رابرت کیوساکی کیست؟الگوی ثروت آفرینی در جهان

رابرت کیوساکی کیست؟الگوی ثروت آفرینی در جهان

رابرت کیوساکی الگوی بسیاری از افراد برای رشد و پیشرفت در زندگی فردی و مالی محسوب می شود.
او که کتاب پدر پولدار، پدر بی پول را نوشته، زندگی را فرصتی برای رشد و پیشرفت تصور می کند و سیکل زندگی کارمندی و رکود آن را رد می کند.
با این حال او که یکی از افراد تأثیرگذار در نگرش افراد محسوب می شود به تازگی پیش بینی کرده ارزش همه بازارهای مالی مانند طلا، نقره و بیت کوین از بین خواهد رفت. از نظر او هر تخریب و سقوطی، زمینه مناسبی را برای خرید ایده آل ایجاد می کند و تصمیم دارد بر روی خرید بیت کوین سرمایه گذاری بیشتری داشته باشد.

رابرت کیوساکی کیست؟

رابرت تورو کیوساکی؛ به انگلیسی Robert Toru Kiyosaki، دورگه ژاپنی- آمریکایی در هشتم آوریل سال 1947 میلادی در هاوایی متولد شد. رالف کیوساکی پدر او فردی تحصیل کرده و دارای مدرک دکترا بود و مادر او نیز به عنوان پرستار مشغول به فعالیت بود و دارای دو خواهر به نام های ایمی و بث و یک برادر به نام جان بوده و همسر او نیز کیم نام دارد.
کتاب پدر پولدار، پدر بی پول رابرت کیوساکی تاکنون تحول زیادی را در زندگی بسیاری از افراد ایجاد کرده است. اما خود او نیز تحول بزرگ در زندگی اش را مدیون پدر خوانده اش بوده است.
جالب است بدانید پدرخوانده رابرت بر خلاف پدر واقعی او، دارای تحصیلات دانشگاهی نبود و تنها توانسته بود میزان تحصیلات خود را به سختی به سطح کلاس هشتم برساند. درس هایی از تجارت و زندگی توسط پدرخوانده ای که از دید رابرت کیوساکی پدر پولدار تلقی می شود، توانست زندگی او را از این رو به آن رو کند.

 

رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی به لطف همان آموزه ها در حال حاضر تاجر، سرمایه گذار، نویسنده و مدرس بین المللی شده است. در حالی که قبل از شروع فعالیت های تجاری اش، یک افسر آمریکایی بود و در جنگ ویتنام شرکت کرد. پس از آن به استخدام شرکت زیراکس در بخش فروش در آمد. تلاش کرد که شرکت خود را راه اندازی کند و در این بین دو شرکت او ورشکسته شدند.
در قسمت هایی از زندگی چنان در مضیقه بود که در سال 1985 بی خانمان شد. اما این شرایط این گونه تداوم پیدا نکرد. در سال 1998 زمانی که شرکت پدر پولدار را تأسیس کرد، او و همسرش کیم طعم خوب میلیونر شدن را چشیدند. کتاب های رابرت کیوساکی، طرفداران زیادی دارد.

هشدار رابرت کیوساکی درباره سقوط بازار مالی

نویسنده کتاب پر فروش پدر پولدار، پدر بی پول هشدارسقوط بازارهای مالی را داده است و به تبع آن ایجاد بحران های جدید  اقتصادی. طبق اطلاعات و بررسی های صورت گرفته، در حال حاضر 66 هزار کارمند کار خود را از دست داده اند و تجارت کامپیوتر نیز در این حوزه بی بهره نمانده و بیش از 144 هزار نفر از افراد در سال 2022 کار خود را از دست دادند.
با وجود شرایط حاضر او در توئیتر خود اعلام کرده که قصد دارد دلارهای خود را به طلا، نقره و بیت کوین تبدیل کند. رابرت کیوساکی این اقدام را نوعی سرمایه گذاری عنوان کرد و از آن به عنوان پول واقعی نام می برد.

رابرت کیوساکی و پیش بینی کاهش دلار در آستانه سقوط FTX

رابرت کیوساکی به عنوان یکی از طرفداران مطرح بیت کوین شناخته می شود. او باور دارد افرادی که بر روی طلا، نقره و بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند، آن زمان که تریلیون ها دلار توسط فدرال رزرو، خزانه داری و وال استریت به چاپ برسد، شاهد جهش قیمتی سرمایه های خود خواهند بود و ثروتمندتر خواهند شد. به اعتقاد رابرت: “پس انداز کنندگان پول جعلی، بزرگترین بازنده خواهند بود.”

زمانی که FTX (صرافی FTX یک صرافی متمرکز ارز دیجیتال است که به صورت تخصصی در ارائه مشتقات و معاملات اهرمی فعالیت دارد.) در آستانه فروپاشی قرار گرفت رابرت کیوساکی پیش بینی کاهش 10 هزار دلاری بیت کوین را کرده بود و همچنین کاهش فروش این نوع ارز دیجیتال تا مرز 10 هزار تا 12 هزار دلار. اما با این حال از این سقوط موقتی، به عنوان فرصتی برای خرید و ذخیره بیت کوین های بیشتر استفاده کرد.

نحوه ارزیابی دارایی ها توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی سرمایه گذاری بر روی سه دارایی را تأکید می کند. به عقیده او این دارایی ها که طلا، نقره و بیت کوین هستند در حال حاضر دارای ارزشی خارج از سیستم سنتی است.
زمانی تصمیم به سرمایه گذاری بر روی این سه گزینه گرفت که اقتصاد را رو به فروپاشی و مرگ تصور می کرد. نویسنده کتاب پدر پولدار، پدر بی پول در خصوص تصمیم گیری خود این چنین استدلال می کند و می گوید:” بیت کوین و نقره و طلای بیشتری بخرید. ارزش طلا در حال حاضر برابر 1700 دلار است و در طول یک سال به رقمی برابر 3هزار دلار افزایش پیدا می کند.
ارزش نقره را نیز دست کم نگیرید چرا که در حال به ارزش 17 دلار می رسد و ظرف مدت 5 سال آینده نیز به 40 دلار خواهد رسید.
اگر بخواهیم بیت کوین را ارزیابی کنیم برابر 9800 دلار قیمت دارد و ظرف مدت 3 سال آینده به رقمی برابر 75 هزار دلار افزایش خواهد یافت.”

از ارزیابی رابرت کیوساکی می توان نتیجه گرفت که دارایی هایی مانند طلا، نقره و بیت کوین هر کدام به ترتیب حدود 76 درصد، 19 درصد و 97 درصد در سال سیر صعودی را تجربه می کنند. همچنین بیشترین سود دهی این دارایی ها نیز به بیت کوین اختصاص پیدا می کند.

نگاهی به باورها و افکار رابرت کیوساکی

نگاه متفاوتی که رابرت کیوساکی به مسائل مالی دارد، خط فکری او را از سایر افراد متمایز می کند. طرز فکری که موجب ثروتمندی او شده است. او برای آموزش ارزش زیادی قائل است و نتیجه آن را آگاهی و ثروتمندی می داند، بر خلاف تصور بسیاری از افراد عادی هزینه برای آموزش را نوعی هدر دادن پول و سرمایه در نظر می گیرند. رابرت کیوساکی با تمرکز بر باورهای خود، به این مرحله رسیده است. در ادامه شما را با مهم ترین افکار مالی او آشنا می کنیم.

 • دانستن و آگاهی، نوعی قدرت محسوب می شود.
 • بر خلاف تصور همه، پول واقعی نیست، پول توافقی است که بین افراد صورت گرفته است.
 • دنگ اول از دارایی و سرمایه ای که به دست آورده اید را به خودتان اختصاص دهید و به نوعی اول پول خودتان را بر دارید.
 • منتظر دیدن و مشاهده فرصت ها نباشید، فرصت های بزرگ با چشم دیده نمی شوند بلکه باید آنها را از طریق فکر خود جست و جو کنید.
 • در صورتی که شغل خود را از دست دهید باید بتوانید کسب درآمد کنید و این سوالی است که باید از خودتان بپرسید.
 • بر خلاف جریان آب و به صورت هوشمندانه شنا کنید.
 • در بازارهای مالی جدید و تجارت و سرمایه گذاری، معاملات جدید را تجربه کنید.
 • این جمله را از زندگی خود حذف کنید:” من برای فلان چیز پول ندارم” و به دنبال راهکاری باشید که بتوانید هزینه خرید فلان چیز را به دست آورید.
 • پولی را وارد سرمایه گذاری کنید که از دست دادن آن، زندگی شما را با بحران روبرو نکند.
 • در نظر داشته باشید که سود واقعی، در هنگام خرید به دست می آید نه فروش.
 • تنها زمانی در کاری ماهر می شوید که آن را بارها و بارها انجام دهید.
 • مسیر، همان هدف است.
 • برای ثروتمند شدن، پیش از هر چیزی ثروتمند فکر کنید.
 • از شکست هایتان تجربه بگیرید چرا که نحوه برخورد شما با شکست است که مسیر زندگی تان را عوض می کند.
 • هزینه های خود را کاهش دهید. یک ثروتمند در جهت تقویت کاهش هزینه های خود مصمم عمل می کند.
 • برای داشتن یک زندگی خوب و تضمین آن، وجود پول ضرورت دارد.

رابرت کیوساکی دلار آمریکا را پولی تقلبی در نظر می گیرد و بر اساس آخرین اعلام نظرش تصمیم دارد با خرج دلار، سرمایه گذاری بیشتری را بر روی بیت کوین و طلا و نقره انجام دهد. او چندی پیش در مورد سقوط بازارهای مالی هشدار داد که به حقیقت پیوست. البته کیوساکی تنها بر روی سقوط بازارها تمرکز نکرد بلکه راهکارهایی نیز ارائه داد.

کیوساکی اعتقاد دارد دلار آمریکا پولی تقلبی محسوب می شود چرا که ارزش محکم و ماندگاری ندارد و به جای اینکه به منابع با ارزشی مثل طلا وابسته باشد به ایمان و اعتبار ایالت متحده وابسته است. در نتیجه نمی توان روی آن برنامه ریزی کرد. این شخص ثروتمند و تأثیرگذار از عدم باور و اعتقاد خود نسبت به دولت بایدن، خزانه داری، فدرال رزرو و وال استریت هم سخن گفته بود.

رابرت کیوساکی

8 درس کلیدی از کتاب پدر پولدار، پدر بی پول

خالق کتاب پر فروش پدر پولدار، پدر فقیر، 26 سال پیش در سال 1997 میلادی به موضوع اهمیت سواد مالی، استقلال مالی و خلق ثروت از طریق انواع سرمایه گذاری در بازارهای مالی مانند بازار ملک، راه اندازی کسب و کار و ارتقاء سطح دانش مالی اشاره کرد و افراد را به ورود به این مسیر تشویق کرد.

در این میان رابرت کیوساکی با نوشتن کتاب های متعددی، در مسیر آموزش نیز گام بر داشته است و عناوین متعددی از کتاب‌ها توسط او به رشته تحریر در آمدند که به دلیل قلم شیوا و روان او، ظرف مدت کوتاهی به 51 زبان زنده دنیا ترجمه شد و در اختیار علاقه مندان قرار گرفت. در حال حاضر 109 کشور به کتاب های کیوساکی دسترسی دارند.

