کمپین مهرگان تا 60 درصد تخفیف دوره های آموزشی (با شرایط پرداخت اقساط)
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
سبد خرید

بزرگترین سایت های کلاهبرداری ارز دیجیتال، سایت های اسکم 2023

بزرگترین سایت های کلاهبرداری ارز دیجیتال، سایت های اسکم 2023
در دهه‌ی اخیر، با گسترش فراگیر ارزهای دیجیتال و توجه بیشتر به فضای ارزهای رمزنگاری شده، صنعت ارز دیجیتال نه تنها به فرصت‌های بیشماری برای سرمایه‌گذاران و فعالان این حوزه ارائه کرده است، بلکه برای برخی افراد نیز به دامی برای انجام کلاهبرداری و جنایات مجهول تبدیل شده است. در این مقاله، به بررسی بزرگترین سایت های کلاهبرداری ارز دیجیتال و اسکم درسال‌های اخیر با ذکر نام پروژه و مبلغ کلاهبرداری آن‌ها می‌پردازیم که با خلاقیت و فناوری، ضربه‌ای بزرگ به جامعه ارزهای دیجیتال وارد کردند.

پروژه اسکم scam در بازار ارز دیجیتال چیست؟

اگر شما در بازار کریپتو فعال باشید، احتمالا نام اسکم را شنیده اید. برای اینکه درک بهتری از این موضوع پیدا کنید، تعریف آن را در سایت Investopedia بررسی خواهیم کرد:

Cryptocurrency scams can take many forms. Similar to the money in your bank account, scammers want your crypto and will do anything they can to get it. To protect your crypto assets, it helps to know when and how you’re being targeted and what you can do if you suspect that a cryptocurrency and communications related to it are a scam.

کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال یا همان اسکم scam می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. همچون پول موجود در حساب بانکی شما، کلاهبرداران به دنبال ارز دیجتیال شما هستند و برای دریافت آن هر کاری که می‌توانند انجام می‌دهند. برای محافظت از ارزهای دیجیتال خود، بهتر است بدانید که چه زمانی و چگونه هدف قرار گرفته‌اید و اگر مشکوک به کلاهبرداری یک ارز دیجیتال و ارتباطات مرتبط با آن هستید، چه کاری می‌توانید انجام دهید.پس با توجه به موارد گفته شده، می‌توان گفت که پروژه اسکم در حقیقت همان طرح‌های کلاهبرداری است که توسط سودجویان اجرایی می‌شود.لیست سایت های اسکم ارز دیجیتال

Hyperverse.net؛ بزرگ‌ترین پروژه کلاهبرداری که باید بشناسید.

Hyperverse.net یک پلتفرم است که ادعا می‌کند یک جهان مجازی را با بازده بالای سرمایه‌گذاری را ارائه می‌دهد اما توسط چندین منبع به عنوان یک کلاهبرداری متهم شده است. گفته می‌شود که این یک طرح مانی گیم و طرح پانزی به حساب می‌اید. همچنین این مورد یک پلتفرم سرمایه‌گذاری نظارت نشده است که سرمایه‌گذاران را با وعده‌ها و کمیسیون‌های جعلی جذب می‌کند. این طرح از سوی مقامات برای ارائه غیرقانونی خدمات سرمایه‌گذاری هشدار دریافت کرده است. همچنین ممکن است از وابستگان بخواهد که در توکن خودشان سرمایه‌گذاری دوباره کنند تا ۳۰۰ درصد بازده دریافت کنند، که ممکن است راهی برای ایجاد و دامپ توکن باشد.Hyperverse.net نظرات منفی زیادی را از سوی مشتریان خود در سایت‌های مانند Trustpilot دریافت کرده است. بسیاری از سرمایه‌گذاران شکایت کرده‌اند که نتوانسته‌اند پول خود را برداشت کنند و هیچ پاسخگویی یا پشتیبانی از طرف شرکت ندیده‌اند. بعضی هم گفته‌اند که دسترسی به حساب خود را از دست داده‌اند. متاسفانه این پروژه مبلغ ۱.۲۹۷۹ میلیارد دلار را کلاهبرداری کرده است که یک عدد شگفت آور به حساب می‌آید. از همین رو حتما مراقب باشید تا در دام چنین طرح‌هایی گرفتار نشوید.

