کمپین مهرگان تا 60 درصد تخفیف دوره های آموزشی (با شرایط پرداخت اقساط)
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
سبد خرید

NFT را در اینستاگرام دنبال کنید

NFT را در اینستاگرام دنبال کنید

آیا تا به جال با خود فکر کرده اید که پست های اینستاگرام خود را معامله کنید؟ انها را بفروشید یا در پروفایل خود NFT های قیمتی قرار داده و اقدام به خاص کردن پیج خود به نسبت بقیه کنید؟ در این مقاله به بررسی جامع و کامل ترکیب اینستاگرام با دنیای توکن های غیر قابل تعویض (NFT در اینستاگرام) خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

پیش درآمدی بر NFT و اینستاگرام

خیلی از افراد دارای هنر خاص، موسیقی و لباس ها ی فشن از instagram به عنوان اکوسیستمی برای دیده شدن توانایی های خود استفاده می کنند.اما اگر توکن های غیر قابل تعویض (NFT) به دنیای instagram داخل شوند چه انقلابی در این حیطه ها اتفاق خواهد افتاد؟ این امر شاید برای طرفداران توکن های غیر قابل تعویض مورد پسند باشد اما باید در نظر گرفت تا چه حد موفقیت آمیز خواهد بود؟ بررسی جهت آمیختن توکن های غیر قابل تعویض در instagram موضوع این مقاله جذابمان است. توکن های غیر قابل تعویض با پشتیبانی کامل در instagram می توانند به یک بخش اصلی این نرم افزار تبدیل شوند. مدیر یکی از بخش های اکوسیستم جذاب و پرطرفدار instagram از امکان آمیختن توکن‌های غیرقابل‌ تعویض در دنیای اپلیکیشن های اجتماعی خبر داد. در این مورد شاید بتوانید یک پست خاص را به عنوان توکن های غیر قابل تعویض معامله کنید یا از توکن های غیر قابل تعویض خود به عنوان عکس پروفایل و یا برای نشان دادن به دیگران استفاده کنید.

همانطور که بیان شد صحبت هایی مبنی بر آمیختن توکن های غیر قابل تعویض در instagram وجود دارد. در حوالیه سال گذشته (2021)، مستر موسری، مدیر یکی از بخش های instagram، گفت که این گروه “به طور کامل در حال بررسی توکن های غیر قابل تعویض ” است تا بتوانند توکن های غیر قابل تعویض را به صورت بخشی از پروفایل خود نمایش داده و یا حتی آن ها را به وجود اورده و معامله و ترید کنند اما هیچ خبر رسمی در این مورد وجود ندارد. در حدود ماه ژانویه 2021، خبری انتشار یافت مبنی بر اینکه گروه هایی در متا کامپنی و instagram در حال تلاش بر روی یکسان سازی توکن های غیر قابل تعویض بر روی اکوسیستم instagram هستند. در این خبر اشاره شد ویژگی‌هایی وجود دارد که به شما توانایی می‌دهد از توکن های غیر قابل تعویض به عنوان تصاویری در حساب خود استفاده کنید و یا توکن های غیر قابل تعویض را در اکوسیستم بدست خود بسازید.

توکن های غیر قابل تعویض چیست؟

توکن های غیر قابل تعویض به شما این توانایی را می دهند که دارانده موارد خاصی در دنیای دیجیتالی که منحصر به فرد هستند برای خودتان باشید یا آنها را بخرید، بفروشید و با استفاده از دنیای کریپتو کارنسی، مالکیت آنها را پیگیری کنید. توکن های غیر قابل تعویض به معنی “non-fungible token” است و از نظر کاربردی می تواند حاوی مالکیت هر چیز دیجیتالی باشد، از جمله: ویدیو سیلی زدن معروف جشنواره اسکار گرفته تا هنر، استیکر ها یا GIF، موسیقی ها یا دارایی های موجود در گیم های کامپیوتری. توکن های غیر قابل تعویض می‌تواند خاص و اخصاصی باشد، مانند یک هنر واقعی یا یک بخش از بسیاری از آنها. به بیان ساده تر توکن های غیر قابل تعویض همان اموال های دیجیتالی روی یک شبکه کریپتو هستند که نشان دهنده دارایی خاص مجازی یا فیزیکی هستند و می توانند ارزش گذاری شده یا ترید شوند.

خواندن این مطلب
سندباکس (Sandbox)

آمیختن NFT در اینستاگرام

همانطور که می دانید توکن های غیر قابل تعویض اخیراً بسیار جذاب شده اند، برخی از آنها صد ها هزار تتر به معامله می رسند. در جشنواره مهمی در این موضوع در سال 2021 در آستین تگزاس، مدیر عامل کمپانی متا یا همان فیس بوک سابق روی استیج آمد و بیان کرد که کمپانی او “در حال تلاش بر روی آوردن توکن های غیر قابل تعویض بر روی اکوسیستم جذاب instagram در آینده نه چندان دور” است.

به گفته مالک کمپانی متا، instagram قصد دارد به اعضا اجازه دهد توکن های غیر قابل تعویض خود را در پروفایل قرار دهند و حتی توکن های غیر قابل تعویض خاص و مهمی را در این اپلیکیشن ساخته و ایجاد کنند. البته زاکربرگ در ادامه اشاره کرد که “من برای این اینجا نیستم که اعلام کنم که چه زمانی قرار است چه انقلابی رخ دهد اما در حدود سال 2022 و آینده نزدیک، امکان وارد کردن برخی از توکن های غیر قابل تعویض های شما وجود خواهد داشت و تلاش میکنیم با گذر زمان بتوان موارد بیشتری را در این پلتفرم ایجاد کرد.”

آینده آمیختن NFT در اینستاگرام

به بیان مارک زاکربرگ توکن های غیر قابل تعویض می‌توانند زمانی نقشی خاصی در جهان متاورس داشته باشند و دو دنیای توکن های غیر قابل تعویض و دنیا های واقعیت مجازی قادر خواهند بود تا در جهان دیجیتال حکومت کنند. مدیر عامل مارک زاکربرگ گفت: «من در تلاشم بدانید پوششی که کاراکترتان در واقعیت مجازی و متاورس می پوشد، در عمل می‌تواند به عنوان یکی از توکن های غیر قابل تعویض به شمار آید. در این مورد برای شما این قابلیت وجود دارد که توکن های غیر قابل تعویض مورد نظر را بین اکوسیستم‌های مختلف جا به جا و معامله کنید. برای این کار نیاز است تا یکسان سازی صورت گیرد و مشکلاتی برداشته شود.»

البته این بیانیه پرسش هایی را در مورد اینکه توکن های غیر قابل تعویض در کدام شبکه کریپتو عرضه خواهند شد، از چه دریچه پرداختی برای معامله آنها استفاده خواهد شد و اینکه آیا instagram در رویارویی مستقیم با Opensea، NFTB و Nifty Gateway به مارکت خاصی برای توکن های غیر قابل تعویض تبدیل خواهد شد یا خیر، ایجاد کرده است.

توکن‌های غیرقابل تعویض ، اصالتا فقط یک سند دارایی در یک شبکه کریپتو هستند که می‌توانند با همراه داشتن یک لینک به هر موردی اشاره کنند. آمیختن توکن‌ های غیرقابل تعویض برای پیج های بزرگ instagram، این پتانسیل را دارد که کل مارکت را به جریان اصلی تبدیل کند.

آمیختن توکن های غیر قابل تعویض در instagram در شروع می تواند نسبتا کوچک باشد. البته هنوز کاملا مشخص نیست که استفاده NFT در اینستاگرام چه روشی دارد. همانطور که بیان کردیم شاید بتوانید یک پیج یا استوری محبوب را به عنوان توکن های غیر قابل تعویض معامله کنید. instagram با به کاربردن توکن های غیر قابل تعویض می تواند اقدام به مشخص کردن پست های با یک موضوع با این تکنولوژی کند. هرچند که این جهان اجتماعی خبر رسمی در این زمینه بیان نکرده است. اگرچه قیمت گذاری گسترده پلفترم هایی مانند OpenSea احتمالاً آن را به یک محل تجاری وسوسه‌انگیز برای معاملات تبدیل خواهد کرد.

خواندن این مطلب
گالا (Gala)، دنیای جدید بازی ها

آضافه شدن NFT در اینستاگرام فرآیند معامله و قیمت گذاری توکن های غیر قابل تعویض را ساده می کند و در نتیجه مشکلات ورود را کاهش می دهد. از جهت دیگر شناخت اکوسیستم instagram به عنوان یک نرم افزار جهانی شناخته شده، به ارزش بخشیدن به توکن های غیر قابل تعویض کمک شایانی می کند که می تواند به افزایش اعتماد در خرید توکن های غیر قابل تعویض در بین اعضا کمک کند.

اخبار مربوط به اینده ترکیب اینستاگرام و NFT

در این خبر آمده است که راه اندازی یک مارکت توکن های غیر قابل تعویض در instagram، که متعلق به کمپانی متا (فیس بوک) است، به طور حتم مورد نظر جهان قرار خواهد گرفت. براساس کارمزدهای معمول مارکت توکن های غیر قابل تعویض و فرضیات محافظه کارانه در مورد نفوذ اعضا و میانگین ارزش معاملات، تخمین زده می شود که عرضه گسترده تر یک مارکت توکن های غیر قابل تعویض در instagram می تواند تا 8 میلیارد تتر درآمد خالص سالانه ایجاد کند.

در این خبر و بیانیه آمده است که سایر شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت و فروشگاه ها نیز در حال انجام اقداماتی برای پذیرش اموال دیجیتال هستند همچون eBay ، توییتر و امازون همه می‌توانند توکن های غیر قابل تعویض را تا حدی در مارکت خود ارائه کنند.

