شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که دوستانتان یک‌شبه ره صدساله را پیموده‌اند و در مدت کوتاهی از فرش به عرش رسیده باشند و احتمالا این سوال برایتان پیش آمده چطور شخصی که تا چند وقت پیش وضعیت مالی معمولی داشت، اکنون به این سطح از درآمد رسیده است؟ یکی از عواملی که در کسب ثروت تأثیر بسزایی دارد و بیشتر افراد به آن توجه نمی‌کنند، «محیط» است. محیط کاری و افرادی که با آنها در ارتباط هستید، تا حد زیادی تعیین‌کننده نوع و اندازه پولی هستند که کسب خواهید کرد. برخی از افراد بسیار سریع ثروتمند می‌شوند، زیرا در محیطی قرار دارند که میلیون‌ها دلار پول به‌راحتی در آن گردش می‌کند. در یک محیط استاندارد و عادلانه، روش‌های قانون‌مندی هم برای ثروتمندشدن وجود دارند. در این مقاله با ما همراه باشید تا بررسی کنیم افراد ثروتمند چه ویژگی هایی دارند.

به یاد داشته باشید ثروتمندشدن همیشه هم به شانس مرتبط نیست و اغلب می‌تواند دلایل منطقی‌تری داشته باشد.

همنشین بزرگان باشید

افراد موفق معمولاً «همنشین بزرگان هستند». اگرچه دوستان معمولی دارند اما در مواقع حساس با افرادی مشورت میکنند که چند پله از آنها جلوترند و تجربه بیشتری دارند. به یاد داشته باشید همیشه افرادی هستند که با تجربه ترند و چندپله از شما بالاترند، به قول معروف سقف آروزهای شما کف آرزوهای آنهاست و چیزهایی که شما رویای دست یافتن به آن را دارید آنها سالها پیش به دست آورده اند. همنشینی با چنین افرادی در بدترین حالت، چهار نتیجه مثبت دارد:

1) شناسایی روش درآمدی

همنشینی با این افراد، به شما کمک می‌کند که از منابعی و روش‌هایی که موجب ثروتمند شدنشان شده‌ است مطلع شوید.

2) تغییر دیدگاه نسبت به زندگی

دیدگاه آنها نسبت به زندگی جامع تر است و رسیدن به این دیدگاه سال‌‌ها به طول می انجامد و عمر زیادی برای آن صرف شده است. اینکه شما بدانید یک فرد ثروتمند چگونه به دنیا نگاه می‌کند و چه نظری نسبت به زندگی و جهان هستی دارد، کمک بزرگی در راستای تغییر نگرش سنتی و رسیدن به ثروت است.

3) توسعه ارتباطات

مسلماً این افراد دوستان و آشنایانی با جایگاه بالاتر از خود دارند. شما می‌توانید از ارتباطاتی که آنها در تمام این سال‌ها برقرار کرده‌اند بهره ببرید. در نتیجه نوع ارتباطات شما تغییر خواهد کرد و وارد سطح جدیدی خواهد شد.

4) کوچک انگاری چیزهای بزرگ

آنها باعث می‌شوند سرمایه‌ای که از نظر شما بزرگ و دست‌نیافتنی است، در چشمتان کوچک جلوه کند. این خود عامل مهمی است که به‌هیچ‌وجه نباید آن را دست‌کم بگیرید.

معاملاتی کم با سود کلان داشته باشید

به‌طور کلی، دو نوع مدل تجاری برای فروش و کسب سود وجود دارد. 1) معاملات متعدد با سود کم 2) معاملات کم با سود زیاد

البته این موضوع به نوع کسب‌وکار شما مرتبط است. همانطور که میدانید در برخی از بازارها مانند بازار مسکن پول درشت جابه جا می شود و با یک معامله در این بازار می‌تواند به‌اندازه فروش صدها محصول خدماتی سود کسب کرد اما همه اینها به این معنی نیست که نمی‌توان از معاملات متعدد با سود کم برای ثروتمندشدن استفاده کرد.

تنها تفاوت مدل اول با مدل دوم این است که، شما باید تعداد بیشتری معامله انجام دهید. به عنوان مثال اگر شما از هر معامله 20 دلار سود کنید برای به دست آوردن 1000 دلار باید 50 معامله انجام دهید. بنابراین روی ارزهایی تمرکز کنید که نوسانات خوبی دارند و به‌طور مکرر خریداری می‌شود.

افراد ثروتمند

مسیر هموارتر را انتخاب کنید

تنها کاری که من کردم، کسب مهارت در زمینه‌ای بود که اگر در آن ماهر باشید، (مسلماً) پول زیادی به دست می‌آورید.

رِی دالیو (Ray Dalio)، میلیاردر و سرمایه‌گذار آمریکایی

برای میلیاردرشدن، نیازی نیست لزوماً یک نخبه خلاق باشید. با توجه به خصوصیات ویژه خود، سعی کنید مسیرهای هموارتر و تضمین‌شده‌تر را برای کسب ثروت در پیش بگیرید. ثروتمندان زیادی وجود دارند که راه‌های معمول و کم‌خطر را برای رسیدن به موفقیت برمی‌گزینند. انتخاب روش‌های خاص و منحصربه‌فرد به‌معنی پذیرش یک ریسک بزرگ است.

ممکن است این ریسک جواب بدهد و این افراد در مدت‌زمان خیلی کوتاهی به یک میلیاردر تبدیل شوند؛ اما خب تضمینی هم در این روش‌ها نیست و ممکن است در نهایت با شکست مواجه شوند. این در حالی است که مسیرهای معمول و هموارتری برای کسب ثروت وجود دارد که با خیال راحت‌تری می‌توان به آنها اطمینان کرد.

بنابراین، افرادی که خیلی سریع ثروتمند می‌شوند، در کاری مهارت کسب می‌کنند که پیش از این تعداد بسیار زیادی را ثروتمند کرده است؛ نه یک یا دو نفر، بلکه صدها و هزاران نفر. در یک کلام، اگر قصد دارید سریع‌تر ثروتمند شوید، سودای پیشگام‌بودن را کنار بگذارید و به دنیای واقعی بچسبید.

افراد ثروتمند

جمع‌بندی

گفتن این حرف‌ها راحت است؛ اما پیاده‌کردن آنها در سطح عملی، نه. علاوه بر این، اداره یک کسب‌و‌کار در فضای فعلی کشور ما که با مشکلاتی مثل تحریم‌های خارجی، رانت‌های داخلی و سیاست‌های ناپایدار اقتصادی دست‌به‌گریبان است، سختی کار را دوچندان می‌کند. با این حال‌، ناامیدی راه‌حل مشکل نیست. روش‌هایی که عنوان شد، در یک شرایط استاندارد می‌تواند شما را یک فرد ثروتمند تبدیل کند یا دست‌کم می‌تواند دید بازتری به شما ارائه کند تا به چیزهایی فکر کنید که پیش‌تر فکر نمی‌کردید. البته لازم به ذکر است که همه روش‌های کسب ثروت هم در این چن مورد خلاصه نمی‌شود.

نکات اصلی این مقاله برای ثروتمندشدن: 1) کمک‌گرفتن از افراد ثروتمند و توسعه روابط با آنها، 2) ارتقای محیط کار و زندگی، 3) طی‌کردن مسیرهای ثابت‌شده و مطمئن،4) کسب مهارت در کسب‌وکارهای سودده.

چنانچه قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال و شروع خرید و فروش را دارید، اما فرصت کافی یا تخصص لازم برای تحلیل بازار را ندارید، برای سرمایه گذاری موفق در ارزهای دیجیتال می‌توانید از دوره های آموزشی ارز دیجیتال همیار کریپتو استفاده کنید. این دوره‌ها بر اساس تحلیل بازار و متناسب با نیاز مخاطبان از پایه تا پیشرفته طراحی و بروز می‌شوند. تیم همیار کریپتو برای کمک به علاقه‌مندانی که قصد ورود به این بازار رادارند دوره های آموزش ارز دیجیتال در مشهد را به‌صورت حضوری در مشهد و غیرحضوری برای علاقه مندان در نقاط مختلف کشور در فضای اسکای روم برگزارمی‌کند.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

بینگ ایکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

مکسی

IP خارج از ایران نیاز دارد

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

صرافی تبدیل

تبدیل

IP خارج از ایران نیاز ندارد