با متاورس (Metaverse) جهانی را تصور کنید که از واقعیت های فیزیکی روزمره زندگی شما رها شده است.

در این دنیای متوالی، می‌توانید کار کنید، بازی کنید، استراحت کنید و با مردم در هر جای دیگری از این سیاره ارتباط برقرار کنید.

می توانید در گردهمایی ها شرکت کنید، هنرهای باورنکردنی خلق کنید و ثروت جمع آوری کنید.

شما می توانید هر کاری که تخیل شما می تواند انجام دهید. این یک رویای دور از دسترس نیست،

این دنیای متاورس (Metaverse) است و رمزارز، کلید دسترسی به آن است.

فناوری بلاک چین Metaverse هنوز در حال توسعه است.

اما مفهوم این دنیای دیجیتال به خوبی توسعه یافته است و ریشه‌هایی در دهه‌های گذشته ما دارد.

رویاپردازان و نویسندگان داستان های علمی تخیلی، روی مفهوم متاورس کار می کنند و رویایی فراتر از حرکت محدود فیزیکی در جهان ما را برای کشف افق هایی بی حد و مرز با امکانات جدید ایجاد میکنند.

چه بخواهید به ارتفاعات جدیدی از موفقیت دیجیتال دست یابید، چه دنیای دیگری را کشف کنید یا با دوستان و اعضای خانواده به روش های جدید تعامل کنید، متاورس همه چیز را ممکن می کند.

مارک زاکربرگ کسی است که باعث دیده شدن متاورس در دنیای ما شد.

فیس بوک که اکنون با نام متا شناخته می شود، یک شرکت بزرگ و قدرتمند است، اما نه اولین و نه تنها شرکت فناوری است که شیفته ایده متاورس شده است.

به هر حال، متاورس (Metaverse) جدیدترین متد اینترنت است و نمی‌تواند متعلق به یک شرکت کوچک باشد. با این حال، هر شرکتی که خود را درگیر می کند نه تنها در ایجاد زیرساخت پشتیبانی کننده متاورس، بلکه در شکل دادن به ظاهر نهایی آن نیز نقش خواهد داشت.

 

متاورس (Metaverse) چیست؟

ایده متاورس ابتدا از تخیل نیل استفنسون نشأت گرفت که در سال 1992 در رمان سایبرپانک خود Snow Crash  “متاورس” را توصیف کرد.

snow crash

استفنسون یک فضای دیجیتال مشترک را توصیف می کند که مردم با استفاده از عینک های واقعیت مجازی و یک شبکه فیبر نوری مشترک به آن دسترسی دارند.

متاورس (Metaverse) شامل نسخه های مجازی از فضاهای روزمره و معمولی است، از پارک ها و ساختمان ها گرفته تا فضاهای خارق‌العاده و عجیب و غریب که در آنها دیگر قوانین فیزیک اعمال نمی شود، فقط قوانین و محدودیت هایی که فرد تصور میکند.

با اعلام زاکربرگ که متاورس (Metaverse) را فصل بعدی اینترنت توصیف می کند، علاقه عمومی به این مفهوم افزایش یافته است.

متاورس مناظر کاملاً جدیدی از امکانات را به شما نشان میدهد و فضای لازم را برای انجام هر کاری که می‌خواهید انجام دهید در اختیار شما قرار می‌دهد.

جمع شدن با دیگران، کار کردن، بازی کردن، خرید کردن، خلق کردن، یا یادگیری مکان‌ها و ایده‌های جدید.

متاورس نه تنها کل دنیای فیزیکی را در دستان شما قرار می دهد، بلکه توانایی های ذهن شما را در اختیار شما قرار می دهد.

در متاورس، شما در فضای خود ساکن خواهید شد و با استفاده از یک آواتار آنلاین با دیگران تعامل خواهید داشت که به شما امکان می‌دهد آزادانه حرکت کنید، صحبت کنید و عمل کنید.

شما استقلال کاملی خواهید داشت که هر کاری را که می خواهید انجام دهید، از جمله مالکیت دارایی مجازی، همان طور که مالک املاک واقعی هستید.

حتی می‌توانید یک ملک یا ساختمان‌ها را ایجاد کنید، و می‌توانید آن ملک را به سایر کاربران متاورس بفروشید، و آن را با توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) یا واحدهای ارزش دیگر مبادله کنید.

NFT ها نوعی ارز درون بازی‌ها هستند.

این دارایی‌های دیجیتال یک اقتصاد مجازی را برای کاربرانی تشکیل می‌دهند که در مدل‌های بازی برای کسب درآمد شرکت می‌کنند و کالاها یا دارایی‌های مجازی را با توکن مبادله می‌کنند.

آن‌ها همچنین می‌توانند کریپتو متاورس خود را با سایر کاربران مبادله کنند یا توکن‌های متاورس (Metaverse) خود را برای کسب سود یا سایر موارد کلکسیونی سرمایه‌گذاری کنند.

بسیاری از برترین سایت‌های بازی متاورس در حال حاضر از توکن‌های مخصوص به خود استفاده می‌کنند که می‌توانند برای اهداف مختلف استفاده شوند یا با ارزش واقعی در ارزهای دیجیتال یا حتی ارزهای فیات مبادله شوند.

از زمان اعلام زاکربرگ، ارزش بسیاری از NFT ها و توکن ها رو به افزایش است و استفاده از رمزارز متاورس در حال حاضر میتواند به شما کمک کند تا در مراحل اولیه صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) قرار بگیرید و موج را به سمت موفقیت متاورس سوق دهید.

برترین متاورس کریپتو

زندگی، کار و بازی در یک واقعیت جایگزین نیاز به بودجه دارد و این به معنای ارزهای دیجیتال است.

همانطور که چندین متاورس برای استفاده وجود دارد، چندین ارز دیجیتال نیز وجود دارد.

درک گزینه ها، تفاوت ها و مزایا و معایب هر یک می تواند به شما کمک کند تا بهترین تصمیم سرمایه گذاری را برای نیازهای خود بگیرید.

در این قسمت پروژه هایی از متاورس (Metaverse) که محبوبیت بیشتری در بین کاربران را پیدا کرده اند، لیست شده است:

دسنترالند (MANA) مانا

مانا mana decentraland

Decentraland یک پلتفرم واقعیت مجازی است که به شما امکان می دهد اموال مجازی خود را بخرید، بفروشید و مدیریت کنید (به نام LAND).

شما می توانید دنیای خود را هر طور که می خواهید بسازید و توسعه دهید و این نسخه از متاورس را به راحتی با گوشی، رایانه یا هدست واقعیت مجازی (VR) خود کشف کنید.

برای شروع، به Decentraland MANA نیاز دارید. MANA یک ارز دیجیتال بومی است که به شما قدرت دسترسی به برنامه‌های تعاملی، پرداخت برای کالاها و خدمات یا سرمایه‌گذاری در دارایی‌های بیشتر را می‌دهد.

MANA به خوبی در متاورس تثبیت شده است و به طور گسترده در دسترس و حتی برای مبتدی ترین کاربران نیز بسیار جذاب است.

متاورس مرتبط با Decentraland همچنین میزبان فرصت‌های تعاملی هیجان‌انگیزی برای کاربران است، مانند کنسرت‌ها و جشنواره‌ها، با مکان‌های سرگرمی پرجنب‌وجوش که با مکان‌های موجود در دنیای واقعی رقابت می‌کنند.

Decentraland در حال رشد است و دارای یک تیم توسعه فعال است که گزینه ها و فرصت های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد.

MANA همچنین شاهد افزایش بیش از 400 درصدی بود و به محض اعلام تغییر نام فیس بوک به متا که باعث علاقه جدید به توکن های دارایی مجازی شد، به رکورد 4.16 دلار رسید.

با این حال، همانطور که MANA و Decentraland محبوب هستند، دارای چند اشکال هستند.

MANA بر روی بلاکچین متاورس اتریوم اجرا می شود که امنیت بالایی دارد اما اغلب هزینه های gass fee بالایی دارد.

این تجربه همچنین می تواند باعث منزوی شدن افراد شود، زیرا کاربران به ندرت با کاربر دیگری “در واقعیت” روبرو می شوند.

زمین بازی معمولا خسته کننده و محتوای آن محدود است. با این حال، پلتفرم به طور مداوم برای افزودن ویژگی‌ها و گزینه‌های جدید ارتقا می‌یابد، و توکن‌های Decentraland کاربردهای متعددی دارند.

شما می توانید هم LAND و هم NFT را به حراج بگذارید و انجمن توسط هیئت مشاوران امنیتی اداره می شود.

سندباکس (Sandbox)

سندباکس

Sandbox یک دنیای مجازی است که در آن می توانید زمین مجازی و سایر دارایی ها را با استفاده از کوین های متاورس (Metaverse) به نام SAND خریداری کنید و بفروشید.

شما می توانید هر چیزی را که تصور می کنید ایجاد و تغییر دهید و از تجربه مجازی خود از طریق قدرت ارز دیجیتال SAND کسب درآمد کنید.

Sandbox توسط SoftBank، یکی از تاثیرگذارترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در فناوری امروز پشتیبانی می‌شود.

شما می توانید دارایی ها و زمین های مجازی خود را بخرید، بفروشید و سهام بندی کنید.

Sandbox بازی‌ای برای کسب درآمد

شما می توانید بازی خود را بسازید، بازی های دیگری انجام دهید، صاحب زمین مجازی شوید و ملکی را جمع آوری، ایجاد یا کنترل کنید.

متاورس Sandbox بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود و ایمنی و امنیت باکیفیت را ارائه می دهد.

با این حال، این به این معنی هم هست که ممکن است هر از گاهی هزینه های gass بالایی را متحمل شوید.

با این حال، قابلیتی که ویرایش داخلی این بازی دارد، شما را قادر می‌سازد تا انیمیشن‌ها و مدل‌های بی‌نظیری ایجاد کنید و در عین حال ابزارهای قدرتمندی را برای ساختن دنیایی که می‌خواهید به صورت مجازی در آن زندگی کنید در اختیار شما قرار می‌دهد.

Star Atlas (ATLAS)

Star Atlas (ATLAS)

Star Atlas به شما این قدرت را می دهد که تجربه خود را فراتر از دنیای زمینی ببرید.

در اینجا، ستارگان محدودیت شما هستند و می توانید کل جهان از احتمالات را کشف کنید. می‌توانید سفینه فضایی سفارشی‌شده‌تان را بگیرید و عمیقاً در یک متاورس منحصربه‌فرد کاوش کنید، به یک گروه بپیوندید یا یک گروه بسازید، و دنیایی را ایجاد کنید که همه متعلق به شماست.

ATLAS نشانه متاورس (Metaverse) است که به این دنیای منحصر به فرد انرژی می دهد که بر روی بلاک چین متاورس Solana اجرا می شود و کلید مناظر و امکانات جدید هیجان انگیز است.

بلاک چین متاورس Solana مانند اتریوم سریع، ایمن و مطمئن است، اما مقیاس پذیرتر و ارزان تر است.

می‌توانید از کوین های متاورس ATLAS برای خرید هر یک از دارایی‌های دیجیتالی جهان Star Atlas استفاده کنید. مانند خرید زمین، کشتی، اعضای خدمه و تجهیزات و……

همچنین می‌توانید از ATLAS برای خرید POLIS، یک ارز درون بازی که برای مدیریت جنبه‌های خاصی از تجربه بازی‌تان ضروری است، استفاده کنید. برای اداره دنیای جدید خود به POLIS نیاز دارید.

در حالی که متاورس Star Atlas یک مفهوم منحصر به فرد با یک توکن متاورس مناسب است، این دو نشانه (ATLAS و POLIS) می توانند برای برخی گیج کننده یا خسته کننده باشند.

با این حال، جوانب مثبت آن بسیار بیشتر از معایب آن است، و Star Atlas دنیایی پر جنب و جوش و هیجان انگیز با NFT ها است که جذابیت های مجازی زیادی را برای شما به ارمغان می آورد.