.پدر پولدار، پدر بی پول- چهار راه پولسازی و راهنمای سرمایه گذاری موفق، در لیست 10 کتاب پر فروش او قرار دارند.
.در ادامه شما را با 8 درس موثر در کتاب پدر پولدار، پدر بی پول آشنا می کنیم

 • در حالت کلی مردم با درآمد کم و سطح میانی هستند که برای پول کار می کنند. در حالی که این موضوع برای افراد ثروتمند صدق نمی کند. در واقع پول است که برای ثروتمندان کار می کند.
 • بر خلاف تصور مردم که اقتصاد، دولت یا ثروتمندان را عامل ایجاد فقر و بحران مالی می دانند، ترس و جهل مردم است که باعث بروز این بحران می شود.
 • ذهنیت های خلاق همیشه میزبان شانس های بی نظیر هستند.
 • فرق بین بازنده ها و برنده ها در این است که بازنده ها با شکست خوردن نا امید می شوند در حالی که برنده ها از شکست، انگیزه و الهام می گیرند.
 • ترس از دست دادن پول و چگونگی مقابله با آن، مهم ترین مشکل افراد است.
 • افراد پولدار دارایی را ذخیره می کنند و افراد متوسط و بی پول به بدهی های خود اضافه می کنند و همچنان تصور می کنند که در حال جمع آوری دارایی هستند.
 • یکی از بزرگترین ضعف های بیشتر مردم این است که در طول عمرشان به دلیل ترس، شغل ثابت را انتخاب می کنند و سقف حقوق، امنیت شغلی و افزایش درآمد را برای خود در نظر می گیرند.
 • ترس و حرص افراد است که آن‌ها را در چرخه زندگی گرفتار می کند. چرخه روتینی که بیدار شدن و سرکار رفتن، دریافت حقوق و پرداخت مخارج در آن تکرار می شود.

توصیه های اخیر رابرت کیوساکی به پیروانش

کیوساکی در طول زندگی خود، توصیه های بی شماری را به طرفداران خود کرده است. اما اخیراً توصیه های او به موضوع غذا هم رسیده است.
از نظر او بحران بعدی پیش روی بشر، بحران غذا است و از افراد درخواست کرد بر روی غذاهای کنسروی سرمایه گذاری کنند. رابرت کیوساکی گفت: با توجه به اینکه بحران بعدی بحران غذا است، بهترین سرمایه گذاری، قوطی، تن ماهی و لوبیای پخته است.

تورم همچنان در حال پیشروی است و در بحران غذا نمی توانید طلا، نقره یا بیت کوین بخورید. غذا از همه چیز مهم تر است، پس مراقب باشید.

به عقیده او، در مدیریت و مهار تورم، اعتماد به محصولات سنتی با ابتکاراتی که بانک های مرکزی جهانی دچار چالش خواهد شد و داشتن پول نقد، سهام و اوراق قرضه بسیار تعیین کننده است که حکم نان تست را دارند. پدر هوش مالی سال گذشته سقوط ارزش پولی ایالات متحده را پیش بینی کرد موضوعی که در حال حاضر نیز زمزمه های آن را شاهد هستیم. رابرت کیوساکی از مردم درخواست کرد که خود را برای رویارویی با رکودی که به دلیل افزایش بیکاری، بی خانمانی و ورشکستگی در سراسر جهان رخ می دهد، آماده کنند.

نگرش رابرت کیوساکی به ارز دیجیتال و هوش مصنوعی

” اینکه من بیت کوین را تائید می کنم، فقط یک دلیل دارد، اینکه شما جزئی از سیستم نیستید” این جمله را رابرت کیوساکی بارها و بارها در جلسات مطرح کرده است و از ایمانی که به آینده بیتکوین داشته، سخن گفته است.
رابرت کیوساکی توانایی ساده کردن مسائل پیچیده مالی و سرمایه گذاری را دارد. آزادی مالی هدف او بود و توانست آن را با آموزه هایش در بین مردم ترویج دهد. بر خلاف تصور بسیاری از مردم، به عقیده رابرت کیوساکی منزلی که در آن زندگی می کنید، دارایی محسوب نمی شود چرا که داشتن گردش مالی نوعی سرمایه گذاری هدفمند به شمار می رود.

