اطلاعاتی نظیر قیمت، روند رشد در یک ساعت، یک روز و یک هفته، حجم بازار در روز گذشته، مارکت کپ و نمودار نوسانات ارز در 7 روز گذشته نشان داده می‌شود.

در قسمت سمت راست می‌توانید رمز ارز موردنظرتان را سرچ کنید در قسمت ترندینگ سرچ رمز ارزهایی که سرچ زیادی دارند را می‌توانید مشاهده کنید.

Screenshot 201 1

Exchanges

به دو بخش تقسیم می‌شود و به شما اطلاعاتی درباره صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز می‌دهد در این بخش شما می‌توانید نمره دهی به هر صرافی را هم مشاهده کنید و تصمیم هوشمندانه‌ای بگیرید.

NFT

تمامی ان اف تی ها را بر اساس رتبه‌بندی آن‌ها مشاهده می‌کنید.

Portfolio

با ثبت‌نام در سایت کوین گکو برای خود یک واچ لیست بسازید. با استفاده از واچ لیست می‌توانید ارزهایتان را زیر نظر داشته باشید.

Publications

مطالب آموزشی شامل ویدیو، پادکست و… در این بخش قرار دارد که می‌توان از محتوای این صفحه جهت آموزش استفاده کرد.

Resources

اطلاعاتی از قیبل حجم موجودی قفل‌شده در استخرهای ییلدفارمینگ جهت استیک کردن (Yield farming)، مقایسه کوین‌ها (Compare Coins)، جستجو و فیلتر پیشرفته (Explore All coins)، اطلاع از تاریخ وقوع هاوکینگ‌های بیت کوین (Bitcoin Halving)، لیست شرکت‌های معروف دنیا که با ارزهای دیجیتال تعامل دارند (Bitcoin Treasury) و آخرین اخبار را در این بخش می‌توان مشاهده کرد.

Products

اطلاعات نسخه پیشرفته کوین گکو و نسخه موبایل و فروشگاه را مشاهده کرد.

Screenshot 201

در صفحه رمز ارز اطلاعاتی مانند قیمت، ارزش بازار، بازارها، حجم بازار، رتبه‌بندی، نمودارهای قیمتی، تریدینگ ویو، مارکت کپ، اخبار ارز، امنیت، تاریخچه داده‌ها و بسیاری ابزار کاربردی دیگر قرار داده‌شده است.

کوین گکو (coingecko)جمع بندی

سایت‌های مساری و کوین تیکر دیگر سایت‌هایی هستند که می‌توان از آن‌ها به‌عنوان مرجع برای کسب اطلاعات از داده‌ها استفاده کرد، اما کوین گکو در صدر این جدول قرار دارد و اطلاعاتی که در اختیار کاربران می‌گذارد به‌روز و کامل است.

کوین گکو (coingecko)، کامل‌ترین پلتفرم اطلاعاتی است که افراد می‌توانند از آن استفاده کنند، در این پلتفرم تغییرات قیمت و اطلاعات ارزها و… به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

با به‌روزرسانی‌های کوین گکو و رشد بیشتر زمانی نمی‌برد که کوین گکو جانشين کوین مارکت کپ شود. در این مقاله سعی کردیم کوین گکو را به شما معرفی کنیم و نحوه استفاده از آن را آموزش دهیم.

با ترند شدن دنیای کریپتوکارنسی افراد به دنبال سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال هستند. ارزهای دیجیتال یک کلاس دارایی جدید و هیجان‌انگیز را به وجود آورده‌ است. برای واردشان به این دنیا و درک این سیستم باید به دنبال کسب آگاهی و علم در مسیر آموزش ارز دیجیتال باشیم.

اگر قصد ورود به بازار کریپتو رادارید توصیه همیارکریپتو به شما شرکت در دوره آموزش ارز دیجیتال است، در این دوره مفاهیم کاربردی دنیای کریپتو از مقدماتی تا پیشرفته به شما آموزش داده می‌شود. برای افرادی که تمایل به گذراندن این دوره به‌صورت حضوری در شهر مشهد دارند دوره آموزش ارز دیجیتال در مشهد طراحی‌شده است

سوالات متداول

آیا کوین گکو (coingecko) می‌تواند جانشین کوین مارکت کپ شود؟

چراکه نه! ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که فنّاوری با آن آمیخته‌شده افراد به دنبال پکیجی کامل درعین‌حال ساده هستند. هر پلتفرمی که بتواند این نیاز را برطرف کند محبوب‌تر خواهد بود.

بخش My Candies چیست؟

کوین گکو روزانه آب‌نبات‌هایی را به‌عنوان پاداش به کاربران می‌دهد. این آب‌نبات‌ها برای خرید امکاناتی که در سایت قرار دارد، استفاده می‌شود. قسمتی جدید است که به سایت اضافه‌شده شیشه آب‌نبات قسمت بالا سمت راست قرار دارد.

قسمت Publications چیست؟

اطلاعاتی از قبیل حجم موجودی قفل‌شده در استخرهای ییلدفارمینگ جهت استیک کردن (Yield farming)، مقایسه کوین‌ها (Compare Coins)، جستجو و فیلتر پیشرفته (Explore All coins)، اطلاع از تاریخ وقوع هاوکینگ‌های بیت کوین (Bitcoin Halving)، لیست شرکت‌های معروف دنیا که با ارزهای دیجیتال تعامل دارند (Bitcoin Treasury) و آخرین اخبار را در این بخش می‌توان مشاهده کرد.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۲
ارسال دیدگاه جدید