ایا تاکنون با خود فکر کرده اید که بتوان با یک بازی ساده موبایلی به راحتی تمام کسب درامد داشت؟ در این صورت چقدر دنیای بازی ها جذاب تر می شوند! در این مقاله ما به روش کسب در امد دلاری از بازی جذاب THETAN ARENA می پردازیم علاوه بر این  ها این بازی نیازمند هیچگونه سرمایه اولیه ای نمی باشد پس حتما تا اخر این مقاله با ما همراه باشید

پیش درامدی بر THETAN ARENA

بازی تتان ارنا یک گیم جدید است. گیم تتان آرنا با هزینه ابتدایی در حدود بر 2.1 میلیون دلار شروع شد. که به وسیله بازی ساز هایی مانند گیم های KardiaChain و WolfFun در کشور ویتنام توسعه یافته است از نظر گیم پلی، این گیم پس از بازی  Heroes Strike، گیم چند پلیره عرصه مبارزه  آنلاین (MOBA) که به وسیله WolfFun Games توسعه یافته بود، کپی برداری شد. آن گیم بیش از 10 میلیون دانلود منحصر به فرد در Googleplay داشت و علاوه بر این جایزه انتخابی Google Editorchoice را کسب کرد.

با شروع حرکت از آنجا، تتان آرنا به دنبال ایجاد یک مجموعه گیم است که به خوبی با فناوری بلاک چین آمیخته می شود تا فرصتی قابل اعتماد وهمیشگی برای کسب درآمد برای پلیر های مبتدی و متخصصان را فراهم کند. کمپانی های بزرگ سرمایه گذاری بلاک چین قبلا حمایت خود را از گیم تتان آرنا اعلام کرده اند. اینها کمپانی هایی مانند Animoca Brands، Formless Capital، DFG، Spark Digital Capital، Vixen Ventures، Axia8، Clovers Ventures، Everest Ventures Group، Kardia Ventures، AU21 Capital، K300 و Decom Holdings و سایر کمپانی ها هستند.
THETAN ARENA

گیم تتان آرنا (THETAN ARENA) چیست؟

گیم تتان آرنا اولین گیم مبتنی بر بلاک چین است که از سیستم  MOBA استفاده می کند و امروزه خود را از گیم های رایج و پر شهرت مبتنی بر دسته کارت در فضای ان اف تی خاص می کند. این گیم چند پلیر دارای یک مدل مبارزه  رویال است که در آن گیمران با یکدیگر مقابله کرده و از اسکیل ها و توانایی های منحصر به فردی برای برتری بر سایر گیمران استفاده می کنند.

گیم تتان آرنا به صورت رایگان قابل انجام می باشد. علاوه بر این فرصت های دیگری را برای اعضا ایجاد می کند تا همکاری و استفاده از گیم را تشویق و زیبا تر کنند: مانند skin های رایگان، باکس های جایزه، کاراکتر قابل فروش و غیره.

در هر گیم، گیمران قهرمان یا کاراکتر خود را انتخاب می کند. این کاراکتر اسکیل ها و توانایی های متفاوتی خواهند داشت که کاربران باید به صورت گروهی و استراتژیکی از آنها به سود خود استفاده کنند. در حالی که گیم بسیار بروز شده به نظر می رسد، هنوز از مکانیزم های قدیمی گیم استفاده می کند که بسیاری از کاربران از گیم های MOBA موجود استفاده می کردند. علاوه بر این به دنبال جلب توجه 10 میلیون دنبال کننده منحصر به فرد Heroes Strike به عنوان بازار تارگت اصلی خود می باشد.

در تاریخ 16 september 2021، گروه پشت گیم  تتان ارنا توکن THETAN ARENA(THG) خود را از طریق لانچ پد بروکر غیرمتمرکز راه اندازی کرد. این یک راه برای توسعه دهندگان برای جمع آوری پول برای برنامه های خود است این عرضه اولیه در Polkastarter، یکی از جذاب ترین پلتفرم های تأمین سرمایه گروهی در بلاک چین، انجام شد.

رایگان برای بازی کردن

Free-to-Play یک مفهوم جدید است که به وسیله گیم تتان ارنا از نسخه اولیه استارت شده است. گروه توسعه دهنده آن ادعا می کند که اینکه گیمران باید مبلغ مشخصی را برای انجام این گیم سرمایه گذاری کنند، غیر منطقی است و بسیاری از گیمران قدیمی را از گیم های NFT باز می دارد. در یک گیم الکترونیکی، هرچه تعداد گیمران بیشتر باشد، مبارزه  بهتر است. “پرداخت برای گیم” گستردگی تتان آرنا را در آینده محدود می کند. به همین دلیل گیم تتان آرنا به صورت یک گیم Free-to-Play ساخته شده و گیمران برای انجام گیم نیازی به سرمایه گذاری اولیه ندارند.

