آموزش پرایس اکشن rtm 📈همراه با ویدیو 0 تا 100

آموزش پرایس اکشن rtm 📈همراه با ویدیو 0 تا 100

محتوای این مقاله

همه ما پیش از این با ارزش بالای پرایس اکشن در تحلیل و بررسی‌های خود آشنا شده‌ایم. علاوه بر این سبک‌های مختلف پرایس اکشن را در مقالات متعدد ازجمله سبک پرایس اکشن لنس بگز و یا سبک‌های پرایس اکشن دیگری را بررسی نموده‌ایم.

اما نکته دارای اهمیت این است که هر سبک به‌تنهایی کافی نیست و نیازمندِ شخصی‌سازی شدن و اختصاصی شدن ستاپ‌ها و معاملات آن برای هر فرد هست.
امروز به بررسی سبک پرایس اکشن RTM با شخصی‌سازی و ساده‌سازی‌های بسیار مجموعه همیار کریپتو پرداخته ایم. علاوه بر این مورد بخش هایی از سبک RTM که دارای ارزش بسیار بالایی بوده اما کمتر مورد توجه قرار گرفته است همچون ساختار ها، گره ها و…. را مورد بررسی قرار می دهیم.

در مجموع سبک پرایس اکشن RTM سبکی است که اگر به درستی استفاده شود برای هر حالت مارکت دارای برنامه ای برای ترید می باشد.
در نتیجه توجه ویژه به این سبک بسیار جذاب، الزامی است.

تاریخچه پرایس اکشن RTM

خب همان‌طور که گفته شد پرایس اکشن به معنی این است که شما تنها به نمودار قیمت ارز دیجیتال نیاز دارید. این سبک از واکنش قیمت نیز، ویژگی‌های حرکتی قیمت را زیر ذره‌بین قرار می‌دهد و قیمت، شکست‌ها، نوسانات و کندل‌ها را بررسی می‌کند و مختص به بازار کریپتوکارنسی نیست.
یکی از مطرح‌ترین نوع پرایس اکشن RTM است.

پرایس اکشن RTM توسط ایف میانته (If Myante) و همکارانش پدید آمد. روش RTM می‌تواند حکمی برای معامله گران باشد تا با پیروی از آن به نتیجه دلخواه برسند. پایه این روش بر اساس منطق عرضه و تقاضا رقم می‌خورد. افکار و رفتار سایر تریدرها در این سبک فاش می‌شود و شما درک بهتری از نحوه خریدوفروش آن‌ها خواهید داشت.

ضررهای مالی همیشه بخشی از معاملات بوده‌ و هستند. اما زیان بیشتر زمانی رخ می‌دهد که از اندیکاتورها و یا الگوهای کلاسیک استفاده می‌کنیم. آقای میانته به این موضوع پی برده بود که مؤسسات و بانک‌ها از ترفندهایی استفاده می‌کنند که سرمایه برخی معامله گران را در خزانه خود قرار می‌دهند. درواقع کاری می‌کنند تا آن‌ها ضرر کنند.

در این هنگام میانته تصمیم گرفت تا نمودارها را به‌طور دقیق بررسی کند و راز این فریبکاری بزرگ را کشف کند. سرانجام با تحقیق و بررسی به سبکی از پرایس اکشن دست پیدا کرد که آن را RTM نامید.

توضیحات: بررسی اصول اولیه و ساختار پایه و مدل فکری صحیح در دنیای پرایس اکشن

برای آموزش فارکس در مشهد از صفر تا پیشرفته فرم پیش ثبت نام را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

پرایس اکشن RTM چیست؟

پیش از هر چیز باید بدانیم که پرایس اکشن سبک RTM چه نوع سبکی بوده و بر چه نوع معاملاتی تاکید دارد. این سبک پرایس اکشن به دنبال معاملاتی برای گرفتن روند های کامل بازار نبوده و به دنبال سودهای چند صد درصدی نمی باشد. بلکه در اصل پرایس اکشن سبک RTM به دنبال انجام معاملات واکنشی و نوسان گیری های کوچک از بازار می باشد و این عمل را به کمک گره های قیمتی انجام می دهد.

اما آنچه لازم است در ابتدا درک شود این است که این سبک معاملاتی مزیت بسیار بزرگی که دارد، معاملات کوچک با حد ضرر های بسیار کم است. اما در کنار این امر نیازمند کنترل هیجانات و پایبندی زیاد به مقررات در هنگام معاملات نیز می باشد.

در این مدل بررسی بازار ما به دنبال رد پاهایی از تریدر‌های بزرگ هستیم و محل‌هایی را شناسایی می‌کنیم که بزرگان بازار اقدام به خروج سنگین از معاملات و یا ورود سنگین می‌نمایند. این محل‌ها عملاً کلید اصلی پرایس اکشن RTM هست و به آن اصطلاحاً گره قیمتی گفته می‌شود.

این گره‌های قیمتی به‌تنهایی کاربرد نداشته و لازمه آن شناخت الگو‌ها و ساختار‌های پیشین قیمت و سپس دیدن گره‌های قیمتی برای ورود هست. ولی آن چیز که اهمیت دارد این است که گره‌های قیمتی نقاط فوق‌العاده پراهمیت و فوق‌العاده پرقدرت هستند.

همان‌طور که در ویدیو‌های آموزشی مشاهده خواهید کرد گره‌های قیمتی عامل شروع موج‌های بسیار شارپ قیمت هستند و قدرت سبک پرایس اکشن RTM این هست که با استفاده از این گره‌های قیمتی اقدام به گرفتن پوزیشن‌هایی با ریسک به ریوارد بسیار بالا می‌کند. به‌طوری‌که در دیگر سبک‌ها ریسک به ریوارد مناسب ۲ هست. اما در سبک پرایس اکشن RTM ساده‌ترین ریسک به ریوارد و کوچک‌ترین آن حدود ۴ هست و این عامل سود سازی فوق‌العاده در معاملات می‌شود.

استفاده از اندیکاتور  ATR در پرایس اکشن RTM

در سبک پرایس اکشن RTM یکی از موارد دارای اهمیت شناخت گام های حرکتی ونحوه استفاده از آن بسیار مهم می باشد. اولین موضوع برای شناخت گام های حرکتی اشنایی با اندیکاتور ATR می باشد که در این سبک مورد استفاده قرار می گیرد. در اصل اندیکاتور ATR یک اندیکاتور برای کمک به تحلیل ها و معاملات ما نبوده و در دنیای پرایس اکشن این اندیکاتورها مورد استفاده قرار نمی گیرد. بلکه آنچه در این اندیکاتور است فقط مشخص سازی میانگین حرکت هر کندل می باشد و عملا تاثیری در تحلیل ما ندارد.

اما شناخت میزان حرکات کندل ها و گام برداشته شده توسط آنها دارای اهمیت بسیاری می باشد که به ما در تعیین نوع کندل ها و محل قرار گیری گره درونی آنها کمک می کند. همچنین تعیین اندازه گره های قیمتی و مقایسه آن با ATR تایم خودش و تایم های بالاتر کمک بسیاری برای شناسایی محل سفارش گذاری در گره های قیمتی می کند.
در نتیجه شناخت ATR و نحوه استفاده از ان دارای اهمیت های زیادی می باشد که به این مسئله و کاربرد های آن نیز در ویدیو های آموزشی بطور کاملی پرداخته شده است.

توضیحات: بررسی الگو‌ها و ساختار‌های پیشرفته در پرایس اکشن RTM

معامله به سبک RTM

در ستاپ‌ها و پوزیشن‌های این سبک پرایس اکشن عوامل متعددی دخیل هستند که به‌تفصیل بررسی می‌کنیم:

الف) روند

مهم‌ترین اصل در تمام سبک‌های پرایس اکشنی شناخت روند کلی بازار هست و برای این امر اصلاً نیاز به استفاده از روش‌ها، مدل‌ها و اندیکاتور‌های بسیار خاصی نیست. ما می‌توانیم تنها با نگاهی ساده به جهت حرکتی قیمت روند آن را شناسایی نماییم.

علاوه بر شناسایی روند، حتماً این امر را در نظر گرفته که همراهی با روند مهم‌ترین اصل در هر پوزیشنی هست. اگر تمام شرایط کامل، جامع و دقیق برای ورود به پوزیشن موجود باشد اما خلاف روند بازار باشد، به‌سادگی باید از این موقعیت چشم‌پوشی کرد.

10  الگوی برتر پرایس اکشن را بشناسید + آموزش تصویری کندل ها

برای آموزش ارز دیجیتال در مشهد از صفر تا پیشرفته همچنین برای دریافت بهترین سیگنال ارز دیجیتال به‌صورت رایگان فرم پیش ثبت نام را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

ب) تایم فریم

تایم فریم‌های مورداستفاده در هر سبک متفاوت و مخصوص همان سبک هست. برای مثال سبک پرایس اکشن لنس بگز از ۳ تایم فریم نزدیک استفاده می‌کند. اما در سبک RTM ما از ۲ تایم فریم با فاصله زیاد استفاده می‌کنیم.
به‌صورت زیر:

تایم فریم پایه ۴ ساعته: تایم فریم ورود به معامله: ۱۵ دقیقه.

تایم فریم پایه روزانه: تایم فریم ورود به معامله: ۱ ساعته.

تایم فریم پایه هفتگی: تایم فریم ورود به معامله: 4 ساعته.

و بدین‌ صورت با شناخت روند، ساختار و الگو‌ها در تایم پایه اقدام به جستجو برای گره‌ها در تایم معامله کرده و در این تایم فریم اقدام به ورود به پوزیشن می‌نماییم.

"/

ج) گره‌های قیمتی

گره های قیمتی مهم‌ترین بخش در ورود به معاملات هست. در اصل گره‌های قیمتی در نقطه‌به‌نقطه بازار تشکیل می‌شوند. اما اکثر آن‌ها فاقد اعتبار لازم برای ورود به پوزیشن هستند و در صورتی دارای اعتبار بوده که پس از الگو‌های صحیح و در جهت همراهی با قیمت باشند. در این محل‌ها قدرت این سبک نمایان و شاهد حرکات شدید قیمتی هستیم.

نکته دیگری که وجود دارد این است که ما در سبک پرایس اکشن RTM پس از هر شکست در محدوده های حمایت مقاومت ما یک گره قیمتی برای معامله داریم. و با این وجود ما در سرتاسر چارت صد ها گره قیمتی میبینیم. بهتر است بهترین آنها را در جهت همراهی با روند برای معاملات خود برگزینیم.

توضیحات: شاه کلید دنیای RTM گره‌های قیمتی هستند

دسته بندی گره های قیمتی در پرایس اکشن RTM

در دنیای پرایس اکشن RTM گره های قیمتی در محل های مختلف با توانایی های متفاوتی ارائه می شوند که شناخت این محل ها به شناخت بهتر گره ها کمک می کند.
در ادامه به بررسی این گره ها و محل تشکیل این گره ها می پردازیم:

1_ در میانه حرکات ادامه دهنده: در میان حرکات ادامه دهنده بازار، ما همیشه گره های قیمتی که محل استراحت قیمت هستند را داشته و در زمان برگشت قیمت به آن‌ها با گرفتن تاییدیه مناسب امکان معامله داریم.

2_ در میان لانگ شدو و کندل های اسپایک: در حدود وسط لانگ شدو ها و اسپایک ها گره کوچکی وجود دارد که امکان معاملات جذابی به ما می دهد. نکته دارای اهمیت این است که اگر این گره های معاملاتی در نزدیک کف ها و یا سقف های قیمتی باشند بسیار جذاب تر و کاربردی تر خواهند بود. اگر نمی‌دانید اسپایک ها و لانگ شدو ها چه هستند حتما ویدیو آموزش جامع سبک RTM را مشاهده کنید.

3_شکست سطوح تکنیکالی: پس از شکست هر سطح تکنیکالی مهم بازار اولین بازگشت به سمت سطح که معمولا در تایم تریگر یا پایین تر تشکیل می‌شود، گره معاملاتی مهمی است که در آِینده پولبک های قیمتی به این گره خواهد بود و محل بسیار جذابی برای انجام معاملات سود سازی را خواهد ساخت.

