پشت پرده طلای آبشده چه خبر است؟ مزایا و راهنمای خرید طلای آب شده

پشت پرده طلای آبشده چه خبر است؟ مزایا و راهنمای خرید طلای آب شده

محتوای این مقاله

اگر به دنبال حفظ سرمایه خود و افزایش ارزش آن در شرایط مختلف هستید، بدون شک می دانید آغاز سرمایه گذاری بر روی کالایی با ارزش، منطقی به نظر می رسد.
اگر این کالا را به درستی انتخاب کرده باشید، میزان سود و سرمایه گذاری شما تحت تأثیر شرایط مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی قرار نخواهد گرفت. به همین دلیل افراد آزمون و خطا در بازار طلا را تجربه کرده اند و از آن به عنوان بازاری مطمئن برای بلند مدت یاد می کنند.
در حالی که روز به روز به تعداد سایر بازارهای مالی مانند ارز دیجیتال و فارکس نیز افزوده می شود، همچنان طلا به عنوان پناهگاه امنی برای افراد باقی مانده است.
حتی بازار طلا یکی از مهم‌ترین بازار های سرمایه گذاران قَدَر و توانمند نیز به شمار می رود که البته با استفاده از روش های اصولی و بررسی چارت های مختلف، نه تنها در دام نمی‌افتند بلکه بهترین تصمیم گیری را انجام می دهند.

مقاله مرتبط: ربع سکه در نیمه دوم ۱۴۰۲ بخرم یا نه؟

انواع روش های سرمایه گذاری در بازار طلا

برای ورود به بازار سرمایه گذاری طلا با محدودیت مواجه نیستید و در این بازار ارزشمند روش های مختلفی وجود دارد که همگی به نتایج و بازدهی مطلوبی دست پیدا می کنند.
گزینه های متنوعی مانند سرمایه گذاری با روش خرید سکه، خرید طلای زینتی، خرید شمش، خرید طلای آب شده، خرید طلای دست دوم بدون اجرت و سرمایه گذاری در صندوق های طلا، وجود دارد که پس از گذشت یک دوره زمانی، هر کدام از این موارد به رشد قابل توجهی می رسند و دارایی سرمایه گذار را چندین برابر می کنند.
از دیگر مزیت هایی که بازار طلا دارد این است که شرایط نامناسب اقتصادی و افزایش تورم، از آنجا که امکان نقد شوندگی دارد، ارزش خود را حفظ می کند و به همین دلیل است که روز به روز به تعداد طرفداران آن افزوده می شود.
شاید واژه طلای آب شده برای خیلی از افراد ملموس و قابل درک نباشد و ذهنیتی برای سرمایه گذاری در این زمینه نداشته باشند. اگر نسبت به این موضوع کنجکاو هستید و تمایل به ورود به این بخش را دارید، پیشنهاد می کنیم این مقاله آموزشی تیم همیارکریپتو در مشهد که به طلای آب شده اختصاص پیدا می کند را تا پایان مطالعه کنید.

طلای آبشده چیست؟

قبل از آنکه به سایر موارد سرمایه گذاری در بخش طلا اشاره کنیم بد نیست بدانیم طلای آب شده چیست؟
طلای آب شده یا molten gold در واقع طلای زینتی و دست دومی است که با ذوب شدن، شکل و قالب خود را از دست می دهد. این قطعه با ارزش را بیشتر در دست طلا فروشان می بینید چرا که بسیاری از افراد طلای خود را تعویض می کنند و یا می فروشند و از آنجا که از آن به عنوان طلای دست دوم نام برده می شود، آن را ذوب می کنند.

تفاوت صندوق سرمایه گذاری طلا با طلای آبشده

با توجه به امتیازات و مزیت های بی شمار بازار طلا، می توان گفت همه افراد می توانند در این بازار خوش آتیه سرمایه گذاری کنند اما بد نیست بدانید که این نمونه صندوق های سرمایه گذاری، برای افرادی در نظر گرفته شده است که دارای سرمایه کمی هستند و قصد ورود به بازار طلا را دارند، با این حال از آنجا که ریسک کمتری را در بر می گیرد، به سود دهی کمتری نیز دست پیدا خواهند کرد.

مزایای خرید طلای آب شده در برابر مزایای سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری طلا را می‌توانید در یک نگاه در تصویر زیر ببینید و با هم مقایسه کنید:

 

مزایای طلای آب شده و صندوق سرمایه گذاری طلا

برای اطلاع درباره ی انواع صندوق های سرمایه گذاری طلا مقاله ی ” همه چیز درباره صندوق سرمایه گذاری طلا” را حتما مطالعه بفرمایید.

چرا طلافروشان طلای دست دوم را ذوب می کنند؟

با شنیدن طلای آب شده، ممکن است این سوال ذهن شما را درگیر کند که به چه دلیل طلای زینتی را با این همه طراحی و زیبایی از بین می برند و آن را ذوب می کنند. در پاسخ به این سوال باید گفت طلافروشان طلای دست دومی را که از دست ما فروشندگان طلا و جواهرات دریافت می کنند، با حرارت آب می کنند.
طلافروشان طلای دست دوم را به آزمایشگاه سنجش عیار منتقل می کنند تا آن طلا را ذوب کنند صرفاً با این هدف که طلا به صورت خام به چرخه بر گردد. در واقع با ذوب شدن، چیزی از ارزش طلا کم نمی شود بلکه به صورت خام این فرآیند را تکمیل می کنند.

تقاضای خرید برای طلای آبشده

بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای خرید طلای زینتی، شمش، انواع سکه و نظیر آن که شکوه و عظمتی دارد، روی خرید طلای آب شده سرمایه گذاری می کنند. البته با این انتخاب سود مناسبی هم می کنند چرا که بر خلاف خرید طلای زینتی که در هنگام خرید مشمول هزینه های جانبی از جمله هزینه طلا، اجرت و کارمزد می شوند، با خرید طلای آب شده تنها هزینه ای برابر آنچه وزن و گرم طلای خالص نشان می دهد توسط خریدار پرداخت می شود در نتیجه از همه لحاظ بهتر و مقرون به صرفه تر است.

طلای آبشده | طلای آب شده

شکل و ابعاد طلای آب شده

مزایای خرید طلای آب شده

مزایا و معایب پراپ طلای آب شده

طلای آب شده بر خلاف ظاهر نه چندان جذابی که دارد، با قیمت پایین خود گزینه ای جذاب برای سرمایه گذاری محسوب می شود و افراد بسیاری را جذب خود می کند.

در ادامه به تعدادی از مزیت های طلای خام اشاره می کنیم:

1) هزینه کمتر: همانطور که عنوان شد، افراد با خرید طلای آب شده هزینه ای در قبال اجرت، کارمزد و سایر هزینه های جانبی پرداخت نمی کنند و از این جهت در مقایسه با سایر سرمایه گذاری های بازار طلا، مقرون به صرفه تر است. جالب است بدانید معامله گران با تجربه و حرفه ای که به دنبال، کسب سود حداکثری هستند، خرید طلای آب شده را در اولویت سرمایه گذاری قرار می دهند.

2) ثبات در شکل: طلای آب شده اشکال مختلفی دارد اما رایج ترین و متداول ترین آن مفتولی و مکعبی شکل است که خرید و فروش آن را با توجه به هر گرمی که دارد، ساده تر می کند. با این حال خرید این نوع طلا نیازمند داشتن دانش و تخصص کافی است.

3) تفکیک آسان: از دیگر امتیازاتی که در ازای خرید طلای آب شده شامل شما می شود این است که جدا کردن آن به دلخواه و با توجه به نیاز خواهد بود ضمن اینکه شکل دهی ساده تری نیز دارد.
4) امکان تغییر عیار دلخواه: طلای آب شده امکان ترکیب با فلزهای ارزشمند دیگر را دارد. متخصصان این بخش با هدف اینکه عیار طلای آب شده را به عیار دلخواه برسانند آن را با فلزهای دیگر مخلوط می کنند.
5) حمل و نگهداری آسان: نگهداری آسان از دیگر مواردی است که از آن به عنوان مزیت های طلای آب شده، نام برده می شود. بر خلاف طلای زینتی که دارای شکل و شمایل مختلف بوده و بایستی جای خاصی را برای آن در نظر بگیرید، طلای آب شده نیاز به جای کمتری دارد و نگهداری آن نیز آسان تر است.
6) امکان تغییر شکل: با توجه به اینکه شکل کلی طلای آب شده به صورت مکعب و مفتولی است، در صورت تمایل می توانید با مراجعه به طلا فروشی آن را تعویض کرده و یا آن را به شکل دلخواه در آورید.
7) فروش آسان: طلای آب شده همان طلا است و ارزش خود را مانند گذشته حفظ کرده است. هر زمان که اراده کنید می توانید آن را بفروشید. با داشتن تخصص لازم در این زمینه همیشه پیشتاز سرمایه گذاری در زمینه طلا خواهید بود. مطالب کاربردی و تخصص لازم در بسته های آموزشی همیار کریپتو به شما ارائه و آموزش داده خواهد شد.

مقاله مرتبط: سکه امامی در نیمه ی دوم ۱۴۰۲ بخرم یا نه؟

چرا رنگ طلای آب شده به صورت طلایی نیست؟ | ​​​​​​​رابطه رنگ و قیمت طلای آبشده

اگر ذوب شدن طلا را دیده باشید و یا قصد خرید طلای آب شده را داشته باشید، متوجه می شوید که رنگ آن زرد خالص نیست و چرایی این موضوع ذهن شما را درگیر می کند. برای اینکه پاسخ این ابهام و سوال را دریافت کنید لازم است بدانید برای رسیدن به عیار مشخص و دلخواه، ممکن است فلزهای دیگر را به طلای آب شده اضافه کنند و به نوعی آنچه که ما در هنگام ذوب شدن و یا خرید طلای آب شده می بینیم طلایی خالص نباشد و در آن رگه هایی از رنگ نقره ای، مس، سیاه و حتی رنگ سبز در آن دیده شود که نتیجه ترکیبی بودن آن با دیگر فلزهای می باشد.
در نتیجه رنگ آبشده تأثیری در قیمت و ارزش آن ندارد و قیمت‌گذاری طلای آبشده برحسب عیارش انجام می‌شود.
با توجه به اینکه عیار طلا و جواهرات در کشور ایران، 18 می باشد و با توجه به اینکه طلای آب شده نیز از ذوب شدن همین طلا و جواهرات به دست می آید، با عیار 18 که ممکن است بین رقم 750 تا 1000 متغیر باشد، عرضه می شود.

نگاهی به تفاوت طلای آب شده با دیگر اشکال طلا

پیش از هر چیز لازم است بدانید که برای سرمایه گذاری در طلای آب شده، نیاز به سرمایه بالا دارید و در واقع همان ارزش و عیار طلای زینتی است.
حال که اطلاعات نسبی در خصوص طلای آب شده کسب کردید پیشنهاد می کنیم به این بخش از مقاله که به تفاوت اشکال مختلف سرمایه گذاری در بازار طلا اشاره می کند، توجه کنید.

تفاوت شمش طلا و طلای آبشده

شمش طلا نیز همان ویژگی های طلای آبشده را دارد با این تفاوت که شمش طلا در مقایسه با طلای آب شده تفاوت هایی دارد که می توان به بالا بودن میزان خالصی آن اشاره کرد.

تفاوت شمش طلا و طلای آب شده
تفاوت دیگر را در میزان عیار آن می توانید جست و جو کنید. در واقع با توجه به کاهش میزان ناخالصی در شمش، عیار شمش طلا می تواند به 24 هم برسد.
از دیگر تفاوت هایی که می توان به آن اشاره کرد نوع دسترسی و خرید و فروش آن است.
جالب است بدانید شمش طلا دارای عیار مشخص و استاندارد جهانی است و امکان فروش آن در سطح بین المللی نیز وجود دارد اما طلای آب شده به دلیل داشتن عیار متغیر تنها در سطح کشور خرید و فروش می شوند.
تفاوت شکل ظاهری این دو نوع سرمایه گذاری را نیز نمی توان نادیده گرفت. طلای آب شده به صورت مکعبی و مفتولی و با اندازه های متغیر، عرضه می شوند، اما شمش طلا در ابعاد مشخص و به صورت مکعبی و متناسب با استاندارد جهانی وجود دارند.
با این حال شمش طلا بر خلاف طلای آب شده مشمول اجرت و کارمزد می شود که در هنگام خرید بایستی پرداخت شود.

هر فرد باید خودش بهترین تصمیم را نسبت به خودش بگیرد اما پیشنهاد ما به شما سرمایه گذاری بر روی شمش طلا است چون امکان تقلب ندارد به خاطر اعتبار شرکتی که دارد و امکان نقد شدن در سایر نقاط دنیا دارد ولی اگر معامله گر میان مدت و کوتاه مدت هستید به خاطر وجود اجرت و مالیات بر روی شمش طلا بهتر است شما با طلای ابشده کار کنید.

شمش طلای گرمی

یکی از سوالات متداول شما دوستان از ما در شبکه های اجتماعی خرید شمش طلای گرمی است که ما اصلا پیشنهاد نمیدهیم!!! چون شمش های گرمی در اصل برای سرمایه گذاری ساخته نشده اند و هدف ساخت انها برای افرادی است که به دنبال کادو و هدیه لوکس یا دوستانی که کلکسیوندار هستند اصلا هدف ساخت اینگونه شمش ها سرمایه گذاری نیست ،چرا مناسب سرمایه گذاری نیست؟ چون کارمزد و اجرت به شدت بالایی دارد به عنوان مثال 10 گرم طلای 24 عیار در بازار امروز 6 خرداد به قیمت 3میلیون و100تومان معامله میشود و ده گرم طلای 24 میشود 31 میلیون تومان اما شمش طلای 10 گرمی به قیمت 36 میلیون و 500تومان معامله میشود بیش از 17% کارمزد و مالیات اضافی که شما باید پرداخت کنید ولی موقع فروش این مبلغ از دارایی شما کم می شود.

 تفاوت طلای خام و طلای آبشده

در واقع اصطلاح طلای خام که در بازار طلافروشان می شنوید بین بازاری ها با معنا و مفهوم اصلی طلای خام متفاوت است ، طلای خام در واقع میشود همان طلایی که کارگران معدن استخراج می کنند اما جریان طلای بازاری ها چیست؟ قطعا طلای خام کف بازار با طلای  خام واقعی تفاوت دارد. بازاری ها به اصطلاح طلا با عیار بالا مانند 999 را طلای خام می گویند پس اگر کلمه طلای خام را در بازار طلافروشان شنیدید تعجب نکنید.

تفاوت سکه و طلای آبشده

از نظر بسیاری از سرمایه گذاران و معامله گران بازار طلا، خرید انواع سکه به عنوان امن ترین روش محسوب می شود با این حال نوسانات زیاد و میزان عرضه و تقاضا، تأثیر زیادی بر روی قیمت آن دارد که از آن با نام حباب سکه یاد می شود و میزان ورود به این بازار را کاهش می دهد.

روش تبدیل عیار و وزن طلا

در بازار ایران قیمت طلای اعلامی، قیمت طلای 18(750) عیار است اما ممکن است طلایی که شما خریداری می کنید عیار متفاوتی مانند طلای 24(999) عیار داشته باشد. خب شما برای بدست اوردن قیمت آن باید ابتدا قیمت طلای روز به عنوان مثال 2,500,000 را در 999(عیار طلای شما) ضرب کرده و تقسیم بر 750(عیار طلای 18) کرده تا قیمت طلای خود را بدست آورید: 750/(2,500,000*999)= 3,330,000 قیمت هر گرم طلای 24 عیار شما بدست امد.

طلای آب شده بخریم یا سکه

طلای اب شده بخریم یا سکه؟

پاسخ این سوال بستگی به خود شما و هدفتان از خرید و بازه ی زمانی خرید دارد.

مزیت خرید طلای ابشده نسبت به سکه این است که شما کارمزد و مالیات پرداخت نمی کنید که موقع فروش متضرر شوید و علاوه بر ضرر ریالی شما به جای پولی که برای کارمزد و مالیات پرداخت می کنید می توانید طلای بیشتر بخرید که از نوسان های ان سود ببرید و مزیت سکه نسبت طلای اب شده چیه؟ در طلای ابشده اگر شما از جای مطمینی نخرید احتمال اینکه دران شده تقلب شده باشد بالا است ولی در سکه احتمال اینکار بسیار پایین است.

بهترین تصمیم باید با توجه به شرایط شما گرفته شود، شخصا ترجیح ما سرمایه گذاری بر روی ابشده است اما اگر شما فرد مطمینی را نمی شناسید سکه گزینه بهتری است.

شما با ایجاد حساب کاربری در صرافی بینگ ایکس می‌توانید هم‌زمان ترید در بازار ارزهای دیجیتال و بازار فارکس را با کمترین کارمزد تجربه کنید.

روش محاسبه وزن و قیمت طلای آبشده به عیار 750‏

برای محاسبه ی قیمت هر گرم طلای آبشده کافی است در ماشین‌حساب، قیمت آنلاین هر گرم را وارد کنید، سپس کلید +، سپس 2.5، سپس کلید % و در پایان کلید = را بزنید. حالا عددی که در ماشین‌حساب می‌بینید، قیمت فروش هر گرم آبشده به شماست.
بطور مثال اگر قیمت هر گرم طلای 18 عیار 2.500.000 تومان باشد برای هر گرم طلای آبشده بایستی مبلغ 2562500 تومان پرداخت کنید.  (سود طلافروش از آبشده: 2.5 درصد از مظنۀ بازار)
توجه داشته باشید که طلای آبشده نه مالیات دارد و نه اجرت.

طلای آبشده شرطی و نحوه فاکتور کردن طلای آبشده شرطی

طلای شرطی یعنی به شرط مشخص شدن عیار در ری گیری.
معمولاً برای یک مشتری معتبر، طلای آب شده شرطی با عیار ۷۵۰ فاکتور می‌شود. برای مشتری غیر معتبر عیار کمتر مثل ۷۴۰ فاکتور دهی می‌شود. معامله نهایی طلا پس از مشخص شدن عیار طلا در ری‌گیری انجام می‌شود.

نکات مهم در هنگام خرید طلای آبشده

با توجه به اطلاعاتی که در بالا داده شد در هنگام خرید طلای آبشده نکات زیر را مد نظر داشته باشید”

1- خرید طلای بدون انگ ممنوع

2- خرید از مکان های معتبر ( خرید مراکز معتبر و از طلافروشانی که تحت نظر اتحادیه هستند.)

3- بررسی عیار طلا از طریق سایت و یا شماره اتحادیه

4- وزن طلا: خرید طلای آبشده زیر 10 گرم جذاب نیست.

5- مشخصات قالب طلا (به قالب‌ های طلا، ریژه نیز گفته می شود): توجه به مشخصاتی که روی قالب طلای آب شده نوشته شده است. قالب طلای هر کارگاهی مخصوص خودش است و اطلاعات مخصوص آن کارگاه بر روی قالب طلا درج می گردد. وقتی که طلای ذوب شده را در این قالب‌ ها می ریزند، نام کارگاه روی طلای ذوب شده حک خواهد شد و همین موضوع موجب اعتماد بیشتر ما را به دنبال خواهد داشت.

6- رنگ طلا : رنگ‌ ها در قیمت طلای آب شده موثر نیستند و قیمت طلا بر حسب عیار آن به دست می آید. ( رنگ طلای آب شده که می خرید، معمولا زرد نیست و در برخی نقاط، رنگ طلا به شکل سیاه، سبز و یا مسی است. این رنگ‌ ها به دلیل فلزهای استفاده شده در طلا به وجود می آیند و این بدین معنی است که همراه طلای خالص، مقداری ناخالصی نیز ذوب شده که موجب کاهش عیار آن طلا شده است. بنابراین طلایتان به اندازه عیار آب شده قیمت دارد و باید توجه داشته باشید که به اندازه عیار، پول بپردازید. )

7- طلای آبشده فاکتور ندارد. زیرا از سمت اتحادیه خرید و فروش طلای آب شده و مستعمل ممنوع است پس حتما از مکان های معتبر اقدام به خرید نمایید.

نتیجه گیری:
با توجه به تورم ناشی از اقتصاد جهانی و داخلی، همه افراد به دنبال راهی برای حفظ سرمایه و دارایی خود هستند. علاوه بر وجود انواع بازارها نظیر ارز دیجیتال، دلار و ملک، از بازار سرمایه گذاری طلا نیز به دلیل مزیت هایی که دارد، استقبال فراوان می شود.
این بازار روش های مختلفی را با توجه به نیاز و میزان دارایی فرد، ارائه می کند که یکی از بهترین روش ها خرید طلای آبشده است که نیازمند داشتن تخصص و سواد مالی لازم است.

جهت درخواست ثبت نام در دوره های آموزشی فرم زیر را تکمیل کنید.

سوالات متداول

عیار طلا چطور محاسبه می‌شود؟

این که عیار طلا را به چه شکل محاسبه می‌کنند را با یک مثال ساده می‌توان توضیح داد. تصور کنید که قطعه طلایی در اختیار داریم و می‌خواهیم عیار آن را بسنجیم. اگر این قطعه طلا را به 1000 تکه تقسیم کنیم و از آن 1000 تکه750 تکه از طلا باشد، پس این‌طور نتیجه گیری می‌کنیم که آن قطعه از 0 تا 1000، میزان عیار 750 را دارد که به عیار می‌شود 18.
وزن طلای آبشده را با ترازو به دست می‌آوریم و برای تعیین عیار به ری‌گیری فرستاده می شود.

اگر طلای آبشده ای داشتید و از عیار آن اطمینان نداشتید دو راه برای بررسی عیار طلای آبشده وجود دارد:
دوباره طلای آب‌شده را ذوب کنند و عیار آن را مشخص و انگ بزنند. یا اینکه طلای آب‌شده توسط فردی ماهر قیچی بخورد.

طلای 18 عیار یعنی چه؟

طلایی که 75 درصد آن از طلا, و 25 درصد آن از فلزات دیگر است.

آیا امکان ری گیری آنلاین وجود دارد؟

بله شما می‌توانید از سامانه‌های اینترنتی و آنلاینی که وجود دارند برای این کار اقدام کنید.

انگ در طلای آبشده به چه معناست؟

انگ به شماره‌ای می‌گویند که بعد از ری گیری طلا به روی آن می‌زنند.
انگی که ری گیری ها بر روی طلای آبشده درج می کنند، یک عدد ۶ رقمی است که می توان استعلام آن را با تماس به مرکز ری گیری یا تلفن گویای اتحادیه به شماره ۸۸۹۳۱۸۳۳ دریافت نمود و از اصل بودن و دقیق بودن همه چیز اطمینان حاصل کرد.

انگ زدن طلا شامل چه مراحلی است؟

نمونه‌کوبی، ذوب اولیه و کوپلاسیون از مراحل انگ زدن طلا هستند.

ری‌گیری و مراحل ری‌گیری طلا

برای عیارسنجی طلا با روش ری گیری و کوپلاسیون، قبل از هر چیز باید نمونه را آماده سازی کرد.
بدین منظور در صورت نیاز نمونه آسیاب و پودر می شود. سپس با با اکسید سرب و فلاکس مخلوط می گردد و در بوته ذوب ریخته می شود. بعد از آن بوته در کوره قرار داده می شود و طلا با فلاکس ها و اکسید سرب ذوب می گردد.

طلای آبشده از کجا بخرم؟

برای خرید طلای آبشده حتما از جای معتبر اقدام به خرید کنید.
حتماً قبل از خرید، انگ زده شده روی طلای آبشده را با تماس تلفنی یا از طریق سایت های ری گیری استعلام کنید و عیار آن را چک کنید.
هیچ‌گاه طلای آب‌شده‌ای نخرید که روی آن انگ نزده باشند حتی اگر فروشنده آشنای شماست یا به او اعتماد کامل دارید! چراکه خرید و فروش طلای آب‌شده دردسرهای خاص خودش را دارد. پس در خرید خود تمامی موارد را لحاظ کنید تا به مشکل نخورید.

مظنه چیست؟

مظنه به معنی قیمت یک مثقال طلا می باشد.
بطوریکه اگر قیمت مظنه x باشد، یعنی این که قیمت یک مثقال طلای ۱۷ عیار x تومان است.

عیار شرطی طلا چیست؟

عیار شرطی به مفهوم عیاری است که ادعا می شود و تا وقتی که آزمایش ری گیری صورت نپذیرد، به عیار آن طلا، عیار شرطی گفته می شود که مبنا قرار می گیرد ولی قابل استناد نمی باشد.

روش نوشتن وزن و عیار طلای آب شده:

ابتدا خطی بکشید بالای آن خط وزن طلا و پایین آن عیار را بنویسید. وزن همیشه تا سه رقم بعد از اعشار نوشته می‌شود و رقم سوم همیشه صفر است.

حکم شرعی خرید و فروش طلای آب شده چیست؟

اگر خرید و فروش طلا به صورت «فردایی» نباشد کاملاً قانونی و شرعی است.

آیا اتاق های معاملاتی طلا قانونی است؟

معاملات کاغذی طلا در ایران به دلیل اختلال در اقتصاد غیر قانونی است.

چرا رنگ طلای آب شده به صورت طلایی نیست؟

برای رسیدن به عیار مشخص و دلخواه، ممکن است فلزهای دیگر را به طلای آبشده اضافه کنند و به نوعی آنچه که ما در هنگام ذوب شدن و یا خرید طلای آب شده می بینیم طلایی خالص نباشد و در آن رگه هایی از رنگ نقره ای، مس، سیاه و حتی رنگ سبز در آن دیده شود که نتیجه ترکیبی بودن آن بافلزهای دیگر می باشد.

انگ در طلای آبشده به چه معناست؟

انگ به شماره‌ای می‌گویند که بعد از ری گیری طلا به روی آن می‌زنند.

ری گیری طلا آب شده چیست؟

برای اینکه از عیار طلای آب شده و درستی محاسبۀ تبدیل عیار مطمئن شوند، قطعه کوچکی از آن را (کمتر از نیم گرم) با قیچی می‌بُرند و به «ری‌گیری» می‌دهند تا روی قطعه آزمایش‌هایی انجام دهد و عیار را اعلام کند. ری‌گیری ها، آزمایشگاه های عیارسنجی طلا هستند.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۲
ارسال دیدگاه جدید