Free-To-Play در گیم تتان آرنا (THETAN ARENA)

به مبتدیان جدید یک کاراکتر پیش فرض برای گیم داده می شود و می توان از آنها برای به دست آوردن توکن های داخلی گیم (تتان کوین) استفاده کرد. وقتی در سطح خاصی پلی کنید، کاراکتر دوم و سوم را نیز دریافت خواهید کرد. با استفاده از این سه کاراکتر رایگان می توانید توکن های کافی برای باز کردن کاراکتر برتر جدید در مارکت بازی دریافت کنید.

 کاراکتر رایگان در برابر کاراکتر برتر

  • کاراکتر رایگان در مقایسه با کاراکتر برتر قابلیت های کمتری برای کسب توکن ارائه می دهند.
  • شما نمی توانید یک کاراکتر رایگان را بخرید، بفروشید یا معامله کنید.
  • یک کاراکتر رایگان نمی تواند در رویدادهای خاص شرکت کند.
  • کاراکتر رایگان نمی تواند به thetan hero تبدیل شود.
    THETAN ARENA

گیم تتان آرنا (THETAN ARENA) برای کسب درآمد

در گیم تتان آرنا شما می توانید به روش های متفاوت برای کسب درآمد پلی کنید.

  • اگر نمی خواهید برای گیم پول خرج کنید، می توانید از کاراکتر رایگان برای شرکت در مبارزه ها استفاده کنید تا پاداش کافی در گیم به صورت THC جمع آوری کنید. شما علاوه بر این می توانید THC را به صورت درجابه بازار بفروشید یا از آن برای خریدن کاراکتر برتر بیشتر استفاده کنید که این امر کمی زمان گیر می باشد.
  • اگر نمی توانید منتظر بمانید، ممکن است آمیخته ای از THC و THETAN ARENA(THG) برای باز کردن Thetan Box برای دریافت کاراکتر برتر استفاده شود. با کاراکتر برتر، گیمران می توانند ساعات بالایی را به گیم برای افزایش لول خود اختصاص دهند و احتمالا آنها را با THC معامله کنند. علاوه بر این می توانید از کاراکتر برتر برای شرکت در رویدادهای مختلف خاص استفاده کنید تا بیشتر ارز هایTHC و THETAN ARENA(THG)به عنوان پاداش دریافت کنید. اگر بیشتر می خواهید، اجازه دهید تا توانایی هایتان بیشتر تقویت شده و بر سطوح پیشرفته غلبه کنید.
  • به عنوان دارنده دارایی های دیجیتالی، می توانید کاراکتر برتر را به عنوان اموال دیجیتالی خود در نظر بگیرید که می تواند با مبارزه فعال در Arena درآمد کسب کنند. صاحب کاراکتران خاص می تواند با گیمران واقعی قرارهای خصوصی داشته باشد و مستقیما برای رنت دادن کاراکتر یا تقسیم پاداش هایی که به صورت گروهی به دست آمده است، قراردادهای مستقیم پا یا پای انجام دهد. گیمرانی که قادر به کسب این کاراکترهای برتر نیستند نیز ممکن است با یکدیگر برای کسب ارز های دیجیتالی بازی همکاری کنند زیرا آنها تایم و توانایی لازم را برای بهینه کردن دارایی های دیجیتالی شما دارند.
  • به عنوان یک دارنده کاراکتر زیاد، می توانید کاراکتر ها را پخش کنید تا گیمران دیگری را برای حمایت از خود جذب کرده و از انجمن تتان پاداش دریافت کنید.

ارز دیجیتال THETAN ARENA(THG)

، توکن بومی گیم است و موارد استفاده بسیاری دارد، مانند وسیله ترید، حفظ ارزش، استیک کردن و رای دادن. THETAN ARENA(THG) به وسیله لانچ پد در Polkastarter  عرضه اولیه شد. این ارز دیجیتال روی بایننس کار می کند و با مراجعه به سایت bscscan.com و جست و جوی THG می توانید آدرس کانترکت آنرا پیدا کرده و با کپی کردن و پیست کردن آن در محیط ترید ، می توانید این توکن ها را خریداری کنید. در زمان نگارش متن، ارزش هر توکن در حدود 1.2 تتر است.

استیکینگ THG

دارندگان ارز دیجیتال می توانند از طریق سیستم استیک کردن،  THETAN ARENA(THG) اضافی دریافت کنند. این به این معناست که بخشی از دارایی های خود را به یک قرارداد هوشمند ارسال می کنند و سهمی از درآمد گیم از طریق درآمهای بازی تتان ارنا در اختیار سهام داران قرار می گیرد. این جایزه علاوه بر این برای ایجاد انگیزه در کاربران برای مشارکت های دیگر فراتر از تعامل با گیم طراحی شده است.

رای گیری برای اینده

رسیدگی این پلتفرم کاملا غیرمتمرکز است و سیستم رای گیری را بر روی بخش ها و موارد های مهم گیم در اختیار هولدرهای توکن می گذارد. آنها علاوه بر این می توانند در مورد نحوه اپدیت گیم در آینده رای دهند. تعداد توکن های THETAN ARENA(THG) آنها علاوه بر این بر ارزش رای آنها در مورد بازی تأثیر می گذارد.

منافع گیم

مزایای خاصی در گیم تتان آرنا وجود دارد مانند پیشرفت، باکس های جایزه، شرکت در مبارزات های بخشی و جهانی که فقط مختص دارندگان THETAN ARENA(THG) است. علاوه بر این حداقل مقدار دارایی THETAN ARENA(THG) برای مزایای مختلف درون گیم تفاوت دارد. با این وجود، این بر اساس موارد مختلف بسیاری قابل انعطاف پذیری خواهد بود.

پاداش

در گیم تتان آرنا پلیرها می توانند با شرکت در مسابقات و رویدادهای ویژه این پلتفرم، THETAN ARENA(THG) اضافی دریافت کنند. توکن های THETAN ARENA(THG) که به دست آورده اند نیز می توانند با سایر ارز های دیگر ترید و تعویض شوند یا در بازار فروخته شوند.

نحوه ی خرید و فروش THETAN ARENA(THG) در پنکیک سواپ

برای خرید توکن THETAN ARENA(THG) باید از صرافی پنکیک سواپ استفاده کرد. چون این توکن در حال حاضر در مراحل ابتدایی عمر خود به سر می برد، هنوز به طور گسترده شنیده نشده است همچنین صرافی های غیر متمرکز برای ایرانیان دارای امنیت بیشتری می باشند و با سرچ کردن نماد آن در پنکیک سواپ، احتمالا قادر به پیدا کردن آن نخواهید بود. بنابراین، باید ازکانترکت ادرس  آن استفاده نمود که به صورت عبارت:
0x9fd87aefe02441b123c3c32466cd9db4c578618f

می باشد. این آدرس را از سایت کوین مارکت کپ یا سایت بایننس اسکن نیز می توانید پیدا کنید. اکنون وارد مرحل خرید می شویم. در این آموزش از والت متامسک استفاده خواهیم کرد.

در ابتدا کیف پول metamask خود را روی مرورگر باز کرده و شبکه ی بایننس را انتخاب کنید، در پایین صفحه، روی گزینهimport tokens  کلیک کنید، در صفحه ی جدید و در بخش Token Contract Address، عبارت آدرس Contract را که در بالا به آن اشاره کردیم، جایگذاری کنید روی import نمودن توکن کلیک نموده تا آنرا به توکن های خود اضافه کنید.

اکنون برای خرید، وارد بخش ترید صرافی پنکیک سواپ می شویم و در بخش بالایی سایت، با کلیک کردن روی Connect Wallet، کیف پول متامسک را به صرافی متصل می کنیم. اکنون ادرس ولت باید در گوشه ی بالای سمت راست صفحه به نمایش در بیاید

در قسمت Exchange و در ردیف اول، ارزی را که قصد داریم با آن ارز مورد نظرمان را بخریم، انتخاب می کنیم. در ردیف دوم باید ارزی که قصد خرید آنرا داریم وارد نماییم. برای این کار روی SELECT کلیک کرده و با کپی آدرس Contract در بالای صفحه، توکن THETAN ARENA(THG) را انتخاب می کنیم. در انتها با وارد کردن حجم معامله ی خود، نرخ ترید در پایین صفحه به نمایش در می آید و با کلیک کردن روی گزینه  Swap، می توانیم توکن THETAN ARENA(THG) را خریداری نماییم.

مقایسه THETAN ARENA با AXS

ارز دیجیتال AXSرا شاید بتوان معروف ترین ارز دیجیتال مرتبط با حوزه گیم دانست. این ارز، توکن بومی گیم Axie Infinity می باشد.بازی Axie Infinity با الهام از گیم های مورد توجه جهان مانند Pokémon و Tamagotchi، به گیمران اجازه می دهد تا موجودات مبتنی بر توکن را جمع آوری کرده و پرورش دهند و از آنها در مبارزه ها استفاده کرده یا آنها را به فروش برسانند. این موجودات به Axie ها معروف هستند.

