سبک معاملاتی پرایس اکشن آلفونسو، یکی از روش های رایج با بازدهی بالا در بازارهای مالی می باشد،در این سبک ما با مشخص کردن دقیق مناطق سفارشات بزرگ می توانیم همراه بازیگران بزرگ بازار وارد معامله شده و بهترین سود کمترین حد ضرر ممکن را داشته باشیم از جذابیت های این سبک شناخت کامل تمام ساختار بازار بوده و داشتن یک دید درست به مارکت از قابلیت های این سبک می باشد که با این دید درست و شناخت صحیح اقدام به معامله می کنیم و این امر باعث می شود ما در معاملات خود از معاملات خلاف روند یا نادرستی که باعث ضرر های سنگین می شود همیشه بدور باشیم با ما همراه باشید در شناخت این سبک شگفت انگیز

الفونسو کیست؟

یکی از بزرگترین تریدر های حال حاضر دنیا که در ابتدای هر امری خود را بدین صورت معرفی می نماید:

اسم من آلفونسو مورنو است. من یک معامله گر تمام وقت، متخصص تحلیل فنی و مؤسس انجمن معاملات آنلاین عرضه و تقاضا با روش بخر و بگذر (تاسیس در اکتبر 2013 )هستم.

من در بازارهای جهانی تنها با استفاده ازعدم تعادل عرضه و تقاضا معامله کرده ام؛ روش اختصاصی خودم که طی سالها گسترشش دادم.

این روش کمک میکنه تا نقطه عطف هر بازاری رو پیدا کنید؛

جایی که معامله گرهای حرفهای یا وابسته به سازمانها برای معامله شون برنامه ریزی میکنند.

در طول زندگیم (احتمالا مثل همه ی شما) کارهای زیادی انجام دادم. من معلم رقص سالسا، میزدار طراح سایت و یک عکاس بوده ام.

اینطور به نظر میرسه که بیشتر این شغل ها به هم مرتبط نیستند اما یک وجه اشتراک دارند؛

همه شون این امکان رو فراهم کردند که کار مورد علایق هایم رو انجام بدم.

معامله چیزی نیست که عاشقش باشم اما بهم کمک میکنه تا علایقم رو دنبال کنم و ازشون استفاده کنم.
مثل هر معامله گر دیگه ای، من تقریباً همه ی مراحل رو از سر گذروندم.
از معامله روزانه و اسکالپینگ گرفته تا اضافه کردن نشونه های رنگارنگ و اندیکاتورهای تأخیری به نمودارهام که باعث میشدند نمودار شمعیم به سختی قابل دیدن باشه. برای همین پرایس اکشن آلفونسو رو ایجاد کردم.

یک معلم اسبق رقص و عکاس چطور میتونه به شما تجارت و اقتصاد آموزش بده؟ خب، چرا نتونه؟

سادهست. من سالهای زیادی رو به تنهایی، صرف مطالعه ی نمودارها کردم و به یک مجموعه قوانین برخوردم که به درکم از نحوه ی عملکرد بازار کمک کردند.
برای معامله گر بودن، لازم نیست که یه بانکدار باشید یا مدرک دکترای اقتصاد گرفته باشید.
درواقع، ممکنه اونها نقطه ضعف هم به حساب بیایند چون در اونصورت ذهنتون از دانش و اصولی پر میشه که برای معامله و پول در آوردن از راه خرید و فروش توی بازار ،واقعاً به دردتون نمیخورند.
زمان و تجربه به همه ی ما کمک می کنند تا در کارهامون پیشرفت کنیم. من در سالهایی که معامله گر بودم بسیار رشد و پیشرفت کردم.
پیشرفت تدریجی به من کمک کرد تا متوجه بشم معامله با بازه زمانی طولانی همون چیزیه که با شخصیت من جور در میآد.
یعنی معاملات با بازه زمانی کوتاه جواب نمیدهند؟نه اصلا اینطور نیست.
این به معنیه که من اوقات فراغت بیشتری دارم تا با خانواده و دوستانم به اندازه ی کافی وقت بگذرونم.

پول لازمه ، اما عنصر ضروری زندگی نیست. یه عالمه پول و یک شغل خوب خیلی کمک کننده اند ولی لزوما شما رو انسان خوشحالتری نمیکنند.
چرا ما یه عالمه پول، خونه ی بزرگ و یه ماشین خوب میخوایم؟
برای اینکه به همسایه و دوستامون پزش رو بدیم؟ احساس خوبی داشته باشیم و نفسمان را سیر کنیم؟
من کنترل نفسم رو دارم، و برای اینکه معامله گر و آدم بهتری بشم به این دلایل نیازی ندارم.