امروزه عوامل متعددی بر تعیین قیمت ها نقش دارند که از آن جمله می توان به اقتصاد کلان جهان، شرایط عرضه و تقاضا، افزایش استقبال مردم از بازار ارز دیجیتال، هاوینگ بیت کوین، عملکرد سرمایه گذاران و شرکت های بزرگ در بازار ارز دیجیتال و غیره اشاره کرد.
حتماً تا کنون متوجه شده اید که در میان انواع ارزهای دیجیتال، تعدادی از آنها تحت تأثیر عوامل اختصاصی موثر بر قیمت قرار می گیرند که بی ارتباط با صنعت گیمینگ و هوش مصنوعی نیست.
این نوع رمز ارزها باید به صورت اختصاصی نیز مورد ارزیابی قرار بگیرند. البته خرید و فروش رمز ارز نیازمند شناسایی صرافی مطمئنی است که می توانید از خدمات صرافی بینگ ایکس بدون بروز هیچ دغدغه و نگرانی استفاده کنید.
یکی از مهم ترین پیش بینی های رابرت کیوساکی در مورد آینده ارز دیجیتال است. کیوساکی به بازار ارز دیجیتال به عنوان بازار گاوی نگاه می کند و از آن به عنوان سرمایه گذاری مناسب در بلند مدت یاد می کند.

نویسنده کتاب پدر پولدار، پدر بی پول اولین سرمایه گذاری خود را بر روی بیت کوین زمانی انجام داد که قیمت آن بیت کوین، هزار دلار بود در حالی که همواره روند صعودی را برای این ارز دیجیتال پیش بینی می کرد. به عقیده او قیمت یک بیت کوین ظرف 5 سال آینده به یک میلیون و 200 هزار دلار می رسد.

کتاب‌های رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی کتاب‌های بسیاری ترجمه کرده‌ است. از معروف‌ترین کتاب‌های ترجمه شده ی او در داخل ایران می توان به لیست زیر اشاره کرد:

رابرت کیوساکی

 1. پدر پولدار پدر فقیر
 2. هشت‌تان را از گرو نه درآورید
 3. رازهای ناگفته مالیات
 4. دانشکده کسب و کار
 5. چرا ثروتمندان دست به خاک می‌زنند طلا می‌شود؟
 6. نوجوان پولدار
 7. فرصتی دوباره
 8. چگونه اولین دارایی واقعی خود را بخرید؟
 9. برنامه‌ریزی برای پول
 10. اهداف و انتخاب‌ها
 11. چشم‌انداز بازنشستگی
 12. زندگی خود را پیش از صبحانه تغییر دهید
 13. چهار راه پول‌سازی
 14. پیشگویی پدر پولدار
 15. خودتان را اخراج کنید
 16. جوان و پولدار بازنشسته شوید
 17. ۱۱۰ راز رابرت کیوساکی برای موفقیت
 18. بازی ثروت
 19. کودک پولدار کودک باهوش
 20. چرا می‌خواهیم شما هم ثروتمند شوید؟

نتیجه گیری

در این مقاله با رابرت کیوساکی، زندگی او، تصمیمات مالی او و نگرشی که نسبت به اقتصاد جهان دارد آشنا شدیم همچنین به باورها و افکار و کتاب های منتشر شده توسط او به ویژه کتاب پدر پولدار، پدر بی پول گریزی زدیم.

برخورداری از دانش مالی و مدیریت سرمایه دو هدف اصلی رابرت کیوساکی در زندگی او به شمار می رود و تلاش کرده در تمامی کتاب های خود به این دو اصل اشاره کند. کیوساکی یکی از بزرگترین سرمایه گذاران در سطح جهان شناخته می شود که سرمایه گذاری بر روی طلا، نقره و بیت کوین را توصیه کرده است.

با توجه به اینکه ورود به بازارهای مالی و ارز دیجیتال یکی از مطمئن ترین روش های سرمایه گذاری از نظر رابرت کیوساکی عنوان شد، توصیه می کنیم با حضور در دوره های جامع آموزشی همیار کریپتو (دوره فارکس و دوره آموزش خصوصی ارز دیجیتال) با کسب اطلاعات کاربردی در این زمینه، شانس خود را برای ورود به این بازار جذاب امتحان کنید و همگام با بزرگترین سرمایه گذاران این عرصه قدم بردارید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

جهت درخواست ثبت نام در دوره های آموزشی فرم زیر را تکمیل کنید.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید