تا 44 درصد تخفیف ویژه بلک فرایدی
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
سبد خرید

سبک پرایس اکشن لنس بگز

سبک پرایس اکشن لنس بگز

محتوای این مقاله

همه فعالان بازار های مالی تا به حال اسم تحلیل تکنیکال و تحلیل بر اساس پرایس اکشن را شنیده اند اما در اصل چه چیزی باعث قوی تر بودن معاملات بر اساس سبک پرایس اکشن نسبت به تحلیل تکنیکال کلاسیک است؟ آنچه باعث تفاوت اصلی این سبک است نگاه جزئی و تخصصی تر پرایس اکشن به چارت ها خواهد بود. امروز ما به بررسی سبک پرایس اکشن لنس بگز می پردازیم که در این سبک برای جزء به جزء بازار و حرکت به حرکت آن برنامه ویژه ای تدوین شده است. علاوه بر این امر الگو ها و ساختار های کندلی بسیار خاصی در سبک پرایس اکشن لنس بگز که قطعا شما را شگفت زده می کند پس با ما همراه باشید تا به بررسی این سبک منحصر به فرد بپردازیم.

لنس بگز چه کسی است؟

لنس بگز (Lance Beggs) یکی از معامله گران پولساز بازارهای مالی است که در حال حاضر در قاره استرالیا زندگی می‌کند. او پیش از ورود به جهان ارزهای دیجیتال خلبان هلیکوپتر بوده است. از علاقه‌مندی‌های لنس بگز می‌توان به حوزه‌های امور ایمنی، خلبانی و حوزه ترید مخصوصا دانش کامل مدیریت ضرر اشاره کرد.

لنس بگز در دنیای پرایس اکشن نیز دارای روش معاملاتی مخصوص است. روش معاملاتی او یکی از مدل های محبوب در تحلیل بازار و پرایس اکشن به شمار می‌رود.

لنس بگز

 

روش معاملاتی در سبک پرایس اکشن لنس بگز

یکی از اصلی‌ترین و جذاب‌ترین روش های تحلیل بازارهای مالی، روش پرایس اکشن لنس بگز است. او  قصد دارد به تریدر در حال آموزش این روش بیاموزد که با شناخت کامل حرکات گذشته و دیدن رفتارهای لحظه‌ای، بتواند به شناخت کلیت روندی بازار و ساختار آینده قیمت‌ها برسد.

در عمل، سبک پرایس اکشن لنس بگز کسب درآمد مستمر را در شناخت و مشاهده زون های زمانی می‌داند که معامله‌گران بدون ترس و ریسک پذیر در آن قیمت معامله می‌کنند.

لنس بگز بر این باور است که قیمت در شرایطی که ترس و طمع بازار بالاست حرکت‌ها و روندهای بزرگی خواهد داشت. در واقع زمانی که اکثر تریدرها به دلیل اشتباه خود از معامله خارج می‌شوند یک فرصت معاملاتی ویژه به وجود خواهد آمد. پرایس اکشن لنس بگز سعی می‌کند تا دام‌های نهفته شده برا تریدرهای آماتور را شناسایی کرده و همراه با بزرگان بازار از این فرصت استفاده کرده و سود ایجاد کند. در نتیجه اگر دوست ندارید در دام بازی‌های بزرگان بازار قرار بگیرید، لنس بگز راهکارهای خوبی برای شما دارد.

دو هدف مهم این روش معاملاتی، ترید در مسیر روند غالب بازار و عدم ترید در روند ضعیف است.

به شکل ساده می‌توان گفت لنس بگز در روش خود قصد دارد روند ضعیف و در حال از بین رفتن را بشناسد و در خلاف جهت آن معامله کند.

حوزه فعالیت، روش معاملاتی، بازارها و روش های لنس بگز

پایه روش معاملاتی لنس بگز، سبک پرایس اکشن است. این روش معاملاتی بر اساس تصمیمات خود تریدر است (در مقابل روش‌های مطلق سیستم معاملاتی همچون سبک های ئو ویو). روش معاملاتی لنس بگز دارایی سه تایم فریم به منظور شناخت و ترید روندها است که این سه تایم فریم شامل تایم فریم بالاتر، تایم فریم میانی و تایم فریم پایین‌تر می‌شود.

از دیدگاه لنس بگز آشنایی با ساختار واقعی حرکات قیمت به معامله گر امکان شناخت پوزیشن های معاملاتی را می‌دهد. در مدل پرایس اکشن لنس بگز تریدر یاد می‌گیرد که چگونه رفتار قیمت را در محدوه حمایت و مقاومت بررسی کرده و چگونه ساختاری برای شناسایی رفتار آینده قیمت ایجاد کند. نهایتا تریدر باید بتواند این ساختار را با داده ها و اطلاعات مربوط به وضعیت مارکت که کندل به کندل آشکار می‌شوند، به روزرسانی کند. علاوه بر این نشان داده می‌شود که در بخش ساختار بازار و روند آن که مورد بررسی واقع شده، چه پوزیشن‌های معاملاتی برای سود‌سازی وجود دارد.

ساختار بازارها در پرایس اکشن لنس بگز

بیشتر تریدرها در اصل در حال انجام عملی هستند که شناخت درستی از آن ندارند. این اتفاق یکی از مهم‌ترین علل شکست تریدر‌ها در بازارهای مالی و عدم کسب سود دائم و موفقیت است. دلیل آن این است که آن‌ها نمی‌توانند ساختار حقیقی مارکت و ساختار حقیقی بازی ترید را درک کنند، زیرا در اکثر دوره‌های معامله گری، روی معامله کردن بر اساس سیگنال های اندیکاتورها در تحلیل تکنیکال، تمرکز کرده‌اند. این در حالی است که آن ها به درک مفهوم کلیدی و دلیل شکل گیری این رفتارها، ساختارها و سیگنال ها نرسیده‌اند.

سبک پرایس اکشن لنس بگز و واقعیت روند مارکت

واقعیت ها و چیزهایی که می‌دانیم و به آن ها عقیده داریم بر طبق آن دانشی و تجربه‌ای است که کسب کرده‌ایم؛ اما هنوز واقعیت نهفته‌ای وجود دارد که آن را باور نکرده‌ایم؛ به عبارت دیگر چیزی که ما در عمل می‌دانیم ضرورتاً می‌تواند صحیح نباشد. دربیشتر اوقات واقعیت عمیق تری وجود دارد که هنوز  از آن مطلع نیستیم یا هرچه فکر می‌کنیم واقعیت است در عمل یک تصور و خیال خواهد بود. همین امر در مورد ترید نیز صدق می‌کند. بسیاری از اشخاص درک نمی‌کنند مارکت چیست؟ این افراد فقط چارت ها را می‌بینند و تصور می‌کنند که رفتار قیمت نتیجه سیگنال ساختارها و تحلیل تکنیکال و اندیکاتورها هستند. این دسته از افراد تصور می‌کنند که این واقعیت ها عامل حرکت بازار هستند. درحالی که حقیقت مهم تری در مارکت‌ها وجود دارد. بسیاری از تریدر ها بر اساس شدو ها ترید می‌کنند، بدون اینکه بدانند چه حقیقتی پشت سر این شدوها وجود دارد.

تریدر ها هنگامی که با اندیکاتورها هیچ شانسی برای سود به دست نمی‌آورند به جست جوی نوسان نماهای جدید با ساختار و پارامترهای بروز می‌روند درعین‌حال که این واقعیت را درک نکرده‌اند که درواقع این افراد بر طبق سایه ها معامله می‌کنند. ترید موفق از دیدگاه لنس بگز، دیدن حقیقتی است که در عمل سایه ها را ایجاد می‌کند. واقعیت و حقیقتی که ساختار روند، نوسان نماها و ساختارهای قیمتی را به وجود می‌آورد. حقیقت تنها روند بازار نیست. حقیقت در سطح مهم‌تری از دیدن نمای ساده چارت وجود دارد که حرکت قیمت را ایجاد می‌کند.

برای آموزش فارکس در مشهد از صفر تا پیشرفته فرم پیش ثبت نام را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

رفتار قیمت ساختارهای تحلیل تکنیکال و سیگنال نوسان نماها همه معلولِ علت اصلی دیگری است اما چه امری باعث رفتار قیمت می‌شود؟ برای درک ساختار واقعی مارکتها باید در یک راه چندمرحله‌ای حرکت کرد و این همان بخش تمایز و قابلیت برتر روش پرایس اکشن لنس بگز نسبت به اندیکاتورها و سایر مدل های تحلیل تکنیکال است.

چنانچه قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال و شروع خرید و فروش را دارید، اما فرصت کافی یا تخصص لازم برای تحلیل بازار را ندارید، برای سرمایه گذاری موفق در ارزهای دیجیتال می‌توانید از آموزش کریپتو  در همیار کریپتو استفاده کنید.

در پرایس اکشن لنس بگز تریدر ها با موارد بسیار پایه‌ای و اولیه شروع می‌کند: قیمت چیست و چگونه رفتار می‌کند؟ و مارکت چیست؟

به‌طور خیلی کوتاه قیمت ارزشی است که خریدار و فروشنده برای جا به جایی دارایی از یک معامله گر به معامله گر دیگر تعیین می کند؛ یعنی قیمت در عمل انتخاب به معامله بین دو تریدر است. رفتار قیمت نیز بسته به عرضه و تقاضای موجود در بازار به طور پیوسته تغییر  می‌کند. در مارکت های مالی سیستم معامله نیازمند 2 طرف است. به طور یکسان تعدادی تریدر برای خرید و تعدادی تریدر برای فروش در مارکت تلاش می‌کنند.

بحث اصلی موارد اولیه یا نحوه تحلیل و بررسی و غیره نیست، نکته مهم افراد هستند و خواسته ها و عقیده آن ها درباره روند مارکت مهم است. به کلام آسان تر قیمت بر طبق نتیجه کل تمایلات و انگیزه همه تریدر های موجود در مارکت حرکت می‌کند.

مارکت ها دارای تعدادی از معامله گرها هستند که همه آن‌ها بر طبق انگیزه نزولی یا صعودی شان قصدهای معاملاتی می‌گیرند و بر طبق آن رفتار می‌کنند. این رفتار باعث مجموعه ای از سفارشات نزولی یا صعودی مخصوص می‌گردد و این مجموعه سفارشات منجر به معلول یا همان رفتار قیمت می‌شود.

تریدر هایی که با نظر به یک نمودار، رفتار قیمت را بررسی می‌کنند باور دارند مارکت همان رفتار قیمت است در حالی که مارکت ها رفتار قیمت نیستند.

مقاله مرتبط: مقایسه بهترین سبک های پرایس اکشن؛ لنس بگز و ال بروکس

 

پرایس اکشن لنس بگز

 

هدف از بررسی مارکت در سیستم پرایس اکشن لنس بگز

مارکت ها از دیدگاه  پرایس اکشن لنس بگز موجودی دارای احساسات است زیرا بر طبق باور معامله گران است. هدف از بررسی مارکت در این سیستم، بیشتر شدن دانش در مورد موقعیت بازار، دانش نسبت به وضعیت حال حاضر قیمت و مارکت و داشتن تمرکز است.
در واقع شما با این کار نقاط ریسک و قوت روند قیمت را شناسایی می‌کنید و از این راه مسیر حرکتی قیمت برای آینده را پیش بینی خواهید کرد.

 ستاپ ‌های ترید در پرایس اکشن لنس بگز

ستاپ ترید به جهت کنار هم‌ قرار دادن موارد و ترکیب چند مورد متفاوت است. ستاپ ‌های معاملاتی در پرایس اکشن لنس بگز به وسیله شناخت ضعف‌های موجود در روند حاضر قیمت و تریدرهای ضرر ده به دست‌ می‌آید.

ستاپ رسیدن قیمت به محدوده حمایت و مقاومت (TST): حمایت و مقاومت محدوده‌ای بر روی چارت هستند که باعث توقف بر روند قیمت حاضر می‌شوند. محدوده حمایتی به عنوان کف فعالیت می‌کند که از روند رو به پایین بیشتر جلوگیری می‌کند. محدوده مقاومت به عنوان سقف عمل می‌کند که روند رو به صعود بیشتر را محدود می‌کند.

ترید بر اساس شکست ناموفق: ترید بر طبق شکست ناموفق یا BOF، قیمت یک محدوده می‌تواند حمایت یا مقاومت را رد کند اما نمی‌تواند در روند جدید ثابت‌شده و دوباره به داخل محدوده خود برمی‌گردد.

ترید بر اساس پول بک بعد از شکست: در BPB قیمت یک ناحیه از زون های حمایت و مقاومت را رد کرده و در طرف دیگر آن قیمت پذیرش شده و پول بک ضعیف در محدوده جدید شکل می‌گیرد. با بررسی دقیق رفتار قیمت و بررسی نشانه های ضعف، در حالتی که بیان کننده عدم قدرت کافی در شکست باشد، به دنبال پوزیشن ترید BOF یا شکست ناموفق خواهیم بود و در صورت دیده شدن ضعف در پول بک بعد از شکست به دنبال پوزیشن ترید BPB خواهیم بود.

ستاپ پول بک ساده در روند: ورود به ترید بعد از تکمیل اصلاح در مسیر روند اصلی

ستاپ پول بک پیچیده در حرکت قیمت: پولبک همراه با چند نوسان یا اصلاح حرکتی طولانی مدت

برای آموزش فارکس رایگان بر روی لینک بزنید.

پرایس اکشن لنس بگز

 

مزایای پرایس اکشن لنس بگز چیست؟

استفاده از پرایس اکشن لنس بگز به شما امکان می‌دهد تا با استفاده از روش‌های ساده و قابل فهم نمودارهای قیمت را تحلیل کنید. این روش بدون نیاز به استفاده از اندیکاتورها و ابزارهای پیچیده، بر اساس تغییرات قیمت و الگوهای قیمتی عمل می‌کند. همچنین شما می‌توانید الگوهای قیمتی مختلف مانند نقاط عرضه و تقاضا، ترندهای صعودی و نزولی، نقاط حمایت و مقاومت را شناسایی کنید. این الگوها می‌توانند به شما کمک کنند تا نقاط ورود و خروج معاملات را بهبود بخشید. با استفاده از پرایس اکشن لنس بگز می‌توانید دقت تحلیل خود را افزایش دهید. این روش به شما امکان می‌دهد تا تغییرات کوچک در قیمت را شناسایی کنید و از اطلاعات دقیق درباره روند بازار بهره‌برداری کنید.

این روش تحلیلی انعطاف‌پذیری بیشتری را در انتخاب استراتژی‌های معاملاتی به شما می‌دهد. شما می‌توانید این روش را با سبک معامله خود ترکیب کنید و آن را به تنظیمات و نیازهای خود بسنجید. استفاده از پرایس اکشن لنس بگز به شما اعتماد به نفس بیشتری در تحلیل بازار می‌دهد. شما به‌طور مستقل و بر اساس دیدگاه خود، تصمیمات سرمایه‌گذاری خود را می‌گیرید و به اعتماد به نفس بیشتری در معاملات خود می‌رسید.

ریسک‌ های پرایس اکشن لنس بگز که باید بشناسید:

در استفاده از پرایس اکشن لنس بگز باید به برخی از ریسک‌ها توجه کنید که در این روش وجود دارند. استفاده از پرایس اکشن لنس بگز نیازمند تجربه و آگاهی کافی در زمینه تحلیل قیمت است. تحلیل ناقص و نادرست می‌تواند به تصمیمات نادرست و ضررآور در معاملات منجر شود.

از همین رو این شیوه بیشتر برای کسانی مناسب است که در بازار تجربه مناسبی دارند. در این روش تریدرها به دنبال سیگنال‌های قیمتی هستند که ممکن است تأخیر در شناسایی نقاط ورود و خروج را ایجاد کند. این ممکن است باعث از دست دادن فرصت‌های سودآور یا ورود به معاملات نامناسب شود.

در بازارهای حساس و پرنوسان، وقفه‌های قیمتی و حرکت‌های ناگهانی ممکن است رخ دهد. این می‌تواند تحلیل قیمت را تحت تأثیر قرار داده و معاملات را به سمت زیان حرکت دهد. استراتژی پرایس اکشن لنس بگز ممکن است با شرایط بازار خاصی همخوانی نداشته باشد. در برخی بازارها، الگوها و سیگنال‌های قیمتی کمتر قابل تشخیص هستند و استفاده از این روش ممکن است کارایی کمتری داشته باشد. اهمیت مدیریت ریسک در استفاده از پرایس اکشن لنس بگز بسیار بالاست. عدم توجه به مدیریت ریسک منجر به خسارت جدی در معاملات می‌شود. بنابراین لازم است که مدیریت ریسک مناسبی در نظر بگیرید و از استراتژی‌های مدیریت سرمایه مناسب استفاده کنید.

جمع‌بندی

پرایس اکشن لنس بگز به عنوان یکی از مدل های تحلیل تکنیکال و روش های پرایس اکشنی، با استفاده از جهت قیمت‌ها تلاش در شناخت روند مارکت و حرکت آینده کندل ها دارد. در این مدل تریدر می‌ آموزد که چگونه رفتار قیمت را در ساختار حمایت و مقاومت بررسی کند و بر اساس آن ساختار و روشی را برای شناخت رفتار آینده قیمت ایجاد می‌کند و استراتژی را با دیتا ها و موارد مربوط به مارکت که کندل به کندل نمایان می‌شوند، به روز رسانی می‌کند. قابلیت پرایس اکشن لنس بگز نسبت به نوسان نماها در این است که ترید را بر اساس حقیقت مارکتها و ترکیبی از حالات مختلف نشان می‌دهد.

این دوره‌ها بر اساس تحلیل بازار و متناسب با نیاز مخاطبان از پایه تا پیشرفته طراحی و بروز می‌شوند. تیم همیار کریپتو برای کمک به علاقه‌مندانی که قصد ورود به این بازار رادارند دوره  آموزش ارز دیجیتال در مشهد را به‌صورت حضوری در مشهد و غیرحضوری برای علاقه مندان در نقاط مختلف کشور در فضای اسکای روم برگزارمی‌کند.

جهت درخواست ثبت نام در دوره پرایس اکشن فرم زیر را تکمیل کنید.

سؤالات متداول

1- در صورت دیده شدن ضعف در پولبک چه ستاپ معاملاتی خواهیم داشت؟

ستاپ معاملاتی BPB و ترید در جهت روند اصلی و خلاف پولبک.

2- مزیت و قابلیت برتر پرایس اکشن لنس بگز چیست؟

قابلیت برتر این روش این است که ترید را براساس حقیقت مارکت ها و ترکیبی از حالات مختلف نشان می‌دهد.

3- در روش پرایس اکشن لنس بیشتر به چه چیزی در چارت توجه می‌شود؟

به محدوده های حمایت و مقاومت و نحوه رفتار کندل ها در هنگام واکنش به این محدوده ها برای ورود به پوزیشن.

4- تفاوت مهم و اصلی که عامل برتری سبک پرایس اکشن لنس بگز نسبت به سبک های تحلیل بر اساس تکنیکال کلاسیک دارد چیست؟

عامل اصلی برتری سبک پرایس اکشن لنس بگز نسبت به سایر سبک ها برنامه داشتن برای کلیه قسمت ها و حرکات مارکت بوده بدین صورت که ما با تحلیل کندل به کندل با مارکت پیش می رویم و معاملات خود را مدیریت و حد ضرر و حد سود خود را جا به جا می کنیم اما در سبک های کلاسیک ما تنها معامله را باز گرده و سپس منتظر می مانیم تا نتیجه حاصل شود و این عامل در سبک پرایس اکشن لنس بگز باعث کوچک شدن حد ضرر های ما و بیشتر شدن سود می شود

5- آیا معاملات به روش لنس بگز سودآور است؟

تمام سود و زیان در معاملات بر اساس قیمت است. معامله‌گران پرایس اکشن روی الگوهای تاریخی و فعلی تمرکز می‌کنند تا از جایی که قیمت ممکن است به سمت بعدی برسد، درآمد کسب کنند. معامله‌گران پرایس اکشن سودآوری زیادی وجود داشته‌اند، اما یادگیری استراتژی‌های پرایس اکشن  و مشخص کردن روندها، الگوها و کانال ها به زمان نیاز دارد.

6- کدام اندیکاتور برای پرایس اکشن بهتر است؟

متداول ترین اندیکاتور در پرایس اکشن، مطالعه کندل هاست که جزئیاتی مانند قیمت باز و بسته شدن یک بازار و سطوح بالا و پایین قیمت آن را در یک دوره زمانی خاص ارائه می دهد. تجزیه و تحلیل این اطلاعات هسته اصلی معاملات قیمت است.

7- موفق ترین استراتژی پرایس اکشن چیست؟

معامله معکوس سر و شانه یکی از محبوب‌ترین استراتژی‌های معاملاتی پرایس اکشن است.

8-  بهترین بازه زمانی برای معاملات پرایس اکشن چه زمانی است؟

برای معاملات روزانه، نمودارهای 15 دقیقه‌ای و نمودارهای 30 دقیقه‌ای نتایج بهینه تری ارائه می‌دهند. معامله گران روزانه که از اندیکاتورها در استراتژی معاملاتی روزانه خود استفاده می کنند، می توانند از یک بازه زمانی 15 دقیقه یا کمتر استفاده کنند. در مورد معاملات پرایس اکشن لنس بگز، ترکیبی از فریم های زمانی 15 دقیقه و 30 دقیقه بسیار موثر است.

 

صرافی بینگ ایکس با داشتن کارمزد پایین و دسترسی بدون فیلترشکن، یکی از گزینه های مناسب برای فعالیت در زمینه بازار ارز دیجیتال برای ایرانیان می باشد.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۶
ارسال دیدگاه جدید
Call Now Button