4_در میان لگ های اسپایک: پس از شناسایی یک لگ اسپایک صحیح با شرایط جامع (همانطور که  در ویدیو ها گفته شده) و انداختن فیبوناتچی بر روی آن‌ها ما می‌توانیم ببینیم که در حوالی محدوده 0/5 فیبوناچی یک گره قیمتی بسیار جذاب شکل خواهد گرفت.

د) ساختار و الگو‌ها در پرایس اکشن RTM

همان‌طور که گفتیم هر گره قیمتی نیازمندِ ساختار‌ها و الگو‌هایی هستند که درهر سبک و روشی مخصوص به خود هستند اما مواردی که در پرایس اکشن RTM دارای اهمیت هست:

۱_شکست خط روند‌ها در جهت روند اصلی تایم فریم پایه

۲_شکست حمایت و مقاومت‌ها در جهت روند اصلی تایم فریم پایه

۳_شکست کانال‌ها در جهت روند اصلی تایم فریم پایه

۴_ استاپ هانتر سطوح قیمتی مهم در جهت روند اصلی تایم فریم پایه

۵_ شکست محدوده‌های رنج در جهت روند اصلی تایم فریم پایه

۶_ و تعدادی الگو و ساختار‌های دیگر که در ویدیو به معرفی و بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم. ازجمله روش سو استفاده از الگوی سر و شانه و…
پیشنهاد ما بررسی جامع این الگو‌ها برای سود بیشتر هست.

 

نکته مهم پرایس اکشن RTM این است که باوجود متفاوت بودن شکل و مدل این الگو‌ها استفاده از آن‌ها یکسان هست و می‌بایست منتظر تکمیل الگوی موردنظر و شکست و تغییر حرکت به‌سوی روند اصلی و سپس ورود به معامله باشیم.

این ساختار‌ها و الگو‌ها دارای اسامی مختلف و متعدد در کتب و دوره‌های مختلف هستند. اما نتیجه همگی آن‌ها یکسان هست پس بهتر است هرگز آن‌ها را با اسم‌ها متعدد، سنگین و ثقیل ننمائیم. چراکه تنها شناخت آن‌ها بر روی چارت و معامله بر روی آن‌ها برای کسب سود دارای اهمیت هست.

برای آموزش فارکس به‌صورت حضوری و غیرحضوری همین حالا فرم پیش ثبت نام را پر کنید.

یک ترید کامل با سبک پرایس اکشن RTM

حال که با تمام بخش‌های این سبک آشنا شدیم لازم به شناخت یک روش بررسی جامع و کامل در یک نمودار هستیم (پیشنهاد می‌شود پس از مطالعه این بخش قسمت ۶ ام دوره آموزش پرایس اکشن RTM را مشاهده نمایید):

ابتدا به تایم فریم پایه در نمودار موردنظر وارد شده و اقدام به شناخت روند می‌کنیم.

پس از شناخت روند در اواسط یک موج وارد نشده و منتظر یک اصلاح برای تشکیل موج جدید می‌شویم و در صورت مشاهده اصلاح موردنظر به دنبال مشاهده الگو‌ها و ساختار به تایم فریم ترید رفته و در موقعیت گره پوزیشن خود را باز کرده حد ضرر را باکمی اختلاف در سمت دیگر گره و حد سود را با گام حرکت تعیین و منتظر نتیجه می‌مانیم.

جهت درخواست ثبت نام در دوره های آموزشی فرم زیر را تکمیل کنید.

الگو های حرکتی در سبک پرایس اکشن Price Ation RTM

در سبک پرایس اکشن RTM در کنار امکانات معاملاتی جذابی که بر اساس گره های معاملاتی وجود دارد، الگو های قیمتی خاصی داشته که اگر قیمت با استفاده از این الگو ها به هرکدام از گره های معاملاتی ما برسد معاملات پرسودی می دهد.