یکی از مواردی که او را نسبت به سایر تریدر ها جذابتر می نماید شروع از صفر و بدون اموزش درست بودن اوست چیزی که امروزه بسیاری از فعالان بازار های مالی در ایران درگیر آن هستند

Alfonso Moreno

باور های آلفونسو چیست؟

یکی از پایه ای ترین باور هایی که او همیشه اقدام به بیانش نموده این است که:
برای معامله گر بودن، لازم نیست که یه بانکدار باشید یا مدرک دکترای اقتصاد گرفته باشید.
و القای این باور به سایرین عامل اصلی خودباوری بسیار دیگران است و دلیل او برای این باور این است که انسان ها نیاز به اطلاعات فراوان جانبی برای معامله در بازار های مالی نیستند و شناخت تمام دنیای اقتصاد یا مطلع بودن از تمام وضعیت اقتصادی شرط موفقیت در بازار های مالی نیست و تمام انچه مورد نیاز ماست بر روی چارت نمایان می باشد.

ما در همیار کریپتو دوره پرایس اکشن پیشرفته را آموزش می دهیم که در آن سبک آلفونسو نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

اصول اولیه سبک پرایس اکشن آلفونسو

سبک ترید پرایس اکشن الفونسو دارای چندین اصول اولیه مهم میباشد که رعایت این اصول شرط موفقیت در این سبک می باشد در ادامه باهم بررسی می کنیم:
۱_همراهی با روند
بودن در جهت قدرت و ریسک نکردن روی خلاف آن همیشه در باور اکثر معامله گران بوده و عامل سود سازی فراوانی می باشد و در شبک آلفونسو نیز هرچند ستاپ های معاملاتی متعددی برای ترید در خلاف روند می باشد اما در نهایت انچه با قدرت اصلی همراهی کند پیروز بازار خواهد بود
حتی اگر ما تحلیل درستی داشته باشیم قیمت نوسانات و استاپ هانت های متعددی برای رسیدن به تارگت ما خواهد داشت
۲_ترید بر اساس عرضه و تقاضا
سبک الفونسو ترید بر اساس عرضه و تقاضا و نواحی عدم وجود تعادل میان این دو می باشد و عملا این سبک مظابق ذات اصلی پرایس اکشن از هرگونه اندیکاتوری خالی بوده و جای آن با چارتی که در عین سادگی بسیار کارآمد می باشد روبرو هستیم

آموزش حرفه ای تریدر شو ارز دیجیتال

کانال سیگنال ترید ارز دیجیتال

سبک پرایس اکشن آلفونسو

این سبک بر اساس ۴ ناحیه اصلی پس از امواج مهم قیمتی می باشد و همچنین نحوه مشخص کردن نواحی و نوع قدرت آن بستگی به امواج پیش از آن نواحی دارد که در ادامه به تفصیل بررسی می کنیم:

1_rally base rally
بدین معناست که قیمت پس از یک موج صعودی یک محدوده مهم حمایت و مقاومتی ساخته و علاوه بر ان از محدوده مذکور با یک موج صعودی دیگه گذر کرده است
2_drop base drop
به این معناست که قیمت پس از یک ریزش و ساخت یک نحدوده مهم حمایت و مقاومتی یک راند ریزش دیگر نیز داشته است
3_rally base drop
یکی از حالا و اتفاقات پر کاربرد است که به معنای صعود قیمت و سپس ساخت یک محدوده بسیار مهم. و در ادامه وجود یک موج ریزشی می باشد
4_drop base rally
محدوده مهم و پر کاربرد دیگر که قیمت پس از یک موج ریزشی ساخته و پس از آن یک موج صعود شکل می دهد.
لازم به ذکر است که هر ۴ محدوده مذکور پایه و اساس اصلی معاملات در سیستم پرایس اکشن آلفونسو می باشد اما موارد فرعی دیگری همچون رفتار کندل ها در حوالی این مناطق و نحوه ورود و خروج و پولبک به این مناطق و…. که در ویدیو بطور کامل تر بررسی شده نیز دارای اهمیت بوده و باعث ارزشمندی حرکات امواج قیمتی می شود
محدوده های حمایت و مقاومت در سبک آلفونسو
این محدوده ها همانطور که گفته شد همان base های ساخته شد پس از امواج قیمتی می باشد اما لازم به ذکر است که تمام این محدوده ها مورد نظر نبوده و فقط ۲ طرف محدوده از نوک شادو ها تا بدنه کندل باید تعیین شود و برای شناخت بهتر نحوه مشخص کردن محدوده های معاملاتی سبک آلفونسو پیشنهاد ما مشاهده دقیق و کامل ویدیو آموزش این سبک معاملات می باشد.
جمع بندی
در مجموع سبک آلفونسو یکی از سبک هایی است که با ترکیب رفتار شناسی قیمت و ۴ محدوده پرایس اکشنی خاص خود معاملات جذابی را رقم می زند اما انچه باعث جذابیت این سبک می شود سادگی و سود سازی آن است و در کنار این امر فراموش نکنیم که عموما سبک معاملاتی آلفونسو در تایم فریم های بالاتر قوی تر عمل می کند و کاربرد خاصی در معاملات تایم پایین و اسکلپ ندارد.

ما در همیار کریپتو آموزش ارز دیجیتال در مشهد را به‌صورت حضوری و برای دیگر شهرها به‌صورت آنلاین در فضای اسکای روم برگزار می‌کنیم. آموزش ارز دیجیتال از صفر تا صد بوده و به دو شکل آموزش در دوره عمومی VIP و تدریس خصوصی انجام می‌شود.

دنیای ارزهای دیجیتال و گسترش روزافزون آن بر هیچ‌کسی پوشیده نیست. اولین قدم برای شروع معاملات در بازار مالی ارز دیجیتال انتخاب یک صرافی مطمئن است. صرافی BingX یکی از صرافی‌های معتبر با امکانات عالی برای انجام معاملات است.

صرافی بینگ ایکس که یک پلتفرم برای معاملات ارز دیجیتال است در سال ۲۰۱۸ تأسیس شد. این صرافی تمام خدمات معاملاتی در بازار ارز دیجیتال شامل خدمات معاملاتی اسپات، مشتقات، فیوچرز و کپی تریدینگ را به بیش از ۱۰۰ کشور در سرتاسر جهان ارائه می‌دهد.

برای ثبت نام صرافی بینگ ایکس با استفاده از لینک https://bingx.com/partner/Hamyarcrypto وارد صفحه اصلی صرافی شوید.

همیار کریپتو

جمع بندی

در مجموع سبک پرایس اکشن آلفونسو یکی از بهترین سبک ها برای معامله در سقف ها و کف بوده بهترین مناطق را برای تغییر روند و ورود به معامله برای ما مشخص می کند اما این سبک یکی از سبک های سویینگ تریدینگ بوده قابلیت و توانایی اصلی خود را در معاملات روندی ارائه می کند اما این سبک توان کافی برای معاملات اسکلپ ندارد و نکته دیگری که در سبک الفونسو بوده این است که پایین اوردن بسیار زیاد تایم فریم معاملاتی برای ترید بر طبق این سبک باعث بروز خطا و اشتباهاتی در معاملات می شود پس هرگز تایم معاملاتی خود برای مشخص کردن و ترید بر روی مناطق عرضه و تقاضا را پایین تر از تایم فریم 1 ساعت نیاورید و از زیبایی های این سبک در تایم فریم صحیح نهایت استفاده را ببرید در اخر نیز پیشنهاد ما برای شما ساخت یک استراتژی معاملاتی دقیق برای ترید بر مناطق عرضه و تقاضا و سپس معامله بر اساس آن می باشد.

سوالات متداول

1 _ ساختار کلی سبک پرایس اکشن آلفونسو چگونه است؟

بر اساس بررسی مناطق عدم تعادل عرضه و تقاضا و و رود در جهت روند برنده

2_علت اهمیت سبک پرایس اکشن آلفونسو چیست؟

علت این امر پرایس اکشن و رفتار شناسی خالص قیمت بودن و عدم وجود روش های اندیکاتوری و تاخیری می باشد

3_نواحی مهم در سبک پرایس اکشن آلفونسو نشان دهنده چیست؟

این نواحی نشان دهنده عدم تعادل عرضه و تقاضا و ورود یا خروج پول های سنگین از بازار می باشد

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

بینگ ایکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

مکسی

IP خارج از ایران نیاز دارد

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس

IP خارج از ایران نیاز ندارد

صرافی تبدیل

تبدیل

IP خارج از ایران نیاز ندارد