کمپین مهرگان تا 60 درصد تخفیف دوره های آموزشی (با شرایط پرداخت اقساط)
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
سبد خرید

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری چیست؟

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری چیست؟

به خاطر این که ارزهای دیجیتال زیادی وجود دارند، انتخاب گزینه‌ای به منظور سرمایه گذاری دشوار شده است؛ واقعا بهترین ارز دیجیتال برای خرید و سرمایه گذاری چیست و چطور می‌توانیم با کمترین ریسک، سودی قابل توجه کسب کنیم؟ در نظر داشته باشید چیزی به اسم سرمایه گذاری بدون ریسک و تضمینی وجود ندارد. اگر روزی با چنین ادعایی مواجه شدید، دو دستی اموالتان را چسبیده و خام وعده‌های مطرح‌کننده نشوید! این ریسک در ارتباط با رمز ارزها بسیار بالا است.

رمز ارزها از یک نظر به کوین و توکن تقسیم شده‌اند؛ اولی به ارزهای دارای شبکه‌ای اختصاصی و دومی به ارزهای ایجاد شده روی سایر نتورک‌ها اطلاق می‌شود. درست کردن یک کوین با بلاک چین مجزای خود نیازمند هزینه بالایی است و به یک تیم توسعه‌دهنده احتیاج دارد، اما یک توکن ساده را می‌توان مثل آب خوردن، فقط با چند کلیک با کمترین هزینه ممکن، ایجاد کرد. به همین دلیل اغلب رمز ارزهایی که همینطور به بازار ارزهای دیجیتال اضافه می‌شوند، از نوع توکن هستند.

البته این به معنی نامناسب بودن این دسته رمز ارزها برای سرمایه‌گذاری نیست، چرا که توکن‌های بسیار قدرتمند و باپشتوانه‌ای هم در مارکت یافت می‌شوند. قبل نام بردن از یک دارایی خاص اعم از Coin یا Token ابتدا باید ببینیم منظورتان از «بهترین ارز دیجیتال» چیست؟ در این صورت بهتر می‌توان شما را راهنمایی کرد.

کدام ارز دیجیتال بهترین است؟

از نظر برخی، رمز ارزهایی که در زمانی کوتاه سودی زیاد می‌دهند، بهترین هستند. از نظر عده‌ای دیگر، بهترین ارزهای دیجیتال سودی کم ولی مطمئن می‌دهند. متاسفانه ترکیب این دو پیدا نمی‌شود، به طوری که نمی‌توان انتظار داشت ارزی مطمئن در زمانی نه چندان طولانی درآمد زیادی حاصل کند! این یک طیف است که باید درونش دارایی مورد نظرتان را انتخاب کنید؛ هر چه احتمال درآمدزایی بالا و سریع افزایش پیدا کند، ریسک بالاتر می‌رود. به همین دلیل می‌بینیم ارزهایی که طی چشم بر هم زدن رشدی انفجاری را تجربه می‌کنند، بعد از مدتی با اصلاح‌های سنگین مواجه می‌شوند.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری رپورتاژ

وقتی یک ارز دیجیتال مثل بیت کوین بازاری به ارزش چند صد میلیارد دلار دارد، دیگر توپ هم آن را تکان نمی‌دهد، مگر اتفاقی مهم در سطح کلان نظیر انتشار یک بیماری واگیردار جدید یا وقوع جنگ بین دو کشور بزرگ رخ بدهد. حتی با فروش چند میلیارد دلار ارز توسط عده‌ای از سرمایه‌گذاران، تاثیر چندانی روی قیمت احساس نخواهد شد. اما توکن یا حتی کوینی را در نظر بگیرید که بازارش فقط چند میلیون دلار است. در صورت فروش مقداری قابل توجه از آن توسط یک یا چند نفر محدود، بازارش به خاک و خون کشیده خواهد شد.

میم کوین‌ها بهترین مثال هستند. طی سال‌های اخیر ارزهای زیادی از این دسته را شاهد بوده‌ایم که فقط در طول چند هفته یا چند ماه، سودهای چند ده و حتی چند صد برابری به سرمایه‌گذاران خود داده‌اند. بهترین مثال‌ها دوج کوین، بیبی دوج کوین و فلوکی اینو هستند. تعدادی انگشت شمار مثل قیمت پپه و شیبا اینو حتی چند هزار برابر شده و خریداران خود را زیر و رو کرده‌اند. اما در اخبار فقط درباره این افراد صحبت می‌شود! نباید عده‌ای را در که نزدیکی سقف قیمت این رمز ارزها اقدام به خرید کردند و اکنون بیش از 90 درصد در ضرر هستند، فراموش کرد.

خواندن این مطلب
ساخت NFT؛ آموزش مرحله به مرحله ورود به دنیای خرید و فروش NFT

درباره یک نکته باید شفاف‌سازی کرد؛ منظور از ارز مطمئن، سودآوری صد درصدی نیست، همانطور که در ابتدای مطلب هم گفتیم هیچ سرمایه‌گذاری بدون ریسکی وجود ندارد. پس منظور از این گروه ارزهای دیجیتال احتمال بالای سودآوری آن‌ها (هر چند به میزان کم) است.

ارزهای دیجیتال بزرگ، قدیمی و دارای پشتوانه فناوری

بیت کوین و اتریوم دو نام آشنا هستند. آن‌ها را به ترتیب پادشاه و ملکه ارزهای دیجیتال می‌شناسند. البته یک لقب دیگر بیت کوین طلای دیجیتال است. افرادی که نخستین رمز ارز را اینطور نامیده‌اند، لایت کوین را نقره دیجیتال خطاب می‌کنند. در فهرست بهترین ارزهای دیجیتال، نام مهمترین رقبای اتریوم هم دیده می‌شود که عبارتند از کاردانو، سولانا، ترون، اولانچ، اپتوس و سوئی. بد نیست به طور مختصر با آن‌ها هم آشنایی پیدا کنید.

کاردانو توسط یکی از هم‌بنیان‌گذاران اتریوم ایجاد شده و در زمره بهترین ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود. سولانا مهمترین قاتل Ethereum لقب گرفته و در مقایسه با سایر رقبا، توان عملیاتی و کارمزدهای بسیار بهتری دارد. ترون در مقایسه با سولانا کمی قدیمی‌تر است و بستری محبوب برای ساخت استیبل کوین‌ها محسوب می‌شود. اولانچ از یک معماری متفاوت برای رسیدن به مقیاس‌پذیری استفاده کرده و اکوسیستمی مملو از پروتکل‌های دیفای است. اپتوس و سوئی در مقایسه با بقیه جدیدتر بوده و توسط دو تیم دارای سابقه فعالیت در پروژه Diem فیس‌بوک ایجاد شده‌اند و می‌خواهند مقیاس‌پذیری شبکه‌های بلاک چینی را به سطوح جدیدی برسانند.

top 10 cryptos media library original 800 534

رمز ارزهایی که نام بردیم، چند میلیارد دلار مارکت کپ دارند. به همین دلیل، همانطور که در بالا توضیح دادیم، دیگر به خاطر فشار فروش عده‌ای محدود ریزش نخواهند کرد. از طرفی دیگر، همین موضوع سبب می‌شود وارد شدن حجم محدودی سرمایه قیمتشان را چندان تکان ندهد، مگر با موج جدیدی از سرمایه‌گذاری‌ها مواجه شوند.

اگر بخواهیم ده رمز ارز برتر بر مبنای مارکت کپ را لحاظ کنیم، بایننس کوین و ریپل از فهرست بهترین ارزهای دیجیتال ما جا مانده‌اند. بایننس کوین ارز دیجیتال اختصاصی بزرگترین صرافی کریپتویی دنیا است. ریپل به دومین شرکت بزرگ مبادلات بین‌المللی بین بانکی تعلق دارد. البته یک پرونده حقوقی بین ریپل لبز (توسعه‌دهنده پروژه) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در جریان است که نتیجه‌اش روی قیمت ریپل تاثیر مستقیم خواهد داشت.

ارزهای دیجیتال دارای ریسک بیشتر

تمام ارزهای دیجیتال که در بالا نام بردیم، یک کوین بودند، اما بین ارزهای میم، تنها گزینه دارای شبکه‌ای اختصاصی دوج کوین است که دقیقا اولین ارز میم محسوب می‌شود. آن‌ها فاقد کاربرد بوده و فناوری خاصی ندارند، به همین دلیل تنها پشتوانه‌شان انجمن کاربران و سرمایه‌گذارانی است که از آن‌ها حمایت می‌کنند.

معروف‌ترین‌ها در این دسته‌بندی دوج کوین و شیبا اینو محسوب می‌شوند. آن‌ها بازاری میلیارد دلاری دارند. بر اساس وضعیت کنونی بازار، پپه در رتبه سوم قرار می‌گیرد. رتبه بعدی متعلق به بون است که رمز ارز صرافی غیر متمرکز شیبا اینو به شمار می‌رود. در جایگاه پنجم فلوکی اینو قرار دارد که یک میم توکن ساخته شده با الهام از نام سگ ایلان ماسک است. بعد از آن‌ها بیبی دوج کوین، دوجلان مارس، لیش و اسنک قرار می‌گیرند.

در مقاله https://bit24.cash/blog/cryptocurrency-bright-future بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلندمدت را معرفی کرده ایم.

رپورتاژ آگهی

*سایت همیار کریپتو مسئولیتی در قبال اطلاعات داده شده در رپورتاژ آگهی ها ندارد.*

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

خواندن این مطلب
چرا باید ارز دیجیتال داشته باشیم؟
دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید
Call Now Button