روش‌های مختلفی برای معامله کردن در بازارهای مالی وجود دارد که معامله گران با توجه به شخصیت خود، میزان سرمایه و بازاری که در آن ترید انجام می‌دهند می‌توانند روش‌های مختلف را به‌عنوان استراتژی معاملاتی خود انتخاب کنند. اسکالپ کردن یک روش معاملاتی سریع است که اصولاً افرادی که در بازار حرفه‌ای‌تر هستند و تجربه بیشتری دارند، استراتژی اسکالپ را به‌عنوان معاملاتی خود انتخاب می‌کنند. تیم تحلیلی همیار کریپتو در این مقاله به معرفی اسکالپینگ و ویژگی‌های یک شخص اسکالپر همچنین بهترین سبک معاملاتی برای اسکالپ می‌پردازد همراه ما باشید.

اسکالپ چیست؟

اسکالپینگ به انگلیسی Scalping یک سبک معاملاتی است. برای خود کلمه Scalping معنای لغوی به فارسی آورده نشده است اما می‌توان این کلمه را این‌گونه تعریف کرد که «به عمل خریدوفروش سریع در بازارهای مالی» اسکالپینگ گفته می‌شود و «به کسی که این کار را انجام میدهد-یعنی اسکالپینگ می‌کند» اسکالپر به انگلیسی Scalper گفته می‌شود؛ یعنی تریدری که زمان ماندنش در هر معامله کم است یک اسکالپر است.

برای آموزش فارکس به‌صورت حضوری و غیرحضوری همین حالا فرم پیش ثبت نام را پر کنید.

آموزش حرفه ای فارکس

کانال سیگنال ترید فارکس

 

استراتژی اسکالپ چیست؟

استراتژی اسکالپ یک روش معاملاتی است که تریدر به‌قصد کسب سود حتی از نوسان‌های کم قیمت وارد معامله می‌شود. این معامله در بازارهای دوطرفه مانند فارکس یا کریپتوکارنسی میتواند Buy یا Sell باشد. اصولا سودها در روش معاملاتی استراتژی اسکالپ کم است بنابراین خیلی اهمیت دارد که تریدر بتواند مدیریت سرمایه را رعایت کرده و ضررهای را هم کنترل کند چرا که یک ضرر بزرگ می‌تواند سود چند معامله را از بین ببرد.

استراتژی اسکالپ

نسبت سود و زیان در اسکلپ به چه صورت است؟

اسکلیپنگ هرگز به معنای داشتن نسبت سود و زیان بسیار زیاد نیست در واقع نکته دارای اهمیت این است که در کلیه روش های معاملاتی نسبت سود به زیان بین 1 تا نهایت 4 می باشد و روش هایی که امروزه به اسم اسکلپ در حال گسترش است با نسبت های سود به زیان بسیار بالا همچون 8 یا 10 یا 20 کاملا نادرست می باشد در اسکلپ ما هرگز نسبت سود به زیان دقیقا مشخص نداریم و در معاملات مختلف این نسبت بسته به وضعیت معامله و چارت و حرکات قیمت متفاوت است و خروج از معامله پیش از رسیدن به حد سود نهایی در اسکلپینگ کاملا معمول می باشد و تریدر اسکلپر باید دارای کنترل بسیار زیادی در احساسات خود باشد و گاهی بار های متوالی وارد یک معامله شده و در نقطه سر به سر خروج کند و گاهی حتی  بار ها حد سود خود را بزرگتر کرده و بیشتر کسب سود کند و در اصل نسبت سود و زیان در اسکلپ را میتوان به قدرت کنترل شخص بر هیجانات و درک بهتر بازار کاملا مرتبط دانست پس حتما در درک این موضوع باید اول به هیجانات و استرس و میزان خودکنترلی در تریدر دقت شود تا بتوان میزان و نسبتی برای سود و زیان معاملات معین کرد و در نهایت هم عدد حاصل متغیر بوده و هرگز عدد و نسبت ثابتی وجود ندارد.

