دیگر حتی به رایگان قدم از قدم بر ندارید!!
در این مقاله به معرفی برنامه فوق العاده قدرتمند STEPN با پشتیبانی جامع شرکت و برند معروف آدیداس پرداخته که به شما امکان کسب درامد در قبال یک به یک قدم هایتان را می دهد هدف این برنامه افزایش سلامت جهانی ترکیب متاورس با دنیای واقعی و… می باشد تا اخر این مقاله حتما همراه ما باشید.

استپن (STEPN) چیست؟

دنیای metaverse مکانی است که در آن امکان این را دارید که در قبال کوچک ترین بخش های زندگی کردن نیز درآمد کسب کنید یک دنیای ورای واقعیت. چیزی که ممکن است هرگز و هیچوقت از تخیل انسان ها نیز گذر نکرده باشد این است که آیا میتوانم در قبال اینکه کارهای روزانه خود را انجام میدهم دلار کسب نمایم؟

گیم های کریپتو و بلاکچین، تا حد زیادی جهان گیمر ها را به از آن خود کرده اند. با پدید آمدن تکنولوژی بلاکچین  به این سوال جواب داده شد. به این صورت که کاربران در ازای گیم و بازی کردن، درآمد کسب می کردند. اما سوال اصلی این بود؛ من میخواهم در قبال زندگی کردن دلار دربیاورم؛ آیا ممکن است؟ جواب این سوال را در STEPN دریافت کنید

استپن STEPN یک گیم در دنیای بلاکچین مبتنی بر یک نرم افزار است که در اینترنت سری سوم یا Web3 فعالیت می کند و در واقع آمیختن دو المنت گیم و SOCIAL را به همراه می اورد. طبق بررسی های این گیم، STEPN بر طبق این تفکر که بهبود میزان تحرک روزانه افراد ساخته شده است.

با آمیختن گیم و SOCIAL می ‌توانیم این را اولین گیم ای دانست که مدل «move to earn» را ارائه می‌کند؛ مشابه مدل «play to earn» که اغلب در گیم‌های بلاکچین دیده می‌شود.

نرم افزار استپن بر مبنای یکی از کار‌های ضروری دائمی اکثر مردم یعنی قدم زدن ساخته شده است. STEPN اولین اکوسیستم ای است که توانسته است به طور کاربردی، مفهوم move to earn حقیقی را تحقق ببخشد و موفق به کسب رتبه چهارم از میان بیش از 500 پروژه در بلاک چین Solana شده است.

در این نرم افزار پلیر ها خود را به NFT هایی در قالب کفش‌های ورزشی مجهز می کنند. کاربران با حرکت یا دویدن در فضای باز، توکن درون‌ گیم را کسب می‌کنند که می‌توان از آن در گیم استفاده کرد یا آن را تبدیل به دلار و تتر رایج کرد

به نوعی STEPN یک نرم افزار در  راستای سلامت و تناسب اندام از نوع « move to earn » است. کاربران مجهز به کفش‌های NFT می‌توانند برای کسب ارز دیجیتال و توکن قدم بزنند.

STEPN دارای والت داخلی، سوآپ، مارکت و سیستم جذاب (اجاره کن، پرداخت کن) است که STEPN را به پُلی میان کاربران کریپتو و کاربران کریپتو تبدیل می‌کند.

هدف STEPN با استفاده از گیم  این بوده است که میلیون‌ ها انسان را به سمت سبک زندگی سالم‌ تری حرکت دهد، با تغییرات و گرمایش زمین مبارزه کند و انسان ها را به اینترنت سری سوم (Web3) متصل کند، در همین حین قصد دارد تا از Social برای ایجاد یک اکوسیستم با دوام استفاده کند که محتوای اینترنت سری سوم تولید شده توسط اعضا را گسترش دهد.

 • اصطلاح Social که هم معنی کلمه « اجتماعی» است و به آمیختن شبکه های اجتماعی و امور در بلاکچین اشاره دارد.
 • همچنین اصطلاح GameFi آمیخته ای از دنیای کریپتو و  گیم‌ها است که پتانسیل کسب سود را هم برای کاربران فراهم می‌کند.
  STEPN

STEPN  چگونه فعالیت می‌کند؟

کافی است برای شروع از صفحه رسمی STEPN  این نرم افزار را بارگیری کنید؛ پیش از هر چیز، اعضا در این نرم افزار باید به یک جفت کفش ورزشی مجهز شوند، البته به شکل توکن های غیر قابل تعویض سپس با حرکت و راه رفتن و دویدن، از این نرم افزار دلار کسب خواهید کرد. اعضا می‌توانند از این دارایی برای خدمات درون نرم افزار استفاده کنند یا به عنوان یک سرمایه‌گذاری سودآور آن را به تتر تبدیل کنند.

بنابراین، قرار است STEPN دارای چند وجه باشد. اول از همه، به عنوان یک نرم افزار از سلامت، کاربران را به سمت سبک زندگی سالم‌ تر، تلاش و ارتقاء سلامتی هدایت می‌کند. در بخش بعد، معرفی یک روش درامد زایی راهی برای ایجاد انگیزه در کاربران برای افزایش فعالیت‌های ارتقاء زندگی خواهد بود و در اخر، STEPN اکوسیستمی بادوام را در اینترنت سری سوم ترویج می‌کند.

در حالت تک نفره، کاربران مجهز به توکن های غیر قابل تعویض در قالب کفش‌ های مختلف ورزشی، با انجام حرکات فیزیکی ارز دیجیتال به دست می‌آورند. برای کسب ارز دیجیتال GST به نیرو نیاز است. هر 1 واحد نیرو معادل 5 دقیقه فعالیت فیزیکی است و سطح فعالیت و نیرو فقط پس از خرید ان‌اف‌تی در قالب کفش شروع به پر شدن می‌کند. برای استارت گیم، کاربران کفش مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر روی گزینه استارت را کلیک می‌کنند.

اگر که GPS یا اینترنت قوی  نباشد یا در صورتی  که کاربر به طور نرمال حرکت نکند (به عنوان مثال از موتور استفاده کند یا گوشی خود را روی گربه خود ببندد) این در نرم افزار به صورت اخطار دیده می شود. در طول وضعیت درجا راه رفتن، کاربران GSTای دریافت نمی‌ کنند و بسته به شرایط ممکن است نیرو خود را از دست بدهند یا هیچ نیرویی از آن‌ها کسر نشود.

نشان‌گر وضعیت سیگنال جی‌پی‌اس:

سفید = بدون سیگنال / قرمز =سیگنال ضعیف / سبز =سیگنال قوی

همیشه قبل ازشروع حرکت از داشتن نیرو اطمینان حاصل کنید زیرا اگر میزان نیرو صفر باشد هیچ دارایی کسب نخواهید کرد. در ازای هر دقیقه حرکت،ارز های GST و GMT پرداخت می شود که به 4 عامل اصلی بستگی دارد:

 • جنس و نوع کفش:درامد معمول جی‌اس‌تی برای هرنوع کفش مختلف است. برای مشاهدۀ توانایی کفش‌ها، بخش ویژگی‌های کفش را ببینید.
 • کارایی کفش: بازده بالاتر،یعنی کسب GST بردقیقه بیشتر. کاربران فقط می‌توانند لول 0 تا لول 29 GST کسب کنند. زمانی که کاربران به لول 30 برسند، می‌توانند بین کسب درآمد با GMT یا ادامه دادن با GST، یکی را انتخاب کنند. کاربران می‌توانند به راحتی بین این دو حالت کسب درآمد یکی را انتخاب کنند.
 • راحتی کفش: راحتی بیشتر، GMT بر دقیقه بیشتر. هنگامی که کاربران به لول 30 برسند، می‌توانند بین کسب درآمد با GMT یا بودن با GST، یکی را انتخاب کنند. کاربران می‌توانند به راحتی بین این دو حالت کسب درآمد یکی را انتخاب کنند.
 • سرعت حرکت: به منظور به بیشتر شدن سود، کاربران باید از محدودۀ سرعت کفش خود استفاده کنند. هر زمان که کاربر به پایین تر یا بالاتر از این حد برود، بر حسب اختلاف سرعت آن‌ها  با محدودۀ اصلی، درآمد آنها تا 90٪ کاهش می‌یابد. هنگامی که  سطح نیرو به صفر برسد، کاربران دیگر هیچ ارز دیجیتالی کسب نمی‌کنند. آنها می توانند به حرکت ادامه دهند یا با کلیک بر روی دکمه «Stop» به صورت دستی از حالت تک نفره خارج شوند.
  STEPN

باکس اسرار آمیز

باکس اسرار‌آمیز، یک باکس غنیمتی است که در حالت تک نفره و زمانی که در حال تحرک هستید به صورت تصادفی نمایش داده می‌شود. این باکس ممکن است دارای GST، سنگ ها و دیگر چیز های قیمتی (سطح 1 تا 3) باشد یا اصلا هیچ چیزی در آن نباشد. اگر کاربران به حداکثر میزان GST روز خود برسند، GST  درون باکس اسرارآمیز را به دست نخواهد آورد. هر کاربر برای حداکثر 4 باکس فضای خالی دارد.

باکس اسرارآمیز دارای ۵ مدل کیفیت کفش ورزشی است. باز کردن باکس‌های اسرارآمیز نیاز به انتظار دارد و در هنگام دریافت باکس شمارش معکوس به طور خودکار شروع می‌شود. پس از اتمام شمارش معکوس، کاربران میتوانند باکس را باز کنند. مدت زمان شمارش معکوس باکس اسرارآمیز متناسب با مدل آن افزایش می‌یابد.

ویژگی و توانایی ‌های STEPN

 • حالت تک نفره (حرکت کن و کسب درآمد کن):

کاربر می‌تواند پیشرفت کند و با ارزهای دیجیتال (توکن) داخل نرم افزار جوایز جدیدی کسب کند. همچنین، کاربران این شانس را دارند که باکس اسرارآمیزی دارای الماس‌های توکن های غیر قابل تعویض دریافت کنند.

 • کفش ‌های ورزشی و الماس‌ های NFT:

کفش‌های ورزشی ان اف تی را می‌توان با مصرف توکن‌ها ارتقا داد. کاربران می‌توانند برای ارتقاء عملکرد این کفش‌ها، امتیازات و الماس‌های NFT را خرج کنند.

 • باکس های‌کفش:

با جفت کردن دو کفش ورزشی ان اف تی با هم و مصرف مقداری از ارزهای دیجیتال درون بازی، کاربر می‌تواند یک باکس‌کفش بسازد (یا در موارد بسیار کم حتی دو یا سه باکس‌کفش با همان هزینه بسازد). هنگام باز کردن باکس‌ های کفش، کاربر به صورت تصادفی یک کفش ورزشی ان اف تی دریافت می‌کند.

 • مارکت توکن های غیر قابل تعویض

کاربران می‌توانند توکن های غیر قابل تعویض (ان اف تی)ها، باکس‌کفش، الماس و دارایی‌ های خود را در مارکت ان اف تی معامله کنند. علاوه بر این، اعضا می‌توانند در اینجا کفش‌های ورزشی را رایگان اجاره کنند.

 • کیف پول‌های غیرمتمرکز از سوآپ پشتیبانی می‌کنند:

اعضا می‌توانند رمزارز بخرند، آن را در والتSTEPN ذخیره کنند (در زمان نوشتن این مقاله، توکن‌های STEPN از طریق بایننس و دیگر صرافی های معتبر در دسترس هستند) و سپس با سایر کریپتوها مبادله و یا توکن‌ها یا ان اف تی ها و غیره را پس‌انداز کنند.

