کمپین مهرگان تا 60 درصد تخفیف دوره های آموزشی (با شرایط پرداخت اقساط)
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
سبد خرید

10  الگوی برتر پرایس اکشن را بشناسید + آموزش تصویری کندل ها

10  الگوی برتر پرایس اکشن را بشناسید + آموزش تصویری کندل ها

مهم ترین الگوهای پرایس اکشن

پرایس اکشن یکی از بهترین شیوه‌ها برای تحلیل بازارهای مختلف است که بسیاری از تریدرها به آن علاقه نشان می‌دهند. با این حال نباید فراموش کرد که این روش هم جزئیات زیادی دارد که به باید به هر کدام آن‌ها توجه ویژه‌ای نشان داد. به‌طور کلی الگوهای مختلفی در این روش تحلیلی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها در نوع خود حائز اهمیت هستند.

با این حال در این مطلب مهم و کاربردی از همیار کریپتو قصد داریم تا ۱۰ الگوی مهم برای پرایس اکشن را بررسی کنیم. مسلما شما با استفاده از این ۱۰ مورد قادر خواهید بود که به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنید.

تحلیل پرایس اکشن چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم ۱۰ الگوی مهم برای پرایس اکشن را بررسی کنیم، باید تعریف درستی از آن داشته باشیم. تحلیل پرایس اکشن از زبان سایت ویکی پدیا،

“Price action is a method of analysis of the basic price movements to generate trade entry and exit signals that is considered reliable while not requiring the use of indicators. It is a form of technical analysis, as it ignores the fundamental factors of a security and looks primarily at the security’s price history.”

به معنای بررسی تغییرات قیمت یک دارایی مالی است که بدون استفاده از شاخص‌ها و اندیکاتورها صورت می‌گیرد. در تحلیل Price Action، تمرکز بر نمودار قیمتی و تغییرات آن قرار دارد. با تحلیل پرایس اکشن می‌توان به نوسانات قیمتی، تغییرات روند بازار، نقاط ورود و خروج احتمالی و نیز تأیید یا رد الگوهای تکنیکالی پرداخت.

این روش بر اصول ساده و قابل فهم مبتنی است و به منظور بررسی عوامل اساسی بازار و تحلیل روند کلی آن استفاده می‌شود. نکته مهم این است که در این شیوه خود قیمت و حرکت‌های آن به صورت مستقیم بررسی می‌شوند. در نتیجه با این روش شخص می‌تواند سریع‌تر وارد معاملات شده و در صورت نیاز هم سریع‌تر خارج شود. از همین رو می‌توان پرایس اکشن را یک متد عالی دانست که برترین درآمد دلاری را برای متخصصان آن به دنبال خواهد داشت.

مهم ترین الگوهای پرایس اکشن

 • الگوی سر و شانه Head and Shoulders
 • الگوی فنجان و دسته Cup and Handle
 • الگوی سقف دوقلو Double Bottom
 • الگوی کنج Wedge
 • الگوی مستطیل Rectangle
 • الگوی پرچم Flag
 • الگوی کانال Channel
 • الگوی کندلی پین بار Pin Bar
 • الگوی کندلی انگالفینگ Engulfing

الگوهای پرایس اکشن

الگوی سر و شانه Head and Shoulders در پرایس اکشن

الگوی Head and Shoulders یکی از معروف‌ترین الگوهای قیمتی در تحلیل پرایس اکشن است. این الگو به صورت عمده در نمودارهای بازار سهام و بازارهای مالی استفاده می‌شود. الگوی Head and Shoulders شامل سه قله قابل تشخیص است که به صورت مشخص در نمودار قیمت دیده می‌شوند. این مورد در فارسی به الگوی سر و شانه‌ها شناخته می‌شود. مشخصات الگوی Head and Shoulders شامل موارد زیر است.

 1. Shoulder یا شانه سمت راست: این قسمت به صورت دو قله کوچکتر از پیک قبلی شکل می‌گیرد.
 2. Head یا سر: این قسمت به صورت یک peak قدرتمندتر از پیک قبلی شکل می‌گیرد و پیش از آن حرکت قیمتی به سمت بالا رخ داده است.
 3. Shoulder یا شانه سمت چپ: این قسمت به صورت دو قله کوچکتر از پیک مربوط به Head شکل می‌گیرد.

وقتی الگوی سر و شانه‌ها کامل شده است، معمولاً یک تغییر روند از صعودی به نزولی رخ می‌دهد. برای تأیید این الگو، نقطه Neckline (خط گردن) باید شکسته شود. نک‌لاین خط افقی است که ساخته می‌شود و شامل ارتفاع سر خواهد بود. بعد از شکستن نک‌لاین، انتظار می‌رود که قیمت به طول هدفی معادل ارتفاع Head and Shoulders حرکت کند. البته همواره الگوی Head and Shoulders به صورت دقیق رخ نمی‌دهد و باید با ترکیب آن با سایر نشانه‌ها و تحلیل‌های قیمتی دیگر بررسی شود. از همین رو حتما در بین ۱۰ الگوی مهم برای پرایس اکشن این مورد را در نظر داشته باشید.

الگوی سروشانه Head and Shoulders

الگوی فنجان و دسته Cup and Handle در پرایس اکشن

الگوی Cup and Handle یک الگوی قیمتی است که در تحلیل پرایس اکشن استفاده می‌شود. این الگو در فارسی با نام فنجان و دسته  شناخته می‌شود. در ابتدا، نمودار یک حفره به شکل یک فنجان (cup) را نشان می‌دهد که به طور کلی یک شکل خمیده به پایین است. این فنجان نشان‌دهنده یک بازار نزولی است که در آن قیمت سهام کاهش می‌یابد. سپس قیمت سهام بهبود می‌یابد و به سمت یک قیمت بالاتر حرکت می‌کند.

خواندن این مطلب
3 سایت برتر ایردراپ

پس از فنجان، نمودار یک مقدار برگشت به سمت پایین به شکل یک دسته (handle) را نشان می‌دهد. این دسته نشان‌دهنده یک بازار جانبی است که قبل از ادامه حرکت صعودی قیمت سهام رخ داده است.

در این مرحله، حجم معاملات نیز ممکن است کاهش یابد. الگوی Cup and Handle در بازار سهام به عنوان یک نشانه مثبت در تحلیل تکنیکال در نظر گرفته می‌شود. زمانی که قیمت سهام از سطح دسته بالا عبور کند، انتظار می‌رود که قیمت به صورت قابل توجه‌ای افزایش یابد. بنابراین، بسیاری از تریدرها و سرمایه‌گذاران این الگو را برای تشخیص فرصت‌های خرید در بازار استفاده می‌کنند. خوشبختانه کانال سیگنال ارز دیجیتال همیار کریپتو نیز در اختیار شماست تا بتوانید معاملات خوبی انجام دهید.

الگوی فنجان و دسته Cup and Handle

الگوی سقف دوقلو Double Bottom در پرایس اکشن

الگوی Double Bottom یا دو دره یک الگوی قیمتی است که می‌تواند در لیست ۱۰ الگوی مهم برای پرایس اکشن قرار بگیرد. این الگو معمولاً نشان می‌دهد که تلاش برای رسیدن به قیمت پایین‌تر دو بار انجام شده است و سپس بازار صعودی را آغاز می‌کند. این الگو بصورت دو دره (bottom) در نمودار قیمت شکل می‌گیرد. دره اول بیانگر یک قیمت پایین است که توسط فروشندگان تشکیل شده است و ممکن است با حجم معاملات بالا همراه باشد. سپس قیمت سهم بهبود می‌یابد اما دوباره به سطح قیمت پایین اولیه برمی‌گردد و دره دوم را شکل می‌دهد. دره دوم معمولاً با حجم معاملات کمتری همراه است و می‌تواند کمی پایین‌تر یا به همان سطح حفره اول برسد.

وقتی قیمت سهام از سطح دره دوم بالا می‌رود و به فاصله‌ای قابل توجه از سطح دره اول عبور می‌کند، الگوی Double Bottom تشخیص داده می‌شود. این الگو نشان‌دهنده یک احتمال صعود قوی است و ممکن است به تغییر جهت بازار از نزولی به صعودی اشاره کند. بسیاری از تریدرها و سرمایه‌گذاران از الگوی Double Bottom برای تشخیص نقاط ورود به بازار (entry points) استفاده می‌کنند. همچنین، پس از شکل‌گیری الگو، معمولاً یک هدف قیمتی (price target) براساس ارتفاع الگو قبلی تعیین می‌شود تا به عنوان یک معیار برای پتانسیل رشد قیمت سهم در آینده استفاده شود.

