گالا (Gala)، دنیای جدید بازی ها

گالا (Gala)، دنیای جدید بازی ها

در دنیای جدید بازی ها، گالا (Gala) سهم بزرگی دارد.

ما در این مقاله برآنیم که دنیای جدیدی از بازی ها را که در آن خود بازیگران هستند که نحوه عملکرد و فضای بازی خود را می سازند و همچنین مالکین واقعی بازی و سرگرمی خود هستند را معرفی کنیم.

دنیای بنام گالا گیم (Gala Game) که با کمک گیری از فناوری بلاکچین می تواند دنیای بازی ها را با دنیای واقعی پیوند داده و بازیگران را در نحوه ادامه و مسیر حرکت بازی خودشان دخیل نماید و همچنین برای آنها ایجاد درآمد نماید.

ایده اکوسیستم گالا (Gala) چیست ؟

در گذشته بازی ها بصورت کاملا مجازی و بدون داشتن هیچگونه پیوندی با دنیای واقعی بودند.

به شکلی که بازیکنان صرفا با تلاش در آن بازی و کسب موفقیت ها پولها یا سکه هایی که فقط در دنیای داخل همان بازی ارزشمند بود بدست آورده و حتی در بازی های جدیدتر مجبور به صرف هزینه ی واقعی و خرج صدها دلار پول برای پیشرفت بیشتر در آن بازی بودند.

به عنوان مثال در بازی کلش اف کلنز بازیکنان برای پیشرفت سریعتر نسبت به دیگر بازیکنان و کسب مراحل بالاتر گاها مجبور به خرید Gem و انجام هزینه می شدند.

از طرف دیگر به خاطر داشتن غالب متمرکز و سنتی، در واقع شرکت طراح و سازنده آن بازی، مالک همه آن چیزی بود که در بازی مورد نظر وجود دارد و آن شرکت در هر زمان که بخواهد می تواند تمام آنها را از بازیگران آن بگیرد.

گالا گیم (Gala Game) شرکتی است که در زمینه بازی های بلاکچینی فعالیت می نماید.

گالا گیم (Gala Game) که در سال 2019 توسط اریک شایرمایر (Eric Schiermeyer) راه اندازی شد یک پلتفرم جدید و در واقع دنیای جدیدی از بازی هاست، که با کمک فن آوری بلاکچین سعی دارد واقعیت بیشتری به دنیای بازی ها ببخشد.

به شکلی که بازیکنان مالکین واقعی موجودات (آواتارها) و لوازم و دارایی های موجود در بازی هستند و تمامی دارایی ها به شکل توکن های غیرقابل تعویض (NFT) در دنیای واقعی قابل خرید و فروش و توسط بازیکنان مالکیت پذیر است.

در واقع این دارایی ها با ورود خود به بلاکچین عمر جاودانه خواهند یافت و مالکیت بازیکنان بر آنها خدشه ناپذیر خواهد بود.

پول رایج در این بازی ها و در واقع آن چیزی که در بازی های این اکوسیستم معیار برای خرید فروش است توکن گالا (Gala) می باشد.

توکن گالا بر روی بلاکچین اتریوم (ETH) و بایننس اسمارت چین (BSC) عمل می نماید و تمامی NFT ها با استاندارد ERC-1155 طراحی شده اند.

گالا گیم

این پروژه در حال حاضر میزبان ۱.۳ میلیون کاربر فعال ماهانه است و تاکنون بیش از ۲۶ هزار عدد توکن NFT به فروش رسانده است. گران‌ترین توکن بی‌همتای فروخته شده این اکوسیستم، با قیمت ۳ میلیون دلار به فروش رفت.

مکانیسم رای گیری The Founder’s Nodes به بازیکنان این امکان را می دهد که روی بازی هایی که گالا (Gala) باید توسعه دهد و اینکه چه بازی هایی باید بودجه دریافت کنند، تأثیر گذارند.

در واقع این خود بازیکنان هستند که مسیر بازی ها را تعیین و همچنین مالکین واقعی آن می باشند.

هدف گالا گیمز، بازگرداندن کنترل بازی به بازیکنان آن است و قصد دارد بازی‌های بلاکچینی را به بازی‌هایی که واقعا دلتان می‌خواهد بازی کنید، تبدیل کند.

در حال حاضر، این اکوسیستم یک بازی به نام تاون استار (Town Star) و یک مجموعه کلکسیونی از تصاویر نمایه به نام ووکس (Vox) به مخاطبان ارائه کرده است.

همچنین این پروژه در حال توسعه چندین عنوان بازی دیگر در ژانرهای مختلف است. این اکوسیستم هم‌اکنون بر بستر شبکه اتریوم استوار است لیکن قصد دارد تا بدل به پروژه‌ای بی‌نیاز به شبکه مشخص (chain agnostic) شود.

این اکوسیستم برای پشتیبانی از شبکه خود، نودهای خود را دارد.

این نودها در ازای فعالیت، پاداش‌هایی همچون توکن گالا و اقلام کلکسیونی و خاص به شکل توکن‌های NFT دریافت می‌کنند.

وظیفه این نودها تایید تراکنش‌های درون بازی و ایجاد بستری ابری برای پشتیبانی از اطلاعات بازی‌های این اکوسیستم است.

گالا گیم(Gala Game) چگونه کار می کند ؟

گالا گیمز شبکه‌ای غیرمتمرکز است که ادامه حیات آن مبتنی بر فراهم کردن زیرساخت توسط نودهای موسس (Founder Nodes) است.

حداکثر ۵۰ هزار نود موسس در این شبکه فعالیت خواهند کرد. نودهای موسس کامپیوترهای یا سرورهای VPS اجاره‌ای هستند که حداقل مشخصات سخت‌افزاری لازم برای اجرای کلاینت این شبکه را دارا هستند.

به دلیل آن که این شبکه به محاسبات پیچیده برای فعالیت احتیاج ندارد، به رایانه‌های گران‌قیمتی برای اجرای این کلاینت نیاز نیست.

برای بدل شدن به یکی از این نودها، علاوه بر فراهم کردن زیرساخت‌ها و پیش‌نیازهای لازم، باید لایسنس آن را خریداری کنید.

به ازای فعالیت نودها، در هر سیکل ۲۴ ساعته، جوایزی به شکل توکن گالا (Gala) به آن‌ها پرداخت می‌شود. این پرداخت بر اساس سیستم امتیازبندی است که جزییات آن به شرح زیر است:

⦁ به ازای حداقل شش ساعت فعالیت یک نود در هر سیکل ۲۴ ساعته = ۱ امتیاز
⦁ به ازای حداقل شش ساعت فعالیت نودی که از طرف شما معرفی (Referral) شده در هر سیکل ۲۴ ساعته = ۰.۱ امتیاز

نودهای موسس علاوه بر توکن گالا، از حق رای نیز برخوردارند و می‌توانند بر آینده ی برخی از تصمیمات اکوسیستم تاثیر بگذارند.

تصمیماتی همچون اختصاص منابع به توسعه بازی مشخص، نحوه تقسیم توکن‌ها و غیره. در حال حاضر بیش از ۸۰۰۰ نود گالا در این شبکه موجود است.

معرفی بازیهای پروژه Gala Game

گالا گیمز فروشگاه بازی مشابه استیم (Steam) یا GOG در دنیای خارج از بلاکچین است با این تفاوت که بازی‌های این اکوسیستم رایگانند و به شکل برنامه‌های غیرمتمرکز طراحی شده‌اند. در این بخش با برخی از خدمات این پلتفرم بیشتر آشنا خواهیم شد.