پروژه کلاهبرداری yieldnodes.com

یکی دیگر از کلاهبرداری‌های معروف که باید آن را بشناسید، سایت yieldnodes.com خواهد بود. متاسفانه میزان کلاهبرداری در این پروژه برابر با ۳۴۱.۶ میلیون دلار بود. این پروژه ادعا می‌کرد که یک پلتفرم مسترنودینگ است که با استفاده از توکن‌های کریپتو ارزش افزوده ایجاد می‌کند. در این روش، برخی از نود‌ها (گره‌ها) در شبکه، مقداری از توکن‌های خود را به عنوان سپرده قفل می‌کنند و در عوض، پاداشی برای حفظ شبکه و تأیید تراکنش‌ها دریافت می‌کنند. البته این سازوکار فقط توجیهی بود که این شرکت برای کلاهبرداری از آن استفاده می‌کرد.
خواندن این مطلب
صفر تا صد ارز دیجیتال توربو TURBO
yieldnodes.com با سرمایه‌گذاری در چندین پروژه کریپتو، وعده سود حدود 8 تا 15 درصد را به سرمایه‌گذاران خود داد. به همین علت بسیاری از افراد جذب این پروژه شدند.  با ریزش بازار کریپتو در سال 2022، yieldnodes.com با مشکلات جدی مالی روبرو شد و برخی از کاربران نتوانستند پول خود را برداشت کنند. در نتیجه در این میان هزاران نفر متضرر شدند و سرمایه خود را از دست دادند. از همین رو حتما همه جوانب را بررسی کنید تا چنین بحران‌هایی برای شما به وجود نیاید.

طرح پانزی و کلاهبرداری COTPS.COM

مبلغ کلاهبرداری توسط سایت COTPS.COM برابر با ۳۳۳ میلیون دلار بوده است که عدد قابل توجهی به حساب می‌آید. cotps.com یک پروژه کلاهبرداری است که با وعده‌های دروغین و بی‌پایه، سرمایه‌گذاران را فریب می‌دهد. این پروژه ادعا می‌کند که یک پلتفرم مسترنودینگ است که با ارائه سود بالا و بیمه FDIC، امنیت و ثبات را به مشتریان خود تضمین می‌کند. اما در واقع، هیچ گونه مجوز قانونی برای ارائه خدمات مالی ندارد و تصاویر تیم خود را از عکس‌های آماده برداشته است.cotps.com با استفاده از روش پانزی، پول افراد جدید را به قدیمی‌ها پرداخت می‌کند و هیچ فعالیت واقعی در پشت پرده ندارد. این پروژه با ریزش بازار کریپتو در سال 2022، دچار مشکلات جدی شد و سایت خود را غیرفعال کرد. بسیاری از کاربران نتوانستند پول خود را برگردانند و شکایت کردند. cotps.com سعی کرده است با تغییر نام و آدرس سایت، فرار کند و دوباره جذب سرمایه‌گذار را ادامه دهد.

طرح اسکم Goarbit.com

سایت اسکم Goarbit.com یکی از طرح‌های کلاهبرداری معروف است که باید آن را به خوبی بشناسید. مبلغ کلاهبرداری این طرح برابر با 320 میلیون دلار بوده است. طرح اسکم Goarbit.com یک برنامه HYIP است که به مشتریان خود درآمد بالایی را در ساعت وعده می‌دهد اما این یک پیشنهاد کلاهبردارانه است. بسیاری از کاربران از عدم پرداخت وجوه خود، عدم پاسخگویی به درخواست‌های خود و عدم رعایت قوانین بازپرداخت شکایت کرده‌اند.همچنین Goarbit.com توسط هیچ مقام نظارتی تنظیم یا مجوز نشده است. بنابراین، به نظر می‌رسد که Goarbit.com یک فریبکاری آنلاین است و شما باید از سرمایه‌گذاری در آن خودداری کنید. با توجه به تعداد بالای افرادی که در این پروژه سرمایه‌گذاری کردند، متاسفانه زیان هنگفتی ایجاد شد که شما با شناخت چنین پروژه‌هایی گرفتار نخواهید شد. همچنین حتما سعی کنید که از بسترهای امنی همچون صرافی بینگ ایکس BingX برای معاملات ارزدیجیتال خود بهره ببرید تا با خاطری راحت از امکانات فراوان و پاداش های ثبت نام این صرافی استفاده کنید و هم از کامزد های پایین آن بهره ببرید..

پروژه کلاهبرداری Juicyfields.io

وقتی که درباره بزرگترین کلاهبرداری‌های ارز دیجیتال در سال 2023 صحبت می‌کنیم، باید حتما پروژه Juicyfields.io را هم در نظر داشته باشیم. آمارها نشان می‌دهد که این پروژه مبلغ ۲۷۳ میلیون دلار را از قربانیان خود دریافت کرده است. پروژه کلاهبرداری Juicyfields.io یک پلتفرم سرمایه‌گذاری آنلاین بود که به مشتریان خود امکان مشارکت در کشت، برداشت و فروش گیاهان کانابیس را با بازدهی سالانه بیش از 100 درصد می‌داد. اما از ماه جولای 2022، کاربران نتوانستند به حساب‌های خود وجود داشته باشند و شرکت از تمام شبکه‌های اجتماعی خود حذف شد.برخی منابع خبری اروپایی گزارش دادند که Juicyfields.io یک طرح پانزی بوده و صدها میلیون دلار از سرمایه‌گذاران را کلاهبرداری کرده است. همچنین شرکت هیچ قراردادی با شرکت‌های بزرگ صنعت کانابیس نداشته و گیاهان کانابیس واقعی وجود نداشته است. متاسفانه در این طرح بسیاری از افراد گرفتار شدند و سرمایه‌های خود را از دست دادند. از همین رو باید نهایت دقت ممکن را داشته باشید تا در شرایط مشابه برای شما مشکلی ایجاد نشود.
خواندن این مطلب
بلاکچین sui چیست؟ معرفی بلاکچین لایه یک سویی

طرح اسکم Triumphfx.com

Triumphfx.com یک پلتفرم سرمایه‌گذاری کلاهبرداری است که ادعا می‌کند درآمد غیرفعال را ارائه می‌دهد. اما حقیقت این است که Triumphfx.com از این ترفندهای بالقوه استفاده می‌کند تا افراد بیشتری را گرفتار کند. Triumphfx.com در حوزه رمزارز هم فعالیت می‌کند که همین امر متاسفانه افراد زیادی را با مشکل مواجه کرده است. میزان کلاهبرداری این طرح برابر با 198 میلیون دلار بوده است.Triumphfx.com ممکن است در بسیاری از کشورها ی بدون قانونگذاری لازم در این حوزه شروع به فعالیت کند. به همین علت متاسفانه در بین ایرانیان نیز گسترش داشته و افرادی از این طریق مالباخته شدند. از همین رو حتما احتیاط لازم را داشته باشید تا در چنین شرایط سختی گرفتار نشوید.

پروژه پانزی Cryptocrown.vip

Cryptocrown.vip یک پلتفرم سرمایه‌گذاری کلاهبرداری است که ادعا می‌کند با استفاده از یک ربات معاملاتی رمزارز، بازدهی ماهانه ثابت را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد. اما حقیقت این است که این پروژه یک نقض جدی قانون اوراق بهادار است. Cryptocrown.vip سرمایه‌گذاری 500 دلار را با وعده بازده ماهانه 18.5 درصد برای شش ماه اول و 22.5 درصد برای شش ماه بعد از شما درخواست می‌کند.Cryptocrown.vip هیچ اطلاعاتی در وبسایت خود درباره صاحبان یا مدیران شرکت ارائه نمی‌دهد. دامنه وبسایت به صورت خصوصی در تاریخ 20 دسامبر 2021 ثبت شده است. Cryptocrown.vip خود را به عنوان Cryptocrown Inc که یک شرکت کانادایی تحت قانون شرکت‌های تجاری کانادا است معرفی می‌کند. آدرس شرکت ارائه شده متعلق به یک فروشگاه UPS در آنتاریو است. در نتیجه به راحتی می‌توان به کلاهبرداری بودن این پروژه پی برد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که این طرح نزدیک به 185 میلیون دلار کلاهبرداری کرده است.

شرکت کلاهبرداری Freeway.io

Freeway.io یک پلتفرم نامنظم و ناامن برای سرمایه‌گذاری است که با وعده‌های دروغین درباره فرصت‌های سودآور سرمایه‌گذاری، تجار و سرمایه‌گذاران با تجربه کم یا بدون تجربه را هدف قرار می‌دهد. این شرکت از ابتدای سال 2021 به عنوان یک طرح پانزی رمزارزی شروع به فعالیت کرد و در اواخر سال 2022 به صورت ناگهانی کار خود را به اتمام رساند. بسیاری از کاربران نتوانستند پول خود را از پلتفرم برداشت کنند و توکن FWT که توسط Freeway.io منتشر شده بود، به شدت افت قیمت داشت.بعضی از منابع معتبر مثل Trustpilot و Reddit نظرات منفی و هشداردهنده درباره Freeway.io را منتشر کرده‌اند. به نظر می‌رسد که این مورد یک طرح کلاهبردارانه بوده و باید از آن دوری کرد. میزان کلاهبرداری که توسط این پلتفرم انجام شده است، نزدیک به 183 میلیون دلار تخمین زده می‌شود که عدد بزرگی به حساب می‌آید.سایت های کلاهبرداری ارز دیجیتال

چطور کلاهبرداری های ارز دیجیتال را تشخیص دهیم؟

پروژه‌های کلاهبرداری در دنیای ارز دیجیتال ممکن است برای کاربران مشکلات زیادی را به وجود آورند. به همین دلیل، شناخت و جلوگیری از این پروژه‌ها بسیار حائز اهمیت است. از همین رو شما باید به درستی توان تشخیص پروژه‌های درست و کلاهبرداری را داشته باشید تا بتوانید به کسب درآمد دلاری مناسب برسید. در زیر چند راهنمایی را برای تشخیص پروژه‌های کلاهبرداری ارائه می‌دهیم.
  1. تحقیق و بررسی
قبل از شروع هرگونه سرمایه‌گذاری، به تحقیق و بررسی دقیق بپردازید. مطالعه درباره تیم توسعه‌دهنده، مشخصات فنی پروژه و همچنین تاریخچه آن می‌تواند به شما کمک کند تا پروژه‌های مشکوک را تشخیص دهید.
  1. توجه به جزئیات
خواندن این مطلب
سایت های مهم فارکس | معرفی 5 سایت کاربردی فارکس
نگاه کنید که آیا اطلاعاتی مبهم یا ناقص درباره پروژه وجود دارد یا نه. اگر احساس می‌کنید که طرح اصولی به نظر نمی‌رسد و یا ادعاهای غیرمنطقی دارد، احتمالاً کلاهبرداری است.
  1. بررسی تیم توسعه‌دهنده
بررسی تجربه و تخصص اعضای تیم توسعه‌دهنده از اهمیت بالایی برخوردار است. اطلاعات در دسترس در مورد آنها را جستجو کرده و اگر اطلاعات در دسترس نیست، این یک علامت قرمز است که هشداری برای کلاهبرداری است.
  1. ارزیابی منابع
اگر پروژه از منابع مشخصی حمایت نمی‌شود و به‌جای آن، از سرمایه‌گذاری مشکوک استفاده می‌کند، باید به آن مشکوک شوید. از همین رو حتما منابع پروژه را به صورت ویژه آنالیز کنید.
  1. استفاده از منابع معتبر
مطالعه نظرات و تجربیات افراد دیگر درباره پروژه می‌تواند راهنمای خوبی باشد. از منابع معتبر و جامعه‌های ارز دیجیتال برای اطلاعات بیشتر استفاده کنید. به طور مثال همیار کریپتو همیشه تلاش‌ می‌کند تا آگاه‌سازی را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.مراقبت و احتیاط در هنگام سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ارز دیجیتال بسیار مهم است تا از آسیب‌های مالی جلوگیری شود. همیشه به نکات فوق توجه کنید و تصمیماتتان را با دقت بگیرید تا پشیمان نشوید.

سخن پایانی

هر چند وقت یکبار خبرهایی مبنی بر کلاهبرداری با ارز دیجیتال منتشر می‌شود. متاسفانه برخی از افراد سواستفاده‌گر از اطلاعات کم مردم سواستفاده کرده و با وعده سودهای ثابت یا ماهیانه سعی در فریب آن‌ها دارند. از همین رو در این مطلب سعی شد تا بزرگترین کلاهبرداری ارز دیجیتال 2023 برای شما معرفی شود تا متوجه خطرات باشید. اگر دوست دارید که در شناخت شرکت‌ها و اطمینان از سالم بودن آن‌ها مطمئن شوید، بهتر است که آموزش خصوصی ارز دیجیتال را همراه با همیار کریپتو پشت سر بگذارید. همچنین شما قادر هستید که با پشت سر گذاشتن آموزش فارکس در مشهد، در این مورد هم به یک فرد حرفه‌ای تبدیل شوید پس این فرصت را از دست ندهید.

سوالات متداول

  • چگونه می‌توانم خود را از پروژه‌های کلاهبرداری ارزهای دیجیتال محافظت کنم؟

برخی از بهترین اقدامات امنیتی شامل استفاده از کیف پول‌های قابل اعتماد، عدم اشتراک گذاری اطلاعات شخصی خود، احراز هویت دو عاملی (2FA) و بررسی دقیق قبل از انجام هرگونه تراکنش است.
  • چگونه می‌توانم یک پروژه کلاهبرداری ارز دیجیتال را تشخیص دهم؟

بررسی نکاتی مانند عدم شفافیت، قول‌های غیرمعقول، ارتباط نامناسب و توجه به نقاط ضعف سیستم می‌تواند به تشخیص پروژه‌های کلاهبرداری کمک کند.
  • چطور با بررسی تیم توسعه دهنده کلاهبرداری بودن یا نبودن آن را تشخیص دهم؟

شما باید به تجربه و تخصص اعضای تیم، شفافیت در ارتباطات، روند توسعه و به‌روزرسانی‌های مرتب توجه کنید تا این مورد را تشخیص دهید.
  • آیا شرکت‌هایی که وعده سود ثابت ماهیانه می‌دهند کلاهبرداری هستند؟

بازار ارز دیجیتال از نوسانات شدیدی برخوردار است. از همین رو مطمئن باشید که وعده‌ سود‌های ثابت ماهانه یک فریب خواهد بود.
  • آیا امکان بازگشت ارزهای دیجیتال از یک پروژه کلاهبرداری وجود دارد؟

بستگی به شرایط مختلف دارد ولی متاسفانه در بسیاری از موارد این امکان نیست زیرا قانون‌گذاری درستی در کشورها برای ارز دیجیتال وجود ندارد.

قصد یادگیری و کسب درآمد دلاری در بازار ارزهای دیجیتال و فارکس را دارید؟

از صفر تا صد ارز دیجیتال و فارکس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. 

✅  آموزش خصوصی ارز دیجیتال

✅  آموزش ارز دیجیتال در مشهد

✅ آموزش فارکس رایگان

✅ دوره فارکس

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید
Call Now Button