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity (AXS)

حیوانات خانگی Axie

در بازی Axie Infinity روزانه بیش از یک چهارم میلیون بازیکن دارد. بازیکنان دارای توکن هایی به نام AXS هستند که به آنها سهمی در مالکیت و عملکرد بازی می دهد.

می توانند پادشاهی بسازند، منابع کمیاب را جستجو کنند و گنج ها را شکار کنند.

بازیکن فعال از طریق بلاکچین متاورس (Metaverse) پاداش دریافت می کنند.

بازیکنان برای به دست آوردن هیولاهایی به نام Axies رقابت می کنند که توکن های غیر قابل تعویض (NFT) هستند که میتوانند خارج از بازی خرید و فروش شوند.

بسته به نادر بودن آکسی ها از حدود 150 دلار تا بیش از 100000 دلار متغیر است.

AXS، مانند بسیاری از کوین‌های متاورس دیگر، مبتنی بر بلاکچین متاورس اتریوم است، به این معنی که هزینه‌های gass می‌تواند بالا باشد. با این حال، می توانید از ایمنی و امنیت پلتفرم مطمئن باشید.

AXS را می توان با سایر ارزهای دیجیتال مانند اتر یا ارز فیات نیز معامله کرد.

انجام ماموریت‌ها و سایر فعالیت‌ها در این پلتفرم باعث کسب AXS برای بازیکنان می‌شود، اما شما فقط می‌توانید در یک روز خاص این تعداد AXS کسب کنید.

علاوه بر این، برخی از این فعالیت‌ها نیاز به سرمایه‌گذاری زمانی گسترده دارند و مشارکت کامل برای کسانی که شغل یا مسئولیت‌های دیگری دارند دشوار می‌شود.

در نهایت، در حالی که می توانید از طریق بازی AXS درآمد کسب کنید، خود بازی رایگان نیست.

هزینه‌های راه‌اندازی می‌تواند برای بسیاری از بازیکنان که باید حداقل سه Axies داشته باشند، بسیار زیاد باشد.

دنیای بیگانه (TLM)

alien worlds

Alien Worlds

دنیای بیگانه (Alien Worlds) یک DeFi (مالی غیرمتمرکز) است.

Defi این بازی مفهوم غیرمتمرکز بلاک چین را در نظر گرفته و آن را در دنیای مالی اعمال می کند.

دنیای بیگانه (TLM) یک بازی مبتنی بر بلاک چین که در آن بازیکنان در داخل جامعه برای منابع کمیاب به رقابت خواهند پرداخت.

دنیای بیگانه (TLM) به عناصر غیرمتمرکز در بازی می بالد و بازیکنان با قرار دادن Trillium (TLM) و به دست آوردن حق رای در Planet DAO همه چیز را به سطح دیگری می برند.

سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) توسط مجموعه ای از قوانین مشخص تعیین می شود.

هر بازیکنی که مایل به شرکت است باید یک کیف پول WAX Cloud داشته باشد.

پس از ورود به دنیای بیگانه، می توانند استخراج را آغاز کنند، که از طریق توکن های TLM تشویق می شود. این توکن‌ها به بازیکنان اجازه می‌دهند که در اداره یک یا چند سیاره دنیای بیگانه نقش داشته باشند و حتی کاندیدای حکومت بر یک سیاره شوند.

بازیکنان همچنین می‌توانند NFT کسب کنند، که می‌تواند برای تکمیل ماموریت‌های درون بازی، نبرد با بازیکنان دیگر یا استخراج TLM استفاده شود.

TLM نه تنها برای اداره متاورس (Metaverse) دنیای بیگانه استفاده می شود، بلکه می تواند برای استخراج NFT، خرید یا ارتقای آیتم های خاص، یا شرکت در ماموریت ها و فعالیت های درون بازی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

فعال ترین کاربران از طریق TLM تشویق می شوند. علاوه بر این، TLM را می توان بین اتریوم، WAX و BSC انتقال داد.

این بازی به سرعت در حال رشد است و بازیکنان با هزینه های اولیه پایین و توانایی کسب ارز دیجیتال از طریق گیم پلی جذب می شوند.

با این حال، رابط کاربری آن ممکن است برای برخی از کاربران بسیار ساده باشد.

انجین (ENJ)

متاورس (Metaverse)

پلتفرم Enjin به کاربران امکان می دهد کالاهای مجازی را ذخیره و بفروشند.

برای شروع، توسعه‌دهندگان باید با قفل کردن توکن‌های ENJ، باعث ارزشمند شدن کالاهای مجازی خود شوند.

سپس بازیکنان می توانند طبق شرایط قرارداد، کالاهای مجازی را تجارت، فروش یا استفاده کنند.

هنگامی که کالا فروخته می شود، فروشنده ENJ را دریافت می کند.

مانند سایر کوین‌های متاورس، عرضه ENJ دارای محدودیت است. از این کوین فقط یک میلیارد ایجاد و صادر می شود.

کاربران می‌توانند ENJ را در کیف پول پلتفرم خود ذخیره کنند، که همه ویژگی‌ها را به هم متصل می‌کند.

با این کیف پول، کاربران می توانند به بازی ها متصل شوند، به اقلام دسترسی داشته باشند و از آنها استفاده کنند، اقلام و کوین‌های متاورس را با دیگر کاربران مبادله کنند و یا کالاهای دیجیتال خود را برای دریافت ENJ بفروشند.

Enjin همچنین یک تجربه منحصر به فرد در بازار ارائه می دهد که می تواند به کاربران و کسب و کارها کمک کند تا بازارهای خود را با استفاده از NFT و کدهای QR گسترش دهند و از طریق وب سایت ها، برنامه ها و بازی ها با سایر کاربران ارتباط برقرار کنند.

این شبکه توسط اتریوم پشتیبانی می‌شود و یک تجربه غیرمتمرکز را ارائه می‌دهد. با این حال، کیف پول منبع باز نیست، بنابراین بررسی آن دشوار است. علاوه بر این، ENJ توسط هیچ کالا، سود یا دارایی پشتیبانی نمی شود.

Illuvium staking (ILV)

متاورس (Metaverse)

آیلوویوم (ILV)

Illuvium که به عنوان یک بازی نقش آفرینی در جهان توصیف می شود، مناظر وسیع و زیبایی دارد که بازیکنان می توانند از آن عبور کنند.

همانطور که آنها کاوش می کنند، ماموریت ها را کامل می کنند، موجوداتی به نام ایلوویال (Illuvial) را کشف می کنند و رمز و راز نهفته در دنیای ایلوویوم را بررسی می کنند.

هر ایلوویال قابلیت ها، مرحله ها، نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارد و بیش از 100 مورد برای جمع آوری آنها وجود دارد.

هنگامی که یک Illuvial را پیدا کردید، می توانید آن را نگه دارید، ارتقا دهید یا در کیف پول خود ذخیره کنید.

Illuvials، پوسته‌ها و سایر کلکسیون‌ها همگی NFT‌هایی هستند که می‌توانند در بازی در صرافی غیرمتمرکز Illuvium (IlluvDEX) یا حتی در پلتفرم‌های شخص ثالث معامله شوند.

ایلوویوم روی شبکه اتریوم اجرا می شود و از یک توکن بومی ERC-20 به نام ILV استفاده می کند. با این حال، بازیکنان برای بازی Illuvium به ILV نیاز ندارند.

خود بازی در بسیاری از مناطق رایگان است، اما ساختار بازی حول محور ILV می چرخد. دارندگان توکن می توانند از ILV برای استخراج نقدینگی و حکمرانی استفاده کنند.

این بازی دارای یک مدل بازی برای کسب درآمد است که در آن بازیکنان می‌توانند هنگام تکمیل مراحل مشخصی مانند ماموریت‌ها، با توکن‌های ILV پاداش بگیرند.

Illuvium staking و توزیع ILV

قیمت ILV می تواند بر اساس حدس و گمان و پذیرش بلاک چین متفاوت باشد. تنها 10 میلیون ILV منتشر خواهد شد که سه میلیون آن به عنوان جوایز توزیع می شود.

به عنوان عرضه در گردش (به تعداد ارزهای رمزنگاری شده یا توکن هایی گفته میشود که به صورت عمومی در دسترس هستند و در کریپتو در گردش هستند).