دوقلو

الگوی کنج Wedge در پرایس اکشن

الگوی Wedge یک الگوی قیمتی است که نقش مهم در تحلیل پرایس اکشن خواهد داشت. این الگو زمانی شکل می‌گیرد که خطوط ترند (trend lines) به طور تدریجی به هم نزدیک‌تر می‌شوند و فاصله بین آن‌ها کمتر می‌شود. Wedge به دو شکل Upward Wedge و Downward Wedge معروف است که در ادامه آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

الگوی کنج صعودی Upward Wedge (میل به صعود)

در این الگو، خطوط ترند به سمت بالا هدایت می‌شوند و تلاش برای اندازه‌گیری قیمت را در حالتی که قیمت‌ها پیوسته افزایش می‌یابند را نشان می‌دهند. با توجه به شیب خطوط روند، قیمت‌ها کنار هم متمایل به افزایش می‌شوند. این الگو معمولاً نشان می‌دهد که قیمت به سمت بالا در حال حرکت است و احتمال ادامه روند صعودی وجود دارد.

الگوی کنج صعودی

Downward Wedge (میل به نزول)

در این حالت دقیقا عکس حالت قبلی اتفاق خواهد افتاد. به همین علت خط روندها به سمت پایین هستند. این فرایند باعث می‌شود که قیمت همچنان میل به نزول داشته باشد. به همین علت شاهد آن هستیم که بسیاری از تریدرها از این روش استفاده می‌کنند و معاملات مناسبی را انجام خواهند داد. برای اینکه بتوانید با خیال راحت ترید کنید، بهتر است که این فرایند را در صرافی بینگ ایکس BingX دنبال کنید.

نزولی

الگوی مثلث Triangle در پرایس اکشن

Triangle یا الگوی مثلث بدون شک در بین ۱۰ الگوی مهم برای پرایس اکشن قرار خواهد گرفت. این الگو در نمودار قیمتی به شکل یک مثلث تشکیل می‌شود که خطوط روند از دو خط راهنمای مثبت (خط صعودی) و دو خط راهنما منفی (خط نزولی) تشکیل می‌دهد. در حین شکل‌گیری مثلث، نقاط قیمتی در داخل مثلث به سمت مرکز حرکت کرده و فاصله بین قیمتی روز به روز کاهش می‌یابد.

اگر Triangle به عنوان یک الگوی ادامه معامله شناخته شود، هنگامی که قیمت از طریق یکی از خطوط روند (خط صعودی یا خط نزولی) شکسته شود، انتظار می‌رود قیمت در جهت شکست حرکت کند و تغییر روند را تأیید کند. این الگو ممکن است به عنوان یک نشانه برای حرکت قوی قیمتی در بازار و تحول در جهت قیمت عمل کند. با توجه به دقت تحلیل‌ها و شرایط بازار، تصمیم‌گیری مناسب در معاملات مبتنی بر Triangle pattern می‌تواند سودآوری را بهبود بخشد.

بازشونده

الگوی مستطیل Rectangle در پرایس اکشن

الگوی Rectangle  یا مستطیل یکی از الگوهای مهم در تحلیل پرایس اکشن است. این الگو به شکل یک مستطیل در نمودار قیمتی تشکیل می‌شود که خطوط راهنما در بالا و پایین آن افقی هستند. در حین شکل‌گیری Rectangle، قیمت به صورت متعادل حرکت می‌کند و فاصله بین حرکت قیمتی بسیار کم است. این الگو نشان دهنده عدم تغییر قابل توجه در قیمت است و نشانگر ایستایی بازار است. وقتی که قیمت از یکی از خطوط روند شکسته شود، انتظار می‌رود قیمت در جهت شکست حرکت کرده و تغییر روند را تأیید کند.

خواندن این مطلب
افت سرمایه (Drawdown) چیست؟

الگوی Rectangle به عنوان یک الگوی ادامه معامله شناخته می‌شود و می‌تواند به نشانه‌ای برای ادامه حرکت قیمت در راستای قبلی عمل کند. با استفاده از این الگو و تحلیل دقیق بازار، می‌توان تصمیم‌گیری مناسب در معاملات را انجام داد. در صورتی که شما هم از روش تحلیلی پرایس اکشن برای معاملات خود استفاده می‌کنید، حتما به این الگوی مهم و تعیین کننده هم توجه کافی داشته باشید.

الگوی مستطیل Rectangle

الگوی پرچم Flag در پرایس اکشن

الگوی Flag یا پرچم یک الگوی تحلیل پرایس اکشن است که در نمودار قیمتی شکل می‌گیرد. این الگو به شکل یک پرچم یا پرچم‌شکل در نمودار ظاهر می‌شود و به عنوان یک الگوی ادامه معامله شناخته می‌شود. در الگوی Flag، قیمت بعد از یک حرکت قوی و سریع به سمت بالا (یا پایین)، یک بازه‌ جهشی را طی می‌کند. این بازه‌ جهشی به صورت همگن صعودی یا همگن نزولی شکل می‌گیرد و خطوط روند آن را تشکیل می‌دهند. در حین شکل‌گیری پرچم، حجم معاملات به طور معمول کاهش می‌یابد.

هنگامی که قیمت از خطوط روند شکسته شود، انتظار می‌رود قیمت در جهت حرکت قبلی خود ادامه یابد و تایید الگو اتفاق بیفتد. این شکست ممکن است با حجم بالاتری همراه باشد و نشانه‌ای برای تأیید قوت حرکت قیمتی باشد. با توجه به الگوی Flag و سایر عوامل بازار، معامله‌گران می‌توانند از این الگو برای تشخیص فرصت‌های معامله و تصمیم‌گیری مناسب در خرید یا فروش استفاده کنند. البته، همواره توجه به سایر عوامل مانند ترندهای قبلی، حجم معاملات و اخبار مرتبط با بازار نیز ضروری است. به همین علت حتما در کنا ۱۰ الگوی مهم برای پرایس اکشن به این موارد هم توجه نشان دهید.

الگوی پرچم Flag

الگوی کانال Channel در پرایس اکشن

الگوی Channel یا کانال از معروف‌ترین الگوهایی است که در پرایس اکشن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این الگو به صورت دو خط روند افقی شکل می‌گیرد که حرکت قیمت بین آنها اتفاق می‌افتد. در الگوی Channel، خطوط روند بر اساس سطوح مقاومت و حمایت در نمودار تعیین می‌شوند. خط روند مقاومت بالاترین قیمت‌ها را و خط روند حمایت پایین‌ترین قیمت‌ها را اتصال می‌دهد. حرکت قیمت بین این دو خط روند صعودی یا نزولی خواهد بود.  وقتی که قیمت به خط روند مقاومت نزدیک می‌شود، احتمال دارد که قیمت به سمت خط روند حمایت برگردد و بالعکس.

این الگو به عنوان یک الگوی ادامه معامله شناخته می‌شود و نشان دهنده اتصال میان دو محدوده قیمتی است. معامله‌گران می‌توانند با تایید شکست یا قوت خط روند، وارد معاملات خاص خود شوند. در حال حاضر این روش در بازار فارکس بسیار پرکاربرد است و افراد به صورت گسترده از آن استفاده می‌کنند. به همین علت شما می‌توانید دوره فارکس را هم پشت سر بگذارید تا در آن متخصص شوید.

الگوی کانال

الگوی کندلی پین بار Pin Bar

الگوی کندلی Pin Bar یک الگوی معروف در تحلیل پرایس اکشن بازارهای مالی است. این الگو به صورت یک شمع با بدنه کوچک و سایه‌های بلند در دو طرف قرار گرفته است. کندل Pin Bar دارای سایه بلند است که نشان‌دهنده اختلاف نظر بین خریداران و فروشندگان در بازار است. سایه بلند به سمت بالا نمایانگر فشار خریداران و به سمت پایین نمایانگر فشار فروشندگان است.

به علاوه، بدنه کوچک کندل Pin Bar نشان‌دهنده عدم توانایی بازار در حرکت به سمت جهت قبلی است. این الگو معمولاً به عنوان یک نشانه معکوس از سقوط به صعود یا از صعود به سقوط استفاده می‌شود. برای تأیید صحت الگو و ورود به معامله، معمولاً نیاز به تأیید دیگر سیگنال‌ها مانند سطوح قیمتی مهم یا الگوهای دیگر است. همچنین، مدیریت ریسک و استفاده از مناسب‌ترین استراتژی‌ها در معامله‌گری بسیار حائز اهمیت هستند. از بین ۱۰ الگوی مهم برای پرایس اکشن، تریدرهای حرفه‌ای به پین بار علاقه خاصی نشان می‌دهند.

الگوی پین بار

الگوی کندلی انگالفینگ Engulfing

الگوی کندلی Engulfing یک الگوی مهم است که اغلب به عنوان نشانه‌ای از تغییر جهت قیمت استفاده می‌شود. این الگو زمانی رخ می‌دهد که یک کندل بزرگ با بادی بزرگتر از کندل قبلی، کندل قبلی را کاملاً فرابگیرد و آن را پوشش دهد.  در الگوی Bullish Engulfing، کندل اول (در پایین) با بدنه‌ای کوچک و کندل دوم با بدنه‌ای بزرگتر دیده می‌شود که پوشش را به صورت کامل انجام می‌دهد. این الگو نشان‌دهنده تقویت قدرت خریداران و کاهش فشار فروشندگان است.

در الگوی Bearish Engulfing، کندل اول (در بالا) با بادی کوچک و کندل دوم با بدنه‌ای بزرگتر دیده می‌شود. در این حالت می‌توان به این نکته پی برد که قدرت فروشندگان بیشتر است و خریداران در موقعیت ضعف قرار گرفته‌اند. یادگیری دقیق ۱۰ الگوی مهم برای پرایس اکشن به شما کمک می‌کند تا به خوبی حرکت بعدی فروشندگان و خریداران بازار را تشخیص دهید. اگر شما می‌خواهید که آموزش فارکس در مشهد را پشت سر بگذارید، بهتر است که با همیار کریپتو در تماس باشید.

خواندن این مطلب
نحوه دریافت کد معاملاتی‌ آتی کالا + آموزش تصویری آپدیت 1402

الگوی انگالفینگ

برای استفاده از الگوهای پرایس اکشن به این نکات توجه کنید.

الگوهای پرایس اکشن یا Price Action Patterns، مفاهیم کلیدی در تحلیل پرایس اکشن بازارهای مالی هستند. این الگوها براساس حرکت قیمت و نمودارهای قیمتی شکل می‌گیرند و به تجزیه و تحلیل روند و جهت حرکت قیمت کمک می‌کنند. برای استفاده از این موارد باید نکات مختلفی را رعایت کنید. با مطالعه نمودارهای قیمتی، سعی کنید الگوهای پرایس اکشن متداول را شناسایی کنید. الگوهای معروفی مانند سه‌کندلی (Three Candles)، دو قله و دو کف (Double Top and Bottom)، اینگالفینگ نزولی و صعودی (Bearish and Bullish Engulfing) و معکوس (Reversal) می‌توانند برای شما بسیار مفید باشند پس به درستی آن‌ها را یاد بگیرید.

فراموش نکنید که پس از شناسایی یک الگوی پرایس اکشن، تأیید آن الگو بسیار مهم است. برای این کار شما می‌توانید از ابزارهای مختلف مانند خطوط روند (Trendlines)، میانگین متحرک ساده (Simple Moving Average) و موارد دیگر استفاده کنید تا الگوی شناسایی شده را تأیید کنید. از طرفی در الگوهای پرایس اکشن، خطوط حمایت (Support) و مقاومت (Resistance) نقش مهمی ایفا می‌کنند. با ترسیم این خطوط بر روی نمودار قیمت، می‌توانید سطوح مهم را شناسایی کرده و به عنوان نقاط ورود یا خروج از معامله استفاده کنید.

مقالات مرتبط:

سبک پرایس اکشن ICT چیست؟ آموزش گام به گام بهترین الگوهای معاملاتی ict

آموزش پرایس اکشن rtm 📈همراه با ویدیو 0 تا 100

پرایس اکشن اسمارت مانی چیست؟ صفر تا 100 smart money

مقایسه بهترین سبک های پرایس اکشن؛ لنس بگز و ال بروکس

چرا باید الگوهای پرایس اکشن را بلد باشیم؟

 

سخن پایانی

اگر شما قصد دارید به عنوان یک تریدر در بازارهای مالی مختلف شروع به کار کنید، قبل از هر چیز باید یک روش معاملاتی مناسب داشته باشید. به همین علت به شما توصیه می‌کنیم که در چنین شرایطی به سراغ ۱۰ الگوی مهم برای پرایس اکشن بروید. این الگوها به شما کمک می‌کنند تا فرصت‌های معاملاتی مناسب را در بازارهایی نظیر ارز دیجیتال و فارکس شکار کنید. البته باید به این نکته اشاره کرد که پرایس اکشن بسیار گسترده بوده و باید برای یادگیری خود برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید.  از همین رو به شما توصیه می‌کنیم که حتما آموزش خصوصی ارز دیجیتال را به صورت حرفه‌ای پشت سر بگذارید تا بهترین نتیجه ممکن را از این طریق به دست آورید. همیار کریپتو لحظه به لحظه در کنار شماست تا بتوانید در این روش تحلیلی به یک متخصص واقعی تبدیل شوید.

سوالات متداول

 1. الگوی ریورسال reversal چیست؟

الگوی reversal به مجموعه از الگوهای قیمتی می‌گویند که به عنوان نشانه‌های احتمالی برای تغییر روند قیمت استفاده می‌شوند. الگوهایی نظیر سر و شانه‌ها، دو قله و دو دره و الگوی مثلثی در این گروه قرار می‌گیرد.

 1. چه الگوهایی می‌توانند به عنوان نشانه‌های تغییر روند قیمت مورد استفاده قرار بگیرند؟

برخی از الگوهای قیمتی که به عنوان نشانه‌های تغییر روند قیمت استفاده می‌شوند عبارتند از: الگوی سر و شانه، الگوی دو قله، الگوی فنجان و دسته برعکس، الگوی مثلثی و الگوی اینگالفینگ.

 1. چه الگوهایی می‌توانند به عنوان نشانه‌های تداوم روند قیمت مورد استفاده قرار بگیرند؟

برای تداوم روند قیمت هم الگوهایی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. مواردی همچون الگوی پرچم، الگوی کانال صعودی و نزولی، الگوی مستطیلی و الگوی wedge در این دسته قرار می‌گیرند.

 1. چگونه می‌توان الگوهای پرایس اکشن را شناسایی کرد؟

شناسایی الگوهای پرایس اکشن نیاز به تحلیل نمودار قیمت دارد. معمولاً مشاهده تغییرات خاصی در روند قیمت و الگوهای مشخصی که قبل از تغییر روند ظاهر می‌شوند، می‌تواند به شناسایی الگوهای پرایس اکشن کمک کند.

 1. آیا الگوهای پرایس اکشن همیشه قطعی و قابل اعتماد هستند؟

هیچ الگوی قیمتی نمی‌تواند ۱۰۰٪ درست باشد. الگوهای پرایس اکشن فقط به عنوان ابزاری برای تحلیل و پیش بینی روند قیمتی به کار خواهند رفت و بازدهی کامل نخواهند داشت.

 1. آیا الگوهای پرایس اکشن برای تصمیم‌گیری در معاملات مفید هستند؟

الگوهای پرایس اکشن می‌توانند در فرآیند تصمیم‌گیری در معاملات بسیار مفید باشند، اما نباید تنها منبع تحلیل قرار بگیرند. از همین رو بهتر است الگوهای پرایس اکشن را با سایر ابزارها و شاخص‌ها مانند شاخص‌های تکنیکال، خبرها و تحلیل بنیادی همراه کنید.

صرافی بینگ ایکس با داشتن کارمزد پایین و دسترسی بدون فیلترشکن، یکی از گزینه های مناسب برای فعالیت در زمینه بازار ارز دیجیتال برای ایرانیان می باشد.

قصد یادگیری و کسب درآمد دلاری در بازار ارزهای دیجیتال و فارکس را دارید؟

از صفر تا صد ارز دیجیتال و فارکس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. 
برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک های زیر بزنید.

✅ آموزش فارکس رایگان

✅ دوره فارکس

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید
Call Now Button