 • مدل MOVE TO EARN

اعضایی که کفش‌های ورزشی ان اف تی دارند می‌توانند حرکت کنند و ارز دیجیتال کسب کنند.

 • سیستم رنت

کاربران می‌توانند یک جفت کفش را به صورت رایگان کرایه کرده، حرکت کنند و درآمد کسب کنند، سپس درآمد خود را با صاحب کفش تقسیم کنند.
STEPN

آینده STEPN و اپدیت های بعدی

در حال حاضر، این پروژه نسخه‌هایی را روی پلتفرم‌های اندروید و iOS راه‌اندازی کرده است طبق اعلام شرکت نسخۀ iOS در ماه های اول سال 2022 اپدیت خواهد شد همچنین طبق اعلام این شرکت، STEPN تا 21 فوریه، 2022 کاربر فعال روزانه و 21 کاربر فعال ماهانه داشته است.

ارزهای دیجیتال STEPN

STEPN دارای سیستم ارز دیجیتال دوگانه، توکن مخصوص گیم که  توکن گرین ساتوشی (GST) و یک ارز دیجیتال گرین متاورس (GMT) استGMT  از طریق پلتفرم لانچ ‌پد بایننس توزیع شد. حالا GMT و GST چه نقشی در بازی STEPN دارند؟ در قسمت بعدی این مقاله به ارائه جزئیات بیشتری می‌پردازیم.

ارز دیجیتالGST:

ارز دیجیتال گرین ساتوشی (GST)

یا Green Satoshi Token تولید نامحدودی دارد و زمانی تولید می‌شود که کاربر در مدل یک نفره یا حالت بک گراند حرکت کند. در سیستم ساخت این توکن اشاره شده است که تولید آن نامحدود است.

همچنین در سیستم مصرف GST گفته شده است که این ارز در هر یک از این موارد مصرف و سوخته می‌شود؛ تولید سایر امکانات، ​​تعمیر و اپگرید کفش ورزشی، ارتقاء الماس‌ها، باز کردن سوکت ها یا تغییر ویژگی‌های کفش‌ها.

ارز دیجیتالGMT:

ارز گرین متاورس (GMT) یا Green Metaverse Token که یک ارز دیجیتال مبتنی بر شبکه سولانا است، ارز دیجیتال اصلی STEPN است و از آنجایی که محدود و دارای مقدار مشخص است، مجموع عرضۀ آن 6 میلیارد GMT است. در واقع GMT یک ارز دیجیتال پاداشی و تشویقی در پلتفرم STEPN است.

GMT   در مواردی مانند مشارکت در رای، سفارش دادن کفش‌ های مخصوص ورزشی، ارتقاء کفش‌های ورزشی (در سطوح 28 تا 30)، ارتقاء الماس‌ها (در سطوح 4 تا 9)، تغییر ویژگی‌های کفش ورزشی و… مصرف می‌شود.

توکن گرین متاورس (GMT)، که در حقیقت ارز داخلی STEPN است از تاریخ 9 مارس در صرافی بایننس عرضه شد و طی هفت روز بیش از 300 درصد رشد داشت.

GMT توکن داخلی برنامه STEPN است. این برنامه دارای عناصر جمعی سرگرم ‌کننده همراه با طراحی گیم ‌وارانه است. اگر کفش‌های ورزشی ان اف تی دارید، می‌توانید برای کسب GMT قدم بزنید یا بدوید و از آن برای ارتقاء یا خرید کفش‌های ورزشی جدید در برنامه STEPN استفاده کنید.

گیمرانی که GMT می‌خرند، می‌توانند از آن برای باز کردن قفل بخش های مختلف نرم افزار STEPN استفاده کنند. آنها همچنین می‌توانند به سطح ها و الماس‌ های باکیفیت ارتقا یابند و در انتخابات رأی دهند.

گیمران می‌توانند از مارکت درون برنامه برای اجاره یا فروش کفش‌های ورزشی ان اف تی خود استفاده کنند. GMTهای به دست آمده در این فرآیند در والت درونی برنامه ذخیره می‌شوند. این والت کارکرد چنج نیز دارد.

 • تصمیم‌گیری دربارۀ توزیع سود سهام: سهامداران GMT ​​می‌توانند در مورد توزیع سود اظهار نظر کنند.
 • مجوز برای دسترسی به کاربردهای داخل نرم افزار: GMT برای دسترسی به توانایی ‌های درون‌برنامه، مانند اپگرید کفش‌های ورزشی و نیز خرید کفش‌های ورزشی جدید استفاده می‌شود.

صرافی‌ها و والت هایی که ارز دیجیتال GMT را ذخیره می‌کنند

از زمانی که توکن GMT برای فروش در بایننس در دسترس قرار گرفته، کاربران می‌توانند GMT را در والتBinance hot ذخیره کنند. علاوه بر این، از آنجایی که توکن GMT ازسیستم های  SPL سولاریوم مبتنی بر پروژه سولانا پیروی می‌کند، والت هایی که از این استاندارد پشتیبانی می‌کنند مانند والت فانتوم نیز می‌توانند برای ذخیره GMT استفاده شوند.

جمع بندی

STEPN یک نرم افزار کاربردی است که با مدل MOVE TO EARN آمیخته شده است تا به اعضا کمک کند هم ورزش کنند و هم از این طریق دلار کسب کنند. اساساً، مشابه مدل «PLAY TO EARN» است که اغلب دیده‌ایم. احتمالاً، تفاوت در عملکرد باعث شده طی مدت کمی پس از راه‌ اندازی تعداد معینی از کاربران را جذب کند.

برخلاف بسیاری از دیگر برنامه ها، می‌توانیم اظهار کنیم که SREPN می‌تواند نوآوری‌های زیادی را در صنعت گیم و کسب درآمد از فعالیت ورزشی به وجود بیاورد. بردن میلیون‌ها نفر به سمت یک سبک زندگی سالم‌تر، مبارزه با تغییرات آب و هوا و اتصال مردم به اینترنت سری سوم چشم‌انداز آینده بسیار امیدوارکننده‌ای را به ما می‌دهد. اما با تمام این خوبی ها ورود سرمایه بدون مشاوره قبلی و سنجش میزان دارایی و مدیریت ریسک در هر پروژه ای بسیار اشتباه بوده فلذا پیشنهاد می شود حتما از اموزش های متخصصان و گیمران حرفه ای حاضر در مجموعه همیار کریپتو نهایت استفاده را ببرید

سوالات متداول:

هدف اصلی نرم افزار STEPN چیست؟

اهداف کلی این برنامه داشتن سبک زندگی سالم‌تر، مبارزه با تغییرات آب و هوا و اتصال مردم به اینترنت سری سوم می باشد که در مقاله بطور کامل بررسی گشته است.

اینده این نرم افزار چگونه می باشد؟

این نرم افزار با توجه به تیم قوی سازنده و پشتیبانی شرکت های بزرگ دارای اپدیت های بسیار و اینده درخشانی می باشد اما در هر صورت میزان سرمایه گذاری در هر امری حتما باید با مدیریت سرمایه باشد

میزان درامد کسب شده در این برنامه چقدر است؟

باتوجه به مدل های مختلف و کفش ها ی متفاوت و قیمت های متفاوت هر کفش این مورد می تواند متغییر باشد و به هیچ وجه میزان مشخصی ندارد

در مجموع این نرم افزار چگونه ارزیابی می شود؟

یا توجه به نو اوری بسیار جذاب این امر ارزیابی ما به این صورت است که با مدیریت سرمایه اقدام به خرید یک کفش ان اف تی نموده و در کنار کسب درامد روزانه این امر در صورت افزایش قیمت این ان اف تی سود بسیاری نیز خواهید برد.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

بینگ ایکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

مکسی

IP خارج از ایران نیاز دارد

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

صرافی تبدیل

تبدیل

IP خارج از ایران نیاز ندارد