اگر عرضه‌ی در گردش کاهش پیدا کند، ارزش ILV ممکن است افزایش یابد.

در حالی که ILV دسترسی به بازی و ویژگی‌های متعدد آن را فراهم می‌کند، این پلتفرم دارای معایبی است.

مانند هزینه gass، که می‌تواند در شبکه اتریوم بالا باشد.

اگرچه Illuvium هنوز منتشر نشده است، اما این بازی متاورس (Metaverse) قبلاً با استقبال و انتظار بی‌نظیری از سوی جمعیت مواجه شده است. انتظار می رود ایلوویوم در سال 2022 منتشر شود.

بازی‌های گالا (GALA)

متاورس (Metaverse)

Gala Games یک اکوسیستم بازی است که به بازیکنان اجازه میدهد کنترل بیشتری در بازی خود داشته باشند.

بازیکنان می توانند NFT هایی داشته باشند که عملکردهای مختلف بازی را تسهیل می کند، یا می توانند اقلام را به کاربران دیگر بفروشند، مبادله کنند یا هدیه دهند

Gala Games دارای انواع NFT ها مانند CraneBot است که می تواند در بازی خاصی که به آن تعلق دارد یا در بازی های دیگر در همان اکوسیستم استفاده شود.

همانند سایر بازی‌های متاورس، گالا گیمز دارای نشانه اصلی خود است که GALA نامیده می‌شود.

GALA به صورت رمزنگاری ایمن است و به عنوان رسانه اصلی مبادله بین بازیکنان استفاده می شود.

گره‌ها و بازیکنان توسط GALA پاداش می‌گیرند، گره‌ها از طریق توکن تشویق می‌شوند و بازیکنان برتر برای بازی کردن، توکن کسب می‌کنند.

بازیکنان همچنین می‌توانند از GALA برای به دست آوردن سمتی در مدیریت Gala Games استفاده کنند و به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا از کنترل تقریباً بی‌سابقه‌ای بر محتوا و توسعه بازی‌های جدید لذت ببرند.

اگرچه Gala Games هنوز در مراحل ابتدایی خود است، تیم سازنده اهداف و نقشه راه را به وضوح تعریف کرده است تا به آنها در رسیدن به این اهداف کمک کند.

توکن GALA پتانسیل زیادی برای رشد دارد و پلتفرم بازی در حال حاضر در حال توسعه چندین بازی دیگر است که قرار است به زودی عرضه شود.

بازیکنان و گره‌ها با توکن‌های GALA و پاداش‌های NFT تشویق می‌شوند.

یکی از بزرگترین قرعه کشی های Gala Games این است که بازی ها رایگان هستند.

بازیکنان می توانند یک حساب کاربری ایجاد کنند و بدون هزینه یا اشتراک بازی کنند.

با این حال، از آنجایی که Gala Games در شبکه اتریوم است، کاربران ممکن است هنگام تلاش برای انتقال کوین یا تکمیل تراکنش‌ها با هزینه‌های بالای gass مواجه شوند.

WEMIX

متاورس (Metaverse)

WEMIX یک پلتفرم بلاکچین است که برای بازی و موارد دیگر طراحی شده است.

کاربران می‌توانند آیتم‌های NFT را برنده شوند یا آن‌ها را بسازند و آنها را معامله کنند و می‌توانند توکن‌های WEMIX را با سایر کاربران معامله کنند.

WEMIX یکی از جدیدترین محصولاتی است که وارد صحنه شده است که بازاری غیرمتمرکز را برای استفاده و تبادل ارز دیجیتال در اختیار کاربران قرار می دهد.

توکن های بازی به راحتی با WEMIX تعویض می شوند که در صرافی های رمزنگاری نیز فهرست شده است و می توان آن را با بیت کوین، ETH و سایر ارزهای دیجیتال خریداری کرد.

NetVRk

متاورس (Metaverse)

توکن‌های NetVRk مانند سایر توکن‌های متاورس (Metaverse) استفاده می‌شوند و دسترسی به دارایی‌های مجازی مانند اموال، خانه‌ها، وسایل نقلیه و موارد دیگر را ممکن می‌سازند.

حتی می‌توانید از توکن‌ها برای خرید فضای تبلیغاتی استفاده کنید که درآمد غیرفعال به دست می‌آورد، و توکن‌های بیشتری برای ایجاد ثروت و توسعه بیشتر دنیای خود در اختیار شما قرار می‌دهد.

این توکن همچنین به شما امکان می‌دهد تا سهمی در NetVRk خریداری کنید و بر اساس تعداد توکن‌های متاورس که در شبکه سهام داشته‌اید، سود ثابتی به شما می‌دهد.

متاورس NetVRk به همه کاربران اجازه می دهد تا دنیای مجازی رویاهای خود را با حجم نامحدودی از محتوای منحصر به فرد بسازند و بسازند.

این پلتفرم تجربیات و تعاملات بی پایانی با سایر کاربران ارائه می دهد و برای مشارکت جوایزی اعطا می کند.

در حالی که امکانات هیجان انگیز است، چند اشکال وجود دارد.

NetVRk روی شبکه اتریوم اجرا می شود و هزینه های gass آن بالا باشد. NetVRk همچنین جدیدتر از برخی پلتفرم‌های دیگر است، به این معنی که هنوز ممکن است برخی از اشکالات در سیستم وجود داشته باشد.

آیا Crypto کلید متاورس است؟

NFTها و رمزارزها در نهایت کلیدهای دسترسی به واقعیت مجازی متاورس هستند.

با NFT ها، می توانید به دارایی های دیجیتالی از خانه های مجازی و مشاغل گرفته تا لباس های دیجیتال برای آواتار، هنر دیجیتال یا سایر موارد مجازی خود دسترسی داشته باشید.

NFT های شما توسط بلاک چین متاورس ایمن می شوند و از اموال دیجیتال شما در برابر تکرار یا هک محافظت می کنند.

اگرچه فناوری بلاکچین متاورس به خوبی تثبیت شده است، خود متاورس (Metaverse) هنوز در حال تکامل است، به این معنی که هنوز شکل نهایی خود را به خود نگرفته است.

در حالی که تبلیغات زیادی در مورد ظاهر آن وجود دارد، ولی هنوز عدم اطمینان زیادی در مورد ارزش توکن‌های غیرقابل تعویض وجود دارد.

با این حال، بسیاری از NFT ها، از جمله موارد ذکر شده در اینجا، پتانسیل رشد و امکان خود را ثابت کرده اند، به همین دلیل است که مردم به طور فزاینده ای به آنها به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری نگاه می کنند.

شما می توانید از طریق کسب درآمد از صنایع دستی دیجیتال خود از دارایی های دیجیتال سود ببرید.

دارایی‌های دیجیتالی مانند جمع‌آوری سرمایه، بازی‌ها و کلکسیون‌ها را می‌توان ایجاد کرد و سپس به عنوان دارایی‌های درون‌بازی توکن‌سازی کرد یا به بازی‌های بازی برای کسب درآمد تبدیل کرد.

کاربران می‌توانند توکن‌های غیر قابل تعویض را سرمایه‌گذاری کرده و معامله کنند و بدون نیاز به بازی، پول واقعی به دست آورند.

حتی می توان یک واقعیت مجازی درست مانند دنیای خودمان ایجاد کرد و جنبه های خاصی را بهبود بخشید.

با این حال، همه چیز به استفاده از یک بلاک چین متاورس (Metaverse) بستگی دارد که داده های موجود در آن را ایمن و تأیید می کند و یک ارز دیجیتال که از آن پشتیبانی می کند.

در نهایت، بهترین رمزارز برای استفاده در آینده، رمزی است که به شما امکان دسترسی به دنیایی را می دهد که می خواهید در آن زندگی کنید و برای پیدا کردن این ارزها میتوانید با شرکت در دوره آموزشی کریپتو جم در همیار کریپتو با ما همراه باشید.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

بینگ ایکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

مکسی

IP خارج از ایران نیاز دارد

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

صرافی تبدیل

تبدیل

IP خارج از ایران نیاز ندارد