مارکت توکن های غیر قابل تعویض در «حالت صعود بیش از حد» است و در سال گذشته (2021) حدود 25 میلیارد تتر حدودا تراکنش ایجاد کرد که نسبت به حجم کل 95 میلیون دلاری سال 2020 حدود 250 برابر بیشتر شده است.

رشد مارکت برای توکن های غیر قابل تعویض بسیار بزرگ است، به طوری که کل مارکت بیش از 1 تریلیون تتر تخمین زده می شود که توسط دسته هایی مانند هنر، کلکسیون ها و شرط بندی هدایت می شود.

جمع بندی

آمیختن توکن های غیر قابل تعویض در instagram، مارکتی را برای همه ایجاد خواهد کرد که توکن های غیر قابل تعویض خود را ساخته و معامله کرده و یا به فروش برسانند، همچنین می توانند توکن های غیر قابل تعویض خود را به عنوان بخشی از پیج و پروفایل خود استفاده نمایند. اگر با یک نگاه تخصصی تر به این امر نگاه کنید مطلع خواهید شد که کمپانی های بزرگ تکنولوژی مانند instagram تلاش می کنند از چیز‌هایی که متعلق به آن ها نیست، دارایی بیشتری برای خود کسب کنند و شاید به همین دلیل است که افرادی اعتقاد دارند آمیختن توکن های غیر قابل تعویض در instagram نوعی استفاده فقط دز جهت سود برای اینستاگرام و شرکت متا از آنها است.

توکن های غیر قابل تعویض در واقع بیش از یک ادرس رسید عمل می کند و هیچ سیستم اجرایی واقعی برای ادعای مالکیت هر شخص دیگری بر روی همان فایل دیجیتالی ندارد و این همان موضوع جذابی است که اختصاصی بودن و به نمایش گذاشته شدن د اینستاگرام مجموعا جذاب است و همچنین زاکربرگ می‌گوید instagram به اعضا اجازه می‌دهد توکن های غیر قابل تعویض های خود را نمایش دهند. چراکه کاملا شفاف نیست که این موضوع واقعا چه روش انجامی دارد.

علاوه بر این مشخص نیست که چرا شخصی می خواهد NFT در اینستاگرام اضافه کند. آیا متا تلاش دارد مارکتی باز کند که افراد بتوانند توکن های غیر قابل تعویض خود را معامله کنند؟ این موضوع ممکن به نظر می رسد اما همچنین به نظر می رسد که باز کردن یک مارکت اختصاصی توکن های غیر قابل تعویض برای instagram راهی برای کسب سود از آن است. اکثر اکوسیستم‌های توکن های غیر قابل تعویض در حال حاضر با مشکلات نقض حق چاپ و شیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

خواندن این مطلب
کسب درآمد رایگان از ارز دیجیتال

بسیاری از مارکت های توکن های غیر قابل تعویض در حال حاضر مشکلی برای ورود به حوزه معامله توکن های غیر قابل تعویض از طریق آنچه به عنوان هزینه تراکنش شناخته می شود، دارند. آیا مارکت بالقوه NFT در اینستاگرام کاملاً بدون هزینه خواهد بود؟ فقط گذر تایم می تواند پاسخ این امر را بگوید. اما آنچه که مشخص است این است که زاکربرگ به وضوح در حال استارت چیزی است که به عنوان بخش مهمی از وب 3 شناخته می شود. سوال بزرگی که باقی می ماند این است که آیا این عمل نتیجه خواهد داد.

آکادمی آموزشی همیار کریپتو برگزار کننده دوره های آموزش ارز دیجیتال در مشهد بر اساس جدیدترین محتوای آموزشی کریپتو از صفر تا صد با ارایه دوره های کریپتو استارتر، کریپتو جم، کریپتو گیمر و متاورس برای اولین بار در مشهد

سوالات متداول

1_ چه زمانی اینستاگرام با NFT ها ترکیب می شوند؟

زمان دقیقی اعلام نشده اما انتظارات مبنی بر اواخر سال 2022 تا سال 2023 است.

2_ در کجا می توان از توکن های غیر قابل تعویض استفاده کرد؟

همانطور که در مقاله بیان شد در پروفایل و بقیه بخش های پیج در کنار امکان معامله انها.

3_ ایا میتوان در اینستاگرام این توکن ها را ساخت؟

بله میتوان پست ها و موارد وایرال شده که متعلق به خودمان است را تبدیل به توکن های غیر قابل تعویض کرده و معامله کنیم.

4_ ایا تنها امکان استفاده از توکن های غیر قابل تعویض خود اینستاگرام مهیا می باشد؟

خیر امکان اوردن دیگر موارد خارجی و معامله انها نیست می باشد.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۵
ارسال دیدگاه جدید
Call Now Button