این الگو های قیمتی غالبا الگو های تسویه و تغییر روند بوده که قیمت پس از ساخت این الگو های قیمتی روند را عوض می کند. یکی از مهمترین الگو های تغییر روند در سبک پرایس اکشن RTM  الگوی 3 drive یا به اصطلاح 3 راننده می باشد. که قیمت 3 سقف پیاپی پشت سر هم ساخته که هر سقف از دیگری بالاتر بوده و در زمان ایجاد سقف سوم قیمت روند خود را نزولی کرده و تا نقطه شروع الگو ریزش می کند.

همچنین در حالت نزولی قیمت 3 کف پیاپی ساخته و هر کف از کف دیگر پایین تر و در زمان ساخت کف سوم قیمت روندش صعودی شده و تا زمان شروع الگو صعود می کند. نکته مهم درمورد این الگو این است که ما باید این الگو را با سبک پرایس اکشن RTM  ترکیب کرده و اگر زمان ساخته شدن کف یا سقف سوم قیمت در یک گره معاملاتی باشد. در آن‌جا یک معامله جذاب را خواهیم داشت که نسبت سود به زیان آن با توجه به دقت بسیار سبک پرایس اکشن RTM  حداقل 3 خواهد بود.

مزایای استفاده از پرایس اکشن RTM

پرایس اکشن RTM نکات مثبت زیادی دارد که استفاده از آن در بازارهای مالی، مزایای بسیاری را برای شما معامله گران خواهد داشت. از مزیت های استفاده از این استراتژی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1. تحلیل بازار از دید تریدرهای حرفه ای

تریدر های حرفه ی همواره در زمینه‌ بازارهای مالی، بیشترین تأثیر را بر روند قیمت‌ها و حرکت های بزرگ بازار دارند. بسیاری از معامله گران بزرگ  کسانی که هم جهت با آنها باشند را سودمند کرده و افرادی که مخالف آنها پوزشن باز کنند را اغلب متضررکرده اند.

پرایس اکشن RTM به شما کمک می‌کند تا از دیدگاه این افراد معامله کنید و ساختارها و الگوها را از منظر آنان تحلیل و بررسی کرده تا درک کنید در ذهن آن‌ها چه می‌گذرد و رفتارشان را درست پیش‌بینی کنید.

2. داشتن ساختار و تعیین بازه زمانی برای حرکات قیمت در انواع سطوح 

یکی از بزرگ‌ترین ویژگی های پرایس اکشن RTM، داشتن ساختار و تعیین بازه زمانی برای حرکات قیمت در سطوح مختلف است که احتمال تحلیل‌ درست را افزایش می‌دهد. این موضوع می‌تواند الگویی تقریباً واضح را از رفتار بازار منعکس کند و این امکان را به یک تریدر می‌دهد که براساس ویژگی های قابل اتکا تصمیم‌گیری کند. اگرچه در بازار های مالی هرگز از روندی کاملاً یکسان تبعیت نمی‌کند، وجود الگویی در مقابل شما، احتمال ضرر شما را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

3. انعطاف‌پذیری سبک RTM

پرایس اکشن RTM یک آزادی عمل بی‌نظیر را به تریدرها می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد به‌جای پیروی بی چون چرا از مجموعه‌ای از قوانین ریز و درشت، درباره پوزشن خود تصمیم‌گیری کنند. البته برخی تحلیل گران و معامله گران بزرگ، چندان از این انعطاف‌پذیری راضی نیستند و این مورد را جزء معایب این استراتژی می‌دانند.

4. معامله گری در تایم فریم های پایین 

یکی از کاربردی‌ترین ویژگی های مثبت پرایس اکشن RTM توانایی انجام تحلیل سریع و تصمیم گیری در تایم فریم‌های کوتاه تا یک دقیقه است که می‌تواند بسیار جالب باشد. البته اجرای این قابلیت منوط به وجود داده های درست است؛ در غیر این صورت نتیجه دلخواه به دست نمی آید. اهمیت این ویژگی، در تریدهای هر روزه در بازاری که حتی ثانیه‌ها هم می‌تواند تاثیرگذار باشد.

5. ویژگی ترکیب با انواع سبک‌ها

در بازارهای مالی سبک‌ها و روش‌های گوناگونی وجود دارد که برخی از آن‌ها با هم مخالف هستند. این مورد موجب می‌شود که شما به ناچار یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و ممکن است ستاپ های دیگر را از دست دهید! پرایس اکشن RTM دارای انعطاف بی‌نظیری است و قابلیت تطبیق‌پذیری با انواع استراتژی‌های معاملاتی دیگر مانند لنس و البروکس را دارد که می‌تواند بسیار حائز اهمیت و پرکاربردی باشد.

6. ریسک بسیار پایین 

برخلاف بسیاری از روش‌های تکنیکالی دیگر، استراتژی RTM به‌کمک ساختار و منطق کارآمد، ریسک بسیار پایینی دارد و می‌تواند پیش‌بینی‌ها را به واقعیت تبدیل کند. این سبک پرایس اکشنی یکی از کمترین میزان‌های ترس و اضطراب در میان سایر روش‌های معاملاتی را دارد که این موضوع در بازار پرنوسان مثل ارز دیجیتال و فارکس، اطمینان خاطری بیشتری به معامله‌گران می‌دهد.

7. نسبت سود های بسیار جذاب

این سبک بدلیل معاملات کوچک روی گره های قیمتی حد ضرر های بسیار کوچکی دارد و این امر باعث چند برابر شدن حد سود ها نسبت به این حد ضرر ها می شود.  یکی از جذابیت های این سبک گرفتن سود های بسیار با ضرر های کوچک به شمار می رود. اما حتما باید توجه کرد در راه گرفتن این سود ها حتما سیو سود کرده و با جا به جا کردن حد ضرر خود ریسک معاملات را کمتر کنید که هرگز سود های جذاب شما به ضرر تبدیل نگردد.

ریسک‌ های پرایس اکشن RTM

تحلیل پرایس اکشن RTM که به معنی تحلیل قیمت بر اساس خطوط حمایتی و مقاومتی است، همانند هر تحلیل دیگری ریسک‌هایی دارد که در نظر گرفتن آن‌ها در تصمیم‌گیری مهم است. به عنوان مثال یکی از ریسک‌هایی که ممکن است در تحلیل پرایس اکشن RTM وجود داشته باشد، عدم درستی داده‌های استفاده شده در تحلیل است. به دلیل اینکه تحلیل پرایس اکشن بر اساس قیمت‌های گذشته صورت می‌گیرد، دقت در جمع‌آوری و استفاده از داده‌های صحیح بسیار حائز اهمیت است. همچنین ریسک دیگری که در تحلیل پرایس اکشن RTM وجود دارد  این است که تغییرات ناگهانی در بازار ممکن است این تحلیل را غیر دقیق کند.

علاوه بر این، ریسک دیگری که ممکن است در تحلیل پرایس اکشن RTM وجود داشته باشد، عدم در نظر گرفتن عوامل خارجی مثل شرایط اقتصادی و سیاسی است که ممکن است به صورت مستقیم یا غیرمستقیم بر قیمت‌های بازار تأثیرگذار باشند. بنابراین در استفاده از تحلیل پرایس اکشن RTM باید با این ریسک‌ها آشنا بوده و سعی در کاهش آن‌ها داشته باشید. خوشبختانه راه‌های زیادی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی با انجام مدیریت ریسک از این شیوه عالی بهره ببرید.

تفاوت پرایس اکشن RTM و پرایس اکشن لنس بگز

سبک‌های معاملاتی کلاسیک و دارای اندیکاتور در اکثر مواقع به دلیل عدم کارآمدی و ضررهای زیادی که با خود به همراه می‌آورند پیشنهاد نمی‌شوند. اما ایف میانته با معرفی روش پرایس اکشن RTM، به دنبال پایان دادن به این مشکلات بوده است. او در این راه، با تأسیس یک آکادمی و بررسی رازهای بازار و حرکات قیمت، موفق به ایجاد یک روش قدرتمند از تحلیل به نام تحلیل پرایس اکشن RTM شده است.

روش پرایس اکشن RTM برای مدیریت ریسک و زمان پروژه بسیار کارآمد است. در این روش با تمرکز بر ریسک‌ها و برنامه‌ریزی، پروژه‌های پیچیده و بزرگ مدیریت می‌شوند. این روش شامل تجزیه و تحلیل روندهای بازار، سطوح پشتیبانی و مقاومت و الگوهای شمعی برای شناسایی سیگنال‌های خرید و فروش است. در این روش مدیریت ریسک و زمان هدف اصلی است برای اینکه ضررها را کاهش داده و سود بیشتری به دست آید.

در کنار روش پرایس اکشن RTM، روش دیگری به نام لنس نیز وجود دارد. لنس بگز یکی از معامله‌گران حرفه‌ای بازارهای مالی است و فعالیت اصلی خود را در بازار فارکس انجام می‌دهد. او با نوشتن کتاب پرایس اکشن لنس بگز و ارائه دوره‌های آموزشی در این حوزه، به معامله‌گران در بازارهای مالی کمک کرده است. این کتاب به معامله‌گران، تمامی مباحث مربوط به استراتژی پرایس اکشن را به شیوه‌ای جذاب و کاربردی ارائه می‌دهد.

فلگ لیمیت در پرایس اکشن RTM چیست؟

RTM یا Read the Markets به عنوان روشی برای خواندن روند قیمتی بازارهای مالی استفاده می‌شود. هدف این روش، شناسایی نقطه‌ای که قیمت به آن دست پیدا می‌کند و بررسی مسیر حرکت قیمت تا رسیدن به این نقطه می‌باشد. اطلاعات مربوط به بخش فلگ‌ها و FLها مرتبط با سفارش‌های اصلی در این قسمت بازار است. فلگ لیمیت  Flag Limit به منطقه‌ای اشاره دارد که بین خریدار و فروشنده درگیر شده است و پاداش برنده از آنجا شروع می‌شود.

منطقه‌ی بیس (Base) پس از دراپ یا رالی به وجود می‌آید و بین خریدار و فروشنده درگیری صورت می‌گیرد. در اینجا، یک نفر پیروز می‌شود و قیمت به سمت برنده این معامله حرکت می‌کند. قیمت قبل از شروع حرکت، به کدام سمت مایل است را نیز با استفاده از کندل اینگالف (Engulf) مشخص می‌کنند.

نفوذ به خارج از محدوده قیمتی، به معنای عدم وجود هیچ گونه مانع برای حرکت قیمت به سمت جلو است. در منطقه‌ی بیس، پس از اهدای پاداش، درگیری دوباره بین خریداران و فروشندگان رخ می‌دهد که تلاش برای به دست آوردن حرکت شارپ و قوی قیمت انجام می‌شود. منطقه‌ای که در آن به پایان می‌رسد و یکی از طرفین پیروز می‌شود، به عنوان فلگ لیمیت شناخته می‌شود.

در RTM، همه‌ی حرکت‌های قیمت با استفاده از اینگلف ENG نمایش داده می‌شوند. با توجه به این دانش، شما می‌توانید با شناسایی مناطق بیس و فلگ لیمیت، به خواندن روند قیمتی بازارهای مالی بپردازید.

پرایس اکشن RTM

جمع بندی

درمجموع پرایس اکشن RTMیکی از سبک‌هایی است که در صورت شناخت صحیح آن موقعیت‌های بی‌نهایت جذابی به ما می‌دهد. اما نکته حائز اهمیت نیازمندی قدرت روانی بالای این سبک هست و نظر به ریسک به ریوارد‌های این سبک اگر ما در ۲ معامله با حد ضرر و ۱ معامله با حد سود مواجه شویم در مجموع مطمئناً سود کرده‌ایم. ولی باید توان روانی کافی برای عدم ناراحتی و از دست ندادن تمرکز و ادامه دادن داشته باشیم و هرگز با چند سود خود طمع‌کار نشده و همیشه مدیریت سرمایه خود را رعایت نماییم.