عوامل مهم در اسکالپینگ

1- نقدینگی:

نقدینگی یا همان حجم معاملات یکی از عوامل مهم در نحوه عملکرد استراتژی معاملاتی اسکالپ است. هرچه نقدینگی بیشتر باشد عملکرد یک اسکالپر بهتر خواهد بود. دقت کنید زمانی که نقدینگی بازار کم است یعنی اختلاف بین قیمت خریدوفروش زیاد است و خب یک اسکالپر سعی دارد که کوچک‌ترین نوسان قیمت را بگیرد و از آن سود کسب کند اما زمانی که نقدینگی بازار پایین باشد این امکان برایش فراهم نیست.

از طرفی زمانی که حجم معاملات کم باشد اصولاً اسپرد (کارمزد) معاملات بالاست و عمل ورود به معامله سود چندانی ندارد بنابراین یک اسکالپر قبل از هر چیزی باید یک بازار یا یک نماد با نقدینگی بالا را برای معاملاتش انتخاب کند. در بازارهای مالی بین المللی مانند بازار فارکس یا بازار ارز دیجیتال باید به دنیال نمادی با حجم معاملات بالا برای اسکالپ بگردید.

برای مثال در اسکالپ ارز دیجیتال، رمز ارز بیت کوین یا اتریوم نمادهای مناسبی هستند و برای اسکالپ فارکس جفت ارز یورو دلار یا طلا به دلیل حجم معاملات بالا و کارمزد پایین (هر نماد دیگری با این ویژگی) مناسب اسکالپ هستند. حتی بسیاری از معامله گران به دنبال استراتژی اسکالپ طلا هستند چرا که هر پیپ نوسان آن ارزش دلاری بالایی دارد.

چنانچه قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال و خرید و فروش ارز دیجیتال را دارید، اما فرصت کافی یا تخصص لازم برای تحلیل بازار را ندارید، برای سرمایه گذاری موفق در ارزهای دیجیتال و در امان ماندن از کلاه‌برداران و شکارچیان ارز دیجیتال می‌توانید از تدریس خصوصی ارز دیجیتال به‌صورت حضوری در مشهد و غیرحضوری در مجموعه همیار کریپتو استفاده کنید.

2- نوسان

برخلاف تریدرهایی که در تایم فریم‌های بالا معامله می‌کنند، اسکالپرها نمادی پایدار یا بدون روند را دوست دارند. تصور کنید که اگر قیمت در تمام روز حرکت نکند، تریدرها با استراتژی اسکالپ می‌توانند تمام روز را صرفاً با قرار دادن سفارش‌های خود در همان پیشنهاد اول روز انجام معامله، سود ببرند و صدها معامله انجام دهند.

مدیریت ریسک

تریدر با استراتژی اسکالپ به جای اینکه مانند یک تریدر بلندمدت به دنبال یک معامله بزرگ باشد، به دنبال صدها سود کوچک در طول روز است. در این فرآیند، اسکالپر ممکن است صدها ضرر کوچک را نیز در همان دوره زمانی متحمل شود. به همین دلیل یک اسکالپر باید مدیریت ریسک بسیار دقیقی داشته باشد که هرگز اجازه انباشته شدن بیش از حد ضرر را ندهد.

برای آموزش ارز دیجیتال در مشهد از پایه تا پیشرفته فرم پیش ثبت نام را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

آموزش حرفه ای تریدر شو ارز دیجیتال

کانال سیگنال ترید ارز دیجیتال

 

ویژگی های یک اسکالپر در استراتژی اسکالپ

برای آنکه بتوانید در بازار مالی موفق باشید باید قبل از هر چیزی ویژگی‌های شخصیتی خودتان را بشناسید. باید بدانید که آیا از لحاظ روحیه اصلاً می‌توانید یک تریدر با استراتژی اسکالپ باشید یا خیر. به همین دلیل در ادامه به ویژگی‌های یک شخص اسکالپر می‌پردازیم.

  • تجربه کافی در بازار مالی داشت باشد

اگر شما تازه‌کار هستید و می‌خواهید استراتژی اسکالپ را برای معاملاتتان انتخاب کنید قطعاً با شکست مواجه می‌شوید چرا که اسکالپینگ کار تریدر های حرفه‌ای‌ است. شما حداقل باید یک سال سابقه فعالیت سودآور در بازار مالی داشته باشید تا بتوانید استراتژی اسکالپ را به‌عنوان روش معاملاتی انتخاب کنید.

استراتژی فست اسکالپ

  • هیجان را دوست داشته باشید

اگر فردی ریسک گریز هستید نباید به دنبال اسکالپینگ باشید. در واقع اسکالپینگ یک روشی بسیار پر ریسک است بنابراین باید بسیار ریسک‌پذیر باشید.

  • به روش معاملاتی‌تان کاملاً مسلط باشید

اگر هنوز تسلط کامل به استراتژی‌تان ندارید ئ زمان زیادی برای تحلیل می‌گذارید و گاهی هم مردد می‌شوید و نمی‌دانید دقیقه الآن استراتژی سیگنال شورت می‌دهد یا لانگ، بهتر است اسکالپینگ را فراموش کنید.

برای آموزش فارکس در مشهد به‌صورت حضوری و غیرحضوری از پایه تا پیشرفته همین حالا فرم پیش ثبت نام را پر کنید.

  • قدرت تصمیم‌گیری بالایی داشته باشید

برای اسکلپ کردن باید در لحظه بتوانید تصمیم به ورد معامله بگیرد و در لحظه بتوانید از معامله خارج شوید چون سود و زیان در این روش دقیقاً به همین لحظه‌ها بستگی دارد.

  • چارت نشینی را دوست داشته باشید

اگر زمان کافی برای چارت نشینی ندارید یا تمایلی به این کار ندارید اسکالپینگ مناسب شما نیست.

 

تفاوت یک معامله گر روزانه با معامله گر اسکالپر

در حقیقت، معامله گرهای روزانه نزدیکترین نوع معامله را به معامله گران اسکالپ است. معامله گران روزانه نیز مانند اسکالپرها، چندین معامله را در طول روز انجام می دهند. اما با این حال، چندین تفاوت بین این دو وجود دارد.

معامله گر روزانهمعامله گر اسکالپر
– کمترین تایم فریم یک معامله گر روزانه تایم فریم 1 تا 2 ساعته است– معامله گر با استراتژی اسکالپ از کوتاه‌ترین بازه زمانی برای معامله بین 5 ثانیه تا 1 دقیقه استفاده می‌کند
– یک معامله گر روزانه موجودی حساب متوسطی دارد– یک معامله گر اسکالپ از آنجایی که در بازار ریسک بیشتری می‌کند، باید اندازه حساب بزرگی داشته باشد
– معامله گران روزانه نیز به‌صورت متوالی معامله می‌کنند، اما آن‌ها با سرعت متوسط معامله می‌کنند.– هدف اسکالپرها نتایج سریع است. آن‌ها در بازار با سرعت فوق‌العاده معامله می‌کنند. قبل از اینکه سایر معامله گران فرصتی را ببینند، یک اسکالپر معامله خود را باز و بسته می‌کند
– یک معامله گر روزانه از روند پیروی می‌کند. آن‌ها تصمیمات معاملاتی خود را بر اساس تحلیل تکنیکال قرار می‌دهند.– نقطه قوت یک معامله گر اسکالپ تجربه است. آن‌ها درک می‌کنند که روند بازار به کجا می‌رود و طبق آن عمل می‌کنند.

 

در اسکالپینگ از کدام تحلیل بیشتر استفاده می‌شود؟

روش‌های مختلفی برای اسکالپ وجود دارد برای مثال شما می‌توانید از سیگنال‌های اندیکاتورهای مختلف برای اسکالپ استفاده کنید مانند استراتژی اسکالپ ایچیموکو اما همان‌طور که می‌دانید بهترین روش برای تحلیل تکنیکال سبک‌های پرایس اکشن هستند. حال شما با توجه به سبکی که تحلیل می‌کنید باید ببیند این سبک برای استراتژی اسکالپ پرایس اکشن مناسب است یا خیر؟

یکی از بهترین سبک‌های تحلیل تکنیکال سبک پرایس اکشن ال بروکس است. این روش برای تمامی تایم فریم‌ها کاربرد دارد و با استفاده از این روش در معاملات اسکالپ می‌توانید سود زیادی کسب کنید.

 استراتژی های اسکالپ

جمع‌بندی

استراتژی اسکالپ یک روش معاملاتی سریع است که تریدر باید تجربه لازم و کافی در بازارهای مالی داشت تا از این روش در معاملات استفاده کند. در این روش اسکالپر به‌قصد گرفتن کوچک‌ترین نوسان‌ها وارد بازار می‌شود بنابراین سودهایش کم است بنابراین مدیریت سرمایه خیلی اهمیت پیدا می‌کند اینکه بتواند میزان ضررهایش را هم کنترل کند. یک اسکالپر ویژگی‌های شخصیتی خاصی دارد مثلاً ریسک‌پذیری خیلی بالایی دارد و از هیجان استقبال می‌کند بنابراین هرکسی نمی‌تواند این روش معاملاتی را انتخاب کند یکی از بهترین استراتژی‌ها در اسکالپ کردن روش تحلیل به سبک پرایس اکشن ال بروکس است که توصیه می‌کنیم قبل از استراتژی اسکالپ نیم‌نگاهی به این روش بیاندازید.

امروز همان روزی است که شما با یک تصمیم‌گیری درست و بدون اهمال‌کاری می‌توانید آینده‌تان را تضمین کنید. چگونه؟ آموزش کریپتو را شروع کنید و به‌طور حرفه‌ای در آن سرمایه‌گذاری کنید. مجموعه همیار کریپتو از صفر شروع آموزش تا صد آن یعنی تبدیل‌شدن به یک معامله‌گر یا سرمایه‌گذار حرفه‌ای در کنار شما خواهد بود.

سودآورترین کانال سیگنال ارزدیجیتال

تحلیل بازار ارز دیجیتال به معنی بررسی رفتار و حرکت‌های ارزهای دیجیتال بوده و تحلیل‌گر این بازار به شما می‌گوید که قیمت یک رمزارز به چه سمتی حرکت خواهد کرد. کانال سیگنال ارز دیجیتال همیار کریپتو با استفاده از تحلیل بهترین تحلیلگران و متخصصان  این بازار، تمامی توانایی خود را جمع‌آوری کرده تا شما به کمک سیگنال‌های این کانال کسب سود و درآمد دلاری از بازار ارز دیجیتال داشته باشید.

لینک کانال سیگنال همیار کریپتو

جهت درخواست ثبت نام در دوره های آموزشی همیار کریپتو در مشهد فرم زیر را تکمیل کنید.

 

سؤالات متداول:

معاملات اسکالپینگ (Scalping) برای چه کسانی مناسب است؟

برای کسانی که تجربه معاملاتی بالایی در بازار دارند و ریسک‌پذیر هستند.

آیا با استراتژی اسکالپ می‌توان از فارکس یا کریپتوکارنسی سود گرفت؟

بله اگر به استراتژی معاملاتی اسکلپ مسلط باشید در هر بازاری با آن می‌توانید کسب سود کنید.

استراتژی اسکالپ میتواند چه نوع سبکی باشد ؟

می تواند شامل سبک های پرایس اکشنی و تکنیکالی یا اسیلاتور و اندیکاتور باشد.با خیلی استراتژی ها می تونید اسکالپ کنید

قوانین  ومقررات استراتژی اسکالپ چیست؟

یکی از مهم ترین موارد ها از زمان روند یادگیری خود غافل نشوید، فرد با معامله های با حجم کم فعالیت خود را آغاز کند و حتما حد ضرر وحد سود بزارید

.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

بینگ ایکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

مکسی

IP خارج از ایران نیاز دارد

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

صرافی تبدیل

تبدیل

IP خارج از ایران نیاز ندارد