کمپین مهرگان تا 60 درصد تخفیف دوره های آموزشی (با شرایط پرداخت اقساط)
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
سبد خرید

تفاوت بازار خرسی و بازار گاوی در ارز دیجیتال

تفاوت بازار خرسی و بازار گاوی در ارز دیجیتال

اصطلاح “بازار گاوی” در مقابل “بازار خرسی” نشان می‌دهد که چگونه بازارهای ارزهای دیجیتال(کریپتو) عمل می‌کنند و به چه شکل ارزش این ارزها افزایش یا کاهش می‌یابد.

در واقع، اگر بازار در حال رشد باشد، به آن “بازار گاوی” گفته می‌شود و اگر بازار در حال کاهش باشد، بازار نزولی یا “بازار خرسی” نامیده می‌شود.

به این صورت که وقتی بازار گاوی است، ارزش ارزهای دیجیتال افزایش می‌یابد و به محدوده‌های بالاتری می‌رسد.

این به معنای رشد و صعود قیمت ارزهاست. اما وقتی بازار خرسی است، ارزش ارزهای دیجیتال کاهش می‌یابد و به محدوده‌های پایین‌تری می‌رسد. این به معنای نزول و کاهش قیمت ارزهاست.

این اصطلاحات خرسی و گاوی بیشتر به دوره‌های طولانی‌تر حرکت بازارها در بازار ارزهای دیجیتال (کریپتو) اشاره دارند، زیرا این بازارها معمولاً بی‌ثبات هستند و روزانه تغییرات زیادی دارند.

اصطلاح بازار گاوی به دوره‌های طولانی‌تر حرکت صعودی بازار اشاره دارد، در حالی که اصطلاح  بازار خرسی به دوره‌های طولانی‌تر حرکت نزولی اشاره می‌کند. این اصطلاحات به نوسانات قابل توجه در هر دو جهت (حداقل 20 درصد) در بازار ارزهای دیجیتال اشاره دارند.

در این مقاله، ما تمرکز خواهیم کرد که چگونه این روندهای بازار با ارزهای دیجیتال ارتباط دارند.

بازار گاوی یا Bullish چیست و به طور خاص بازار خرسی یا Bearish چیست؟

چه چیزی بازارهای گاوی را از بازارهای خرسی متمایز می‌کند؟

چگونه می‌توانیم تشخیص دهیم که بازار ارزهای دیجیتال در حال صعود است یا نزول؟

در این مقاله، از همیار کریپتو به تفاوت‌های اصلی بین بازار گاوی و خرسی در بازار ارزهای دیجیتال پرداخته خواهد شد.

همه چیز درباره بازار گاوی

شرایط اقتصادی مثبت و جامع، نقطه ی آغاز بازارهای صعودی هستند. این نشان می‌دهد که بازار در حال رشد است و معمولاً با دیدگاه خوش‌بینانه سرمایه‌گذاران در مورد روند صعودی همراه است. در بازار صعودی، تداوم در افزایش قیمت دارایی‌ها همراه با اقتصاد قوی و نرخ اشتغال خوب وجود دارد.

این شرایط هم بر بازارهای سنتی و هم بازارهای ارزهای دیجیتال تأثیر دارد. با این حال، دوره‌های صعودی بزرگتر و منظم‌تر بیشتر در بازارهای ارزهای دیجیتال دیده می‌شوند. در طی یک روند صعودی کریپتو، معمولاً شاهد افزایش قیمت به حدود 40 درصد هستیم. این به این دلیل است که بازارهای ارزهای دیجیتال به دلیل اندازه نسبی خود نسبت به بازارهای سنتی، نوسانات بیشتری دارند.

عبارت “بازار گاو نر” احتمالاً از نحوه مبارزه گاو نر گرفته شده است، چرا که حملات شاخ گاو به سمت بالا حرکت می‌کند. بازار یا سرمایه‌گذار “گاوی” استعاره از این است که ارزش‌ آن بازار یا طرز فکر آن سرمایه گذار نسبت به بازار در آن زمان صعودی است.

به طور خلاصه، سرمایه‌گذار با خرید ارزهای دیجیتال، بازارهای صعودی را آغاز می‌کند. همچنین می‌توان از پول فیات برای این کار استفاده کرد زیرا قیمت ارزها اغلب در بازارهای صعودی افزایش می‌یابد. تا زمانی که تقاضا از عرضه پیشی بگیرد، بازار صعودی وجود دارد. اما پس از مدتی، گاو نر به اصطلاح خسته می‌شود و بازار تغییر می‌کند و تبدیل به بازار خرسی می‌شود.

چه چیزی باعث افزایش قیمت در بازار می شود؟

همانطور که قبلاً مشخص شد، سرمایه گذاران کسانی هستند که بازار صعودی را راه اندازی می کنند. آن‌ها زمانی شروع به خرید ارز دیجیتال (با قیمت پایین) می‌کنند که معتقدند قیمت‌ها به زودی افزایش خواهند یافت و برای مدتی به همین شکل باقی می‌مانند و به بازده بالقوه سرمایه‌گذاری خود (ROI) اطمینان دارند. قیمت ارزها  نیز به دلیل افزایش خوش‌بینی سرمایه‌گذاران همچنان در حال افزایش است.

جنبه های دیگری نیز وجود دارد که به ظهور بازار صعودی کمک می کند. تولید ناخالص داخلی قوی (GDP) و نرخ پایین بیکاری یکی از آن‌هاست. به طور کلی، شرایط خوش بینانه بازار منجر به افزایش اعتماد سرمایه گذاران می شود. اصول بازار سنتی به طور مشابه بر بازارهای صعودی در ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد.

با این حال، در مقایسه با بازار بورس سنتی که صدها سال است فعال هستند، بازارهای ارزهای دیجیتال هنوز نسبتاً جوان هستند. از آنجایی که به طور کلی سرمایه گذاران کمتری وجود دارد، ارز دیجیتال ممکن است تحت تأثیر عوامل خاص بازار آن نیز قرار گیرد.

به عنوان مثال، عواملی مانند این می‌توانند در پشت پرده ی روند صعودی ارزهای دیجیتال باشند:

 • پشتیبانی از جریان اصلی و فرهنگ عامه: در نظر بگیرید که چگونه افراد مشهوری مانند پاریس هیلتون، دی جی خالد، و برنامه های تلویزیونی مانند The Big Bang Theory الهام بخش بولران (صعود بی وقفه) بازار در سال 2017 شدند.
 • سرمایه گذاری نهادی: سرمایه گذاری 650 میلیون دلاری MicroStrategy برای بیت کوین (BTC) مثال خوبی است (صعود بیت کوین تا محدوده 70000 BTC )
 • رویدادهای غیرمعمول: که خطری برای امور مالی سنتی ایجاد می کنند مانند COVID-19  که باعث شد بسیاری از مردم در پاسخ به باری که این بیماری همه گیر بر بازارهای مالی سنتی وارد می کند به ارزهای دیجیتال روی آورند.
خواندن این مطلب
اتریوم چیست؟ نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال اتریوم؛ قیمت لحظه‌ای

ویژگی های یک بازار صعودی در ارزهای دیجیتال

رفتارها و نگرش های معمولی که یک بازار صعودی را تعریف می کنند عبارتند از:

 1. افزایش قیمت که در طول زمان ادامه دارد.
 2. عرضه ضعیف علیرغم تقاضای بالا.
 3. افزایش اعتماد بازار در میان سرمایه گذاران.
 4. هزینه اضافی برای برخی پروژه ها.
 5. گنجاندن بحث‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در رسانه‌های سنتی و رسانه‌های اجتماعی.
 6. علاقه عمومی به ارزهای دیجیتال در میان افراد با نفوذ، افراد مشهور و سایر گروه هایی که ممکن است قبلاً چنین علاقه ای نشان نداده باشند.
 7. افزایش قیمت شدید پس از اخبار مثبت.
 8. کاهش خیلی کم قیمت در هنگام اعلام اخبار منفی.

یک بولران “bull run” در بازار کریپتو به چه معناست؟

دوره صعودی بولران یک دوره طولانی مدت است که در آن بسیاری از سرمایه گذاران در حال خرید ارزهای دیجیتال هستند.

ویژگی هایی که در بالا از آنها به عنوان عوامل افزایش قیمت ها بیان کردیم، در کنار عدم تعادل بین عرضه و تقاضا و اعتماد زیاد سرمایه گذارن و فعالان به این بازار، همگی باعث به وجود آمدن یک بولران در بازار ارزهای دجیتال می‌شود.

همچنین خوش بینی سرمایه گذاران به این بازار، خود می‌تواند به عنوان یک موج مثبت قوی عمل کند که به حرکت بولران کمک شایانی می‌کند. (سرمایه گذاری بیشتر، افزایش مداوم قیمت ها).

به خصوص در مورد ارزهای دیجیتال، اعتماد عمومی به یک دارایی به طور قابل توجهی بر قیمت یک ارز دیجیتال خاص تأثیر می گذارد و باعث افزایش قیمت آن می شود.

همه چیز در مورد بازار خرسی

با این حال، بازار نزولی زمانی است که ارزش ارزهای دیجیتال حداقل 20 درصد کاهش یافته و همچنان در حال کاهش است.

به عنوان مثال، سقوط معروف ارزهای دیجیتال در دسامبر 2017 را در نظر بگیرید، زمانی که سرمایه گذاران شاهد کاهش بیت کوین از 20000 دلار به 3200 دلار در مدت کوتاهی بودند.

کاهش 20 درصدی یا بیشتر نسبت به اوج های قبلی نشان دهنده ریزش بازار نزولی است. در نتیجه قیمت ها پایین و پایین تر آمده و به طور پیوسته در حال کاهش است. الگوی نزولی به دلیل روند نزولی ادامه دارد که بر انتظارات سرمایه گذاران نیز تأثیر می گذارد. تصور می‌شود که کلمه خرس از نحوه مبارزه خرس‌ها نشأت گرفته باشد.
به این صورت که خرس ها قبل از ضربه زدن ابتدا بلند می‌شوند و بعد  با چنگال‌هایشان شکار را به سمت پایین آورده و با تمام وزنشان به سمت پایین فشار می‌آورند.

در یک بازار نزولی، اقتصاد دولت‌ها هم  احتمالا از هم پاشیده است و نرخ بیکاری نیز بالاست. سیاست‌های ضعیف اقتصادی، تحولات ژئوپلیتیکی، ترکیدن حباب‌های بازار و حتی بلایای طبیعی می‌توانند باعث این شرایط شوند. علاوه بر این، سرمایه‌گذاران معمولاً در طول بازارهای نزولی نسبت به دوره‌های صعودی، کمتر خوش‌بین هستند و اعتماد به نفس کمتری دارند.

به طور معمول، معامله گران ارزهای دیجیتال به دنبال خرید دارایی در زمانی هستند که بازار سقوط می کند، به خصوص در پایین ترین نقطه آن (اگر بتوانند به درستی این پایین ترین نقاط را تشخیص دهند).

در بازارهای خرسی، ممکن است ریسک سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال کم‌ارزش مثل شت کوین ها  که ممکن است کلا از بین بروند یا نروند، برای سرمایه‌گذاران چالش برانگیز باشد، زیرا تعیین زمان پایان بازار نزولی دشوار است.

قیمت ها اغلب به محض اطلاع از شرایط نامطلوب مربوط به یک ارز دیجیتال یا دارایی خاص، کاهش می یابد. در نتیجه ی این دومینوی نزولی، افراد بیشتری سرمایه گذاری های خود در این بازار را به تعویق می اندازند، زیرا فکر می کنند به زودی اخبار بد بیشتری وجود خواهد داشت و باید برای بدتر شدن آن آماده شوند.

برخی از مردم حتی با وحشت، دارایی های خود را می فروشند تا جلوی ضرر بیشتر خود را بگیرند که این امر سرعت روند نزولی را بیشتر می کند.

در نهایت، بازارهای خرسی آرام می‌گیرند و وقتی سرمایه‌گذاران به تدریج اعتماد خود را به دست می‌آورند، یک چرخه صعودی جدید آغاز می‌شود.

چه چیزی باعث به وجود آمدن بازار خرسی در ارز دیجیتال می شود؟

بازار خرسی معمولاً زمانی شروع می شود که قیمت ها شروع به کاهش کنند. به دلیل از دست دادن امید سرمایه گذاران به بالا رفتن قیمت ارزها، این روند نزولی با سرعت بیشتری رخ می دهد و قیمت ها مدام کاهش می‌یابند.