هر Axie یک ان اف تی با ویژگی ها و نقاط  قوت متفاوت است و می تواند در مبارزه ها وارد شود در حالیکه گروه برنده امتیاز بیشتری کسب می کند که برای بالا بردن تعداد Axie ها یا تکامل بخش های بدن آنها استفاده می شود. این موجودات را می توان برای تولید مثل جدید و منحصر به فرد پرورش داد که می توانند در مارکت Axie استفاده یا فروخته شوند.

بازی Axie Infinity علاوه بر این ها دارای  ارز های مدیریتی منحصر به فرد خود است که به AXS معروف است. این ارز ها برای رای گیری در سیستم و تغییرات بازی و علاوه بر این خرید موارد متفاوت موجود در گیم مورد استفاده قرار می گیرند.

AXS  بر خلاف THETAN ARENA(THG) که روی شبکه ی هوشمند بایننس کار می کند،

بر روی شبکه ی اتریوم ساخته شده است. AXS چون مدت زمان زیادی است که معرفی شده و مورد استفاده قرار گرفته، در بسیاری از صرافی های معروف مانند بایننس لیست شده و معامله می شود اما THETAN ARENA(THG)، در حال حاضر، فقط در صرافی پنکیک سواپ و چند صرافی دیگر که عمدتا ایرانیان در آن مورد تحریم واقع شده اند قابل معامله است اما در صورت موفقیت آمیز بودن این گیم، این ارز نیز می تواند مکان مناسبی در مارکت و صرافی ها برای خود پیدا کند.

تعداد ارزهای در گردش AXS حدود 60 میلیون و حداکثر مقدار آن برابر 270 میلیون می باشد. از تعداد دقیق ارز های در گردش THETAN ARENA(THG) عدد دقیقی در حال حاضر نمی توان ارائه داد اما حداکثر مقدارآن در حال حاضر 294 میلیون می باشد.

جمع بندی

افزایش سیستم های PLAY TO EARN در دنیای کریپتو و بلاک چین روز به روز بیشتر دیده می شود. با وجود گیم های زیادی که برای رقابت در مارکت ساخته شده اند، موفقیت طولانی مدت در آنها می تواند کمی نامشخص باشد.

به همین دلیل تصمیم گیری برای شرکت در یک گیم، نگه داشتن ارز های مخصوص آنها و انتظار بازگشت سریع سرمایه اولیه، چیزی است که همه باید در مورد آن مراقب باشند. همچنین استفاده از دانش و توانایی گیمر های حرفه ای مجموعه همیار کریپتو در زمینه آموزش ارز دیجیتال کمک بسزایی خواهد کرد.

به نظر می رسد گیم تتان آرنا روح تازه ای به مجموعه گیم های مبتنی بر کریپتو و بلاک چین است که در حال حاضر از آن لذت می بریم. گرافیک و گیم پلی گیم عالی و لذت بخش است. با این حال، از آنجا که گیم چند پلیره است، موفقیت در گیم نیز بستگی به تعداد پلیرهایی دارد که می تواند جذب کند.

با توجه به اینکه انتظار می رود گیم آسان باشد، ممکن است هنگام جذب گیمران تازه با مشکلات زیادی روبرو نشوند. بنابراین، مشکل اصلی این است که چگونه گیم قادر خواهد بود یک مدل تشویقی برای گیمران ایجاد کند که آنها را تشویق به ادامه گیم کند. اما با توجه به کلیت و موقعیت گیم در حال حاضر، میزان علاقه پیرامون گیم چشم انداز آن را امیدوار کننده می کند.

 سوالات متداول

ایا نیاز به هیچگونه سرمایه اولیه ای برای شروع بازی می باشد؟

خیر این بازی تماما رایگان است اما خرید شخصیت های ویژه از مارکت این بازی کسب درامد را اسان تر و بیشتر می نماید.

این بازی به صورت تیمی است یا تک نفره؟

در این گیم روش های مختلف و نقشه های مختلفی وجود دارد و بسته به انتخاب شما بازی به صورت تک نفره تا تیم های نهایت 5 نفره تشکیل می گردد.

در مقایسه با میزان درامد بازی AXIE کدام یک درامد بیشتری ارائه می دهند؟

مطمئنن AXIE درامد بیشتری ارائه می کند اما نیازمند سرمایه اولیه و تخصص بیشتری می باشد که کامل تر آن در مقاله مربوطه (Axie Infinity) بررسی شده است.

در مجموع میزان درامد این بازی در حالت بازی رایگان را چطور ارزیابی می کنید؟

در حالت بازی رایگان درصورت داشتن همراهان و پلیران خوب دیگر برای همکاری و همراهی در بازی ها این بازی دارای درامد معقول و جذابی می باشد، در غیر این صورت کسب درامد کمی دشوار تر می شود.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

بینگ ایکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

مکسی

IP خارج از ایران نیاز دارد

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

صرافی تبدیل

تبدیل

IP خارج از ایران نیاز ندارد