پراپ تریدینگ چیست؟ معرفی 5 تا از بهترین شرکت‌های پراپ تریدینگ (proprietary trading) در ایران

پراپ تریدینگ چیست؟ معرفی 5 تا از بهترین شرکت‌های پراپ تریدینگ (proprietary trading) در ایران

محتوای این مقاله

از گذشته تاکنون، پراپ تریدینگ به‌عنوان یک روش سرمایه‌گذاری محبوب در کشورهای آمریکایی و اروپایی شناخته شده و کاربرد دارد. با این حال، این مفهوم به‌تازگی وارد دنیای سرمایه‌گذاری جامعه ایرانی شده است. پراپ تریدینگ به‌طور خلاصه به این معنا است که «یک شرکت سرمایه‌گذاری بخشی از سرمایه خود را در اختیار شما قرار می‌دهد تا شما بتوانید با استفاده از آن در بازار فارکس و یا ارزهای دیجیتال به سرمایه‌گذاری بپردازید.»

با ورود به دنیای پراپ تریدینگ، شما با شرکت مد نظر خود در ازای سرمایه‌گذاری شرکت و معامله‌گری توسط شما، قرارداد می‌بندید که بخشی از سود حاصل از معامله‌گری را به شما بازگرداند. در این مقاله قصد داریم به تمامی سؤالات شما در مورد پراپ تریدینگ پاسخ داده و توضیح دهیم چگونه می‌توانید از این روش فوق‌العاده بدون هیچ‌گونه ریسکی کسب درآمد دلاری کنید.

همیار کریپتو بزرگ‌ترین مجموعه آموزشی در شرق کشور است که به آموزش بازارهای مالی مانند بازار فارکس، بازار ارز دیجیتال و بازار بورس ایران به طور خصوصی و عمومی می‌پردازد.

پراپ تریدینگ چیست؟

پراپ تریدینگ (proprietary trading) به معنای نوعی سرمایه‌گذاری است که در آن، شرکت‌های بزرگ سرمایه‌ای را در اختیار معامله گران قرار می‌دهند تا با آن سرمایه در بازارهای مالی، ترید کنند سپس سود حاصل از ترید را بین خود و معامله‌گر با نسبت‌هایی که در قرارداد اولیه ذکر شده است، تقسیم می‌کنند.

در پراپ تریدینگ، درصورتی‌که شما با سرمایه شرکت دچار ضرر شوید، شرکت اکانت شما را غیرفعال خواهد کرد و عملاً هیچ ضرری به شما وارد نخواهد شد. می‌توان گفت که پراپ تریدینگ، یک راه ساده و کم‌ریسک برای کسب درآمد است.

نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که هر چند پراپ تریدینگ مفاهیم خاص خود را دارد، اما هر فردی با دانش کافی در زمینه سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار می‌تواند وارد این عرصه شده و از آن بهره‌مند شود؛ بنابراین، پاسخ به سؤال آیا یک فرد تازه‌کار می‌تواند وارد پراپ تریدینگ شود؟ مثبت است، البته با شرط داشتن دانش و مهارت لازم در این زمینه.

با توجه به شرایط و میزان تسلط خودتان از بازار ارز دیجیتال آموزش ببینید، توصیه ما آموزش خصوصی ارز دیجیتال است. در همیار کریپتو محتوای آموزشی کاملاً مناسب با سطح علم شما و زمان خالی شما به صورت حضوری و غیرحضوری قابل ارائه است.

مزایای پراپ تریدینگ چیست؟

بدون شک پراپ تریدینگ مزایای زیادی برای تریدرها به دنبال خواهد داشت. از همین رو این شیوه در طول سالیان اخیر به محبوبیت  بالایی دست پیدا کرده است. به برخی از مهم‌ترین مزایای Prop Trading برای تریدرها در ادامه اشاره خواهیم کرد.