متوجه شدیم که معامله گران موفق استراتژی معاملاتی خود را بر اساس شناسایی نقدینگی و حجم معاملات بالا، استفاده از حداقل اندیکاتورها و داشتن دیدی ساده و کلی از نمودار استوار کردند. اما به یاد داشته باشید، عملکرد گذشته این استراتژی ها موفقیت آنها را در معاملات فعلی شما تضمین نمی کند. به همین دلیل است که همیشه از حد ضرر در معاملات خود استفاده کنید و مدیریت سرمایه را فراموش نکنید. تلاش و پشتکار شما می تواند شما را به یک معامله گر سودآور تبدیل کند و این استراتژی به تنهایی موثر نخواهد بود.

علاوه بر موارد مذکور در نظر داشته باشیم در این سبک معاملاتی، انواع متفاوتی از گره های معاملاتی را داشته و می‌توانیم با آن ترید کنیم و اگر بخواهیم با کلیه این حالات معامله کنیم هرگز نمی دانیم در حال حاضر بازار باید خریدار باشیم یا فروشنده. پس بهتر است ابتدا برای خود استراتژی چیده سپس بر طبق آن استراتژی معامله نماییم تا هرگز دچار دوگانگی و بلاتکلیفی در بازار نباشیم.

سوالات متداول

1. استراتژی معاملاتی RTM چیست؟

هدف استراتژی RTM شناسایی  نقاط اشباع خرید و اشباع فروش و کسب سود سریع از اختلاف آنهاست.

2. نقاط قوت استراتژی RTM چیست؟

  • قابلیت استفاده برای همه گروه های تجاری و همه بازارها،
  • دیدگاه تحلیلی عمیق از رفتار بازار
  • داشتن تنظیمات تحلیلی بر اساس قیمت و جریان سفارش
  • سفارشی سازی بالا و ترکیب با روش های دیگر

3. نقاط ضعف استراتژی RTM چیست؟

  • گاهی اوقات این نوع تحلیل به سمتی می رود که به نظر می رسد به جای تحلیل رفتار بازار، سعی در توجیه رفتار بازار دارد.
  • تسلط بر آن نیاز به تمرین، زمان و تجربه زیادی دارد
  • کارشناسی ارشد خروجی های آموزشی متفاوتی در یک موضوع مشترک دارند.
  • فقدان دید ساختاری روشن از چارچوب زمانی تحلیل.

4.  قابلیت های اصلی سبک پرایس اکشن RTM چیست؟

این سبک توانایی بسیاری در معاملات اسکلپینگ و نوسان گیری های سریع ارائه می دهد که دیگر سبک ها چنین توانایی ندارند.

5. مهم ترین بخش در تحلیل بر اساس سبک RTM چیست؟

مهم ترین بخش  در این سبک تحلیل بازار، مشخص کردن گره های قیمتی و بررسی بازار در زمان رسیدن به گره های قیمتی می باشد.

6. درسبک RTM از چه ترکیبی در تایم فریم ها استفاده می شود؟

در این سبک پس از تعیین تایم فریم پایه به تایم دابل تریگر رفته و سیگنال ورود می‌گیریم. بدین صورت که اگر تایم پایه تحلیل ما 4 ساعته بود به تایم 15 دقیقه می رویم.

7. گام های حرکتی چه تاثیری در تحلیل به سبک پرایس اکشن RTM دارد؟

این گام ها وسیله مناسبی برای تعیین اهداف حرکتی بعدی قیمت و تعیین تارگت و حد ضرر دارند و برای بررسی نتیجه و انتهای امواج به کار می روند.

8. داشتن صرافی خوب چه تاثیری در معاملات بر اساس پرایس اکشن RTM دارد؟

داشتن صرافی خوبی همچون بینگ ایکس و مکسی باعث جلوگیری از هرگونه دستکاری قیمتی و عمل دقیق قیمت به گره ها و محل های معاملاتی است.

9. چگونه سیگنال های سود ساز بر اساس سبک پرایس اکشن RTM دریافت کنیم؟

در کانال سیگنال همیار کریپتو سیگنال های جذاب فارکس و ارز دیجیتال بر اساس سبک پرایس اکشن RTM برای علاقه مندان قرار می گیرد.

 

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۳
ارسال دیدگاه جدید