بازی تاون استار (Town Star)

بازی تاون استار (Town Star) یک بازی شهرسازی است که به بازیکنان سراسر دنیا این اجازه را می‌دهد تا در تکه زمین خود، خلاقیت خود را بروز دهند و شهر خود را بسازند.

اقلام داخل این بازی قابل خرید و فروش است و می‌توان به واسطه توکن گالا (GALA)، بیسیک اتنشن (BAT) و اتر (ETH) آن‌ها را خریداری کرد. این بازی دو حالت آزاد و رقابتی دارد.

town star

در حالت رقابتی، شرکت‌کنندگان در طول یک هفته به رقابت با یکدیگر می‌پردازند و در نهایت به صد نفر اول رده‌بندی پاداش‌هایی به شکل توکن گالا (GALA) پرداخت می شود.

بازی اسپایدر تنک (Spider Tank)

این بازی هنوز در حال توسعه است و منتشر نشده است. این بازی که در ژانر بازی‌های چند نفره آنلاین در میدان نبرد است، بازیکنان می‌توانند در نقشه‌ها و زمین‌های متفاوت، با استفاده از تانک‌های خود که مجهز به قابلیت‌های گوناگونی هستند به نبرد با تیم رقیب بپردازند.

گالا گیم

بازی‌های دیگری همچون فورتیفاید (Fortified)، میراندس (Mirandus) و اکوز آو امپایرز (Echoes of Empires) توسط این پروژه در حال توسعه‌اند که در سبک‌های متفاوتی طراحی و به بازار عرضه خواهند شد.

توکن گالا (GALA) چیست؟

این توکن که در شهریور سال ۱۳۹۹ به بازار عرضه شد، توکن کاربردی پلتفرم گالا گیمز است.

این توکن بر بستر شبکه اتریوم و مبتنی بر استاندارد ERC-20 است. نسخه رپ شده این توکن با استفاده از پل دو طرفه ptokens در شبکه هوشمند بایننس نیز عرضه شده است.

جمع بندی

اکوسیستم گالا گیم (Gala Game) با استفاده از فن آوری بلاکچین به دنبال بخشیدن مالکیت حقیقی به بازیگران دنیای گیم هاست

و قصد دارد فروشگاهی بزرگ از بازیهای رایگانی ایجاد نماید که مبتنی بر شبکه بلاکچین می باشد و طراحی شبکه نودهای منحصر به فرد و سهیم کردن آن‌ها در برخی تصمیمات حاکمیتی علاوه بر بخشیدن خصوصیت غیرمتمرکز بودن باعث رشد این اکوسیستم بر اساس میل و نظر خود گیمرها خواهد بود.

توکن هایی مانند گالا جزو جم های بازار شناخته میشوند. شما میتونین با شرکت در دوره آموزشی جم همیار کریپتو راههای پیدا کردن این جم ها رو پیدا کنید.

چنانچه قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال، بازار فارکس را دارید، اما فرصت کافی یا تخصص لازم برای تحلیل بازار را ندارید، برای سرمایه‌گذاری موفق در ارزهای دیجیتال و در امان ماندن از کلاه‌برداران و شکارچیان می‌توانید از دوره‌های آموزشی ارز دیجیتال و دوره آموزشی فارکس همیار کریپتو استفاده کنید. همیارکریپتو علاوه بر آموزش بازارهای مالی فارکس و کریپتو، دوره آموزشی بورس ایران را هم به علاقه مندان آموزش می‌دهد.

این دوره‌ها بر اساس تحلیل بازار و متناسب با نیاز مخاطبان از پایه تا پیشرفته طراحی و بروز می‌شوند. تیم همیار کریپتو برای کمک به علاقه‌مندانی که قصد ورود به این بازار رادارند دوره های آموزش ارز دیجیتال در مشهد را به‌صورت حضوری در مشهد و غیرحضوری برای علاقه‌مندان در نقاط مختلف کشور در فضای اسکای روم برگزار می‌کند.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید