پرایس اکشن اسمارت مانی چیست؟ صفر تا 100 (smart money)

پرایس اکشن اسمارت مانی چیست؟ صفر تا 100 (smart money)

محتوای این مقاله

اسمارت مانی به‌عنوان یکی از روش‌های معاملاتی در بازار ارز دیجیتال شناخته می‌شود که برای تحلیل و پیش‌بینی روند قیمت‌های ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. ما در روش معاملاتی (smart money) قصد داریم که ردپای بزرگان بازار مانند بانک‌ها یا مؤسسات مالی را پیدا کرده و زمانی که آن‌ها وارد معامله می‌شوند، ما نیز معامله کنیم.

در مقاله «پرایس اکشن اسمارت مانی چیست؟ صفر تا 100 smart money» اسمارت مانی را تعریف کرده، نحوه چگونگی تشخیص پول هوشمند، تارگت‌های معاملاتی و غیره می‌پردازیم. همیار کریپتو یک مجموعه آموزشی دارای کادر متخصص در زمینه بازارهای مالی است.

اسمارت مانی چیست؟

پول هوشمند یا اسمارت مانی (smart money)، پولی است که توسط بزرگان بازارهای مالی، وارد بازار می‌شود. برای مثال در رابطه با ارز دیجیتال، تصور کنید قصد خرید بیت کوین را دارید و باتوجه به تحلیل و سیگنال‌های خاص متوجه شده‌اید با احتمال زیاد چند موسسه مالی بزرگ در قیمت X معامله خرید بیت کوین را باز خواهند کرد؛ بنابراین شما نیز در همان قیمت X بیت کوین را خریداری کرده و کسب سود می‌کنید.

با توجه به شرایط و میزان تسلط خودتان از بازار ارز دیجیتال آموزش ببینید، توصیه ما آموزش خصوصی ارز دیجیتال است. در همیار کریپتو محتوای آموزشی کاملاً مناسب با سطح علم شما و زمان خالی شما به صورت حضوری و غیرحضوری قابل ارائه است.

پول هوشمند در بازار ارزدیجیتال

افراد یا شرکت‌هایی که باعث ایجاد پول هوشمند می‌شوند، دائماً به دنبال روندها و فرصت‌های نوظهور برای به حداکثر رساندن بازده سرمایه گذاری خود هستند و ما با شناسایی و پیروی از آن‌ها می‌توانیم برای خود درآمد دلاری در بازار ارز دیجیتال ایجاد کنیم.

بیشتر بدانید: اصطلاحات ارز دیجیتال به زبان ساده

چگونه پول هوشمند را تشخیص دهیم؟ | شناسایی ورود و خروج پول هوشمند

سبک پول هوشمند شامل شناسایی روندها در بازارهای مالی قبل از تبدیل شدن به اخبار اصلی است. این کار از طریق تجزیه و تحلیل منابع داده‌های مختلف مانند گزارش‌های بازار، صورت‌های مالی و سایر شاخص‌های اقتصادی همراه با تحلیل تکنیکال انجام می‌شود.

سرمایه گذاران پول هوشمند درک عمیقی از بازار دارند و از تخصص خود برای شناسایی روندهایی که منجر به سرمایه گذاری سودآور می‌شود استفاده می‌کنند.

با این حال روش‌های مختلفی برای شناسایی پول هوشمند در بازار ارز دیجیتال وجود دارد، در ادامه سه مورد از مهم‌ترین آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

1- حجم معاملات

یکی از روش‌های تشخیص اسمارت مانی، تغییر ناگهانی حجم معاملات است. در اسمارت مانی به دلیل آنکه مؤسسات مالی بزرگ وارد معامله می‌شوند به طور ناگهانی حجم زیادی از دارایی وارد نماد خاصی شده که می‌تواند حرکت‌های قیمتی قابل توجهی را ایجاد کند.

2- تحلیل قیمت براساس پرایس اکشن و اندیکاتورها

مؤسسات مالی که پول هوشمند را ایجاد می‌کنند، اغلب از ترکیبی از تحلیل تکنیکال با سبک پرایس اکشن و اندیکاتورها برای تعیین نقاط ورود و خروج استفاده می‌کنند. این اندیکاتورها معمولاً شامل میانگین متحرک، شاخص قدرت نسبی و سطوح اصلاح فیبوناچی است.

3- منابع داده و روش‌های داده

سرمایه گذاران پول هوشمند اغلب به مجموعه داده‌های انحصاری و ابزارهای تحلیلی (مانند روش‌های پیچیده تجزیه و تحلیل داده‌ها از جمله الگوریتم‌های هوش مصنوعی) دسترسی دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تصمیمات سرمایه گذاری آگاهانه‌تری بگیرند.

مجموعه آموزشی همیار کریپتو با هدف ایجاد درآمد دلاری برای هم‌وطنان بهترین استراتژی معاملاتی برای ترید را در آموزش ارز دیجیتال در مشهد و آموزش فارکس در مشهد به همراهان خود آموزش می‌دهد تا بتوانند از این بازارها درآمد دلاری کسب کنند.

راه های شناسایی اسمارت مانی یا پول هوشمند

اسمارت مانی در کدام بازارها ایجاد می‌شود؟

برای پاسخ به این سؤال بهتر است کمی به عقب‌تر برگردیم به اینکه چه کسانی اسمارت مانی را ایجاد می‌کنند؟ پاسخ ثروتمندان است، هر موسسه یا شخصی که پول زیادی دارد. خب با چه هدفی اینکار را انجام می‌دهند؟ قطعاً کسب سود و افزایش دارایی.

بنابراین اسمارت مانی را می‌توان در تمامی بازارهای مالی از جمله سهام، اوراق قرضه، کالاها، فارکس و ارزهای دیجیتال یافت. با این حال، آن‌ها تمایل دارند، بیشتر بر بازارهایی با نقدینگی و نوسانات بالا تمرکز کنند، زیرا پتانسیل سود بیشتری را ارائه می‌دهند.

بیشتر بخوانید :فارکس چیست؟

تارگت معاملاتی در اسمارت مانی کجاست؟

هدف سرمایه گذاران ایجاد کننده پول هوشمند، به حداکثر رساندن بازده سرمایه گذاری خود با شناسایی فرصت‌های سودآور در بازار است. آن‌ها روندهای بازار را تجزیه و تحلیل می‌کنند و از تخصص خود برای تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد زمان ورود یا خروج از بازار استفاده می‌کنند. حال ما چگونه بفهمیم این سرمایه گذاران ثروتمند چگونه عمل می‌کنند؟

برای پیدا کردن اسمارت مانی موارد زیر را در نظر بگیرید:

1- در گام اول باید روند در تایم فریم‌های بالاتر را شناسایی کنید چراکه سرمایه گذاران بزرگ تمایل دارند در روندهای بلند مدت معامله کنند.

2- در قدم بعدی سطوح مهم حمایت و مقاومت را پیدا کنید. چراکه سرمایه گذاران بزرگ نیز براساس همین تحلیل‌ها وارد بازار می‌شوند و عملاً محدود ورود پول هوشمند است.

3- در نهایت باید متوجه شوید نقدینگی در حال حاضر در کدام بخش بازار جریان دارد.

پرایس اکشن اسمارت مانی چیست؟ صفر تا 100 smart money

 

10  الگوی برتر پرایس اکشن را بشناسید + آموزش تصویری کندل ها

در ایران پلتفرم آپارات بسیار مورد توجه قرار گرفته است و افراد زیادی در خصوص ‌رمز ارزها فعالیت دارند. یکی از پیج‌هایی که همیشه به‌روز بوده و آخرین اخبار و اطلاعات ارزهای دیجیتال را در اختیارتان قرار می‌دهد، آپارات همیار کریپتو  است.

درآمدزایی به سبک اسمارت مانی

سبک معاملاتی اسمارت مانی یا پول هوشمند بر پایه تشخیص جریان نقدینگی بنا شده است. در واقع نام دیگر سبک معاملاتی اسمارت مانی (smart money)، پرایس اکشن ICT (Inner Circle Trader) است.

از آنجایی که در مقاله «سبک پرایس اکشن ICT چیست؟» به طور مفصل ستاپ‌های معاملاتی و سبک پرایس اکشن ICT را توضیح داده‌ایم، بهتر است برای آشنایی بیشتر مقاله نام برده را مطالعه کنید.

سبک‌های مختلف اسمارت مانی

سبک‌های مختلفی برای روش معاملاتی اسمارت مانی وجود دارد. پایه و اساس این سبک توسط آقای هادلستون که بیش از 30 سال در مؤسسات مالی بزرگ فعالیت داشته و توانسته روند معاملاتی این مؤسسات را جز به جز پیگیری کند، ایجاد شده است. لازم به ذکر است ایشان بیش از پنجاه هزار نفر دانشجو داشتند و برخی از آن‌ها سبک معاملاتی ICT را توسعه دادند.

سبک‌های مختلف اسمارت مانی (smart money) عبارت است از:
1- سبک معاملاتی هادلستون
2- سبک معاملاتی فانتوم
3- سبک معاملاتی فیلیپینگ
4- سبک معاملاتی فوتون
5- سبک معاملاتی کوانتوم.

مزایای پرایس اکشن اسمارت مانی چیست؟

آگاهی از عملکرد بزرگان بازار همیشه نقش مهمی در معاملات دارد که باید به آن توجه داشت. در همین راستا بسیاری از  تریدرها به سراغ پرایس اکشن اسمارت مانی می‌روند تا از مزایای ویژه آن برخوردار شوند. برخی از مهم‌ترین فواید این شیوه تحلیل را در زیر بیان خواهیم کرد.

  • قادر به شناسایی جریان نقدینگی بزرگان بازارهای مالی مانند بانک‌ها یا مؤسسات مالی و همگام شدن با آن‌ها
  • قادر به تشخیص روند بازار و نقاط ورود و خروج بهینه با استفاده از الگوهای پرایس اکشن، حجم معاملات، منابع داده و روش‌های داده
  • قادر به کسب سود بالا با ریسک به ریوارد مناسب با استفاده از تحلیل مولتی تایم فریم و نواحی عرضه و تقاضا
  • قادر به تحلیل بازار بدون نیاز به استفاده از اندیکاتورها یا ابزارهای پیچیده
  • قادر به تطبیق با هر نوع بازار چه صعودی چه نزولی چه جانبی

شما با کمک این شیوه می‌توانید عملکرد بانک‌ها و موسسات مالی را به صورت ویژه بررسی کنید. همچنین تجربه ثابت کرده است که در این روش نسبت ریسک به ریوارد هم بسیار مناسب خواهد بود. از همین رو میانگین حساب شما در بلند مدت وارد سود خواهد شد. همچنین این شیوه در انواع مختلف بازارها کاربرد خواهد داشت که شما هم می‌توانید به صورت ویژه از آن استفاده کنید.

 

ریسک‌های پرایس اشکن اسمارت مانی چیست؟

بدون شک هر روش تحلیلی در کنار مزایای خود ریسک‌هایی هم دارد که اسمارت مانی هم از این قاعده مستثنی نیست. از همین رو شما حتما باید این خطرات را بشناسید و با آگاهی کامل از پرایس اکشن اسمارت مانی بهره ببرید. برای اینکه بهتر در این مورد بدانید، در ادامه برخ از مهم‌ترین ریسک‌ها را معرفی خواهیم کرد.

  • نیاز به تمرین و تجربه زیاد برای تسلط بر این سبک تحلیلی
  • نیاز به دنبال کردن چندین تایم فریم و منبع داده برای شناسایی الگوها و نقاط ورود و خروج
  • نیاز به رعایت دقیق قوانین و مدیریت سرمایه و ریسک برای جلوگیری از شکار شدن استاپ لاس
  • نیاز به صبر و انتظار برای فرصت‌های معاملاتی مناسب
  • نیاز به تحلیل بازار بدون اعتماد به اندیکاتورها یا ابزارهای پیچیده

بدون شک اسمارت مانی یک انتخاب عالی برای باتجربه‌ها خواهد بود ولی افراد مبتدی باید تمرین زیادی کنند تا به آن مسلط شوند. همچنین در این شیوه باید فاکتورهای مختلفی بررسی شود تا بتوان برای خرید یا فروش دست به کار شد. به‌همین علت باید با یک برنامه‌ریزی دقیق مدیریت ریسک و سرمایه را هم انجام دهید.

از طرفی کسی می‌تواند از اسمارت مانی استفاده کند که شخصیت صبوری دارد. این در حالی است که اگر عجول باشید این سیستم ضرر بالایی برای شما ایجاد خواهد کرد.

نقاط ضعف ترید با سبک اسمارت مانی چیست؟

معاملات اسمارت مانی با وجود نقاط قوت خود دارای چندین نقطه ضعف است. اولین ضعف آن اتکای به مفهوم پول هوشمند است. در حالی که شکی وجود ندارد که معامله گران سازمانی بزرگ می توانند بر بازار تأثیر بگذارند، مشخص نیست که آیا این تأثیر به همان اندازه که معامله گران Smart Money پیشنهاد می کنند فراگیر است یا خیر.

یکی دیگر از نقاط ضعف معاملات اسمارت مانی، اتکای بیش از حد آن به معاملات کوتاه مدت است. بسیاری از معامله گران این سبک بر معاملات با نسبت های ریسک به ریوارد بالا تمرکز می کنند، اما این معاملات اغلب ماهیت بسیار کوتاه مدت دارند. این رویکرد می تواند دستیابی به سودآوری ثابت را در بلندمدت برای معامله گران دشوار کند.

تفاوت اسمارت مانی با سایر سبک های پرایس اکشن

پرایس اکشن اسمارت مانی تفاوت‌هایی با سبک‌های دیگر پرایس اکشن دارد (همه چیز درباره ی سبک معاملاتی پرایس اکشن) که به همین علت باید در این مورد اطلاعات کافی به دست آورد. وقتی که شما فرق بین شیوه‌های مختلف پرایس اکشن را بدانید، مسلما بهترین گزینه را برای خود انتخاب خواهید کرد. برای درک بهتر تفاوت اسمارت مانی با سایر شیوه‌ها در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

پرایس اکشن اسمارت مانی بر خلاف پرایس اکشن کلاسیک، تنها به الگوها، حمایت‌ها و مقاومت‌ها و روندها توجه نمی‌کند بلکه به تمایلات و رفتار خریداران و فروشندگان نیز می‌پردازد.

 

همچنین این مورد بر خلاف پرایس اکشن عرضه و تقاضا تنها به نواحی عرضه و تقاضا توجه نمی‌کند، بلکه به شناسایی بانک‌ها و نهنگ‌های بازار یا همان پول هوشمند (Smart Money) که بازار را به حرکت در می‌آورند هم خواهد پرداخت. پرایس اکشن اسمارت مانی سعی می‌کند با کپی کردن تریدهای افراد بزرگ در بازار سود بالایی کسب کند. در این سبک زمان خرید و فروش، نقدینگی، خلاء ها (IPA) و ورود به معامله به صورت تدافعی یا تهاجمی از جمله قوانین مهم هستند.

موسسه همیار کریپتو با برگزاری دوره های خصوصی فارکس و دوره آموزش ارز دیجیتال توسط تریدرهای حرفه ای و صاحب سبک راه را برای ورود شما به دنیای بازارهای مالی هموار کرده است.

جمع بندی

اسمارت مانی (smart money) یک مفهوم اساسی در دنیای سرمایه گذاری است. در واقع اسمارت مانی وجوهی را که توسط مؤسسات مالی و افراد ثروتمندی که درک عمیقی از بازار و روندهای آن دارند و توسط آن‌ها این وجوه و نقدینگی مدیریت می‌شوند را توصیف می‌کند.

برای شناسایی سرمایه‌گذار‌های پول هوشمند، معامله‌گران باید به دنبال معاملات با حجم بالا، ستاپ‌های قیمت‌گذاری، اندیکاتورها و منابع داده و ابزارهای تحلیلی انحصاری باشند. سرمایه گذاران پول هوشمند تمایل دارند بر بازارهایی با نقدینگی و نوسان بالا تمرکز کنند و به دلیل سرمایه گذاری‌های کلان خود تأثیر قابل توجهی بر ساختار بازار دارند.

با مراجعه به وبسایت همیار کریپتو و استفاده از آموزش‌ ارز دیجیتال رایگان، می‌توانید در حوزه ی معاملات ارز دیجیتال و ترید فعالیت کنید و درآمد داشته باشید. این آموزش‌ها اطلاعات مفید و کاربردی در زمینه ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند و به شما کمک می‌کنند تا در این حوزه مهارت‌های لازم را بدست آورید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره با ما تماس بگیرید.

09309127474

02191691614

سؤالات متداول

1. اسمارت مانی چیست و چگونه کار می‌کند؟

پول هوشمند یا اسمارت مانی اصطلاحی است که برای اشاره به وجوه سرمایه گذاری شده توسط سرمایه گذاران با تجربه و آگاه که به روند بازار آشنا هستند و دانش و اطلاعات داخلی دارند، استفاده می‌شود. این گروه از سرمایه گذاران شامل سرمایه گذاران نهادی، صندوق‌های تأمینی، سرمایه گذاران بزرگ و بانک‌های سرمایه گذاری است.

2. در چه بازارهایی می‌توان از اسمارت مانی استفاده کرد؟

اسمارت مانی برای تحلیل بازارهای مالی کاربرد دارد و این روش در بازارهای مختلفی مانند بازار سهام، بازار ارز دیجیتال، بازار کالا و فارکس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

3. آیا اسمارت مانی یک روش مطمئن برای پیش‌بینی بازار است؟

تمامی روش‌های معاملاتی در بازار مالی درباره احتمالات صحبت می‌کنند، حال برخی با درصد بالاتری این احتمالات را پیدا می‌کنند و برخی دیگر با احتمال کمتر. روش معاملاتی اسمارت مانی، یکی از روش‌هایی است که با احتمال بالا به شما نقاط ورود به بازار را می‌دهد.

4. یک مثال عینی برای پول هوشمند چه میتواند باشد

خودی ها، برای مثال، اعضای هیئت مدیره یا مدیران یک شرکت، به عنوان پول هوشمند در نظر گرفته می شوند، زیرا این افراد معمولاً اطلاعات اضافی در مورد سازمان مربوطه خود دارند. در نتیجه، هنگامی که چنین افرادی سهام شرکت های خود را خریداری می کنند، به چشم انداز کسب و کار اطمینان دارند.

5. چگونه پول هوشمند را دنبال کنم؟

یکی از واضح ترین نشانه های پول هوشمند ردیابی افزایش نوسانات بازار است که نشان دهنده فعالیت هوشمند پول است. زیرا معامله گران خرده فروش و اندازه کوچک سفارش آنها نمی توانند بازار را حرکت دهند. ساده ترین راه استفاده از اندیکاتور ATR است.

6. آیا استفاده از استراتژی پول هوشمند به همراه ICT سودآور است؟

بله، اجرای یک استراتژی معاملاتی ساده و مبتنی بر قوانین مبتنی بر مفاهیم پول هوشمند می تواند به سود قابل توجهی در بازار منجر شود.

7. چقدر میشود به استراتژی ردیابی پول هوشمند اعتماد کرد؟

شاخص اعتماد یا confidence index پول هوشمند  100٪ است، به این معنی که آن دسته از معامله گرانی که از لحاظ تاریخی در جهت درست بازار  هستند، 100٪ به رشد بازار اطمینان دارند. وقتی روی 0% باشد، به این معنی است که آن معامله گران به یک رالی صفر درصد اطمینان دارند. شاخص اعتماد پول احمقانه یا dump money index  برعکس این عمل می کند.

8.  من قصد معامله همزمان در بازار ارز دیجیتال و فارکس را دارم، از طرفی به دنبال یک پلتفرم هستم، چه چیزی را معرفی می‌کنید؟

شما با معامله در صرافی BingX می‌توانید هم‌زمان ترید ارزهای دیجیتال و نمادهای فارکس را با کمترین کارمزد تجربه کنید.

جهت درخواست ثبت نام در دوره های آموزشی فرم زیر را تکمیل کنید.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید