کمپین مهرگان تا 60 درصد تخفیف دوره های آموزشی (با شرایط پرداخت اقساط)
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
سبد خرید

7 راهکار پیدا کردن میم کوین های انفجاری ارز دیجیتال در مراحل اولیه

7 راهکار پیدا کردن میم کوین های انفجاری ارز دیجیتال در مراحل اولیه

میم کوین‌ها تاثیر زیادی بر بازار ارزهای دیجیتال گذاشته و به بخشی جدایی ناپذیر از آن تبدیل شده اند. به جرات می توان گفت که دوج کوین همان میم کوینی بود که جنبشی را به وجود آورد و بعدها به بازاری چند میلیاردی تبدیل شد. امروزه Doge coin دیگر تنها میم کوینی نیست که ارزش بررسی را داشته باشد، زیرا مدتی است که ارزهایی مانندShiba Inu (SHIB)  نیز در کانون توجه قرار گرفته اند. در ادامه نگاهی عمیق به میم کوین‌ها، چگونگی پیدا کرد آن‌ها ، بزرگترین میم کوین‌ها و آینده ی آن‌ها می اندازیم.

فرق میم کوین با سایر ارزهای دیجیتال چیست؟

میم‌کوین (Meme Coin) اصطلاحی است که برای ارزهای دیجیتال ساختگی و طنزی با استفاده از میم‌ها (تصاویر یا اشاره‌های محبوب اینترنتی) به کار می‌رود. این نوع ارزها بر پایه‌ی بلاکچین عمل می‌کنند و همانند ارزهای دیجیتال دیگر قابل خرید و فروش هستند، اما تمرکز آن‌ها بر مباحث طنز و شوخ‌طبعانه است.

از نظر طراحی و محتوا میم‌کوین‌ها بر پایه‌ی میم‌ها و مضامین طنز ساخته شده‌اند، در حالی که ارزهای دیجیتال دیگر بر اساس اهداف مختلفی مانند تسهیل تراکنش‌ها یا ارزش ذخیره‌سازی ایجاد شده‌اند.

از دیدگاه پایداری و ثابت ارزش، به‌طور کلی، میم‌کوین‌ها به دلیل محتوا و طبیعت طنزی‌شان، به‌صورت موقتی و ناپایدار مورد استفاده قرار می‌گیرند. از سوی دیگر، ارزهای دیجیتال معمولی بر اساس عوامل اقتصادی و تکنیکال  ارزش‌گذاری می‌شوند و می‌توانند پایداری بیشتری داشته باشند.

به طور خلاصه، میم‌کوین‌ها ارزهای دیجیتال ساختگی هستند که بر اساس میم‌ها و موضوعات طنز طراحی شده‌اند و اهمیت و استفاده آن‌ها به محدوده خنثی و سرگرمی محدود می‌شود، در حالی که ارزهای دیجیتال معمولی بر اساس اهداف اقتصادی و مالی واقعی ساخته شده‌اند و در کلیدی‌ترین نقاط اقتصاد جهان تأثیر دارند.

ویژگی‌های رایج میم کوین‌ها را بشناسید

اگرچه سایر ارزهای دیجیتال از نظر طراحی متفاوت هستند، اما میم کوین‌ها دارای ویژگی‌های مشابهی هستند که در زیر به آنها اشاره شده است:

 • بسیاری از آنها بر روی یک شبکه لایه یک ساخته شده اند.
 • همه آنها بر اساس یک الگوی رفتاری محبوب اینترنتی یا عنصر طنز ساخته شده اند.
 • بیشتر آنها به شدت بر جنبه اجتماعی رشد تمرکز می کنند.
 • بزرگترین میم کوین‌ها دارای جوامع اختصاصی فوق العاده ای هستند.
 • قیمت آنها به طور باورنکردنی نوسان دارد.

اینها تنها برخی از ویژگی‌های مشترکی هستند که اکثر میم کوین‌ها به اشتراک می گذارند.

میم کوین های انفجاری

چگونه میم کوین ارز دیجیتال را در مراحل اولیه پیدا کنیم؟

دامنه ارزهای دیجیتال با طوفانی به نام میم کوین مواجه شد. پیدا کردن پروژه مناسب برای سرمایه گذاری در میم کوین، متفاوت است و اکثر سرمایه گذاران میم کوین‌ها را برای سود بردن از تبلیغات خریداری می کنند، زیرا میم کوین‌ها گاهی اوقات یک جهش ناگهانی ایجاد می‌کنند که اغلب موجب دو یا حتی چهار برابر شدن سرمایه‌ می‌شود. اساسا، میم کوین‌ها متمایز از هم هستند و هر میم کوین جامعه خاص خود را دارد و همچنین روشی منحصر به فرد برای تعامل و مدیریت آن جامعه دارد. این تمایز منجر به یک منحنی عرضه و تقاضا مجزا برای هر پروژه می شود.

علیرغم مشکوک بودن میم کوین، محبوبیت آنها در دامنه غیرقابل مقایسه است. به عنوان مثال میم کوین PEPE تنها در 21 روز 375000 برابر افزایش یافت. چنین دستاوردهایی غیرمعمول است و فقط برای کسانی در دسترس است که میم کوین ایده آل را در لحظه مناسب کشف کنند. اگر زودتر خرید کنید، هزینه ورودی کمتر است و با افزایش ارزش ارز به دلیل افزایش تقاضا، می توانید انتظار سود قابل توجهی داشته باشید. کلید کسب سود قابل توجه و بهبود وضعیت مالی شما این است که میم کوین‌ها را قبل از اینکه به طور گسترده شناخته شوند کشف کنید.

بازگشت سریع سرمایه یکی از عوامل کلیدی در محبوبیت بسیار زیاد میم کوین‌ها است. میم کوین‌ها برخلاف سرمایه‌گذاری‌های سنتی ارزهای دیجیتال که ممکن است سود دهی آنها ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول بکشند، می‌توانند در عرض چند روز یا حتی چند ساعت بازدهی داشته باشند. این چرخش سریع ممکن است به سرمایه گذاران جریان ثابتی از درآمد غیرفعال ارائه دهد. با این حال، چگونه می‌توانید این گنجینه‌های مخفی را کشف کنید؟ در ادامه توضیح مفصلی درباره نحوه پیدا کردن بهترین میم کوین‌ها برای شما آورده شده است.

خواندن این مطلب
لیست 20 سایت فاندامنتال در ارز دیجیتال

نحوه پیدا کردن میم کوین‌های بالقوه

مراحل زیر را دنبال کنید تا بهترین میم کوین‌ها را پیدا کنید:

 • به نحوه عملکرد بعضی از میم کوین‌ها دقت کنید: می‌توانید با نگاه کردن به بخش «برترین‌ها» در وب‌سایت‌های معتبرجمع‌آوری کننده ارز‌ها، عملکرد میم‌ کوین‌ها را از نظر قیمت ارزیابی کنید.مثلا در بخشی از سایت Coinmarketcap تمام کوین هایی که به تازگی مرکز توجه بودند (most visited)  یا ترند شدن (Trending)  و یا بیشترین سودآوری را داشتند (Biggest Gainers) لیست شده است. میتوانید از اینگونه لیست ها استفاده کرده و میم کوین های مستعد رشد را پیدا کنید.
 • قوی بودن جامعه توکن‌ها را بررسی کنید: فقط یک جامعه کاربری و هواداری قوی می تواند میم کوین‌ها را موفق کند. جامعه یا Community هر ارز دیجیتال نسبت به سایر عوامل در این صنعت، حرف اول را می زند و میم کوین انتخابی برای درک و کارایی مناسب باید طنزآمیز، لذت بخش و ساده باشد. اکثر ارزهای دیجیتال فعالیت های کاربران خود در پلتفرم هایی مانند Discord؛ Reddit و Twitter مدیریت می‌کنند. برای مثال در وب‌سایت رسمی دوج کوین  جامعه ی کاربران  را بررسی کردیم.
 • نظارت بر معیارهای اجتماعی تنها یکی از راه‌های متعدد برای نظارت بر عملکرد اجتماعی یک توکن است: بررسی کنید که آیا توکن در محافل اجتماعی مورد بحث قرار گرفته است یا خیر. علاوه بر این، بررسی کنید که آیا توکن در رسانه‌های اجتماعی مثل توئیتر ترند است یا خیر.
 • به اصول اولیه نگاه کنید: بنیانگذاران را زیر نظر بگیرید و بررسی کنید که آیا فعالیت های قبلی آنها موفقیت آمیز بوده است یا خیر. همچنین توکنومیک را بررسی کنید تا ببینید آیا مکانیزم‌های توکن سوزی وجود دارد یا خیر. این اطلاعات را می‌توان از وایت پپیر (Whitepaper) هر ارز دیجیتالی پیدا و بررسی کرد.
 • یکی از بزرگترین چالش‌ها کلاهبرداری مداوم در این بخش است:

می‌توانید اخبار مربوط به میم کوین مورد نظر خود را از وب‌سایت‌های معتبر و مشهور در حوزه ارزهای دیجیتال، مثل Coindesk و Cointelegraph، دنبال کنید.

 برخی از ارزهای دیجیتال  که مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند در رسانه‌های اجتماعی مطرح می‌شوند. از منابع رسمی و معتبراین رسانه ها اخبار مربوط به کلاهبرداری را چک کنید ارزهای دیجیتال و تیم‌های توسعه استفاده کنید.

بعضی از دولت‌ها گزارش‌هایی درباره کلاهبرداری‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال منتشر می‌کنند که می‌توانید از این منابع نیز استفاده کنید. به علاوه، حتماً مطالعه‌ای دقیق و کامل از منابع مختلف اطمینان حاصل کنید و از انتشار اخبار مبهم یا بدون تأیید معتبر خودداری کنید.

 • بازی دومینو یا پیروی از لیدر را در نظر بگیرید: دنبال کردن لیدر ریسک کمتری دارد و معمولاً ارزش بالاتری نیز در بازار دارد، به عنوان مثال، DOGE محبوب ترین میم کوین و لیدر است. سپس سعی کنید این دومینو را را دنبال کنید و اگر حرکت قابل توجهی در قیمت آن دیدی در میم کوین های کوچکتر آن را تکرار کنید و اگر بتوانید نسبت زمان بندی بین آن ها را بدست آورید، می تواند به دستاوردهای خوبی منجر شود.
 • دنبال سرمایه گذاران بالقوه بروید: می‌توانید خریدهای انجام شده توسط سرمایه گذاران بالقوه و دیگر معامله‌گران موفق میم کوین را بررسی کنید تا فرصت‌های معاملاتی جدید را کشف کنید. این اطلاعات مربوط به خرید های نهنگها و سرمایه گذاران بزرگ را میتوانید از وبسایت معتبر glassnodeبدست آورید.

 گلسنود یک سرویس تحلیلی برای ارزهای دیجیتال است که به صورت پیشرفته‌ای اطلاعات و آمارهای مرتبط با بلاکچین‌ها و ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهد.

برای دسترسی به اطلاعات مربوط به خرید نهنگ‌ها و سرمایه‌گزاران بزرگ ارز دیجیتال در گلسنود، می‌توانید به بخش‌های مانند “On-Chain Metrics” و “Investor Activity” یا “Whale Activity” مراجعه کنید. این بخش‌ها اطلاعات مرتبط با حجم تراکنش‌ها، تغییرات حساب‌ها، حرکت نهنگ‌ها، و ورود و خروج سرمایه‌گزاران بزرگ را نمایش می‌دهند.

تعداد آدرس های فعال ارز شیبا
تعداد آدرس های فعال ارز شیبا

میم کوین‌ها چگونه کار می کنند؟

میم کوین‌ها بر روی بلاک چین‌های لایه یک ساخته می‌شوند و  همراه با استثناهای کوچکی مانند توکن‌های معمولی کار می‌کنند. اکثریت آنها بر اساس اتریوم و با استفاده از استاندارد قرارداد هوشمند ERC-20 ساخته شده اند. واضح ترین استثناء میم کوین‌ها، Doge coin است که بلاک چین بومی خود را دارد و از جهاتی شبیه بیت کوین است. این ارز مبتنی بر یک الگوریتم اثبات کار است، اما برخلاف سقف عرضه بیت کوین، دوج کوین عرضه تورمی نامحدودی دارد. سایر میم کوین‌ها، مانند Shiba Inu (SHIB)، در حال ایجاد اکوسیستم‌های خود و ایجاد پروژه‌های جانبی برای ارائه ارزش اضافی و جذب کاربران خود هستند.

خواندن این مطلب
16 توصیه تکنیکالی در ترید از زبان مرموزترین معامله گر تاریخ

چگونه از بازگشت سرمایه از میم کوین‌ها اطمینان حاصل کنیم؟

بعد از کل رویکرد تحقیقات بنیادی، قدم بعدی ورود به تجارت است. به شما هشدار می دهیم که اگر تازه کار هستید، باید مراقب برداشتن گام‌هایتان در این تجارت باشید. می توانید برای شروع، کوینی را انتخاب کنید که مایل به ترید آن هستید.

این مراحل را برای انجام تحقیقات قوی دنبال کنید:

 • ترید کردن میم‌ها را به عنوان قمار در نظر بگیرید: سرمایه گذاری در میم کوین‌ها سرگرم کننده است، اما آن را طوری مدیریت کنید که انگار یک کازینو است.
 • از یک کیف پول زنجیره ای جداگانه استفاده کنید: پول سرمایه گذاری خود را جدا از پول میم کوین خود نگه دارید. این به شما کمک می کند تا استراتژی‌های خود را با وضوح بیشتری تفکیک کنید و ریسک آن را کاهش دهید. میزان پول این کیف پول جدید باید به اندازه ای باشد که در صورت از دست دادن آن مشکلی برایتان به وجود نیاید.
 • تجزیه و تحلیل فنی می تواند کمک بزرگی باشد: به دلیل محدودیت‌های نقدینگی و فقدان داده‌های تاریخی قیمت، اجرای تحلیل تکنیکال دقیق چالش برانگیز است. با این حال، استفاده از نمودارها برای ایجاد نوعی برنامه می تواند به شما کمک کند از وارد شدن به یک موقعیت بدون برنامه جلوگیری کنید. راه موثر دیگر این است که قبل از سرمایه گذاری منتظر اصلاحات قابل توجه باشید.

بزرگترین میم کوین‌ها کدامند؟

احتمالا هزاران میم کوین وجود دارد و هر روز یک میم کوین جدید ساخته می شود. با این حال، تعداد کمی از میم کوین‌ها وجود دارند که توانسته اند در آزمون زمان مقاومت کنند و به گونه ای جایگاه خود را به عنوان یک میم کوین بزرگ تثبیت کنند. در اینجا سه نمونه از بزرگترین میم کوین‌ها آورده شده است:

memecoin

1.‌ دوج کوین (DOGE)

Doge coin (DOGE)، میم کوین اصلی است که در اواخر سال 2013 به عنوان یک طنز تأسیس شد. اکنون دوج کوین بزرگترین میم کوین با ارزش کل بازار در سال 2023 است. این میم کوین توسط بیلی مارکوس و جکسون پالمر ساخته شده است. در اینجا حقایقی در مورد Doge coin وجود دارد که ممکن است از آنها اطلاعی نداشته باشید:

 • Doge coin حمایت فوق العاده ای از جامعه خود دریافت کرده است، به خصوص پس از اینکه ایلان ماسک شروع به دنبال کردن پروژه و حتی تلاش برای توسعه آن کرد. همچنین نماینده او در کنار یکی دیگر از چهره‌های برجسته در فضای ارزهای دیجیتال (ویتالیک بوترین) بخشی از بنیاد دوج کوین است و ظاهراً در حال تلاش برای بهبود کلی آن است.
 • دوج کوین یکی از معدود میم کوین‌هایی است که بلاکچین خاص خود را دارد که بر اساس الگوریتم اجماع اثبات کار، مشابه بیت‌کوین است. با این حال، Doge coin طراحی تورمی و عرضه نامحدود دارد.

 

2. شیبا اینو (SHIB)

Shiba Inu خیلی دیرتر از Doge coin راه اندازی شد، اما می توان گفت که از دوج کوین الهام گرفته است و همچنین به الگوی رفتاری دوج متکی است. شیبا اینو (SHIB)، آزمایشی در ایجاد جامعه غیرمتمرکز را نشان می دهد و به جرات می توان گفت که این آزمایش موفقیت آمیز بود زیرا SHIB با استفاده از ارزش بازار و جامعه به دومین میم کوین بزرگ در جهان تبدیل شده است.

همچنین این تیم یک صرافی غیرمتمرکز به نام ShibaSwap راه‌اندازی کرده است و روی طرح‌های متعدد NFT، یک پلتفرم مبتنی بر متاورس و بسیاری موارد دیگر کار می‌کند. محبوبیت SHIB در طول بازار صعودی در سال 2021، زمانی که به ارزش بازار بیش از 70 میلیارد دلار دست یافت، افزایش پیدا کرد.

خواندن این مطلب
کپی ترید چیست؟ آموزش کپی ترید صفر تا صد؛ مزایا و معایب آن

3.  (PEPE) PEPE

PEPE آخرین میم کوین است که به شدت وایرال شده است. این ارز دیجیتال در آوریل 2023 ایجاد شد و در پایان ماه، ارزش آن به 2 میلیارد دلار رسید. علاقه فوق العاده به PEPE باعث شد آن را در تمام صرافی‌های بزرگ، از جمله Binance فهرست کنند. PEPE بر اساس میم محبوب Pepe the Frog ساخته شده است و به گونه ای طراحی شده است که “مهم ترین meme coin موجود” باشد.

آیا میم کوین‌ها ایمن هستند؟

از آنجایی که میم کوین‌ها حول محور وایرال بودن میم‌هایی هستند که بر اساس آن‌ها ساخته شده‌اند، در مقایسه با آلت‌کوین‌های سنتی بسیار فرار هستند. به عنوان مثال، ارز PEPE از ارزش واقعی 0 دلار به ارزش بازار تقریباً 2 میلیارد دلار در بازه زمانی کمتر از یک ماه در سال 2023 رسید. این یک رشد نجومی است که حتی درک آن نیز سخت است و تنها چند هفته پس از آن، این میم کوین بیش از 70 درصد از بالاترین قیمت خود را از دست داد. این رویداد باید به شما بیاموزد که میم کوین‌ها چقدر فرار و مخاطره آمیز هستند.

از نظر ایمنی فناوری، باید مانند هر آلت کوین دیگری در بازار با آنها رفتار شود. سرمایه گذاران باید اطمینان حاصل کنند که دقت لازم را انجام داده اند و مطمئن شوند که پولی که به سختی به دست آورده اند را در یک سبد نمی گذارند.

آینده میم کوین‌ها چگونه است؟

این نکته بسیار مهم است که به یاد داشته باشیم که چشم انداز ارزهای دیجیتال یک موجودیت پویا و در حال تکامل است. میم کوین‌های متعدد دیگری مانند SafeMoon، Baby Doge و Monacoin نیز وجود دارند که هر کدام دارای ویژگی‌ها و جامعه منحصر به فرد خود هستند.

از آنجایی که روند میم کوین‌ها به رشد خود ادامه می دهد، ارزش این را دارد که آینده آنها را در نظر بگیریم. آیا شاهد ادامه افزایش میم کوین‌ها خواهیم بود و جایگاهی دائمی در اکوسیستم ارزهای دیجیتال ایجاد می‌کنند؟ یا آیا این یک روند موقت اینترنتی است که قرار است قدرت خود را از دست بدهد؟ پاسخ تا حد زیادی به عوامل مختلفی از جمله پذیرش گسترده تر ارزهای دیجیتال، تحولات نظارتی، و پایداری پروژه میم کوین‌ها بستگی دارد.

میم کوین‌ها مطمئناً رویکرد جدیدی را نسبت به ارزهای رمزنگاری شده به ارمغان آورده اند و حس اجتماعی و سرگرمی را همراه با پاداش‌های مالی بالقوه ایجاد می کنند و همچنین با خطراتی نیز همراه هستند. نوسانات بالای این ارز‌ها می تواند منجر به نوسانات چشمگیر قیمت و در نتیجه زیان‌های قابل توجهی شود.

علاوه بر این، فقدان مقررات در فضای میم کوین‌ها لایه دیگری از عدم قطعیت را اضافه می کند. علیرغم این چالش‌ها، روند میم کوین هیچ نشانه ای از کند شدن را نشان نمی دهد. جوامع درگیر کننده و هیجانات آنها، میم کوین‌ها را به یک پیشرفت منحصر به فرد در دنیای ارزهای دیجیتال تبدیل می کند. میم کوین‌ها یک تصویر جالب از چگونگی تأثیر فرهنگ اینترنتی بر روندهای مالی ارائه می دهند.

سخن پایانی

همیشه پورتفوی خود را متنوع انتخاب کنید و هنگام سرمایه گذاری در میم کوین‌ها احتیاط کنید، زیرا اغلب بسیار مخاطره آمیز است. با این حال، با استفاده از مطالب و منابع ذکر شده، ممکن است بتوانید میم کوین‌های بالقوه را قبل از اینکه محبوبیت پیدا کنند، بیابید و بازده قابل توجهی از سرمایه‌گذاری خود دریافت کنید.

صرافی بینگ ایکس با داشتن کارمزد پایین، دسترسی بدون فیلترشکن و پشتیبانان فارسی زبان یکی از گزینه های مناسب برای فعالیت در زمینه بازار ارز دیجیتال برای ایرانیان می باشد.

جهت دریافت تخفیف 30 درصدی در کارمزد + پاداش 70 دلاری ثبت نام  + 140 دلار انجام معامله + استفاده از کپی ترید همیارکریپتو بر روی لینک زیر بزنید:

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید
Call Now Button