تابه‌حال دنیاهای متاورسی بسیاری را دیده‌اید اما اکنون شمارا به سیر در خاص‌ترین برج دنیای متاورس با امکانات فوق‌العاده از شخصی‌سازی پیشرفته تا کسب درآمد از طریق بازی و… می‌بریم با ما در مقاله BLOKTOPIA همراه باشید.

پیش درآمدی بر بلاکتوپیا

 Bloktopia نوعی از ارزهای دیجیتالی متاورسی، در مارکت کریپتو بوده که در حال تکمیل و  ساخت یک برج 21 طبقه در اکوسیستم متاورسی متیک است که علت انتخاب 21 طبقه نیز به 21 میلیون عدد بودن پادشاه دنیای کریپتو برمی‌گردد. بلاکتوپبا که به‌عنوان بخش مرکزی همه لول های ارزهای دیجیتال عمل می‌کند، دارای یک اکوسیستم متاورسی غیرمتمرکز است.

BLOKTOPIA و هولدرهای این رمز ارز وعده فراهم آوری یک تجربه VR منحصربه‌فرد را به همه جامعه کریپتو داده‌اند همچنین به اعضای خود یا همان بلاکتوپیانس این قابلیت را می‌دهد تا از راه‌های تبلیغاتی، اجاره، معاملات املاک، گیم، ساخت شبکه‌های خاص و غیره درآمد دلاری کسب کنند.

روش کلی BLOKTOPIA 

در داخل متاورس BLOKTOPIA چه‌کاری می‌توانید انجام دهید؟

 • آموزش مخصوص: بلاکتوپیا آموزش‌های مربوط به دنیای رمزنگاری را برای همه به‌رایگان قابل‌استفاده می‌کند. همچنین در حال ساختن اکوسیستمی برای مطالعه کنندگان دنیای رمز ارز هستند تا تمام آموزش در ارتباط به کریپتو را در یک محل پیدا کنند. چطور آن‌ها می‌خواهند این عمل را انجام دهند، به نظر این امر اتفاق خاصی است که باید منتظر بمانیم تا بفهمیم به چه صورت انجام خواهد شد.
 • کسب درآمد از طریق معاملات ملکی، املاک BLOKTOPIA قابلیت معامله داشته و اعضا می‌توانند خرید، فروش، معامله، املاک و بخش‌های مختلف این متاورس را داشته باشند. اعضا همچنین می‌توانند از راه خرید ارز و تبلیغات در ملک به درآمد غیرفعال برسند.
 • گیم: BLOKTOPIA مدل مخصوص بازی برای کسب درآمد خود را داشته و اعضا می‌توانند گیم را با لذت کسب د درآمد تجربه، با دیگر گیمرها ارتباط برقرار کرده و خودشان و دوستانشان را از راه جهان VR   سرگرم و مشغول کنند.
 • ساخت: تولیدکنندگان و طراحان می‌توانند صحنه‌ها، طرح‌های هنری، چالش‌ها، تصاویر رنگارنگ، گیم ‌های جمعی را با استفاده از ابزار و برنامه‌های ساده در این ساختمان بزرگ ایجاد کنند.

متاورسی بودن بلاکتوپیا و متاورس به چه معناست؟

Metaverse یک کلمه ترکیبی از دو کلمه meta به معنای بیشتر و عظیم‌تر و universe به معنای دنیا است و در معنای کلمه به کلمه می‌شود این کلمه را فراتر از جهان معنی کرد. اولین بار این کلمه در کتاب علمی تخیلی ریزش برفی نوشته نل استنفسون نویسنده معروف آمریکایی در سال 1992 است.

وی از کلمه متاورس برای توصیف واقعیتی غیرواقعی و مجازی استفاده کرد که در آن کاراکتر اصلی کتاب در حالت کاراکتر مجازی خودش در دنیای مجازی با بقیه ارتباط برقرار می‌کند.

در اصل دنیای متاورس جهانی گسترده از دنیاهای مجازی دائماً اکتیو و آنلاین است که در آن اعضا می‌توانند در قالب یک کاراکتر مجازی خودشان و یا به کمک عینک‌های مخصوص واقعیت مجازی با یکدیگر و اشیا دیجیتال اطراف کانکشن برقرار می‌کنند.

در اصل ترکیبی از جهان مجازی است که برای گیم های آنلاین چند نفرِ و اینترنت سری سوم مورداستفاده قرار می‌گیرد در کنار هم متاورس را به‌نوعی اولیه شکل می‌دهند

یکی از رؤسای قدیمی کمپانی آمازون، متیو بال، اکوسیستم متاورس را با هفت قابلیت تعریف می‌کند. متاورس با توجه به این امر که واقعیتی مجازی است، همیشه فعال و اکتیو بوده و می‌توان به‌صورت لایو در هنگام اتفاقات آن را حس کرد.

از دیگر قابلیت‌هایی که می‌توان برای اکوسیستم متاورس بیان کرد، این است که هیچ‌گونه کسری و ضعفی در جذب افراد ندارد، سیستم‌های اقتصادی آن بسیار اکتیو و پویا بوده و در سرتاسر اکوسیستم‌های متاورسی گسترده شده است. قابلیت جابه‌جایی ارزهای دیجیتال را داشته و بخش‌های مختلف آن توسط اعضا و کمپانی‌های بزرگ ساخته و پشتیبانی می‌شود.

مطالعه مقاله اموزش بازی WORLD OR ETHER نیز بسیار پیشنهاد می گردد

جهت درخواست ثبت نام در دوره های آموزشی همیار کریپتو در مشهد فرم زیر را تکمیل کنید.

شبکه متاورس چگونه کار می‌کند؟

آن چیزی که شبکه متاورس را اکتیو نگه می‌دارد، همچون یک هوش مصنوعی و ربات، بخش‌های آن و ارتباطات بین اکوسیستم‌های مختلف با جریان برق است. در آینده‌ای نه‌چندان دور، دنیای فعلی و فیزیکی به محل حجم عظیمی از دیتاها تبدیل می‌شود که می‌توانیم آن را مثل رایانه پردازش  کنیم. در این حالت تعریف جدیدتری از فضای غیرواقعی شکل خواهد گرفت.

این ارتباط مابین دنیای مادی و دنیای غیرواقعی مبتنی بر اینترنت سری 5 و 6، نیاز به پردازنده‌های خاص کوانتومی و گرافیک‌های قدرتمند پرهزینه‌ای است، مصرف برق بسیار بالایی نیز خواهد داشت چنین مجموعه‌هایی می‌توانند به‌صورت هم‌زمان میلیون‌ها شخص را  در دنیای متاورس مدیریت کنند.

متاورس در چه تایم و محلی تحقق‌یافته می‌شود؟

بنا به دیدگاه بسیاری از افراد، در همین لحظه حاضر متاورس هم وجود دارد چراکه بخش قابل‌توجهی از جهان ما کاملاً مجازی شده است اما ممکن است تایم زیادی موردنیاز باشد که در دنیای واقعی متاورس با این حجم و بزرگی وجود داشته باشد. بزرگ‌ترین مشکلی که ممکن است وجود داشته باشد، محدودیت‌هایی در حوزه پردازنده‌ها گرافیک‌ها و انرژی بسیار زیاد مور نیاز و توانایی پردازش است که در لحظه حاضر، سیستم جهانی اینترنت و قابلیت‌های پردازشی در سراسر جهان، قادر به پشتیبانی از دنیای دیجیتال در سطح کاملاً گسترده که می‌توانند به‌صورت هم‌زمان میلیون‌ها کاربر را مدیریت کنند،نیست.

البته لازم به ذکر است اگر این توانایی و لول از گرافیک و قدرت پردازشی موجود باشد، میزان انرژی چنین فرآیندهایی هم برای سیستم‌های تأمین برق و محیط‌ زیست مشکلات فراوانی به همراه خواهد داشت اما با تمام این موانع، متاورس و واقعیت مجازی آن به‌احتمال‌زیاد، غیرقابل‌اجتناب خواهد بود. اگرچه اعضا در آینده این اکوسیستم را به‌عنوان یک نوع جدیدی از اینترنت بشناسند اما باید این امر را در نظر گرفت که این اکوسیستم در آینده، گسترش خواهد یافت و اعضا بیشتری به سمت این اکوسیستم جذب خواهند شد.