عدم ریسک سرمایه شخصی

یکی از مزایای اصلی برای تریدرها این است که می‌توانند حجم زیادی از ابزارهای مالی را بدون قرار دادن سرمایه شخصی خود در خطر، معامله کنند. با استفاده از سرمایه شرکت مالی، تریدرها با سرمایه اولیه نسبتا کم، می‌توانند به حساب‌های سودآور دسترسی پیدا کنند.

انعطاف‌پذیری بالاتر

وقتی یک تریدر با سرمایه شرکت مالی معامله می‌کند، نگران نظارت، رضایت مشتریان، قوانین و مقررات نمی‌شود. این به او اجازه می‌دهد که به صورت خلاقانه و جسورانه در بازار عمل کند و از فرصت‌های پنهان و پویا استفاده کند.

دسترسی به منابع و آموزش

وقتی یک تریدر در یک شرکت مالی فعال است، به منابع و آموزش‌های حرفه‌ای دسترسی پیدا می‌کند. این منابع شامل داده‌ها، نرم‌افزار، پشتیبانی، راهنمای استفاده از استراتژی‌ها و غیره هستند. همچنین تریدر می‌تواند از تجارب و دانش همکاران خود در شرکت به نفع خود استفاده کند.

دسترسی به بازارهای مختلف

وقتی یک تریدر با سرمایه شرکت مالی معامله می‌کند، می‌تواند در بازارهای مختلفی فعالیت کند که شاید در حساب شخصی خود نتواند به آن‌ها دسترسی پیدا کند. این بازارها شامل ابزارهای مالی پیچیده و ارزهای مختلف هستند. این امر به تریدر اجازه می‌دهد که از تنوع و ریسک‌پذیری بالاتر بهره ببرد و سود بیشتری کسب کند.

اعتبار بالاتر

وقتی یک تریدر در یک شرکت مالی فعال است، اعتبار بالاتری نسبت به تریدرهای حساب شخصی دارد. این اعتبار ممکن است به صورت دسترسی به اطلاعات و منابع بروز، تخفیف‌ها و پاداش‌های مالی، حمایت و راهنمایی حرفه‌ای و غیره باشد. همچنین تریدر ممکن است در صورت عملکرد خوب، به سمت‌های بالاتر در شرکت پیشرفت کند و مسئولیت‌ها و سود بیشتری داشته باشد.

پراپ تریدینگ چیست؟

نحوه کار پراپ تریدینگ چگونه است؟

پراپ تریدینگ یک روش است که به وسیله آن سرمایه‌گذاران از تمام دنیا، به شکل جمعی در سرمایه‌گذاری‌های موسسه‌های مالی مختلف شرکت می‌کنند. این روش برای شروع سرمایه‌گذاری با ریسک کمتر بسیار منطقی است. به‌عنوان مثال، اگر شما فقط صد دلار داشته باشید و یک معامله‌گر حرفه‌ای در بازار فارکس یا ارز دیجیتال باشید، به‌راحتی می‌توانید صد دلار خود را به دویست دلار افزایش دهید و عملاً آن را دو برابر کنید. قابل ذکر است که در این حین سرمایه خود را تحت ریسک قرار داده‌اید و امکان از دست دادن سرمایه نیز وجود دارد.

حال فرض کنید صاحب صد هزار دلار هستید، در این صورت نمی‌توانید با همان قدرت و با اطمینان خاطر سرمایه خود را دو برابر کنید و ریسک بسیار زیادی در اینجا وجود دارد چرا که مبلغ اولیه سرمایه‌گذاری شما بسیار زیاد است.

همان‌طور که میدانید موسسه‌های مالی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری بزرگ، دارایی زیادی دارند مثلاً چندین میلیون دلار یا حتی بیشتر! بنابراین سرمایه‌های بسیار بزرگی را مدیریت می‌کنند و به همین دلیل، ریسک سرمایه‌گذاری آن‌ها بسیار زیاد است؛ بنابراین، این شرکت‌ها از طریق پراپ تریدینگ، سرمایه‌گذاری خود را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کرده و آن‌ها را در اختیار معامله‌گران مختلف از سراسر جهان قرار می‌دهند.

با اینکار، ریسک سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها کاهش می‌یابد به همین ترتیب سود بالاتری نیز به دست خواهند آورد. از طرف دیگر، معامله‌گر نیز بدون اینکه درگیر ضرر و از دست دادن سرمایه خود شود، در این شرکت‌ها معامله می‌کند و از سود این سرمایه‌گذاری بهره‌مند می‌شود.

مقدار سود پراپ تریدینگ چقدر است؟

پراپ تریدینگ، یک روش سرمایه‌گذاری است که از سال‌های قبل در دنیای سرمایه‌گذاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف این روش کاهش ریسک سرمایه‌گذاری و کسب سود بیشتر با استفاده از سرمایه موسسه‌های مالی بزرگ است. نحوه تقسیم سود حاصل از معاملات در روش پراپ تریدینگ، به سیاست‌های شرکت یا سایت سرمایه‌گذاری بستگی دارد.

شرکت‌های پراپ تریدینگ دو نوع سیاست‌گذاری عمده برای تقسیم سود، دارند: 1- سیاست حقوق ماهانه و 2- سیاست تقسیم سود درصدی.

در سیاست حقوق ماهانه، معامله‌گر چه سود کند و چه ضرر، مقدار مشخصی حقوق دریافت می‌کند.

اما در سیاست درصدی، بخشی از سود معاملات به معامله‌گر داده می‌شود. شرکت‌های سرمایه‌گذاری به معامله‌گران خود بین ۵۰ تا ۸۰ درصد از سود را می‌دهند.

به‌عنوان مثال، فرض کنید یک شرکت سرمایه‌گذاری به شما حسابی به ارزش 3۰ هزار دلار برای معامله در بازار فارکس می‌دهد و در پایان ماه، شما تنها ده درصد از حساب را سود کرده‌اید؛ یعنی 3 هزار دلار به دست آورده‌اید. بر اساس قرارداد با شرکت، بخشی از سود باید به شما تعلق گیرد که همان‌طور که بیان شد بین 50 تا 80 درصد سود کسب‌شده را دریافت خواهید کرد.

سود دریافتی شما در این مثال تقریباً بین 1500 تا 2400 دلار در ماه می‌شود که با احتساب دلار 50.000 تومانی شما درآمدی بین 75.000.000 تا 120.000.000 میلیون تومان در ماه کسب خواهید کرد.

با استفاده از این روش سرمایه‌گذاری و بدون نیاز به سرمایه‌گذاری خاص، می‌توانید در طول یک ماه درآمد چشمگیری داشته باشید البته شرط اول آن کسب سود است یعنی باید در معامله‌گری مهارت لازم و کافی را از قبل داشته باشید.

بهترین سایت‌های پراپ تریدینگ فارکس (بهترین سایت‌های داخلی)

بهترین سایت های پراپ تریدینگ برای ایرانیان

معامله‌گری در بازارهای مالی جهانی، به دلیل تحریم‌ها، برای اکثر ایرانیان به‌صورت مستقیم مشکل است؛ اما در حال حاضر برخی شرکت‌های داخلی به شرکت‌های خارجی متصل شده‌اند و شما با کمک آن‌ها می‌توانید به‌راحتی از مزایای سرمایه‌گذاری پراپ تریدینگ و کسب درآمد دلاری بهره‌مند شوید.

استفاده از سایت‌های پراپ تریدینگ فارکس ایرانی، با مزایای زیادی همراه است. به‌عنوان مثال، نیازی به تهیه VPN یا VPS برای تغییر IP ندارید. نیازی نیست درگیر تبدیل ریال به دلار و برعکس شوید؛ زیرا خود شرکت یا سایت ایرانی که با آن همکاری می‌کنید، این‌کار را برای شما انجام می‌دهد.

این مزیت‌ها باعث شده است که بسیاری از کاربران خواستار استفاده از پراپ تریدینگ فارکس ایرانی باشند. شرکت‌هایی مانند سرمایه‌گذار برتر، پراپ ترید فاند و پراپی، جزو بهترین سایت‌های پراپ تریدینگ در فارکس هستند که با ارائه خدمات با کیفیت، برای کاربران مبتدی و حرفه‌ای، پیشنهاد خوبی برای شروع فعالیت در این حوزه محسوب می‌شوند.

بهترین سایت های پراپ تریدینگ برای ایرانیان

 • سایت پراپ تریدینگ PropTradeFund
 • سایت پراپ تریدینگ tradestars.co
 • سایت پراپ تریدینگ Fidelcrest
 • سایت پراپ تریدینگ FXFINANCER
 • سایت پراپ تریدینگ Luxtrading
 • سایت پراپ تریدینگ Citytradersimperium

در ادامه فهرستی از سایت های پراپ تریدینگ را معرفی می‌کنیم که ایرانیان در آن‌ها تحریم نشده‌اند.

 • سایت پراپ تریدینگ Fidelcrest

یکی از وب سایت های پراپ تریدینگ است که ایرانیان می‌توانند به‌راحتی از خدمات آن استفاده کنند. سایت پراپ تریدینگ Fidelcrest، یک پلتفرم آموزشی، مسابقات تریدینگ و سرویس‌های پشتیبانی برای تریدرها است. این پلتفرم به تریدرها اجازه می‌دهد با استفاده از حساب مجازی خود، برای شرکت در مسابقات تریدینگ ثبت‌نام کنند و در صورت برنده شدن، سرمایه واقعی برای ترید در اختیارشان قرار می‌گیرد.

 • سایت پراپ تریدینگ FXFINANCER

سایت FXFINANCER نیز یکی از سایت های پراپ تریدینگ است که برای مدت سه سال در زمینه تأمین سرمایه فعالیت می‌کند و به کاربران ایرانی خدمات ارائه می‌دهد. سایت پراپ تریدینگ FXFINANCER به تریدرها امکان می‌دهد با سرمایه اولیه کوچک، حساب معاملاتی خود را بسازند و در بازارهای مالی فارکس و کریپتوکارنسی ترید کنند. همچنین این پلتفرم، برای تریدرهای حرفه‌ای، پلتفرم معاملاتی برای مدیریت حساب‌های مشتریان خود شرکت را نیز ارائه می‌دهد.

مجموعه آموزشی همیار کریپتو با هدف ایجاد درآمد دلاری برای هم‌وطنان بهترین استراتژی معاملاتی برای ترید را در آموزش ارز دیجیتال در مشهد به همراهان خود آموزش می‌دهد تا بتوانند از این بازارها درآمد دلاری کسب کنند.


 • سایت پراپ تریدینگ Luxtrading

سایت پراپ تریدینگ Luxtrading یکی دیگر از سایت های پراپ تریدینگ است که به ایرانیان خدمات ارائه می‌دهند. این سایت توانسته با ارائه خدمات متنوع و با کیفیت، جایگاه خوبی در این بازار به دست آورد. پلتفرم Luxtrading به تریدرها اجازه می‌دهد تا با سرمایه اولیه کم، به ترید در بازارهای مالی فارکس، کریپتوکارنسی و طلا بپردازند.

 • سایت پراپ تریدینگ Citytradersimperium

یک پلتفرم پراپ تریدینگ است که به تریدرها امکان می‌دهد با سرمایه اولیه کم، حساب معاملاتی خود را بسازند و در بازارهای مالی فارکس و کریپتوکارنسی تجربه کسب کنند. این پلتفرم با ارائه آموزش‌های متنوع و مفید، به تریدرها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن در ترید عمل کنند.

کانال آپارات همیار کریپتو، یک منبع رایگان و همچنین قابل اعتماد برای آموزش بازارهای مالی است.

 • سایت پراپ فرم ستارگان ترید tradestars.co

سایت پراپ فرم ستارگان ترید ارائه دهنده حساب های معاملاتی از ۵ هزار دلار تا ۲۵ هزار دلار به معامله گران سود ده

ستارگان ترید tradestars.co سابقه ۳ سال ارائه خدمات تامین سرمایه ترید به صورت حضوری در کشور امارات و بیشتر از ۱ سال خدمات پراپ فرم (تامین سرمایه) برای تریدرهای ایرانی را در کارنامه خود دارد.
رسالت مجموعه ستارگان ترید پرورش معامله گران سودده است تا بتواند تیم ترید بزرگ تری داشته باشد ؛ برای تقسیم ریسک سرمایه های کلان شرکت و سرمایه گذاران داخلی و خارجی ( قرارداد برد برد بین تریدر و شرکت و سرمایه گذاران)
در ستارگان ترید معامله گر میتواند از خدمات کوچینگ اختصاصی استفاده کند ؛ مشاوره رایگان از تریدر سودده و متخصص پراپ بگیرد ( اصلاح و ساخت استراتژی و موضوعات روانشناسی) بعد از رسیدن به ثبات و سودده شدن از پلن رشد تصاعدی سرمایه ترید استفاده کند ( برای کاهش ریسک و افزایش درآمد) و در نهایت در جلسات آنالیز بازار و موقعیت یابی گروهی (آنلاین) شرکت کند و روز به روز در ابعاد مختلف ترید رشد کند. ستارگان ترید فقط یک پراپ فرم نیست ؛ مسیر تکامل در معامله گری است.

بروکر آلپاری

آلپاری در حال حاضر خدمات پراپ تریدینگ را ارائه نمی‌کند، اما شرکت‌های پراپ تریدینگ می‌توانند از اکانت های آلپاری برای مشتریان خود استفاده کنند؛ یعنی مشتریان آلپاری می‌توانند در شرکت‌های پراپ از اکانت های آلپاری استفاده کنند که شرکت در اختیارشان قرار می‌دهد.

 • سایت پراپ تریدینگ FundedNext

سایت FundedNext نیز یک سایت تأمین سرمایه است، اما به ایرانیان خدمات نمی‌دهد. این سایت به‌عنوان یک پلتفرم جامع معاملاتی، ابزارها و راهکارهای لازم را برای معامله گران حرفه‌ای فراهم می‌کند. این پلتفرم برای معاملات در بازارهای فارکس و کریپتوکارنسی مناسب است.

 • سایت پراپ تریدینگ Myfxfund

سایت پراپ تریدینگ Myfxfund نیز به‌عنوان یک پلتفرم معاملاتی حرفه‌ای برای بازارهای مالی شناخته می‌شود. این پلتفرم با ارائه آنالیزهای تحلیلی و سیگنال‌های خریدوفروش، به کاربران این امکان را می‌دهد تا بهترین تصمیمات را در مورد معاملات خود بگیرند اما متأسفانه این شرکت نیز خدمات خود را به کاربران ایرانی ارائه نمی‌دهد.

برای آموزش فارکس در مشهد به صورت حضوری و غیر حضوری با ما در ارتباط باشید.

نحوه ی تشخیص بهترین سایت پراپ تریدینگ

تشخیص دادن بهترین سایت پراپ تریدینگ ممکن است بستگی به نیازها و ترجیحات شخصی شما داشته باشد. اما برای انتخاب یک سایت خوب، می‌توانید به چند عامل مهم توجه داشته باشید. برخی از سایت‌های پراپ تریدینگ هزینه‌ها و کمیسیون‌های مختلفی را برای ثبت‌نام، ارزیابی، حساب‌داری و معاملات دریافت می‌کنند. باید با دقت این هزینه‌ها را مقایسه کنید و سایتی را انتخاب کنید که با بودجه و بازده مورد نظر شما منطبق باشد.

به غیر از این مورد برخی از سایت‌ها هم حساب‌های سودآور مختلفی را با شرایط و محدودیت‌های متفاوت ارائه می‌دهند. باید با دقت حساب‌های موجود را بررسی کنید و حسابی را انتخاب کنید که با سطح دانش، تجربه و ریسک‌پذیری شما منطبق باشد. همچنین تعدادی از سایت‌ها هم درصد بالاتری از سود حاصل از معاملات شما را به شما پرداخت می‌کنند. باید با دقت درصد تقسیم سود را مقایسه کنید و سایتی را انتخاب کنید که به شما پاداش مناسب را بدهد.

خوشبختانه برخی از سایت‌ها منابع و آموزش‌های حرفه‌ای را به تریدرهای خود ارائه می‌دهند. این منابع شامل داده‌ها، نرم‌افزار، پشتیبانی، راهنمای استفاده از استراتژی‌ها و غیره هستند. همچنین تریدر می‌تواند از تجارب و دانش همکاران خود در شرکت به نفع خود استفاده کنند.

همچنین نمونه‌هایی از سایت‌های پراپ تریدینگ هم پلتفرم و بازار خاص خود را دارند. به طور مثال بعضی از آن‌ها فقط فارکس یا بازار آتی را پوشش می‌دهند. بعضی از آن‌ها پلتفرم‌های معروفی مانند متاتریدر یا نینجاتریدر را پشتیبانی می‌کنند. بعضی از آن‌ها پلتفرم خودساخته خود را دارند. باید با دقت پلتفرم و بازار مورد نظر خود را انتخاب کنید و سایتی را انتخاب کنید که با آن‌ها سازگار باشد.

معایب پراپ تریدینگ

درست است که بسیاری از افراد به دنبال شروع پراپ تریدینگ هستند، ولی با این حال نباید از ایراداتی که در آن وجود دارد هم چشم پوشی کرد. معایب پراپ تریدینگ (Proprietary Trading) برای معامله‌گران متفاوت خواهد بود که برخی از آن‌ها را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

 1. عدم دسترسی به اطلاعات: شرکت‌های پراپ تریدینگ ممکن است اطلاعات خود را محفوظ نگه دارند و به معامله‌گران خود دسترسی ندهند. این باعث می‌شود که معامله‌گران در مقابل یک ابر قدرت قرار بگیرند که قادر به دسترسی به آخرین اطلاعات بازار است.
 2. فشار و مسئولیت: معامله‌گران پراپ تریدینگ به صورت مستقل معامله نمی‌کنند و تحت فشار شرکت قرار دارند تا سود بیشتری برای شرکت شکل دهند. این شرایط می‌تواند باعث ایجاد فشار روحی و مسئولیت‌پذیری بیشتر در معامله‌گران شود.
 3. ریسک بالا: معامله‌گران در پراپ تریدینگ باید با ریسک‌های بالایی که با این نوع معاملات همراه است، مواجه شوند. به عنوان مثال، پراپ تریدینگ ممکن است در کوتاه‌مدت سودآوری داشته باشد اما در بلندمدت مشکلاتی برای معامله‌گران ایجاد کند.
 4. محدودیت در انجام معامله: معامله‌گران در پراپ تریدینگ معمولاً تحت قوانین و مقررات شرکت قرار دارند و ممکن است در انجام معامله محدودیت‌هایی داشته باشند.
 5. عدم ثبات شغلی: شغل معامله‌گر پراپ تریدینگ ممکن است غیرثابت باشد و معامله‌گران در برخی شرکت‌های پراپ تریدینگ ممکن است برای چندین سال کار کنند و سپس بلافاصله از شغل خود خارج شوند.

دراداون (ِ DRAW DOWN ) در پراپ تریدینگ

دراداون (ِ DRAW DOWN ) در پراپ تریدینگ به معنی میزان ضرری است که اگر حساب شما متحمل گردد قطعا چالش را از دست داده و علاوه بر این موضوع تمام مبلغ اولیه برای ورود به پراپ که داده اید نیز بازگشتی نخواهد داشت.
به همین علت این موضوع دارای اهمیت بسیار زیادی است که در چالش ما میزان دراداون (ِ DRAW DOWN ) باید میزان منصفانه ای باشد. به طور کلی میزان سود مورد انتظار پراپ تریدینگ به هر میزان که بود  باید میزان دراداون (ِ DRAW DOWN ) حداقل یک سوم این میزان سود باشد.

اگر مثلا در چالش از شما انتظار سود 10 درصدی داشته باشند حداقل میزان دراداون (ِ DRAW DOWN ) باید بیش از 3 درصد باشد و مقادیر کمتر از این یک پراپ تریدینگ غیر منصفانه را  برای شما به وجود خواهد آورد.  در اصل می‌توان گفت درا داون (ِ DRAW DOWN ) مهم ترین موضوعی است که یک تریدر برای ورود به ترید باید به آن توجه کند در غیر این صورت امکان دارد در زمان ورود در اصل وارد یک چالش پاس نشدنی شده باشد!!

 

جمع بندی

موسسات مالی بزرگ از آنجایی که سرمایه زیادی دارند و معامله گری با این سرمایه دشوار است، پراپ تریدنگ را ایجاد کرده اند تا هم ریسک سرمایه گذاری خود را کاهش دهند و هم افرادی که مهارت معامله گری دارند، درآمد بسیار خوبی داشته باشند.

هر موسسه مالی یک سایت یا همان پلتفرم را برای معامله گری ارائه میدهد. سایت های پراپ تریدینگ به‌عنوان یک پلتفرم آنلاین برای معامله‌گری در بازارهای مالی شناخته می‌شوند. این سایت‌ها با ارائه اطلاعات و ابزارهای لازم به کاربران، امکان ترید بدون ریسک را در بازارهای مالی ازجمله بازارهای فارکس، سهام، شاخص‌ها و کریپتوکارنسی به‌صورت آنلاین فراهم می‌کنند.

با استفاده از سایت های پراپ تریدینگ، معامله گران می‌توانند ریسک‌هایشان را کاهش دهند و به سود بیشتری در بازارهای مالی دست یابند. در این سایت‌ها به‌راحتی با استفاده از سیستم عامل‌های مختلف مانند ویندوز، مک و یا لینوکس، امکان فعالیت وجود دارد. پراپ تریدینگ حتی برای معامله‌گران تازه‌کار نیز فرصتی مناسب برای شروع ترید و کسب سود در دنیای سرمایه‌گذاری فراهم می‌کند.

اگر میخواهید از این بازار عقب نمانید در آموزش ارز دیجیتال در مشهد شرکت کنید در این دوره از پایه تا پیشرفته و با توجه به نیاز شما مطالب تدریس می شود.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. 09309127474 

سؤالات متداول

1. پراپ تریدینگ چیست؟

پراپ تریدینگ (Proprietary Trading) به معنی معامله‌گری با سرمایه‌ای است که توسط مؤسسات مالی بزرگ در اختیار شما قرار می‌گیرد.

2. چرا پراپ تریدینگ انجام می‌شود؟

هدف اصلی پراپ تریدینگ، کسب سود از طریق معامله‌گری در بازارهای مالی با حداقل ریسک ممکن است. چرا که در این روش معامله‌گر با سرمایه خود ترید نکرده و اگر حسابی که در آن معامله می‌کند، بیش‌تر از یک حد خاصی متضرر شود، فقط دسترسی معامله‌گر به حساب بسته می‌شود.

3. در چه بازارهایی پراپ تریدینگ انجام می‌شود؟

پراپ تریدینگ، در بازارهای مالی مختلفی انجام می‌شود، از جمله: بازار سهام، بازار فارکس، بازار ارز دیجیتال، بازار جهانی کالا مانند طلا و غیره.

4. پراپ تریدینگ با سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه فرق دارد؟

بله، پراپ تریدینگ با سرمایه‌گذاری در بازار مالی فرق دارد. در پراپ تریدینگ، شرکت‌ها و بانک‌ها از سرمایه خود برای سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند و سرمایه شما به‌عنوان معامله‌گر درگیر نمی‌شود. اما در سرمایه‌گذاری شخصی، باید با سرمایه خود در بازار مالی ترید کرده و آن را تحت ریسک قرار دهید.

5. آیا پراپ تریدینگ حلال است؟

شرکت‌های بازرگانی Prop در کار تامین مالی معامله‌گران بزرگ از هر طبقه‌ای هستند. بسیاری از شرکت‌های پشتیبانی اکنون حساب‌های Swap-Free یا اسلامی را ارائه می‌کنند برای اینکه واقعاً فرصت‌های معاملات فارکس را برای همه باز کنند، که با حذف سود بازپرداخت و هزینه‌های مربوط به بهره، به قوانین اسلامی پایبند هستند.

6. مهمترین مهارتی که معامله گران پراپ به آن نیاز دارند چیست؟

یکی از مهارت های نرم افزاری کلیدی برای یک معامله گر اختصاصی، مهارت های تحلیل تکنیکال است.

7. چگونه در معاملات پراپ موفق می شوید؟

برای موفقیت به عنوان یک معامله گر پراپ، روی ایجاد یک پایه قوی از دانش معاملاتی تمرکز کنید، یک استراتژی معاملاتی کاملاً تعریف شده و آزمایش شده برای خود ایجاد کنید و مدیریت ریسک منظم را به طور مداوم تمرین کنید.

8. انواع مختلف معاملات prop چیست؟

معامله گران پراپ ممکن است از استراتژی های مختلفی مانند آربیتراژ شاخص، آربیتراژ آماری، آربیتراژ ادغام، تحلیل فاندامنتال، آربیتراژ نوسانات، یا تجارت کلان جهانی استفاده کنند.

9. چگونه می‌توان در بازار فارکس و کریپتوکارنسی همزمان ترید کرد؟

شما با معامله در صرافی بینگ ایکس می‌توانید هم‌زمان در بازارهای کریپتو کارنسی و فارکس ترید کنید. برای اطلاع از نحوه ثبت نام و کار با صرافی بینگ ایکس به صفحه ی آموزش صرافی بینگ ایکس مراجعه کنید.

10. بهترین شرکت پراپ تریدینگ یا بهترین پراپ فرم ایرانی چه شرکتی است؟

قطعا پاسخ پراپ تریدینگ  PropTradeFund خواهد بود. به دلایل مختلف و به گواه تجربه برترین تریدرهای ایران، دریافت حساب ریل پراپ در سریعترین زمان ممکن و با دقیق ترین قوانین سنجش مهارت های یک معامله گر در بازار فارکس با بهترین تعرفه ها و قیمت ها مربوط به این شرکت است.

جهت درخواست ثبت نام در دوره های آموزشی فرم زیر را تکمیل کنید.

11. دراداون (ِ DRAW DOWN ) در پراپ تریدینگ چه میزان باید باشد؟

میزان دراداون (ِ DRAW DOWN ) بستگی به سود مورد انتظار دارد و هر میزان سود آن بود  باید حداقل یک سوم آن میزان دراداون (ِ DRAW DOWN ) باشد در غیر این صورت ما وارد یک چالش غیر قابل پاس شدن و غیر منصفانه شده ایم!!!

12. در صورتی که میزان سود مورد انتظار در یک چالش 15 درصد باشد حداقل میزان دراداون (ِ DRAW DOWN ) چقدر باید باشد؟

باید بیش از یک سوم باشد میزان دراداون (ِ DRAW DOWN ) پس حداقل میزان باید 5 درصد باشد.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۱۴
ارسال دیدگاه جدید