خواندن این مطلب
معاملات CFD چیست و عملکرد آن چگونه است؟ آپدیت 1402

رویدادهایی مانند جنگ‌ها، ناآرامی‌های سیاسی، بیماری‌های همه‌گیر و اقتصاد ضعیف می‌توانند باعث شروع بازار نزولی شوند. ‌

بازار نزولی نیز می تواند در نتیجه مداخله دولت شروع شود. در مقابل، پیش‌بینی آغاز یک بازار نزولی در ارزهای دیجیتال با استفاده از داده‌های تاریخی بسیار دشوارتر است. بازار ارزهای دیجیتال، برخلاف بازار سهام، هنوز نسبتاً جدید است و ده‌ها داده در اختیار سرمایه‌گذاران و کارشناسان قرار دارد.

در حالی که یک بازار نزولی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، چند نشانه رایج وجود دارد که نشان می دهد یک بازار در شرف شروع است. چندین نشانه از توسعه بازار نزولی در ارزهای دیجیتال عبارتند از:

 • حجم معاملات کمتر که معمولاً نشان می دهد مردم به دلیل عدم اطمینان بازار دست از معامله برداشته و خرید و فروشی انجام نمیدهند.
 • نگرش های نامطلوب مالی: در سال 2017، فقط چند ماه قبل از اینکه بیت کوین به مرز 20000 دلار برسد و به سرعت سقوط کند، جیمی دیمون، مدیر عامل JPMorgan، بیت کوین را یک “فریب” خواند.
 • تقاطع مرگ: وقتی این سیگنال معروف در بین معامله گران رخ می‌دهد که به تقاطع مرگ گفته می‌شود احتمال وقوع یک بازار خرسی زیاد می‌شود. این تقاطع که نوعی سیگنال تکنیکال محسوب می‌شودزمانی رخ می‌دهد که میانگین متحرک 50 روزه یک دارایی به میانگین متحرک 200 روزه برسد.
 • عقب ماندگی: زمانی که قیمت یک دارایی در بازار آتی کمتر از قیمت در بازار آزاد باشد.
 • تغییرات در نرخ وجوه فدرال: نرخ وام/قرض شبانه بانک ها برای ذخایر مازاد آنها.
 • قانونگذاری ارز دیجیتال : محدودیت‌های دولت چین در مورد نرم‌افزار ارزهای دیجیتال و استخراج یکی از نمونه‌های آن است. بسیاری از عملیات استخراج ارز دیجیتال به دلیل این اقدامات مجبور به تعطیلی می شوند که عدم اطمینان را افزایش می دهد.

ویژگی‌های بازارهای نزولی در ارزهای دیجیتال

رفتارها و نگرش های رایجی که ویژگی های یک بازار خرسی را تعریف می کنند عبارتند از:

 • کاهش قیمت ارزهای دیجیتال که می تواند برای مدت طولانی ادامه داشته باشد.
 • میزان عرضه از تقاضا بیشتر می‌شود
 • اعتماد سرمایه گذاران به بازار کم می‌شود
 • به ارزهای دیجیتال در رسانه های اجتماعی یا رسانه های خبری، چه مثبت و چه منفی اشاره ای نمی‌شود.
 • بی اعتمادی عمومی به امور مالی سنتی، کارشناسان و اقتصاددانان به ارزهای دیجیتال صورت می‌گیرد.
 • حتی با وجود اخبار عالی در این حوزه، باز هم کف های پایین تر بوجود می‌آید.
 • در صورت دریافت اخبار نامطلوب، پایین ترین سطوح مشاهده می‌شود.
بازار خرسی و گاوی در ارز دیجیتال
بازار خرسی و یازار گاوی

تفاوت کلیدی بین بازار خرسی و بازار گاوی ارز دیجیتال نسبت به سهام

چگونه می توانم بفهمم که بازار ارزهای دیجیتال در فاز گاوی یا خرسی قرار دارد؟

با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال در معرض نوسانات بیشتری نسبت به بازار سهام قرار دارند ، حرکات قیمتی شدیدتری هم در این بازار به چشم می‌خورد.

در نتیجه، زمانی که الگوهای بازار صعودی یا نزولی ظاهر می‌شوند، بازارهای ارزهای دیجیتال اغلب با سرعت بیشتری نسبت به بازار سهام حرکت می‌کنند. همچنین شناسایی بازار کریپتو گاوی در مقابل خرسی در سهام ساده تر است. ممکن است تشخیص این دو بازار در مورد ارزهای دیجیتال به این سادگی نباشد.

بیایید وضعیت بازارهای ارزهای دیجیتال را در نظر بگیریم در حالی که در یک فاز نزولی طولانی بوده است. در نتیجه، در پایان یک بازار نزولی، ذهنیت یک سرمایه‌گذار معمولاً به گاوی (صعودی بودن بازار) تغییر می‌کند.

در نتیجه، قیمت ارزهای دیجیتال با سرعت قابل توجهی افزایش می یابد. در مقایسه با بازارهای سهام، بازارهای گاوی کریپتو اغلب به سرعت در حال حرکت هستند. آنها معمولاً فقط چند روز تا یک ماه دوام می آورند و به همین ترتیب آن‌ها را موقتی تر می کند.

پس از آن، موقعیت سرمایه گذاران به تدریج کاهش می یابد، زیرا بازار صعودی شتاب می گیرد زیرا آنها احتمالاً ارز خود را می فروشند و سود خود را می گیرند. به دلیل افزایش نوسانات و سرعت مبادلات، کریپتو به طور متفاوت از سهام تحت تأثیر بازار گاوی و خرسی قرار می گیرد.

 • عرضه و تقاضا

در بازار صعودی، تقاضای زیادی برای خرید ارزهای دیجیتال وجود دارد و عرضه  و فروش آنها کم است. با رقابت سرمایه گذاران برای خرید آنچه در بازار وجود دارد، قیمت ها حتی بیشتر هم افزایش می یابد. بسیاری از سرمایه گذاران مایل به خرید ارزهای دیجیتال هستند، اما تعداد کمی از آنها حاضرند ارزهای خود را بفروشند.

با این حال، در یک بازار نزولی، افراد بیشتر خرید می کنند تا فروش (برخلاف اصل سرمایه گذاری). از آنجایی که تقاضا کمتر از عرضه است، قیمت ها نیز مدام در حال کاهش است.

 • محیط بازار

افزایش تولید ناخالص داخلی معمولاً با افزایش درآمد کسب و کار و دستمزد کارکنان همزمان است. آنها با هم این امکان را برای افزایش هزینه های مصرف کننده فراهم می کنند. زمانی که تولید ناخالص داخلی افزایش می یابد، یک بازار وارد بازار صعودی می شود، در حالی که زمانی که تولید ناخالص داخلی کاهش می یابد، یک بازار وارد بازار نزولی می شود.

خواندن این مطلب
موتور جستجوگر BRAVE

برعکس، زمانی که درآمدهای کسب و کار ضعیف است و حقوق ثابت افراد رو به کاهش است، تولید ناخالص داخلی کاهش می یابد. در نتیجه، بازارهای نزولی اغلب به دنبال رکودهای اقتصادی هستند که در آن تولید ناخالص داخلی برای دو فصل متوالی کاهش می یابد.

 • تاثیر بر اقتصاد

اقتصاد کند و بازار نزولی دست به دست هم می دهند. درآمد کسب‌وکارها کاهش می‌یابد و وقتی مشتریان به اندازه کافی خرج نمی‌کنند و شرکت‌ها به اهداف درآمدی خود نمی‌رسند، اقتصاد آسیب می‌بیند. تردید مردم برای تجارت یا سرمایه گذاری در سهام و ارزهای دیجیتال نشان دهنده این نگرش است.

از سوی دیگر، یک بازار صعودی با یک اقتصاد قوی همراه است که در آن درآمدها بیشتر و هزینه های مصرف کننده بالاتر است. در طول دوره های صعودی، معاملات سهام و ارزهای دیجیتال نیز افزایش می یابد.

 • دیدگاه سرمایه گذاران

عملکرد در بازار ارزهای دیجیتال و روانشناسی سرمایه گذار ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. سرمایه‌گذاران بیشتری برای سرمایه‌گذاری در بازار تشویق می‌شوند و انتظار بازدهی قابل‌توجهی دارند.
افزایش قیمت بیت کوین در طول یک بازار صعودی، اعتماد سرمایه گذاران را تقویت می کند. نظر سرمایه گذاران در مورد ارزهای دیجیتال معمولاً در بازار ضعیف منفی است. در نتیجه، برخی از سرمایه گذاران هراس دارند  و سهام خود را می فروشند، که باعث کاهش بیشتر قیمت ها می شود و باعث می شود سرمایه گذاران بیشتری اقدامات مشابهی انجام دهند.

 • قیمت روز دارایی ها (سهام یا ارز دیجیتال)

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای تشخیص صعودی یا نزولی بودن بازار، بررسی قیمت‌های فعلی ارزهای دیجیتال است.

علاوه بر این، افزایش قیمت دارایی ها نشانه خوش بینی بازار و روند صعودی آینده است. از سوی دیگر، کاهش ارزش دارایی ها نشانه عدم اعتماد و بازار نزولی قریب الوقوع است.

 • نقدینگی

از آنجایی که سرمایه‌گذاران به سودهای سریع و ثابت اطمینان بیشتری دارند، سهام می‌توانند با هزینه‌های مبادله کمتر در یک بازار صعودی معامله کنند.

از سوی دیگر، بازار نزولی نقدینگی کمتری دارد زیرا سرمایه گذاران از وضعیت کلی بازار اطمینان کمتری دارند.

 • معاملات سرمایه گذاری در خارج از کشور

افزایش قیمت که در طول زمان ثابت است، بازارهای صعودی را تعریف می کند. در نتیجه، سرمایه گذاران بیشتری آماده ریسک پذیری هستند زیرا به افزایش بلندمدت اعتقاد دارند. از طرف دیگر، قیمت ها همراه با اعتماد سرمایه گذاران در طول یک بازار نزولی کاهش می یابد.

 • بازار کار

نرخ بیکاری با تغییرات در پویایی بازار همبستگی زیادی دارد. در بازار صعودی، نرخ بیکاری همراه با اقتصاد قوی‌تر و قدرت خرید مصرف‌کننده بالاتر در حال کاهش است.

با این حال، کسب و کارها اغلب تعداد کارکنان را در بازارهای بد کاهش می دهند، که نرخ بیکاری را افزایش می دهد. از آنجایی که افراد کمتری درآمد کسب می کنند، کسب و کارها نیز فروش کمتری انجام می دهند و بازار نزولی را گسترش می دهند.

کلام آخر درباره بازار گاوی و خرسی ارز دیجیتال

عوامل متعددی بر بازار ارزهای دیجیتال گاوی و خرسی تأثیر می گذارد. هنگام فکر کردن به معامله در بازارهای صعودی و یا نزولی ، تفاوت‌های خاصی وجود دارد، زیرا همانطور که قبلاً مشخص کردیم، بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاران کمتری دارد و نوسان‌پذیرتر از بازار سهام است.

سرمایه‌گذاران در ارزهای دیجیتال معمولاً در بازارهای نزولی، زمانی که قیمت ها پایین است، خرید می‌کنند و به آن‌ها پایبند می‌مانند تا در زمان شروع بازار صعودی بعدی، سود زیادی ببرند. معامله‌گران حرفه‌ای همچنین از تکنیک‌های بسیاری استفاده می‌کنند، مانند مراقبت از “الگوی مستطیل” در طول روندهای صعودی.

یک نکته این است که مراقب حرکات قبلی بازار، هم صعودی و هم نزولی باشید. این می تواند به شما در پیش بینی آینده یا حداقل راهنمایی هایی برای مدیریت نوسانات بازار به شما کمک کند. همراهی با جدیدترین اخبار بیت کوین یکی دیگر از عادت های عالی است، مانند خواندن توصیه های متخصصان.

به یاد داشته باشید که همیشه خطراتی در هر استراتژی معاملاتی وجود دارد، چه در بازار صعودی سرمایه گذاری کنید و چه در بازار نزولی.

در نتیجه، ما به شما توصیه می کنیم تحقیقات خود را انجام دهید تا آگاهانه ترین انتخاب ممکن را در شرایط خاص انجام دهید.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید
Call Now Button