BLOKTOPIA

بلاک چین و کریپتو کارنسی های متاورسی چه نقشی خواهند داشت؟

نکته‌ای که در مورد کریپتو کارنسی اهمیت بالایی دارد، بخش مالکیت است که بسیار مورد سؤال است و اینجاست که مسئله دنیای غیرمتمرکز بلاک چینی ارزش می‌یابد. از توکن های غیرقابل تعویض می‌توان به‌عنوان وسیله‌ای برای حل مسئله مالکیت در جهان متاورس استفاده کرد.

اعضا در دنیای متاورس با استفاده از این نوع توکن های غیرقابل تعویض ان اف تی دارایی خود را بر عناصر درون گیم قطعی می‌کنند. علاوه بر ارز BLOKTOPIA، ارزهای دیگری همچون ENJ، MANA، AXS، SAND، در متاورس اکتیو هستند و دارای دنیای مخصوص به خود می‌باشند.

چگونه مالک ارز BLOK شویم؟

ارز دیجیتال BLOK در 6 اکتبر 2021 لانچ شد و در لحظه حاضر در بروکر های ارزهای دیجیتال مانند کوکوین و پنکیک و… در دسترس است. لطفاً مراحل زیر را برای خرید این توکن ها از کوکوین دنبال کنید و آن‌ها را به کیف پول متامسک خود اضافه کنید.

برای شروع خرید توکن Blocktopia، یک حساب کوکوین ایجاد کنید و پول موردنظر خود را به تتر تبدیل کرده و به آن واریز کنید.

 • با مشخص کردن میزان خرید، می‌توانید تتر خود را با توکن های BLOK ترید کنید.
 • یک حساب کاربری ایجاد کرده و والت متامسک را از گوگل پلی یا از طریق اینترنت نصب کنید.
 • شبکه پیش‌فرض متامسک را مطابق توضیحات ویدیو مجموعه همیار کریپتو بلاک چین را از ERC20 به شبکه متیک تغییر دهید.
 • می‌توانید به‌صورت دستی در منوی کشویی به RPC سفارشی بروید. یا که ز سایت CHAINLIST استفاده کنید
 • جزئیات شبکه متیک را پرکنید و روی ذخیره کلیک کنید.
 • اکنون به متامسک رفته و افزودن ارز دیجیتال  را انتخاب کنید.
 • آدرس توکن BLOK را برای انتقال دارایی و وجوه خود در متامسک وارد کنید.

تحلیل آینده دنیاهای متاورسی

بر اساس مطالعات مارکت Zion، ارزش بازار جهانی متاورس و واقعیت مجازی در سال‌های 2018 حدود 26.7 میلیارد تتر بود و انتظار می‌رود تا آخر سال 2025 به بیش از 814.7 میلیارد برسد. همان‌طور که در این افزایش و پیشرفت مشاهده می‌شود، پتانسیل رشد و درامد زایی برای Bloktopia و هولدر های این ارز  بسیار زیاد است.

BLOKTOPIA

چگونه به برج BLOKTOPIA وارد شویم؟

اعضا ابتدا صفحه ورود را مشاهده می‌کنند. اگر برای اولین بار کاربر هستید، ریجستر کنید و وارد شوید.

پس از انجام امر، باید یک والت ایجاد کنید. Bloktopia  بلاک چینی چند زنجیره‌ای است و ازاین‌رو می‌توانید والت خود را بر روی هر یک از اکوسیستم‌های ترجیحی خود مثل متیک، بیت کوین، اتریوم و بایننس اسمارت چین ایجاد کنید. والت به شما امکان می‌دهد ان اف تی های ERC-1155 را سیو کرده و ببینید.

پس‌ازاینکه داخل دنیای Bloktopia شدید و والت راه‌اندازی شد، به بخش آواتار انتقال داده می‌شوید که در آن می‌توانید  آواتار خود را پسند کنید و آن را شخصی‌سازی کنید. کاراکترهای مجازی این دنیا واقعاً متنوع و جذاب هستند. می‌توانید برای آن‌ یک اسم مخصوص نیز بگذارید. همچنین می‌توانید موارد مختلفی را از مارکت Bloktopia خریداری کنید و کاراکتر مجازی خود را مانند دنیای واقعی خاص‌تر کنید.

وقتی‌که کاراکتر مجازی و متاورسی خود را ایجاد کردید و اسمی برای آن گذاشتید، باید برای دریافت اجازه‌نامه یا همان پاسپورت اقدام کنید. هنگامی‌که پاسپورت خود را تولید کردید، اکنون می‌توانید وارد جهان Bloktopia شوید.

داخل BLOKTOPIA: دنیای متاورس

 • تولیدمثل کردن: در همان لحظه اولیه، خود را در حال تولیدمثل کردن مخصوص به روش اسکراپر Bloktopia خواهید دید.
 • سطح ابتدایی: این منطقه حداکثر BLOKTOPIA را خواهید داشت. شما یک محل برای ناو، یک کتاب کمک‌کننده، دستور انجام کارها و غیره پیدا خواهید کرد. می‌توانید وضعیت کلی همه اتفاقات را مشاهده کنید. در صورت تصمیم خودتان می‌توانید از راه ثبت‌نام در اتفاقات ثبت کنید. این‌یک محل برای فروش جزئی خواهد بود که در آن می‌توانید حضور بایننس، کوین گکو، CMC و غیره را پیدا کنید.
 • نمای کلی پنت هاوس و گیم: اگر تمایل دارید روحیه خود را رفرش کنید، می‌توانید از پنت هاوس و گیم دیدن کنید. بزرگ‌سالان و افراد بالغ 18+ همچنین می‌توانند ورق و قمار تجربه کنند. اگر اهل گیم های چند پلیرِ هستید، این مکان را نیز دوست خواهید داشت. تصمیماتی برای گیم‌های جذاب تکی و گروهی وجود دارد. نه‌فقط  گیم، بلکه می‌توانید ارزهای BLOK را نیز کسب کنید.
 • AUDITORIUM:  این محل دارای مجموعه‌های فیلم تعاملی، صحبت‌های مربوط به  ارز دیجیتال است که در Bloktopia بسیار به آن توجه می‌شود و برای حاضر شدن در آن هدایایی داده می‌شود. با شرکت کردن در اتفاقات، BLOK کسب می‌کنید.

بررسی وضعیت کلی توکن های BLOKTOPIA

 • نام ارز دیجیتال BLOK
 • کل موجودی: 200,000,000,000 (19%)
 • سرمایه شروع در مارکت: 500000 دلار
 • مجموع تعداد ارزها: 38,000,000,000
 • افزایش کل: 4,900,000 دلار

BLOK ارز دیجیتال اصلی است و برای معامله هر مورد از املاک مستغلات درون متاورس آن به آن نیاز دارید. به‌علاوه می‌توانید از BLOK برای کسب مالکیت هر چیزی از مارکت ان اف تی استفاده کنید. این ارز حاکمیتی و ابزاری می‌تواند به شما کمک کند به اتفاقاتی خاص، پیش‌فروش‌ها جشنواره‌ها و قمار دسترسی داشته باشید. Bloktopia به‌علاوه در حال کاربر روی معرفی یک ارز حاکمیتی مخصوص به نام BLOKG است که دارندگان ارز می‌توانند با آن به دنیای بلاکتوپیا رأی دهند و از Bloktopia حمایت کنند.

هولدرهای اصلی و مالکان Blocktopia 

سرمایه‌گذار اصلی Blocktopia ، برندهای معروفی همچون انیموکا است. Blocktopia نیز توسط متیک پشتیبانی می‌شود. تعدادی از هولدرهای اصلی برجسته دیگری که از این امر حمایت کرده‌اند عبارت‌اند از Moonwhale، Genblock Capital، متیک، AU12  Capital و  شیم کپیتال این جهان مجازی غیرمتمرکز توسط هولدرهای مانند آنزو و Zokyo نیز پشتیبانی می‌شود.

تیم گسترش‌دهنده BLOKTOPIA 

Bloktopia توسط دو شخص به نام‌های رأس توکلی (Ross Tavakoli) (سازنده اصلی) و پدی کارول (CMO) ساخته شد.

تخصص رأس از  موضوع سرمایه‌گذاری هست  و توانیی پدی در استراتژی‌های مارکت و دیجیتال مارکتینگ، این دو ساخت متاورس جدید و غیرمتمرکزی را انجام داده‌اند که در حال ایجاد پایه‌ای برای بخش‌های مهمی در آینده من‌جمله گیم‌های بلاک چین است.

سیم بنسون، با بیش از 25 سال تجربه در حوزه گسترش و توسعه و از بزرگان درزمینهٔ فناوری است. Libby Rothwell، از مدیران برجسته فنّاوری Bloktopia یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر کسب‌وکاری را مدیریت می‌کند که شبکه و مارکت ساختن است. این تیم فوق‌العاده برای یک اکوسیستم کریپتویی تلاش می‌کند که در آن اعضا بتوانند یاد بگیرند، درآمد دلاری کسب کرده و گیم های بلاک چینی تجربه کنند.

جمع‌بندی و آینده‌نگری در مورد پروژه Bloktopia

هرچند در حال حاضر بسیار زود است که بگوییم، اما در مقابل با دنیاهای متاورسی دیگر روی شبکه‌های دیگر مانند ERC20 و سایر رقیبان بلاکتوپیا همچون مانند مانا، سند،  Bloktopia توانایی فوق‌العاده‌ای برای داشتن آینده جذاب در طولانی‌مدت دارد. درحالی‌که مارکت و دنیای بلاک چین به‌آرامی به سمت گیم و فناوری گیم های سری بعدی می‌رود، Bloktopia یک غول جذاب این حوزه محسوب می‌شود.

این اکوسیستم توسط برخی شرکت‌های هولدینگ درجه بالا پشتیبانی می‌شود و ازآنجایی‌که این اکوسیستم بسیار مورد اقبال جهانی واقع‌شده است، بنابراین امکان از دست دادن سرمایه نزدیک به صفر است. آکادمی آموزشی همیار کریپتو برگزار کننده دوره های آموزش ارز دیجیتال در مشهد بر اساس جدیدترین محتوای آموزشی کریپتو از صفر تا صد با ارایه دوره های کریپتو استارتر، کریپتو جم، کریپتو گیمر و متاورس برای اولین بار در مشهد

آموزش کامل و فوق حرفه ای دنیای گیم

 

سؤالات متداول

1_میزان سرمایه اولیه خرید ملک در بلاکتوپیا چقدر است؟

این موضوع کاملاً متفاوت و بسته به بحث عرضه و تقاضاست اما درمجموع با افزایش سطح طبقات قیمت افزایش می‌یابد

2_ چه بازی‌هایی در بلاکتوپیا در موجود است؟

در حال حاضر بازی‌های کم و تعدادی بازی ساده و چند روش قمار وجود دارد اما با توجه به آینده پروژه باید منتظر چندین بازی فوق‌العاده از سمت این پروژه باشیم

3_چه مکان‌هایی برای خرید ملک در بلاکتوپیا مناسب‌تر است؟

هرجِ به طبقات بالاتر نزدیک شویم قیمت بالاتر و ارزشمندتر می‌شود اما همسایگی با پروژه‌های بزرگ مزیت دیگری برای افزایش ارزش ملک شماست.

4_ جشنواره‌های بلاکتوپیا به چه صورت هست؟

هر جشنواره دارای شرایط مخصوص به خود و روش‌های کسب سود هست که هرکدام با دیگری متفاوت و روش شرکت در این جشنواره‌ها در بخش نحوه فعالیت در بلاکتوپیا کاملاً توضیح داده‌شده است.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

بینگ ایکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

مکسی

IP خارج از ایران نیاز دارد

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

صرافی تبدیل

تبدیل

IP خارج از ایران نیاز ندارد