آموزش قدم به قدم فیوچرز صرافی مکسی MEXC + ویدیویی و تصویری

آموزش قدم به قدم فیوچرز صرافی مکسی MEXC + ویدیویی و تصویری

با افزایش روند استفاده از ارزهای دیجیتال، صرافی‌های مبادله این ارزها نقش حیاتی در فرآیند خرید و فروش ارزهای دیجیتال ایفا می‌کنند. صرافی مکسی (MEXC) یکی از صرافی‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال است که امکان خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال را برای کاربران فراهم می‌کند.

در این مقاله، ما در همیار کریپتو به بررسی کامل بخش فیوچرز صرافی مکسی MEXC به صورت تصویری و ویدیویی می‌پردازیم. بخش فیوچرز صرافی مکسی شامل امکانات و ویژگی‌هایی منحصربه‌فردی است که باعث می‌شود کاربران تجربه بهتری از ترید ارزهای دیجیتال داشته باشند که تمامی این امکانات را در این محتوا برای شما آماده کرده‌ایم.

ویدیو جامع آموزش قدم به قدم ترید در فیوچرز صرافی مکسی MEXC

در ویدیو زیر به صورت جامع و کاربردی آموزش قدم به قدم فیوچرز صرافی مکسی MEXC را می‌توانید مشاهده کنید. پس از مشاهده ویدیو در صورت داشتن سؤال از طریق کامنت‌ها با ما در ارتباط باشید تا پاسخ خود را دریافت کنید.

برای دریافت پاداش ورود و تخفیف در کارمزد معاملات از طریق لینک زیر در صرافی مکسی MEXC ثبت نام کنید.

لینک ثبت نام در صرافی مکسی همراه با تخفیف در کارمزد معاملات

نحوه انجام معاملات آتی یا فیوچرز صرافی mexc چگونه است؟

برای وارد شدن به بخش معاملات فیوچرز صرافی مکسی از وسط صفحه روی گزینه Future کلیک کنید سپس از منو آبشاری گزینه Future overview را انتخاب کنید.

صرافی مکسی دارای دو نوع اکانت برای انجام معاملات فیوچرز است.

1

1- بخش USDT-M: همان‌طور که از نامش پیداست در این بخش معاملات فیوچرز بر حسب تتر انجام می‌شود. در واقع مارجین معاملات تتر است؛ یعنی جفت ارزهایی مانند BTC/USDT یا ADA/USDT و … را ترید می‌کنیم.

2- بخش COIN-M: در این بخش شما می‌توانید از رمز ارزهای دیگر مانند بیت کوین، اتریوم و … به عنوان مارجین معاملات خود استفاده کنید. مثلاً BTC/ETH

بنابراین با توجه به اینکه قصد ترید در کدام بازار را دارید می‌توانید مستقیماً پس از کلیک روی Futures از منو آبشاری روی Perpetual Futures کلیک کرده و یکی از دو گزینه USDT-M یا COIN-M را انتخاب کنید.

اینکه در کدام بازار ترید کنید کاملاً به خودتان بستگی دارد این دو بازار از لحاظ قوانین ثبت سفارش باهم تفاوتی ندارد اما به طور کلی حجم معاملات در بخش USDT-M بیشتر است و بازاری تحلیل پذیرتری دارد به همین دلیل به آموزش ترید در بخش USDT-M فیوچرز صرافی مکسی می‌پردازیم.

معرفی بخش های مختلف فیوچرز در صرافی mexc

2

پس از ورود به بخش USDT-M فیوچرز صرافی مکسی با صفحه زیر مواجه می‌شوید که پس از انتخاب نوع جفت ارز دیجیتال، به ترتیب اطلاعات زیر را مربوط به آن جفت ارز مشاهده می‌کنید.

1- چارت تکنیکال: در این بخش با توجه به نوع تایم فریمی که انتخاب کرده‌اید می‌توانید چارت تکنیکال مربوط به آن ارز دیجیتال را مشاهده کنید. توصیه می‌کنیم برای تحلیل دقیق‌تر بازار از چارت تکنیکالی که در سایت تریدینگ ویو وجود دارد، استفاده کنید.

2- اوردر بوک – Order Book: در این بخش سفارشات خرید و فروشی که برای معامله ثبت شده را می‌بینید. دقت کنید این سفارش‌ها و حجم فقط مربوط به بخش فیوچرز صرافی مکسی است بنابراین این حجم‌ها نیز زیاد قابل اعتماد نیست.

3- پنل سفارشات: برای ثبت سفارش خرید یا فروش از این بخش باید اقدام کنید.

4- مارکت ترید – Market Trades: در این قسمت آخریم معاملات انجام شده در صرافی مکسی را مشاهده می‌کنید.

5- مدیریت سفارش‌ها و معاملات: نهایتاً با کمک پنل پایینی صفحه می‌توانید سفارش‌ها و معاملات باز خود را مدیریت کنید.

حال که به طور کلی با بخش های مختلف فیوچرز صرافی بینگ ایکس آشنا شدیم، باهم در ادامه نحوه ثبت سفارش را آموزش ببینیم.

3

آموزش ثبت سفارش Limit در بخش فیوچرز صرافی mexc

شیوه معاملات در بازار فیوچرز به این صورت است که اگر پیش‌بینی قیمت ریز خواهد کرد معامله فروش یا Short باز می‌کنیم و اگر پیش‌بینی می‌کنید که قیمت رشد خواهد کرد معامله خرید یا BUY باز می‌کنیم.

حال این قیمت این معاملات را با کمک ابزار LIMIT در بخش فیوچرز، می‌توانیم در قیمت‌های پایین‌تر از قیمت حال حاضر یا قیمت‌های بالاتر از حال حاضر باز کنیم.

4

برای مثال قیمت الآن بیت کوین 34364 تتر است ولی طبق تحلیل‌هایمان به این نتیجه رسیدیم که قیمت احتمالاً تا 33000 کاهش خواهد یافت؛ در این صورت

1- ابتدا نوع مارجین قرار است ایزوله یا کراس باشد را انتخاب می‌کنیم. در معاملات کراس cross کل دارایی شما در بخش فیوچرز تحت ریسک قرار می‌گیرد به زبان ساده‌تر اگر معامله شما وارد ضرر شود و نزدیک به لیکوئید شدن باشد، صرافی به طور خودکار از کیف پول شما دارای برداشته و مارجین معامله جهت جلوگیری از لیکوئید شدن افزایش می‌دهد.

در حالت ایزوله isolated تنها سرمایه‌ای که تحت ریسک قرار می‌گیرد همان حجم معامله شما است و نه بیشتر؛ بنابراین همیشه در حالت ایزوله معامله کنید.

2- اهرم مد نظر را انتخاب کنید. در بازار مالی کسی برنده نهایی است که بتواند همیشه در بازار بماند به همین دلیل توصیه می‌کنیم ریسک بیش از حد نکرده و اهرم معاملات خود را زیاد انتخاب نکنید. اهرم همان‌قدر که باعث افزایش سود می‌شود منجر به زیان‌های شدید نیز می‌شود.

3- نوع معامله را مشخص کنید. در اینجا ما Limit را انتخاب می‌کنیم. در این حالت شما می‌توانید در قیمت‌های پایین‌تر از قیمت حال بازار معامله ثبت کنید. پس از انتخاب گزینه limit قیمت مد نظر را در کادر Price می‌نویسیم.

4- حجم معامله را مشخص کنید. حجم معامله را در کادر Quantity می‌نویسیم. دقت کنید اولین باری که وارد بخش فیوچرز می‌شوید Quantity  برحسب بیت کوین است. کافی است از قسمت مشخص شده USDT را انتخاب کنید.

5 1

5- می‌توانید قبل از باز شدن معامله، برای آن با انتخاب گزینه Tp/Sl حد سود و حد ضرر مشخص کنید. هنگام انتخاب این مورد به جهت معامله که Long یا Short است، دقت کنید چون ما در حال انجام معامله خرید هستیم پس از بخش Long برای مشخص کردن حد سود و حد ضرر اقدام می‌کنیم.

6- نهایتاً در پس چک کردن مجدد تمامی آیتم‌های سفارش، روی گزینه سبز رنگ Open Long کلیک می‌کنیم. تا سفارش ما در بخش سفارش‌های فعال ثبت شود.

6

چگونه دارایی خود را به کیف پول فیوچرز صرافی مکسی منتقل کنیم؟

شما می‌توانید در صرافی مکسی، در بازارهای مختلفی ترید کنید که برای هر کدام از این بازارهای حساب معاملاتی مجزایی وجود دارد. حال برای ترید در بخش فیوچرز صرافی مکسی MEXC باید حساب فیوچرز شما موجودی داشته باشد. در ادامه نحوه انتقال دارایی بین حساب‌های معاملاتی را به صورت تصویری آورده شده است.

7

گام اول: پس از وارد شدن به بخش فیوچرز صرافی مکسی، از سمت راست صفحه طبق تصویر روی علامت مشخص شده کلیک کنید تا صفحه جدید برایتان باز شود. توجه داشته باشید در این نوع انتقال به صورت خودکار رمز ارز تتر بین حساب‌ها منتقل خواهد شد.

گام دوم: در کادر اول (From) حساب مبدأ که قرار است از آن دارایی به حساب فیوچرز منتقل شود را انتخاب کنید. در کادر دوم (To) باید حساب مقصد که اینجا همان حساب فیوچرز MEXC را انتخاب کنید و در کادر سوم مبلغ مد نظر برای انتقال را تایپ کنید. مثلاً 100 تتر را الآن ما می‌خواهیم به حساب فیوچرز صرافی مکسی واریز کنیم.

نهایتاً رو گزینه Transfer کلیک کنید.

نکته: جابجایی ارز دیجیتال بین حساب‌های داخلی صرافی مکسی هیچ کارمزدی ندارد و شما می‌توانید بی‌نهایت بار اینکار را انجام دهید.

کارمزد معاملات در صرافی MEXC چقدر است؟

همیشه یکی از مهم‌ترین آیتم‌ها برای انتخاب نوع صرافی آن است که میزان کارمزد معاملاتی در آن چقدر است؟ مخصوصاً وقتی حرف معاملات فیوچرز در میان باشد زیرا استفاده از اهرم به خود باعث افزایش چند برابری میزان کارمزد معامله نیز خواهد شد.

و همین کارمزد معاملات پایین یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های صرافی مکسی نسبت به سایر صرافی‌های ارز دیجیتال است. کارمزد دریافتی صرافی برای معامله‌گر میکر و معامله تیکر متفاوت بوده و این کارمزد در صرافی مکسی به شرح زیر است:

صرافی مکسی از افراد میکر: 0.02 درصد به ازای حجم معامله کارمزد می‌گیرد.

و کارمزد معامله برای افراد تیکر: 0.06 درصد به ازای حجم معاملات است.

البته دقت داشته باشید که براساس 1- میزان حجم معاملات در ماه گذشته و 2- میزان موجودی شما در حساب فیوچرز به 7 سطح مختلف تقسیم‌بندی می‌شوید که کارمزد هر بخش متفاوت است.

 

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید