کمپین مهرگان تا 60 درصد تخفیف دوره های آموزشی (با شرایط پرداخت اقساط)
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
سبد خرید

معرفی 10 تریدر برتر جهان | همیار کریپتو

معرفی 10 تریدر برتر جهان | همیار کریپتو

معامله گری یا ترید در بازارهای مالی یکی از راه های کسب درآمد دلاری بدون وابستگی به زمان یا مکان است. در این راستا ادامه راه افراد موفق این حوزه مانند تریدرهای برتر جهان یکی از منطقی ترین عملکرد هاست زیرا دلیلی ندارد چرخ را از نو اختراع کنیم!

در مقاله به معرفی 10 تریدر برتر جهان و افراد موفق در حوزه معامله گری ارز دیجیتال و بازارهای جهانی فارکس به درآمدهای چند میلیون دلاری دست یافته اند می پردازیم.

معامله گر یا تریدر کیست؟

به شخصی که در بازارهای مالی مانند بورس، فارکس و ارز دیجیتال اقدام به خریدوفروش دارایی‌ها، اوراق یا … می‌کند معامله گر یا تریدر می‌گویند.

برای مثال داریوش قصد دارد در بازار ارز دیجیتال معامله (ترید) کند بنابراین بخشی از پس‌انداز خود را از طریق صرافی ایرانی به تتر تبدیل کرده است. این تبدیل ریال به تتر یک معامله است و به داریوش معامله گر یا همان تریدر گفته می‌شود. برای ادامه فعالیت داریوش بهتر است تترهای خود را به یک صرافی خارجی معتبر منتقل کرده و آنجا به ترید بپردازید.

یا محسن آموزش ترید در بازار فارکس را دیده و قصد درآمد دلاری از این بازار را دارد؛ بنابراین سرمایه‌اش را به دلار تبدیل کرده و در بازار فارکس به ترید جفت ارزها و شاخص‌های بورسی و … می‌پردازد. محسن هم یک تریدر است.

تریدرها با توجه به استراتژی که برای معاملات خود انتخاب می‌کنند دسته بندی می‌شوند. برای مثال افرادی که در تایم فریم‌های پایین ترید می‌کنند اسکلپر گفته می‌شود. تریدرهایی هم هستند که به‌طور میان مدت یا بلند مدت معاملات خود را انجام می‌دهند. هر کسی می‌تواند با توجه به سرمایه، وقت و علاقه شخصی‌اش یکی از این موارد را انتخاب کند.

ما به آنکه افراد چه سبکی برای ترید انتخاب می‌کنند در این مطلب کاری نداریم و قصد معرفی تریدرهای برتر جهان با سبک‌های معاملاتی مختلف را داریم.

جورج سورس؛ بزرگترین معامله گر فارکس

یکی از تریدرهای برتر جهان آقای جورج سوروس است که ایشان برترین معامله گر فارکس شناخته می‌شود. ایشان سبک معاملاتی خاصی ندارد و پس از بررسی جو حاکم بر بازار سرمایه تصمیم به معامله می‌گیرد. دلیل شهرت ایشان به معامله 10 میلیارد دلاری با فروش استقراضی در پوند است.

این معامله در چهارشنبه سیاه ۱۶ سپتامبر۱۹۹۲ رخ داد که باعث شد که این معامله نهایتاً باعث افزایش دو درصدی نرخ بهره در انگلستان شد! چرا که دولت انگلستان در چندین مرحله قصد جمع‌آوری پوند از بازار کرد ولی نتوانست. جورج سورس معتقد بود که دولت بریتانیا به طور فیک نرخ برابری ارز خود را بالا نگه‌داشته و نهایتا هم دولت بریتانیا را مجبور کرد تا از اتحادیه اروپا خارج شود.

در سال 2023 ثروت خالص آقای جورج سوروس ۶٫۷ میلیارد دلار آمریکا تخمین زده شده است.

وارن بافت؛ بهترین سرمایه گذار تاریخ

کسی نیست که وارد بازارهای مالی شده باشد و نام وارن بافت را نشنیده باشد. آقای وارن بافت از یازده سالگی شروع به ترید در بازارهای مالی کرد و آن‌چنان به اینکار علاقه‌مند بود که قصد ترک تحصیل داشت اما با مخالفت پدرش مواجه شد. وارن بافت در این نابغه سرمایه‌ی گذاری در سیزده سالگی اولین احضارنامه مالیاتی خود را تحویل داد.

خواندن این مطلب
ارز دیجیتال (Cryptocurrency) چیست؟

ایشان بیشتر به‌عنوان سرمایه گذار شناخته می‌شود تا تریدر و هدف‌های بلند مدت برای سرمایه گذاری خود دارد. وارن بافت در شناسایی و سرمایه گذاری روی شرکت هایی که قیمت معاملاتی کمتر از ارزش داتی آن‌ها دارند تبحر دارد و همین امر باعث شده تا در طی 50 سال سابقه حرفه‌ای خود (تا قبل از 2009) بتواند بیش از شاخص S&P 500 بازدهی از معاملات خود کسب کند.

یکی دیگر از شهرت‌های وارن بافت به دلیل اقدامات بشر دوستانه است که بخش قابل توجهی از دارایی‌های خود را به مؤسسات خیریه بخشیده است.

در سال 2023 ثروت خالص آقای وارن بافت ۱۰۸٫۴ میلیارد دلار آمریکا تخمین زده شده است.

وارن بافت

استنلی دراکن میلر؛ بهترین معامله گر روزانه

یکی دیگر از تریدرهای برتر جهان، آقای استنلی دراکن میلر است. ایشان برای ده سال در کمپانی Quantum Fund فعالیت داشته و به همین دلیل خود را دانشجوی جورج سوروس معرفی می‌کند. با آنکه یکی از تریدرهای برتر جهان در بازار فارکس است اما بیشتر سرمایه خود را به دلیل مدیریت عالی صندوق مالی Duquesne Capital به دست آورده است.

آقای دراکن میلر بارها در مصاحبه‌های خود اعلام کرده که استراتژی کسب سودهای ایشان ابتدا بر پایه حفظ سرمایه بوده (حفظ سرمایه اولویت ایشان بوده است) سپس افزایش سود در معاملات سودده بوده یعنی به معاملاتی که در سود بوده اجازه افزایش سود داده تا بتواند حداکثر سود ممکن را از یک معامله سودده کسب نماید.

برای معاملات ضرر ده نیز استراتژی حداقل ضرر ممکن در هر معامله اشاره دارد. برخلاف اکثر تریدارن تازه کار که تا یک معامله سود می‌دهد به حداقل سود (ترس از دست رفتن سود) راضی شده و از معامله خارج می‌شوند، از طرفی حاضر به پذیرش ضرر نیستند و با معاملات زیان ده می‌مانند.

در سال 2023 ثروت خالص آقای دراکن میلر 6.8 میلیارد دلار آمریکا تخمین زده شده است.

برای آموزش ارزدیجیتال در مشهد  یا عضویت در کانال سیگنال ارز دیجیتال (رایگان) از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

آموزش حرفه ای تریدر شو ارز دیجیتال

کانال سیگنال ترید ارز دیجیتال

کارن آیکان؛ تریدر برتر جهان

کارن ایکان یک دیگر از تریدرهای برتر جهان از سال 1968 تا 2011 بازدهی 31 درصدی برای سرمایه خود داشته است. ایشان یکی از برترین سرمایه گذاران در بازار سهام است که رویکرد خرید شرکت هایی که مدیران غیر حرفه‌ای دارند را در پیش گرفته بوده است.

آقای کارن ایکان سهام شرکت‌های ناموفق را خریداری کرده و با مدیریت صحیح آن‌ها را به بازدهی قابل توجهی می‌رساند به همین ترتیب قیمت سهام این شرکت‌ها نیز به طور چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کرد.

اگر بخواهیم عملکرد ایشان را با وارن بافت مقایسه کنیم باید گفت وارن بافت عملکرد سالانه 20 درصد رشد برای سرمایه خود ثبت کرده ولی همان‌طور که بیان شد ایشان عملکردی سالانه 31 درصدی داشته است.

در سال 2023 ثروت خالص آقای کارن ایکان 1.3 میلیارد دلار آمریکا تخمین زده شده است.

بازار فارکس بزرگ‌ترین بازار مالی دنیاست اگر قصد درآمد دلاری از این بازار را دارید از صفحه آموزش فارکس در مشهد دیدن فرمایید.

ری دالیو؛ تریدر برتر جهان

آقای ری دالیو در لانگ آیلند در یک خانواده سطح متوسط از لحاظ اقتصادی متولد شد. ایشان در حدود 12 سالگی دستیار در زمین‌های گلف بود و افرادی در که به زمین گلف رفت‌وآمد می‌کردند اکثراً در وال‌استریت فعال بودند به همین ترتیب ری دالیو با بازار سهام آشنا و فعالیتش را در آن آغاز کرد.

خواندن این مطلب
محدودیت عرضه بیت کوین چه تاثیری در قیمت و آینده بیت کوین خواهد داشت؟

ایشان در سال 1975 پس از فارغ‌التحصیلی از مدرسه بیزینس هاروارد، شرکت Bridgewater را در یک خانه دو خوابه تأسیس کرد. این سرکت در سال 2011 بزرگ‌ترین سیستم Hedge Fund بود.

آقای ری دالیو در کتاب « مبانی (Principles) » فلسفه نحوه سرمایه‌گذاری و تجربیات خود در رابطه با تحلیل بازار و مدیریت شرکت بیان می‌کند. این کتاب بین تریدران و سرمایه گذاران بسیار مطرح است.

یکی از سخنان تریدر برتر جهان : این بسیار معمول است که افراد اجازه دهند اعتمادبه‌نفسشان جلوی یادگیری‌شان را بگیرد.

در سال 2023 ثروت خالص آقای ری دالیو 19.1 میلیارد دلار آمریکا تخمین زده شده است.

بازار ارز دیجیتال آینده جهان ما خواهد بود و آینده‌ای نزدیک کاربرد رمز ارزها در تبادلات بسیار گسترده می‌شود اگر می‌خواهید سهم ‌از آینده داشته باشید آموزش ارز دیجیتال را همین امروز شروع کنید.

بهترین تریدر فارکس

کن گریفین؛ تریدر برتر جهان

آقای کن گریفین، یکی دیگر از تریدر برتر جهان هست که شرکت سرمایه‌گذاری Citadel را تأسیس نموده است. کن گریفین زمانی که دانشجو بود ترید را شروع و در زمان فارغ‌التحصیلی مدیریت میلیون‌ها دلار را بر عهده داشت. ایشان یکی از بزرگترین افراد در ترید الگوریتمی شناخته می‌شوند.

ثروت خالص آقای کن گریفین ۲۵.۶ میلیارد دلار آمریکا تخمین زده شده است.

استیون کوهن؛ تریدر برتر جهان

تمرکز غالب استیون کوهن (Steven Cohen) در ترید ارزهای خارجی است. در حال حاضر ایشان باشگاه ورزشی New York Mets در لیگ بیس بال آمریکا را مدیریت می‌کند و همچنین مدیر صندوق پوشش ریسک در شرکت Point72 است.

آقای استیون کوهن نیز فعالیت‌های بشردوستانه‌ی در رابطه با سلامت کودکان و جانبازان انجام داده است.

ال بروکس معامله گر معامله گران

آقای معامله گر متولد 23 فوریه 1952 است و از زمانی که شغل خود را 35 سال پیش به عنوان دکتر چشم پزشک رها کرده، و تبدیل به یک معامله گر حرفه ای شد. ال بروکس مدرک پزشکی اش را از دانشگاه شیکاگو دریافت کرده است.

او سبک خود را با 4 قاره به اشتراک گذاشته، تکنیک های پیشرفته اسکلپینگزرا در بورس کالای شیکاگو تدریس کرده و به صورت منظم در برنامه ی مانی شو و کنفرانس های نمایشگاه معامله گران، سخنرانی می کند و به ده ها هزار معامله گر آموزش داده که چگونه در بازار، معامله موفقی داشته باشند.

او با چاپ چهار کتاب و دوره آموزشی لقب “بهترین مدرس در جهان” را دارد و مجله فیوچرز لقب “معامله گر معامله گران” را به او داده،همچین بهترین تریدر برتر جهان و او برای سالها تحلیلگر تکنیکال و پرایس اکشن  آنها بوده است.

مزیت استراتژی ال بروکس

  • 1_وین ریت: تریدرهای که در معاملات مختلف از روش پرایس اکشن استفاده می کنند، از درصد موفقیت بیشتری برخوردار هستند به این دلیل که قبل از شکل گیری قیمت، پس از بررسی هیجانات و عملکرد دیگر معامله گران، اقدام می کنند و تصمیم گیری مناسبی را اتخاذ می کنند. توجه داشته باشید که معامله های سنتی با استفاده از روش پرایس اکشن انجام نمی شود و آن زمان که سایر معامله گرها، معاملات خود را متوقف کنند برای آن دسته از افراد که با استراتژی پرایس اکشن آغاز به معامله کردند، توقف معنایی ندارد و همچنان در حال کسب درآمد هستند.
  • همسویی و سازگاری با سطوح حمایت ومقاومت : از دیگر امتیازات روش پرایس اکشن ال بروکس این است که معاملات با توجه به سطح مختلف انجام می شود، در نتیجه طی فرآیند معامله، منجر به دستیابی به ضررهای کوچک و سودهای بسیار بزرگ خواهد شد.
  • دقت بالای سبک پرایس اکشن ال بروکس: جالب است بدانید در میان روش های پرایس اکشن، پرایس اکشن ال بروکس دارای دقت بالاتری است و با کمک آن به تحلیل های  بهتر و دقیق تری دست پیدا می کنید.
  • تأخیر زمانی پایین: از دیگر امتیازات سبک پرایس اکشن ال بروکس  این است که فرآیندی را برای متقاضیان و کاربران ایجاد می کند به گونه ای که بهتر و سریع تر تغییرات روند های قیمتی را درک می کنند و این موضوع در انجام معاملات آنها بسیار نقش دارد.
  • بازدهی بالاتر: کاربر با دید بلند مدت می تواند روی استراتژی پرایس اکشن ال بروکس حساب کند و از این رو می تواند بازدهی بالاتر و سوددهی بالاتری را تجربه کند.
  • امکان استفاده برای افراد مبتدی: شاید تعجب کنید اما افراد مبتدی هم با کمک روش پرایس اکشن ال بروکس می توانند به راحتی معاملات خود را تحلیل کنند.
  • واقعی بودن روش: شاید این موضوع ذهن کاربران را درگیر کند که مانند بسیاری از روش های تحلیلی بازار، پرایس اکشن نیز گاهی غیر واقعی عمل کند، با این حال با اطمینان می توان گفت پرایس اکشن ال بروکس بر اساس علوم اقتصادی و اجتماعی عمل می کند، بنابراین کاملاً واقعی است و بر اساس روند قیمت ها حرکت می کند.
خواندن این مطلب
کسب درآمد به روش نوین

جمع بندی

زمانی که در حوزه جدیدی گام می‌گذاریم باید بدانیم افراد موفق در این حوزه چه کسانی هستند و چه رویکردی داشتند که موفق شده‌اند. در این خصوص تیم تحلیل گری مجموعه همیار کریپتو به معرفی بیش از 10 نفر از تریدر برتر جهان پرداخته است. اکثر این افراد در قدم اول به حفظ سرمایه اولیه خود تأکید داشتند سپس به فکر افزایش سودهای خود و کاهش ضررهای خود بوده‌اند.

نکته قابل‌توجه در این خصوص آن است که همه افراد موفق در بازارهای مالی به اتفاق موافق‌اند که ضرر کردن جزئی از ترید در بازار مالی مانند ارز دیجیتال یا فارکس است و کسی که حاضر به پذیرش معاملات ضرر ده نیست و می‌خواهد تمامی معاملات خود را سود خارج شود قطعاً شکست خواهد خورد.

در این خصوص مجموعه همیار کریپتو به آموزش مفاهیم مهم به‌صورت رایگان در کانال آپارات همیار کریپتو پرداخته تا علاقه‌مندان علاوه بر مطالعه مقالات جامع بتوانند از ویدیوهای آموزشی نیز استفاده کنند.

سؤالات متداول

بهترین صرافی مناسب ترید ارز دیجیتال برای ایرانیان کدام است؟

بین تمامی صرافی ارز دیجیتال صرافی BingX و صرافی کوینکس بهترین صرافی برای مبادلات ارز دیجیتال است.

بهترین تریدر برتر جهان در معاملات مشتقه (فارکس و فیوچرز ارز دیجیتال) کیست ؟

بدون شک یکی از تریدر برتر جهان ال بروکس هست که هزاران تحلیل گر ومعامله گر تربیت کرده

 

جهت درخواست ثبت نام در دوره های آموزشی فرم زیر را تکمیل کنید.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۱
ارسال دیدگاه جدید
Call Now Button