صرافی نوبیتکس، بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی در سال 1396 فعالیت حرفه‌ای خودش را آغاز نمود. این صرافی پلتفرم بسیار راحت و کاربردی دارد که باعث می‌شود معامله گران بدون سردرگمی معاملات خود را انجام دهند. قیمت‌های رمز ارزها در این صرافی به تومان و تتر قابل بررسی هستند که بسیار نزدیک به بازار جهانی نوسان دارند.

تیم تحقیقاتی همیار کریپتو در این مقاله به معرفی و بررسی پنل جدید صرافی نوبیتکس و نحوه کار با اپلیکیشن صرافی نوبیتکس می‌پردازد.

معرفی و بررسی صرافی نوبیتکس

نام واژه نوبیتکس از سه واژه “نو” با معنی تازه و جدید، “بیت” مخفف “بیت کوین” و “اِکس” که مخفف “اکسچنج” به معنای مبادله است، برگرفته شده است. این صرافی در سال 1396 فعالیت خود را آغاز کرد و به دلیل پلتفرم کاربردی و حجم بالا در معاملات خیلی زود بین معامله گران ارز دیجیتال محبوب شد.

در حال حاضر 49 رمز ارز داخل صرافی نوبیتکس قابلیت معامله دارد که می‌توان به رمز ارزهای اتریوم، لایت کوین، بیت کوین، بیت کوین کش، ریپل، بایننس کوین، استلار، اتریوم کلاسیک و ترون اشاره کرد.

برنامه رفرال و معرفی افراد

برای دریافت تخفیف در کارمزد معاملات با استفاده از لینک ذیل ثبت نام کنید همچنین از آنجایی از طرف مجموعه همیار کریپتو معرفی می‌شوید برای احراز هویت نیازی نیست چند در صف بمانید و سریعاً احراز هویت خواهید شد.

https://nobitex.ir/signup/?refcode=241988

معامله سایت صرافی نوبیتکس

پس از آنکه ثبت نام صرافی نوبیتکس را کامل کردید و احراز هویتتان تائید شد می‌توانید معاملات ارز دیجیتال خود را شروع کنید. نحوه احراز هویت در ویدیو کامل توضیح داده شده است.

برای انجام معامله باید وارد قسمت «بازار» شده و با استفاده از منو سمت چپ صفحه سفارش خرید رمز ارز سپس سفارش فروش رمز ارز خریداری شده را ثبت و ارسال کنید.

برای خرید رمز ارز می‌توانید از دو گزینه «با تعیین قیمت» و «سریع» استفاده کنید. اگر قیمت خاصی برای خرید مد نظر دارید و قصد خرید در قیمت‌هایی پایین‌تر از قیمت حال حاضر بازار را دارید باید استفاده از گزینه «با تعیین قیمت» قیمت مد نظر برای خرید سپس حجم معامله را مشخص کنید و صبر کنید تا قیمت معامله به قیمت مد نظر شما برای خرید برسد (شاید هم این اتفاق نیفتد!).

اگر برای خرید رمز ارزها عجله دارید و می‌خواهید حتماً در لحظه اتفاق افتد باید از گزینه «سریع» برای سفارش گذاری استفاده  کنید. هنگام سفارش گذاری با گزینه «سریع» قیمت را صرافی از اولین قیمت انتخاب کرده و شما کافی است حجم معامله را مشخص و خرید نمایید.

برای فروش دارایی ارز دیجیتال دو حالت پیش رو است فروش در سود یا فروش در ضرر. اگر بخواهید فقط حد ضرر ست کنید کافی است از «حد ضرر» استفاده کنید دقت کنید در این حالت دیگر نمی‌توانید سفارش حد سود ست کنید.

برای تنظیم حد سود و حد ضرر با هم باید از «OCO» استفاده کنید. توضیحات کامل‌تری در بخش معامله اپلیکیشن صرافی نوبیتکس آورده شده است.

کار با اپلیکیشن صرافی نوبیتکس

برای دانلود و نصب اپلیکیشن صرافی نوبیتکس می‌توانید فایل نصبی را از سایت صرافی nobitex یا گوگل پلی دانلود کنید. پس از دانلود و نصب، نام کاربری و رمز عبور و کد آتنتیکیتور را وارد کنید تا به محیط کاربری اپلیکیشن دسترسی پیدا کنید.

 

در نمای اولیه اپلیکیشن صرافی نوبیتکس قابلیت‌های اصلی را مشاهده خواهید کرد.

اپلیکیشن صرافی نوبیتکس

بخش بازار در اپلیکیشن صرافی nobitex

در بخش بازار اپلیکیشن صرافی نوبیتکس سه لیست اصلی «مورد علاقه‌ها»، «نوبیتکس» و «جهانی» مشاهده می‌شود.

در بخش «مورد علاقه» می‌توانید لیست رمز ارزهایی که بیشتر آن‌ها را معامله می‌کنید یا قصد رصد دارید را اضافه کنید. در این بخش نام رمز ارز، حجم معاملات، آخرین قیمت و تغییرات قیمت در 24 ساعت گذشته برای هر رمز ارز قابل مشاهده خواهد بود.

در بخش « نوبیتکس» می‌توانید رمز ارزهای موجود در صرافی nobitex که قابلیت معامله را دارند، مشاهده کنید.

اپلیکیشن صرافی نوبیتکس

در بخش «جهانی» می‌توانید تمامی رمز ارزهای موجود در بازار ارز دیجیتال را مشاهده کنید. در این بخش نام رمز ارز، آخرین قیمت معاملاتی و نمودار هفتگی نشان داده می‌شود.

نکته در این صرافی قیمت رمز ارزها به «تومان» و «تتر» قابل روئیت است؛ یعنی می‌توانید معاملات خود را برحسب تومان یا تتر انجام دهید. حال اینکه کدام بازار را برای معامله انتخاب کنید؟ سؤال اصلی است. برای پاسخ به این سؤال باید قیمت هر رمز ارز را با قیمت جهانی آن رمز ارز مقایسه کنید. پس از مقایسه‌ای که ما انجام دادیم بازار تومانی در این صرافی معتبرتر است.

چنانچه قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال و خرید و فروش ارز دیجیتال رادارید، اما فرصت کافی یا تخصص لازم برای تحلیل بازار را ندارید، برای سرمایه گذاری موفق در ارزهای دیجیتال و در امان ماندن از کلاه‌برداران و شکارچیان ارز دیجیتال می‌توانید از تدریس خصوصی ارز دیجیتال به‌صورت حضوری در مشهد و غیرحضوری در مجموعه همیار کریپتو استفاده کنید.

بخش مبادله در اپلیکیشن صرافی نوبیتکس

سفارشات بازار

در این بخش می‌توانید حجم سفارش خرید و فروش و قیمت سفارشات را مشاهده و بررسی کنید. برای مثال در تصویر زیر اولین سفارش فروش  مقدار 0.008134 بیت کوین برای فروش در قیمت 677,778,799 تومان سفارش گذاری شده است. اولین سفارش خرید  مقدار 0.000512 بیت کوین برای خرید در قیمت 675,600,000 تومان سفارش گذاری شده است. اگر شما بخواهید همین الآن معامله خود را انجام دهید باید یکی از این دو قیمت را انتخاب کنید.

سفارش گذاری

به چند روش مختلف می‌توان سفارش معاملاتی برای رمز ارزها در صرافی nobitex ثبت کرد. طبق تصویر «با تعیین قیمت»، «سریع»، «حد ضرر» و «OCO» وجود دارد. در ادامه به توضیح هر بخش می‌پردازیم.

صرافی nobitex

1- با تعیین قیمت: با کمک بخش «سفارش گذاری» می‌توانید سفارش‌های خرید یا فروش خود را ثبت کنید. مثلاً اگر بخواهید بیت کوین را در قیمت 650,000,000 بخرید این قیمت را در کادر « قیمت واحد» وارد کرده سپس در کادر «مقدار» حجم سفارش خود را تعیین کنید نهایتاً گزینه «خرید بیت کوین» را انتخاب کنید.

پس از انجام مراحل فوق دو کادر برای تائید سفارش شما نشان داده می‌شود، اگر شرایط سفارش مورد تائید بود، ثبت نهایی را انجام دهید. در این حالت یک سفارش باز باید برایتان نشان داده شود.

 صرافی نوبیتکس

همیار کریپتو

2- سریع: در این حالت شما قیمت خرید را مشخص نمی‌کنید و عملاً از صرافی می‌خواهید در همین لحظه خرید را برای شما انجام دهد بنابراین صرافی قیمت فروش اولین فروشنده را انتخاب کرده و طبق حجم درخواست داده شده توسط شما خرید را انجام می‌دهد.

3- حد ضرر: در اولین زمان ثبت سفارش حد ضرر یک اطلاعیه به شما نشان می‌دهد که آن را خوانده و تائید کنید و یک آزمون به شرح ذیل از شما گرفته می‌شود. سفارش حد ضرر حتماً باید در حالت «فروش» ست شود چراکه ما در معاملات اسپات قرار داریم. اول باید یک دارایی را بخریم سپس برای دارایی حد سود و حد ضرر قرار دهیم. برای دارایی نداشته که نمی‌توان حد ضرر تعیین کرد!

