راهنمای جامع کار با اپلیکیشن صرافی بیت پین bitpin

راهنمای جامع کار با اپلیکیشن صرافی بیت پین bitpin

همیشه یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی کاربران ارزهای دیجیتال، نحوه خرید و فروش و مدیریت این دارایی‌ها است. صرافی‌های ارز دیجیتال، پلتفرم‌هایی هستند که امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را برای کاربران فراهم می‌کنند.

صرافی بیت پین، یکی از معتبرترین و محبوب‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی است که امکان خرید و فروش بیش از 100 ارز دیجیتال را برای تریدران فراهم می‌کند. این صرافی دارای اپلیکیشن کاربردی و کاربرپسندی است که کار با آن را برای کاربران بسیار آسان می‌کند.

در این مقاله از تیم آموزشی همیار کریپتو، به آموزش تصویری کار با اپلیکیشن صرافی بیت پین خواهیم پرداخت. این آموزش دارای تصاویر واضح و توضیحات کامل است که به شما کمک می‌کند تا به راحتی و بدون هیچ مشکلی، کار با اپلیکیشن بیت پین را یاد بگیرید و شامل مراحل زیر است:

  • دانلود اپلیکیشن و نصب آن
  • ثبت‌نام و احراز هویت در اپلیکیشن صرافی بیت پین
  • واریز ریال (تومان) به حساب بیت پین
  • برداشت ارز دیجیتال یا ریال (تومان) از صرافی بیت پین
  • نحوه خرید فوری و محدود در اپلیکیشن بیت پین

با مطالعه این مقاله، به راحتی با اپلیکیشن صرافی ارز دیجیتال بیت پین کار کرده و معاملات ارز دیجیتال خود را انجام دهید.

دانلود اپلیکیشن موبایل صرافی بیت پین bit pin

برای ثبت نام در صرافی بیت پین bit pin قبل از هر کاری باید اپلیکیشن موبایل صرافی بیت پین را گوشی موبایل خود نصب کنید. اگر سیستم عامل گوشی شما‌ اندروید است در اپلیکیشن بازار یا مایکت به صورت فارسی یا انگلیسی طبق تصویر زیر بیت پین یا Bit Pin را سرچ کنید، سپس افزار صرافی بیت پین را نصب کرده و وارد آن شوید.

البته باید دقت داشته باشید که امن‌ترین روش برای دانلود اپلیکیشن بیت پین، دانلود مستقیم از وب‌سایت اصلی این صرافی است. می‌توانید از طریق لینک زیر مطابق با سیستم عامل گوشی خود (اندروید یا IOS)، اپلیکیشن موبایل صرافی بیت پین را دانلود کنید.

https://bitpin.ir/app-download 

دانلود-اپلیکیشن-موبایل-صرافی-بیت-پین

ثبت نام در اپلیکیشن موبایل صرافی بیت پین bitpin

پس از نصب اپلیکیشن موبایل صرافی بیت بین وارد آن شده و مطابق با تصویر روی دکمه «ورود» کلیک کنید. از آنجایی که بیت بین یک صرافی ایرانی است، هم با استفاده از شماره موبایل و آدرس ایمیل خود امکان ثبت نام در آن وجود دارد.

ورود به اپلیکیشن بیت پین

ما در اینجا با استفاده از شماره موبایل ثبت نام کرده‌ایم. توجه کنید که شماره موبایلی که وارد می‌کنید باید به نام خودتان باشد.

در مرحله بعدی از شما یک رمز عبور می‌خواهد. رمز عبوری را وارد کنید که دارای حروف بزرگ و کوچک انگلیسی و علامت‌های @#%&$ باشد. در اینجا ثبت نام در صرافی بیت پین کامل شده و می‌توانید مراحل احراز هویت خود را که بسیار ساده است شروع کنید.

ثبت نام در اپلیکیشن بیت پین

احراز هویت پایه در اپلیکیشن صرافی bit pin

برای انجام احراز هویت پایه در صرافی ایرانی بیت پین مراحل زیر را گام به گام انجام دهید.

1- اولین گام در احراز هویت پایه، تائید کردن آدرس ایمیل است. در کادر مشخص شده آدرس ایمیل امن خود را وارد کنید و سپس دکمه ثبت ایمیل را کلیک کنید. صرافی بیت پین به آدرس ایمیلی که وارد کرده‌اید یک کد ۶ رقمی ارسال می‌کند آن کد را در کادر مشخص شده تایپ کنید سپس دکمه «تائید» را کلیک کنید.

احراز هویت در بیت پین

2- در مرحله دوم اطلاعات شخصی و فردی شما را می‌خواهد. اطلاعات خود را مطابق با شناسنامه وارد کنید که شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی و تاریخ تولد است. دقت کنید تمامی اطلاعات را با دقت وارد کرده باشید تا مشکلی در فرایند احراز هویتتان پیش نیاید.

3- آخرین مرحله از احراز هویت پایه در صرافی bit pin وارد کردن اطلاعات بانکی است. در این گام از شما شماره کارت بانکی‌تان را می‌خواهد. شماره کارت خود را پس از وارد کردن مجدداً با دقت چک کنید زیر برداشت‌های شما به این شماره کارت واریز خواهد شد. نهایتاً روی گزینه «تائید» کلیک کنید.

احراز هویت پایه در بیت پین

احراز هویت پیشرفته اپلیکیشن موبایل صرافی بیت بین

برای انجام احراز هویت پیشرفته در اپلیکیشن موبایل صرافی bit pin دو مرحله در پیش‌ِرو دارید.

1- در اولین قدم، از روی کارت ملی خود تصویری شفاف و خوانا گرفته و آن را بارگذاری کنید. سعی کنید گوشی موبایل را بالای کارت ملی عمود بر آن گرفته و یک تصویر واضح از تمام کارت ملی خود بگیرید تا کارت ملی شما در این مرحله تائید شود در غیر این صورت باید این مرحله را مجدداً انجام دهید.

حال عکس کارت ملی خود را بارگذاری کرده نهایتاً دکمه سبز رنگ «ثبت و ادامه» را کلیک کنید.

احراز هویت پیشرفته

2- مرحله بعدی را می‌توانید به دو صورت 1- نوشتن تعهد نامه و عکس گرفتن و 2- یک ویدیو سلفی گرفتن بگیرید. هنگام ارسال تصویر یا ویدیوی سلفی باید پوشش مناسب اسلامی را رعایت کنید.

در ویدیو سلفی باید یک متن را خوانده در یک محیط پرنور و ساکت قرار داشته باشید. پس از ضبط ویدیو «ثبت و ادامه» را کلیک کنید. اگر این دو تائید هویتتان مشکلی نداشته باشد، احراز هویت پیشرفته شما انجام شده و می‌توانید به راحتی تمامی برداشت‌ها واریزهای مالی خود را انجام داده و حتی از این صرافی وام ارز دیجیتال دریافت کنید.

احراز هویت پیشرفته

واریز وجه با اپلیکیشن گوشی صرافی bit pin

برای واریز وجه به کیف پول صرافی بیت پین باید 1- روی آیکون کیف پول کلیک کرده تا صفحه مربوطه باز شود و 2- گزینه واریز را انتخاب کنید. در مرحله بعد باید رمز ارز مد نظر خود را برای واریز انتخاب کنید. ما اینجا ارز تومان را انتخاب کرده‌ایم و قصد داریم مبلغ 25 میلیون تومان را از حساب بانکی خود به کیف پول صرافی بیت بین خود انتقال دهیم.

به دو صورت زیر می‌توانید واریز وجه خود را انجام دهید:

1- واریز آنلاین: می‌توانید مانند هر خرید اینترنتی دیگری که تا اکنون انجام داده‌اید، حداکثر تا مبلغ ۲۵ میلیون تومان را از طریق درگاه پرداخت اینترنتی واریز به کیف پول خود در صرافی بیت پین کنید. دقت کنید در هر روز می‌توانید حداکثر ۲۵ میلیون تومان واریز انجام دهید.

به این صورت که کنید به ترتیب 1- مبلغ مد نظر خود را انتخاب کنید، 2- شماره کارت که قصد واریز توسط آن را دارید انتخاب کنید و 3- در نهایت روی گزینه «انتقال به درگاه پرداخت» کلیک کرده تا صفحه پرداخت مطابق با تصویر برای شما باز شود. اطلاعات کارت خود را وارد کنید و در نهایت روی گزینه پرداخت کلیک کنید.

واریز وجه در بیت پین

اگر قصد واریز مبلغ بیشتری دارید باید از طریق «واریز بانکی» اقدام کنید.

2- واریز بانکی: در بخش واریز بانکی باید یک شماره شبا به صرافی بیت بین معرفی کنید. ابتدا گزینه «افزودن شبا جدید» کلیک کرده در صفحه جدید شماره شبای بانکی خود را ثبت کنید و دکمه ثبت شبا را کلیک کنید.

واریز وجه

 حال مجدداً به صفحه واریز بانکی برگشته و شبای خود را انتخاب کنید تا برای شما شبای بانک مقصد و شناسه پرداخت آورده شود.

افزودن شبا در بیت پین

نکته بسیار مهم در این قسمت آن است که زمانی زمان پرداخت وجه از طریق شبا، حتماً و حتماً شناسه پرداخت را وارد کنید. غیر این صورت با مواجه خواهید شد و برای بازگرداندن وجه خود باید کلی پیگیری انجام دهید.

برداشت تومان توسط اپلیکیشن موبایل صرافی بیت پین و واریز به حساب بانکی

برای برداشت وجه با اپلیکیشن گوشی صرافی bit pin ابتدا وارد بخش کیف پول شده و گزینه برداشت را انتخاب کنید.

در مرحله بعدی نوع رمز ارز مد نظر را انتخاب کنید که ما در اینجا تومان را انتخاب کرده‌ایم.

سپس در صفحه جدید در کادر اول مبلغ مد نظر برای برداشت را مشخص کنید. در زیر کادر کارمزد برداشت برایتان مشخص خواهد شد و شماره شبا بانکی خود را انتخاب کنید و روی گزینه «درخواست برداشت وجه» کلیک کنید.

نکته: در هر درخواست وجه حداکثر مبلغ 100 میلیون تومان می‌توانید برداشت داشته باشید.

برداشت تومان در بیت پین

برداشت تتر توسط اپلیکیشن موبایل صرافی بیت پین

برای برداشت تتر USDT یا هر ارز دیجیتال دیگری مطابق با توضیح تیتر قبل از قسمت کیف پول – برداشت – رمز ارز تتر یا هر ارز دیجیتال دیگری را انتخاب کنید.

سپس مطابق با تصویر باید؛

1- نوع شبکه انتقال را مشخص کنید. دقت کنید شبکه انتقال برداشت با شبکه انتقال کیف پول یا صرافی که قصد واریز به آن را دارید باید یکسان باشد. برای مثال ما شبکه ترون TRC20 را انتخاب کرده‌ایم.

2- مبلغ مد نظر برای برداشت مثلاً 100 تتر را مشخص کنید.

3- آدرس کیف پول مقصد را وارد کنید.

4- اطلاعات وارد شده را مجدد چک کرده و حواستان به میزان کارمزد برای برداشت باشد.

5- روی گزینه «درخواست برداشت» کلیک کنید.

نحوه خرید ارز دیجیتال در اپلیکیشن بیت پین

پس از واریز وجه و شارز حساب کاربری‌تان در صرافی بیت پین، می‌توانید در دو بازار تتری و بازار تومان به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازید. با کلیک کردن نام نماد از بالای صفحه می‌توانید نوع بازار مد نظر خود را انتخاب کنید.

خرید ارزدیجیتال

خرید ارز دیجیتال با گزینه محدود در نرم افزار گوشی بیت پین

برای مثال در ادامه به خرید بیت کوین در بازار تتری صرافی بیت پین به صورت محدود و در قیمت دلخواه می‌پردازیم.

از آنجایی که قصد حرید در قیمتی پایین‌تر از قیمت حال حاضر بازار را داریم روی گزینه «محدود» که همان خرید Limit است، کلیک می‌کنیم.

سپس در کادر قیمت، قیمت مد نظر که اینجا 34000 تتر است را تایپ می‌کنیم.

منظور از کادر «مقدار» حجم معامله است که اینجا چون جفت ارز BTC/USDT را انتخاب کرده‌ایم بر اساس بیت کوین نمایش داده شده است. محاسبه حجم معامله بر اساس بیت کوین و از اینجا کمی کار دشواری است بنابراین بهتر از حجم کل را از کادر بعدی که مربوط به تتر است انتخاب کنید.

در کادر «کل» ارزش کل معامله محاسبه می‌شود و ما برای مثال 100 تتر را به عنوان ارزش کل معامله در نظر گرفته‌ایم. به عبارتی به صرافی بیت پین میگوییم به اندازه 100 تتر برای ما بیت کوین بخر.

کارمزد معامله که 0.1 است را می‌توانید از بخش آخر مشاهده کنید و نهایتاً روی گزینه «خرید» کلیک می‌کنیم.

از آنجایی که در قیمتی کمتر از قیمت حال حاضر بازار سفارش خود را ثبت کرده‌اید، می‌توانید جزئیات سفارش خرید خود را در بخش «سفارشات» که پایین صفحه قرار دارد مشاهده کنید.

خرید محدود

خرید ارز دیجیتال با گزینه فوری در نرم افزار گوشی بیت پین

اگر قصد دارید در همین لحظه و با همین قیمت معاملاتی، خرید خود را انجام دهید باید از گزینه «فوری» استفاده کنید.

گزینه «فوری» در اینجا معادل همان گزینه Market است؛ بنابراین در قیمت حال حاضر بازار که در این مثال 34256 تتر است، معامله خرید شما انجام خواهد شد.

فقط کافی است حجم معامله خود را از کادر «مقدار» مشخص کنید یا آنکه ارزش کل معامله را از کادر «کل» مشخص کنید تا به صورت خودکار حجم معاملاتی شما محاسبه شود سپس روی گزینه «خرید» کلیک کنید.

کارمزد معامله در حالت معاملات خرید فوری نیز برابر با 0.1 است.

 

خرید فوری

اگر در مشهد زندگی می‌کنید، ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که در کلاس های حضوری ارزهای دیجیتال در مشهد شرکت کنید. اما اگر به هر دلیلی امکان شرکت در دوره‌های حضوری را ندارید یا در مشهد ساکن نیستید، می‌توانید کلاس آنلاین و خصوصی ارز دیجیتال شرکت کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به ترید حرفه‌ای ارز دیجیتال بپردازید.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید