سایت های کاربردی ارز دیجیتال

سایت های کاربردی ارز دیجیتال

دنیای تکنولوژی بلاک چین گسترده تر از آن است که بتوان به اخبار تنها یک منبع خبری اکتفا کرد. بنابراین ما توصیه می‌کنیم تا برای رسیدن به چشم اندازی دقیق تر تمامی منابع خبری این حوزه را مورد رصد خود قرار دهید. از آنجایی که سایتهای خبرگزاری از اطلاعات یکدیگر نیز بهره می‌برند، همپوشانی زیادی بین اطلاعات در این سایت ها وجود دارد، به ویژه هنگامی که خبرهای فوری منتشر می‌شود. هنگامی که یک خبر بر روی سایتی منتشر شود دیگر خبرگزاری ها نیز پیرو سایت منبع این اتفاق را پوشش می‌دهند. با این حال، تفاوت های گوناگونی در نحوه و میزان پوشش و ارائه خبر مد نظر وجود دارد به همین دلیل بهتر است برای دریافت کامل اطلاعات به تمامی منابع خبری مراجعه کنید. همیارکریپتو سایت های کاربردی ارز دیجیتال را که می‌توان از طریق آنها به آخرین اطلاعات مربوط به بلاک چین دسترسی داشت را معرفی می کند.

TxStreet

با وجود اینکه حدود ۱۰ سال از تولید بیت کوین می گذرد ولی هنوز فهمیدن تکنولوژی پایه ای آن، کار راحتی نیست. شاید شما هم با همین مشکل روبرو شده باشید.

در این مقاله قصد داریم یک وب سایت جدید به شما معرفی کنیم. این وب سایت اتفاقاتی که در شبکه بلاک چین بیت کوین رخ می دهد را برای ما تصویر سازی می کند. جالب اینجاست که این تصویر سازی به گونه ای اتفاق افتاده که برای همه کاربران آشناست.

در وب سایت TxStreet تراکنش های بیت کوین به شکل مسافر نمایش داده می شوند.

هر بلاک از بلاکچین بیت کوین با نماد اتوبوس تصویر سازی شده است. مسافران برای آغاز سفر خود از اتوبوس ها استفاده می کنند. مثل دنیای واقعی که در ترمینال های اتوبوس رانی، راننده ها به نوبت مسافر سوار می کنند و بعد از تکمیل ظرفیت حرکت می کنند، در وب سایت TxStreet هم به همین صورت اتفاقات بلاک چین بیت کوین به تصویر کشیده شده است.

تراکنش ها یا مسافران تا جایی که ظرفیت هر اتوبوس اجازه می دهد، وارد آن می شوند.

بلافاصله بعد از اینکه ظرفیت تکمیل شد، اتوبوس حرکت کرده و مسافران تا آمدن اتوبوس بعدی، یک صف تشکیل می دهند. هر چقدر این صف طولانی تر شود، نشان دهنده این است که شبکه بار ترافیکی زیادی تحمل می کند و شلوغ شده است.

سایت های کاربردی ارز دیجیتال

وب سایت TxStreet علاوه بر تصویر سازی بیت کوین، قسمتی را نیز به بلاک چین بیت کوین کش اختصاص داده است. همانطور که می‌دانید بیت کوین کش از طریق یک فورک بر روی بلاک چین بیت کوین به وجود آمد و این سایت به خوبی تفاوت های این دو ارز دیجیتالی را به نمایش گذاشته است.

شخصیت های استفاده شده برای مسافران نشان دهنده پرداخت ها به صورت ارز دیجیتالی است که از یک آدرس کیف پول به آدرس دیگری انتقال داده می شود.

هر چقدر که ارزش بیت کوینی تراکنش بیشتر باشد به همان نسبت، شخصیت استفاده شده که به عنوان نماد آن تراکنش شناخته می شود، ابعاد بزرگتری دارد. همچنین سرعت حرکت این شخصیت ها متناسب با کارمزدی است که برای انجام آن ها در نظر گرفته شده است.

هر چقدر که کارمزد بیشتری برای انجام شدن تراکنش در نظر گرفته شود، سرعت حرکت این شخصیت ها بیشتر خواهد بود.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، در قسمت اختصاص داده شده به بیت کوین، دو اتوبوس متمایز دیده می شود. یک اتوبوس مربوط به لایه Legacy و یک اتوبوس مربوط به لایه SegWit می باشد که برای آشنایی با آن می توانید به مقاله مرتبط مراجعه کنید.

هر اتوبوس نمایش دهنده ۱ مگابایت است. با توجه به این که ظرفیت بلاک در بیت کوین کش ۳۲ مگابایت و بیت کوین ۱ مگابایت است، در سمت بیت کوین کش ۳۲ اتوبوس و در سمت بیت کوین ۲ اتوبوس (یکی برای لایه Lagacy و یکی برای لایه SegWit) نمایش داده شده است، با این تفاوت که سمت بیت کوین هر ۲ اتوبوس همزمان حرکت می کنند ولی در سمت بیت کوین کش متناسب با تعداد تراکنش و حجم معاملات حداقل یک اتوبوس و حداکثر ۳۲ اتوبوس حرکت می کند.

وب سایت TxStreet داده های خود را از سایت های BTC، Bitcointicker، Blockchain و Coinmarketcap جمع آوری کرده است. ایده اصلی این وب سایت از سایت TxHighway گرفته شده است که به بلاکچین بیت کوین کش اختصاص دارد.

وب سایت : txstreet.com

سایت های کاربردی ارز دیجیتال

Cryptoslate

Cryptoslate پس از راه اندازی در سال 2017 یکی از جدیدترین وب سایت های حوزه ارزهای دیجیتالی است. مانند بسیاری از سایت های دیگر، این سایت نیز اخبار، نمودارهای بازار و اطلاعات مربوط به اصول اولیه بلاک چین را ارائه می‌دهد.

مزیت اصلی که Cryptoslate ارائه می‌دهد و آن را از سایر سایت های خبری دیگر متمایز کند، قدرت بالای عملکرد جستجوی آن، به ویژه در ردیابی رویدادها است.

با فیلترهای چندگانه جستجو، می‌توانید به مناسب ترین کنفرانس ها و رویدادهای اجتماعی دسترسی پیدا کنید. نوار جستجو دربالای صفحه این سایت نیز عملکرد خوبی برای کشف اطلاعات در مورد توکن ها یا پروژه های خاص است.

اطلاعات این سایت تنها منوط به مقاله ها نبوده و کاربران می‌توانند از داده ها و نمودارهای آن نیز استفاده کنند.

Cryptoslate همچنین دارای یک دیتابیس ICO است که به شما اجازه می‌دهد تا آنها را با معیارهای مختلف مانند زمان شروع و پایان، کل توکن عرضه شده، پروفایل تیم، توضیحات و موارد دیگر مورد بررسی قرار دهید.

آنها همچنین به پیشنهادات کاربران در راستای پیشرفت سایت توجه کرده و شما می‌توانید با مشاهده و شناسایی هرگونه اشکال به گستره‌ی اطلاعاتی سایت کمک کنید.

وب سایت : cryptoslate.com

سایت های کاربردی ارز دیجیتال

Coindesk

Coindesk یکی از سایتهای خبری دائمی ارزهای دیجیتالی است که در سال ۲۰۱۳ تأسیس شده است. در حال حاضر این سایت به علت تعداد بالای بازدیدکنندگان بزرگترین سایت خبری ارزهای دیجیتالی محسوب می‌شود. هر ماه بیش از ۱۰ میلیون کاربر و به طور متوسط ​​حدود ۵ بار در ماه از این سایت بازدید می‌کنند.

Coindesk یک از شاخه های شرکت (Digital Currency Group (DCG است که در پروژه های گوناگونی در حوزه بلاک چین سرمایه گذاری کرده است.

با این حال، Coindesk تلاش می‌کند محتوای خود را از منافع مالی شرکت مادر جدا نگه داشته و با توجه به سیاست گذاری های متفاوت برای جلوگیری کارمندان از آگاه شدن از جرئیات پرتفولیو مدیریتی شرکت DCG، در دفاتر مجزایی مشغول به فعالیت است.

این سایت یک سایت خبری بسیار جامعی است.

موضوعات متنوعی را از آخرین اخبار، سرمایه گذاری های ICO، روند بازار و اطلاعات آموزشی برای کمک به مردم در جهت سرعت بخشیدن به پیشرفت دنیای ارزهای دیجیتالی پوشش می‌دهد. مقالات این سایت در محدوده ۱۰۰۰ کلمه و یا بیشتر هستند، بنابراین موضوعات با جزئیات کافی پوشش داده می‌شوند.

وب سایت : coindesk.com

سایت های کاربردی ارز دیجیتال

TradingView

آموزش تریدینگ ویو را با تعریف این سایت شروع می‌کنیم. سایت «تریدینگ ویو» (Tradingview) یکی از سایت‌های ارائه‌دهنده نمودار بازارهای مالی در بستر اینترنت است.

این سایت علاوه براین که نمودار قیمت مربوط به ارزهای دیجیتال، جفت‌ارزها، سهام کشورهای مختلف، شاخص‌ها و فلزات را در اختیار تحلیلگران می‌گذارد، ابزارهای لازم برای تحلیل را نیز برای آن‌ها فراهم می‌کند.

تریدینگ ویو امکان به اشتراک‌گذاری تحلیل‌ها را نیز در اختیار کاربران قرار داده است. این اتفاق، سایت را تبدیل به شبکه اجتماعی تحلیلگران بازارهای مالی کرده است.

بخش‌های مختلفی در سایت تریدینگ ویو وجود دارد. بخش مربوط به نمودارها و ابزارهای تحلیل، کاربردی‌ترین بخش برای تحلیلگران است.

در آموزش تریدینگ ویو به طور کامل نحوه ثبت نام در سایت، دسترسی به نمودار دارایی مورد نظر و طریقه استفاده از ابزارهای تحلیلی را بررسی می‌کنیم.

بخش دیگر مربوط به فیلترنویسی و برنامه‌نویسی است که نحوه کار با آ‌ن‌ها را هم آموزش می‌دهیم. به جز این موارد، سایت تریدینگ ویو ابزارها و امکانات دیگری دارد که آن‌ها را نیز به طور کامل توضیح خواهیم داد. تصویر زیر صفحه اول این سایت را نشان می‌دهد.

وب سایت : tradingview.com

panic 1

CoinMarketCap

وب سایتی است که بیشتر ارز های دیجیتال و همچنین بیت کوین را ردیابی می کند و ارزش فعلی دلار و بیت کوین را برای هر ارز دیجیتال به کاربران نشان می دهد.

همچنین میزان ارزهای دیجیتال موجود در حال حاضر را نشان می دهد، میزان معاملات در 24 ساعت گذشته، تغییر ارزش هر طی 24 ساعت گذشته و مارکت کپ ارزش کل ارزهای خاص در حال گردش است.

اطلاعات مربوط به CoinMarketCap به طور مرتب به روز می شوند زیرا آنها اطلاعات مورد نیاز را از سایت های مختلف تبادل ارز دیجیتال و همچنین صرافی های معتبر جهان را دریافت می کنند، به طوری که اطلاعات در هر زمان ممکن به قیمت های واقعی نزدیک باشند.

در این سایت شما علاوه بر اینکه حرکت یک ارز دیجیتال را در بازار به صورت نموداری مشاهده می کنید، تغییرات یک هفته گذشته را نیز می توانید مشاهده کنید تا ببینید که آیا یک ارز دیجیتال کم ارزش تر می شود یا خیر.

کوین ها به ترتیب کل مارکت کپ قرار می گیرند نه به ترتیب توانایی رشد بنابراین همیشه ارزهای بالاتر دارای بیشترین ارزش نمی باشند.

وب سایت : coinmarketcap.com

مارکت کپ

Crypto Panic

یکی از بهترین سایت های خبری ارز دیجیتال، CryptoPanic.com است.

وقتی وارد این سایت می‌شوید، ظاهر نامتعارف آن ممکن است کمی شما را گمراه کند.

ترافیک بالای خبری،‌ ظاهر بسیار شلوغ و ابتدایی، عدم استفاده از تصاویر و جلوه های بصری جذاب و سایر ویژگی های آن که در نگاه اول از کریپتو پنیک یک سایت شلوغ و آشفته می‌سازد؛ اما پس از آشنا شدن با این سایت فوق العاده، متوجه خواهید شد که به دلیل پوشش دادن حجم زیادی از اخبار، فرصتی برای بکاربردن تصاویر اختصاصی نخواهد داشت.

همانطور که گفته شد؛ هدف کریپتو پنیک، پوشش دادن اخبار مهم و دست اول است.

اغلب مخاطبان این سایت تریدرهایی هستند که ترجیح می‌دهند در کمترین فرصت، بیشترین اطلاعات را بدست بیاورند.

شیوه کار Crypto Panic به این صورت است که خلاصه‌ای از یک خبر و لینک سایت مرجع خبر را به اشتراک می‌گذارد؛ کاربران می‌توانند با این روش سایت تمام اخبار را در مدت زمان کوتاه دنبال کنند. ویژگی‌ای که این سایت دارد، قدرت جستجو و پردازش بالایی است که با سرچ کلید واژه مد نظرتان، تمام اخبار آن برای شما ظاهر می‌شود.

وب سایت : cryptopanic.com

crypto panic

Lunar Crish

وبسایتی برای تحلیل احساسات معامله گران بازار ارزهای دیجیتال است و با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی اطلاعات گردآوری می کند.

داده ها به منظور ارائه نمایی واضح از احساسات اجتماعی مربوط به پروژه های ارز دیجیتال جمع آوری می شوند.

رسانه های اجتماعی بر ارزهای دیجیتال تأثیر مستقیم دارند.

فعالیت ها را به صورت روزانه در رسانه های اجتماعی برای بیت کوین، هزاران آلت کوین و صرافی ها جمع آوری و به شکل داده منتشر می کند.

وب سایت : lunarcrush.com

لونار کراش (Lunar Crish) با استفاده از داده ها دو معیار برای رتبه بندی آلت کوین ها ایجاد کرده است:

معیار گلکسی اسکور (Galaxy Score)

معیارهای مهم بازار ارز دیجیتال را گرد هم می آورد و به سلامت و عملکرد پروژه ها از 1 تا 50 امتیاز می دهد.

این امتیاز نشانه صحت و کیفیت پروژه است و در سنجش عملکرد کلی هر پروژه تاثیر بسزایی دارد هرچه این عدد به 50 نزدیک تر باشد بهتر است.

معیار آلت رنک (Alt Rank)

دومین اندیکاتور در لونار کراش، اندیکاتور رتبه بندی آلت کوین ها است.

جمع بندی

بازار ارزدیجیتال به شاخص ها و فاکتورهای متعددی وابسته است که پیگیری آن ها چندان کار ساده ای نیست. از این رو نیاز است که هوش مصنوعی به عنوان کمک کننده وارد میدان شود و برخی از این اطلاعات را مورد بررسی و تحلیل قرار دهد.

این هوش می تواند در قالب وب سایت های کاربردی ارز دیجیتال در اختیار کاربران قرار بگیرد.

این سایت ها می توانند به عنوان دستیار معاملاتی در کنار کاربر قرار بگیرد و به او در انتخاب بهترین موقعیت های معاملاتی کمک کند.

سوالات خود درمورد این مقاله را در دیدگاه برای ما ارسال کنید.

اساتید همیارکریپتو در دوره آموزشی ارزدیجیتال در مشهد سایت های کاربردی ارز دیجیتال را معرفی می کنند و به دانش پژوهان آموزش می دهند چگونه از آنها استفاده کنند.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. 09309127474

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۶
ارسال دیدگاه جدید