آموزش معاملات اسپات صرافی بینگ ایکس BingX + ویدیو

آموزش معاملات اسپات صرافی بینگ ایکس BingX + ویدیو

به دنیایی از امکانات جدید و جذاب که بازار اسپات صرافی بینگ ایکس به شما ارائه می‌دهد، خوش آمدید! در دنیای اقتصاد دیجیتال امروز، فرصت‌ها و چالش‌ها به همراه یکدیگر رشد می‌کنند و صرافی بینگ ایکس به عنوان یکی از معتبرترین و پیشروترین صرافی‌های ارز دیجیتال در جهان، در مرکز این تحولات قرار دارد.

در این مقاله، ما به بررسی نحوه ترید در بازار اسپات صرافی بینگ ایکس به صورت تصویری و ویدیویی می‌پردازیم. این آموزش کامل و جامع است به طوری که نیازی به وقت گذاشتن برای پیدا کردن آموزش‌های دیگر نداشته باشید. پس همراه همیار کریپتو باشید تا به یادگیری و درک بهتری از بخش اسپات صرافی بینگ ایکس بپردازیم و شروعی موفق در معامله‌گری در این دنیای پویای ارزهای دیجیتال داشته باشیم.

آموزش ویدیویی معاملات اسپات در صرافی بینگ ایکس BingX

با توجه به درخواست‌های مکرر شما عزیزان علاوه بر آموزش اسپات صرافی بینگ ایکس تصویری که در ادامه محتوا آورده شده است. یک آموزش ویدیویی کامل ترید اسپات در صرافی بینگ اکس BingX نیز تهیه شده تا از هر کدام از این دو نوع آموزش ترجیح می‌دهید، استفاده کنید.

انواع سفارش‌ها موجود در معامله اسپات صرافی بینگ ایکس

در بخش اسپات صرافی بینگ ایکس، چندین نوع سفارش مختلف برای معاملات ارز دیجیتال موجود است. این سفارش‌ها به شما امکان می‌دهند تا به صورت دقیق و با توجه به شرایط بازار، معاملات خود را انجام دهید. در زیر، به توضیح انواع سفارش‌ها موجود می‌پردازیم:

  1. سفارش بازار (سفارش مارکت –Market Order): در این نوع سفارش، شما به بینگ ایکس می‌گویید که می‌خواهید به قیمت فعلی بازار خرید یا فروش کنید. سفارش بازار به سرعت اجرا شده و معامله شما به صورت فوری انجام می‌شود
  2. سفارش محدود (سفارش لیمیت – Pending Order): در سفارش لیمیت در صرافی بینگ ایکس، شما می‌توانید یک سفارش خرید یا فروش با قیمت مشخصی برای ورود به معامله یا خروج از آن تنظیم کنید.

حال که با انواع سفارش‌ها در بازار اسپات صرافی BingX آشنا شدید، در ادامه به آموزش ترید اسپات صرافی بینگ ایکس می‌پردازیم.

آموزش ترید اسپات صرافی بینگ ایکس به صورت تصویری

برای انجام معامله در بازار اسپات صرافی بینگ ایکس ابتدا باید وارد اکانت کاربری خود شوید.

در گام دوم، طبق تصویر از منو بالای صفحه روی Spot کلیک کرده و از من آبشاری مجدد Spot را انتخاب کنید.

اسپات صرافی بینگ ایکس

 

حال که وارد بخش بازار اسپات صرافی BingX شدید. می‌توانید با کلیک روی گزینه Spot Guide از راهنمایی‌های خود صرافی برای انجام معامله اسپات استفاده کنید.

اسپات صرافی بینگ ایکس

 

همان‌طور که میدانید در بازار اسپات ما تنها قادر به انجام معامله خرید هستیم و هر ارز دیجیتالی را که خریداری کنیم مالک آن بوده و می‌توانیم حتی با آن کالای فیزیکی خریداری کنیم.

پس برای باز کردن معامله از منو سمت راست روی گزینه Buy کلیک می‌کنیم و طبق شرایط تجلیلی قبلی مابقی کادرها را پر می‌کنیم.

اسپات صرافی بینگ ایکس

نحوه ثبت سفارش مارکت در حالت Spot

اگر قصد انجام معامله در همین لحظه بازار را دارید روی گزینه Market (به معنای بازار) کلیک کنید در این حالت قیمت معاملاتی هر چه باشد صرافی بینگ ایکس همان را برای انجام معامله در نظر می‌گیرد. با توجه به بخش Order Book قیمت حال حاضر بیت کوین 17575 است پس تقریباً قیمت خرید ما نیز همین حدود خواهد بود.

سپس در کادر Amount حجم معاملاتی را وارد کنید. برای اینکار می‌توانید از نوار پایین کادر نیز استفاده کنید. در این مثال حجم معامله 21.85 تتر است و نهایتاً روی گزینه BTC Buy کلیک کنید تا معامله شما در لحظه ثبت شود.

spot5 1

در معاملات مارکت از آنجایی که معامله در لحظه ثبت می‌شود. دیگر در بخش سفارش‌های بازار هیچ پیامی وجود نخواهد داشت و پس از انجام معامله با پیام «success» مواجه خواهید شد.

نحوه ثبت سفارش لیمیت در حالت Spot صرافی بینگ ایکس

برای ثبت سفارش لیمیت در بازار اسپات صرافی بینگ ایکس؛ ابتدا روی گزینه لیمیت کلیک می‌کنیم سپس کادرهای موجود را طبق مثال واقعی زیر پر می‌کنیم:

برای مثال در حال حاضر قیمت ارز دیجیتال بیت کوین حدود 17574 تتر است و ما قصد داریم در قیمت 17000 تتر سفارش خرید خود را ثبت کنیم.

بدین منظور در کادر Price، قیمت 17000 را می‌نویسیم.

برای مشخص کردن حجم معامله از کادر Amount حجم مد نظر را وارد می‌کنیم و به سه روش مختلف می‌توانید اینکار را انجام دهید.

1- در کادر Amount برای مثال مقدار 0.00133 را برحسب ارز دیجیتال انتخابی وارد می‌کنیم یعنی الآن ما در حال خرید 0.00133 بیت کوین هستیم.

2- برای اینکار می‌توانید از نمودار زیر کادر هم استفاده کنید و با بردن نمودار به سمت راست یا چپ حجم مد نظر را وارد کنید.

3- یا ساده‌ترین راه کادر Amount دومی است که حجم معامله را بر حسب تتر نشان می‌دهد. در اینجا ما حجم 22.74 تتر را وارد معامله می‌کنیم.

نهایتاً برای ثبت سفارش لیمیت خرید روی گزینه BTC Buy کلیک کنید.

spot6 1

 

از آنجایی که این سفارش در قیمتی پایین‌تر از قیمت حال حاضر بازار ثبت شده است. در بخش سفارش‌ها به عنوان سفارش باز (Open orders) قابل مشاهده است.

در اولین آیتم (Time) تاریخ ثبت سفارش مشخص شده

در دومی (Pair) نوع جفت ارز

در سومی (Type) نوع سفارش

در چهارمی (Price) قیمت ثبت سفارش

در پنجمی (Amount) حجم معامله و مقدار حجمی که سفارش پر شده یا نشده را نشان می‌دهد.

در نهایت (Order) میزان ارزش معامله را بر حسب تتر مشخص می‌کند.

اسپات صرافی بینگ ایکس

نحوه ثبت سفارش فروش در حالت Spot صرافی بینگ ایکس

برای فروش دارایی که خریداری کرده‌اید می‌توانید از ابزارهای مختلف در بخش اسپات استفاده کنید.

1- اگر قصد فروش لحظه‌ای در همین قیمت حال حاضر بازار را دارید روی قسمت Sell رفته و Market را انتخاب کنید و نهایتاً روی گزینه Sell بزنید.

2- اگر قصد فروش در قیمتی بالاتر از قیمت حال حاضر بازار را دارید می‌توانید از گزینه Limit استفاده کنید و عملاً به این شکل برای معامله خود حد سود قرار دهید اما دقت کنید از آنجایی که حجم دارایی شما در سفارش حد سود درگیر می‌شود درگیر امکان ثبت سفارش برای حد ضرر نخواهید داشت.

3- و 4- با کمک دو ابزار TP/SL و Trigger سفارش فروش خود را قرار دهید که این دو فاکتور به صورت مفصل در ادامه توضیح داده شده است.

ثبت سفارش با تعیین حد سود و ضرر (TP/SL) در BingX

خب ما مقداری ارز دیجیتال مثلاً BTC خریداری کرده‌ایم، چگونه برای آن حد سود و حد ضرر قراردهیم؟ برای ثبت سفارش حد سود و ضرر (TP/SL) باید ابتدا روی دکمه قرمز رنگ Sell کلیک کرده و سپس گزینه TP/SL را انتخاب کنیم تا کادرهای مربوط به این بخش فعال شوند.

دقت کنید زمانی که برای دارایی خود حد سود قرار می‌دهید از آنجایی که آن مقدار دارایی درگیر معامله شده است دیگر امکان قرار دادن حد ضرر برایش وجود ندارد؛ بنابراین با استفاده از این آیتم شما تنها می‌توانید برای دارایی خود فقط حد سود یا فقط حد ضرر قرار دهید.

در مثال قبل ما 0.00133 بیت کوین خریداری کرده‌ایم. حال این 0.00133 مقدار را تنها می‌توانیم در آیتم حد سود قرار دهیم یا تنها در آیتم حد ضرر. خب اینکه معامله تنها یکی از دو فاکتور را داشته باشد دردسر ساز است و باید دنبال راه حل باشیم که راه حل آن استفاده از گزینه  Triggerبوده که در ادامه توضیح می‌دهیم.

ثبت سفارش با تعیین ماشه Trigger در بینگ ایکس

سفارش‌های تریگر (ماشه – Trigger) یک راه حل مناسب برای ثبت حد سود و حد ضرر در بخش اسپات صرافی بینگ ایکس برای معاملات است. باز هم یک نکته مهم وجود دارد که هنگام ثبت سفارش حد سود و حد ضرر با استفاده از ابزار ماشه باید روی حالت Sell باشیم.

ثبت سفارش حد ضرر با استفاده از ابزار ماشه

برای ثبت سفارش حد ضرر با استفاده از ابزار ماشه، مطابق با تصویر روی گزینه تریگر کلیک کرده و قیمت مد نظر را برای مثال 17450 قرار مدهیم، سپس حجم معاملاتی را انتخاب می‌کنیم ( شما می‌توانید کل دارایی‌تان یا بخشی از دارایی‌تان را انتخاب کنید.) و دکمه Sell BTC را کلیک می‌کنیم و تمام!

دقت کنید با ثبت این سفارش، تا زمانی که قیمت بازار به عدد 17450 نرسیده است عملاً سفارش ما فعال نمی‌شود در واقع ما هیچ سفارش فعالی هنوز نداریم. زمانی که قیمت بازار به عدد 17450 رسید، بینگ ایکس یک سفارش مارکت در همین قیمت برای ما ثبت کرده و سپس معامله ما انجام خواهد شد.

زمانی که هیجانات بازار زیاد است، روی یک قیمت خاص معاملات زیادی انجام نمی‌شود به همین دلیل گاهی کل حجم موجود در سفارش‌های ماشه مورد معامله قرار نمی‌گیرد.

 ثبت سفارش حد سود با استفاده از ابزار ماشه

برای ثبت سفارش حد سود با استفاده از ابزار ماشه، دقیقاً مانند ثبت سفارش حد ضرر عمل می‌کنیم با این تفاوت که قیمت مد نظر برای حد سود را قرا می‌دهیم که در اینجا 18000 مد نظر است.

اسپات صرافی بینگ ایکس

جمع بندی

همیشه یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های ما ایرانیان انتخاب یک صرافی امن و با امکانات مناسب برای انجام معاملات ارز دیجیتال است که با هویت ایرانی بودنمان مشکلی نداشته باشد. این دغدغه را صرافی بینگ ایکس رفع کرده است. صرافی بینگ ایکس یکی از صرافی‌های معتبر در حوزه ارز دیجیتال است که خدمات مناسبی برای ترید در بازار اسپات را در اختیار تریدرهای ارز دیجیتال قرار می‌دهد.

به همین دلیل برای شما همراهان دو آموزش جامع به صورت ویدیویی و تصویری از بخش اسپات صرافی بینگ ایکس تهیه کرده‌ایم. هدف ما آن است که آموزش‌ها با زبانی ساده و قابل فهم باشد از طرفی به تمامی سؤالات شما همراهان پاسخ دهد که دیگر نیازی به وقت گذاشتن و جستجو بیشتر در فضای اینترنت را نداشته باشید و بتوانید همین وقت را روی ارتقا مهارت معامله‌گری خود صرف کنید.

اگر سؤالی باقی مانده بود می‌توانید در بخش کامنت‌ها با ما در ارتباط باشید.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید