جم (Gem) کوین چیست؟ جم (Gem) کوین چیست؟ 

در جم (Gem) کوین به دنبال چه چیزی باشیم؟

معیارهای زیادی وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توانید تعیین کنید آیا نسبت ریسک به پاداش خرید یک کوین خاص ارزش دارد یا نه؟ البته یک جم رمزنگاری نیازی به داشتن همه ویژگی‌هایی که بیان می‌شود، ندارد، اما طبیعتاً هر چه ویژگی‌های بهتری داشته باشد، شانس بیشتری برای تبدیل‌شدن به یک جم (Gem) کوین رمزنگاری وجود خواهد داشت.

در اینجا مهم‌ترین ویژگی‌های جم کوین ها ذکر شده است:

  1. تیم پشتیبان جم کوین
  2. قیمت جم کوین
  3. تجزیه‌وتحلیل قرارداد هوشمند
  4. تعداد دارندگان این جم کوین

1- محتوای وایت پیپر جم (Gem) کوین چیست؟ بعضی از رمز ارزها اصلاً وایت پیپر ندارند، این ارزهای دیجیتال به‌احتمال زیاد کلاهبرداری هستند اما صرفاً داشتن وایت پیپر به معنای  با ارزش بودن رمز ارز نیست هر چند که هر رمز ارزی که وایت پیپر داشته باشد، جم کوین محسوب می‌شود. با این حال بازهم محتوای وایت پیپر مهم است.

2- نقشه راه: در وایت پیپر نقشه راه رمز ارز مشخص شده است، اینکه هدف از ایجاد این رمز ارز چیست؟ نهایتاً اگر هدفی خاص از به وجود آمدن رمز ارز وجود داشته باشد، آن کوین ارزش خرید پیدا می‌کند.

3- تیم توسعه پروژه رمز ارز: بسیار حائز اهمیت است که تیم فنی و پشتیبان رمز ارز شناخته شده باشند. اگر افرادی که هیچ اسم و رسمی در دنیای واقعی ندارند سازنده رمز ارز مورد بررسی باشند، چگونه می‌خواهید به آن‌ها اعتماد کنید؟

بدین ترتیب یکی از عوامل دیگر که یک رمز ارز را به جم کوین ارزشمند برای سرمایه گذاری تبدیل می‌کند، تیم فنی شناخته شده و قوی آن است.

4- تعداد افراد فعال در پروژه: تعداد افراد فعال و نام آن‌ها مهم است؛ زیرا شخصی که دارای اعتبار است به‌خاطر ایجاد یک رمز ارز و کلاهبرداری اعتبارش را زیر سؤال نمی‌برد. برای بررسی سابقه افراد فعال در پروژه رمز ارز بهتر است حساب‌هایی مانند فیس‌بوک، توییتر، لینکدین و ریسرچ‌گیت آن‌ها را سرچ و رزومه آن‌ها را بررسی کنید. اگر رزومه درخشانی ندارند یا متخصص در حوزه فناوری اطلاعات و … نیستند، بهتر است روی آن رمز ارز سرمایه گذاری نکنید.

5- آیا پروژه‌های رمز ارز آپدیت می‌شود؟ رمز ارزها برای پیشبرد اهداف خود باید هر چند مدت آپدیت‌هایی ارائه دهند حال آنکه اینکه آپدیت‌ها عملی می‌شوند و در راستای گسترش پروژه هستند یا خیر ارزشمند بودن یا نبودن رمز ارز را مشخص می‌کنند.

6- چه کسانی یا شرکت‌هایی حامی جم کوین هستند؟ افراد ثروتمند یا شرکت‌های بزرگ همیشه جایی سرمایه گذاری می‌کنند که از آینده رو به رشد آن اطمینان دارند؛ بنابراین با جست‌وجو درباره شرکت‌های حامی رمز ارز می‌توان به ارزشمند بودن یا نبودن آن پی برد.

در فضای مجازی نظرات مردم نسبت به این پروژه مثبت است یا منفی؟

7- جو کلی فضای مجازی: جو کلی یا همان سنتیمنت فضای مجازی بسیار حائز اهمیت است. اینکه مردم دیدگاه مثبت یا منفی نسبت به این رمز ارز دارند یا خیر

شت کوین چیست؟

واژه «شت» یک کلمه انگلیسی است که معنای خوبی ندارد! (می‌توانید خودتان سرچ کنید.) شت کوین به رمز ارزی گفته می‌شود که هیچ ارزشی ندارد. در واقع ارزش آن معادل صفر دلار است.

خواندن این مطلب
10 نکته در مورد ترید که باید بدانید

حال این شت کوین ها را چه کسانی می‌سازند و دلیل ساخت آن‌ها چیست؟

افراد آشنا با فناوری بلاک چین که کلاهبردار هستند و قصد سو استفاده از این بازار مالی را دارند در پشت پرده شت کوین ها قرار گرفته‌اند.

چنانچه قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال، بازار فارکس را دارید، اما فرصت کافی یا تخصص لازم برای تحلیل بازار را ندارید، برای سرمایه‌گذاری موفق در ارزهای دیجیتال و در امان ماندن از کلاه‌برداران و شکارچیان ارز دیجیتال می‌توانید از دوره‌های آموزش ارز دیجیتال و دوره آموزش فارکس در مشهد همیار کریپتو استفاده کنید.

ویژگی‌های شت کوین ها چیست؟ و چگونه آن‌ها را تشخیص دهیم؟

1- تیم سازنده و فنی ناشناس

2- تعداد سرمایه گذاران اندک

3- در شت کوین ها درباره اهداف رؤیایی و بسیار بزرگ صحبت می‌شود، در صورتی که با پیگیری و گذشت زمان می‌توان دید که عملاً هیچ پروژه‌ای در کار نیست.

شت کوین

جم (Gem) کوین چیست؟ جم (Gem) کوین چیست؟

تفاوت شت کوین و جم (Gem) کوین چیست؟

تشخیص جم کوین ها از شت کوین ها بسیار حائز اهمیت است اولی سرمایه شما را به عرش می‌برد و دومی قاتل سرمایه شما خواهد بود. اصلی‌ترین تفاوت جم کوین و شن کوین به ارزش ذاتی آن‌ها و کاربرد آن‌ها در آینده است.

شت کوین ها بسیار تمایل دارند ظاهر جم کوین را به خود بگیرند تا جذب سرمایه کرده و نهایتاً پا به فرار بگذارند؛ بنابراین ممکن است در وایت پیپر خود (در صورت داشتن وایت پیپر) از اهداف بسیار بزرگ صحبت کنند! اصولاً این وایت پیپرها ناقص هستند و رود مپ مشخصی ندارند.

با مقایسه سایر ویژگی‌های جم کوین و شت کوین می‌توان به تفاوت آن‌ها پی برد؛ مثلاً در یک رمز ارز تیم فنی که به‌درستی معرفی نشده است را با رمز ارزی که درباره تیم فنی جزئی‌ترین رزومه را در اختیار همگان قرار داده است.

جمع بندی

در مقاله «جم (Gem) کوین چیست؟» به معرفی جم کوین ها و نحوه تشخیص این نوع رمز ارزها از سایر رمز ارزها مانند شت کوین ها پرداختیم. دقت کنید قبل از سرمایه گذاری باید فاکتورهای گفته شده؛ مانند محتوای وایت پیپر، تیم سازنده، تیم حمایت کننده و … را کاملاً چک کنید و زمانی که از کلاهبرداری نبودن رمز ارز یا شت کوین نبودنش مطمئن شدید، روی آن سرمایه گذاری کنید.

سرمایه گذاری در جم کوین باید به دید بلند مدت باشد و پس از سرمایه گذاری باید از منبع موثق اخبار مربوط به رمز ارز را مرتب چک کنید. در بعضی مواقع هم که شما به‌درستی یک جم کوین را تشخیص داده‌اید؛ اما ممکن است تیم فنی و پشتیبان آن به هر دلیلی از ادامه کار منصرف شود به همین دلیل است که باید اطلاعات روز رمز ارزهای سرمایه گذاری شده را داشته باشید.

دوره‌های آموزشی همیار کریپتو بر اساس تحلیل بازار و متناسب با نیاز مخاطبان از پایه تا پیشرفته طراحی و بروز می‌شوند. تیم همیار کریپتو برای کمک به علاقه‌مندانی که قصد ورود به این بازار را دارند دوره های  آموزش ارز دیجیتال در مشهد را به‌صورت حضوری در مشهد و غیرحضوری برای علاقه‌مندان در نقاط مختلف کشور در فضای اسکای روم برگزار می‌کند.

خواندن این مطلب
جم هانتینگ (Gemhunting)

سؤالات متداول

جم (Gem) کوین چیست؟

به رمز ارزهایی که به دلیل هدف خاص آن‌ها از ایجاد، تیم فنی و تیم حامی دارای پتانسیل رشد بالایی از لحاظ قیمتی دارند، جم کوین گفته می‌شود.جم (Gem) کوین چیست؟

بهترین صرافی مناسب ترید ارز دیجیتال برای ایرانیان کدام است؟

بین تمامی صرافی ارز دیجیتال صرافی BingX و صرافی کوینکس بهترین صرافی برای مبادلات ارز دیجیتال است.

جم (Gem) کوین چیست؟ جم (Gem) کوین چیست؟

جهت درخواست ثبت نام در دوره های آموزشی فرم زیر را تکمیل کنید.