صرافی nobitex

برای حد ضرر حالت سفارش گذاری را روی «فروش» قرار داده و در کادر «حد ضرر» قیمت فعال شدن سفارش را تایپ کرده و در کادر «قیمت واحد» » قیمت مد نظر برای فروش را تایپ می‌کنیم نهایتاً حجم معامله را مشخص کرده و دکمه «فروش بیت کوین» را می‌زنیم.

4- سفارش OCO: سفارش دهی از طریق OCO یک حالت کامل‌تری نسبت به «حد ضرر» است چراکه در این حالت می‌توان برای دارایی هم حد سود و هم حد ضرر هم‌زمان قرار داد. در کادر اول که «قیمت واحد» است حد سود خود را قرار می‌دهیم، در کادر دوم «حد ضرر» قیمت فعال شدن سفارش را مشخص می‌کنیم و در کادر «قیمت واحد» قیمت مد نظر برای فروش با ضرر را تایپ می‌کنیم. در آخرین قدم کافی است حجم مد نظر برای فروش را مشخص کرده و دکمه «فروش بیت کوین» را بزنید.

صرافی nobitex

نقل و انتقالات صرافی nobitex

در قسمت «کیف‌های من» می‌توانید دارایی‌های خود و ارزش کل دارایی‌ها را مشاهده کنید. در این قسمت زمانی که «نمایش به‌صورت ساده» باشد. دارایی تومانی شما در اولین رتبه دیده‌شده و به ترتیب رمز ارزی را نشان خواهد داد که بیشترین ارزش را دارد.

برای مثال روی بیت کوین کلیک کرده تا جزئیات آن نمایش داده شود. به ترتیب؛

  • میزان موجودی بیت کوین در کیف پول که 0.000587 نمایش داده شده است.
  • میزان بیت کوینی که در اکنون دسترس است
  • میزان بیت کوین درگیر سفارش
  • قیمت حال حاضر بیت کوین به تومان
  • قیمت حال حاضر بیت کوین به تتر
  • تاریخچه تراکنش‌های انجام شده در بیت کوین
  • گزینه «واریز» برای واریز بیت کوین به صرافی نوبیتکس و گزینه «برداشت» برای برداشت بیت کوین از صرافی در دسترس است.واربز صرافی نوبیتکس

در همیار کریپتو  آموزش ارزدیجیتال در مشهد به‌صورت حضوری در کلاس‌های عمومی‌ یا حضوری برگزار می‌شود. این مجموعه برای افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانند معامله گری در ارز دیجیتال را به‌صورت حضوری آموزش ببینند، کلاس‌های مجازی در اسکای روم نیز برگزار می‌کند.

آموزش حرفه ای تریدر شو ارز دیجیتال

کانال سیگنال ترید ارز دیجیتال

واریز تتر به صرافی نوبیتکس

برای نقل و انتقال رمز ارز بین دو صرافی یا کیف پول قبل از هر چیزی باید نوع رمز ارز را انتخاب کنیم که ما در اینجا رمز ارز تتر مد نظرمان است (برای دیگر رمز ارزها نیز پروسه به همین صورت خواهد بود).

یکی از مهم‌ترین نکات در نقل و انتقال رمز ارزها انتخاب شبکه است. باید شبکه واریز با شبکه برداشت حتماً و حتماً یکی باشد در غیر این صورت دارایی شما در شبکه بلاک چین گم خواهد شد.

برای مثال اگر خواستید تتر را از یک صرافی به صرافی دیگر انتقال دهید باید در صرافی اول و دوم حتماً شبکه یکسانی را انتخاب کنید و به آدرس کیف پول تتر در همان شبکه منتقل کنید.

اپلیکیشن صرافی نوبیتکس

جمع بندی

در این مقاله به معرفی پنل جدید صرافی نوبیتکس همراه با آموزش ویدیویی پرداختیم. صرافی نوبیتکس یکی از صرافی‌های معتبر برای معاملات ارز دیجیتال است که در حال حاضر بیش از 4 میلیون کاربر در آن معامله می‌کنند. شما با خیالی آسوده می‌توانید در این صرافی با پلتفرمی پیشرو و سریع به خرید و فروش امن بپردازید. علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از صفحه آپارات همیار کریپتو دیدن فرمایند.

سؤالات متداول

مدت زمان احراز هویت صرافی نوبیتکس چند روز است؟

طبق بررسی‌های انجام شده حداکثر 2 الی 5 روز زمان خواهد برد اما اگر با لینک معرفی شده در مقاله ثبت نام کنید علاوه بر دریافت تخفیف در کارمزد، مدت زمان کمتری در صف تائید هویت خواهید بود.

جهت درخواست ثبت نام در دوره های آموزشی همیار کریپتو در مشهد فرم زیر را تکمیل کنید.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

بینگ ایکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

مکسی

IP خارج از ایران نیاز دارد

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

صرافی تبدیل

تبدیل

IP خارج از ایران نیاز ندارد