بهترین جفت ارز ها

نحوه انتخاب بهترین جفت ارزها برای ترید

بهترین جفت ارزهای برای ترید به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما برخی از جفت ارزهای محبوب عبارتند از BTC/USD، ETH/USD و XRP/USD. این جفت ارزها نقدینگی بالایی دارند، نوسانات بالایی دارند و کارمزدهای معاملاتی پایینی دارند.

نحوه انتخاب بهترین جفت ارزها برای ترید

بهترین جفت ارزهای برای ترید به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما برخی از جفت ارزهای محبوب عبارتند از BTC/USD، ETH/USD و XRP/USD. این جفت ارزها نقدینگی بالایی دارند، نوسانات بالایی دارند و کارمزدهای معاملاتی پایینی دارند.
بهترین جفت ارز ها

انتخاب جفت ارز مناسب برای ترید، یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که یک معامله‌گر باید بگیرد. جفت ارز مناسب، جفت ارزی است که با اهداف، استراتژی و سطح مهارت معامله‌گر مطابقت داشته باشد.

در این مقاله از تیم همیار کریپتو، به بررسی معیارهای انتخاب بهترین جفت ارزها برای ترید در بازار ارز دیجیتال و فارکس می‌پردازیم.

انتخاب بهترین جفت ارز برای ترید

انتخاب جفت ارز مناسب، یکی از مهم‌ترین بخش‌های ترید است. برخی افراد ترجیح می‌دهند روی چند جفت ارز ترید کنند؛ زیرا نمی‌خواهند هیچ کدام‌یک از فرصت‌های معامله‌گری در بازار را از دست دهند. برخی دیگر دو یا سه جفت ارز را انتخاب می‌کنند. حتی تریدرانی هستند که تنها روی یک نماد برای ترید تمرکز می‌کنند؛ زیرا باور دارند که بهتر به نوسان‌های آن جفت ارز پی خواهند برد؛ بنابراین نرخ سودآوری‌شان افزایش خواهد یافت.

با این تفاسیر انتخاب جفت ارز در بازار ارز دیجیتال یا فارکس به عهده خودتان خواهد بود با این حال در این مقاله چند راهنمایی برایتان آورده‌ایم تا بتوانید با دیدگاه و ذهنیت بازتری بهترین جفت ارز برای ترید شخصی‌تان را پیدا کرده و به سودآوری مد نظر خود برسید. همچنین، شما به عنوان یک تریدر باید قبل از شروع معامله‌گری، بازارها و شرایط آن‌ها را به دقت بررسی کرده و تحلیل‌های لازم را انجام دهید.

نکات مهم در انتخاب بهترین نماد برای معامله‌گری

بهترین نماد برای معامله‌گری

در ادامه چند نکته برای انتخاب جفت ارز مناسب برای معامله‌گری آورده شده است:

 • سطح مهارت معامله‌گری خود را در نظر بگیرید

با توجه به میزان مهارت خود در معامله‌گری باید نمادها را در دو دسته کلی قرار دهید. اگر تازه‌کار هستید، باید جفت ارزهایی را انتخاب کنید که نوسانات کمتری دارند تا بتوانید به راحتی روند قیمتی آن‌ها را پیش بینی کنید.

اگر یک تریدر حرفه‌ای هستید، می‌توانید در نمادهایی که نوسان بیشتری دارند ترید کنید.

 • سبک معامله‌گری و هدف خود را مشخص کنید

هدف خود را در نظر بگیرید. اگر به دنبال سودهای کوتاه مدت هستید، باید جفت ارزهایی را انتخاب کنید که نوسانات بیشتری دارند. برای مثال شخصی که قصد دارد به صورت اسکالپ ترید کند، باید نمادهایی را انتخاب کند که نوسان بالایی دارند.

اگر به دنبال سودهای بلند مدت هستید، باید جفت ارزهایی را انتخاب کنید که نقدینگی بالایی دارند.

 • به ریسک‌پذیری و ریسک گریزی خودتان دقت کنید

ریسک‌پذیری خود را در نظر بگیرید. اگر ریسک‌پذیر هستید، می‌توانید جفت ارزهایی را انتخاب کنید که نوسانات بیشتری دارند. اگر ریسک‌پذیر نیستید، می‌توانید جفت ارزهایی را انتخاب کنید که نقدینگی بالایی دارند.

 • میزان نقدینگی در جفت ارز

یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب جفت ارز، نقدینگی است. نقدینگی به میزان عرضه و تقاضا یک جفت ارز اشاره دارد. جفت ارزهای با نقدینگی بالا، معاملات بیشتری در آن‌ها انجام می‌شود و معامله‌گران می‌توانند با قیمت‌های بهتری وارد معامله شده یا از آن خارج شوند.

 • وضعیت بنیادی

اگر در بازار ارز دیجیتال ترید می‌کنید بهتر است نمادهایی را انتخاب کنید که از پشتوانه و تیم توسعه‌دهنده خوبی برخوردار باشند مخصوصاً اگر قصد سرمایه‌گذاری بلند مدت را دارید.

اگر در بازار فارکس ترید می‌کنید وضعیت بنیادی را می‌توان به شرایط اقتصادی ارز ربط داد برای مثال ترید روی جفت ارزهای اگزوتیک (جفت ارزهایی که یک طرف آن‌ها کشورهای در حال توسعه قرار دارند) یا جفت ارزهایی که نسبت به سایرین ناشناخته شده تر هستند، ترید نکنید.

 • نوسانات جفت ارز

نوسانات نیز یکی از عوامل مهم در انتخاب جفت ارز است. نوسانات به میزان تغییرات قیمت نسبت به زمان در یک جفت ارز اشاره دارد. جفت ارزهای با نوسانات بالا، فرصت‌های معاملاتی بیشتری را برای معامله‌گران فراهم می‌کنند. البته در اینجا بیشتر منظور آن است که نوسان‌های جفت ارز در حد منطقی باشد؛ زیرا زمانی که نوسان قیمت از یکی حدی بیشتر شود صرفاً میزان ریسک معامله زیاد شده و تحلیل‌پذیری و پیش بینی آینده قیمتی سخت‌تر خواهد شد.

 • میزان ریسک موجود برای ترید در جفت ارز

این امر بیشتر مربوط به شت کوین‌ها در بازار ارز دیجیتال و جفت ارزهای اگزوتیک در بازار فارکس می‌شود. در واقع ترید روی جفت ارزهایی که بنیاد خاصی ندارند، ریسک بالایی دارد.

 • حجم معاملات

حجم معاملات به تعداد معاملات انجام شده در یک دوره زمانی اشاره دارد. جفت ارزهای با حجم معاملات بالا، معمولاً روند قیمتی مشخص‌تر و قابل تحلیل‌تری دارند.

 • Spread یا کارمزد معاملاتی

اسپرد به اختلاف قیمت خریدوفروش یک جفت ارز اشاره دارد و همان کارمزد معاملاتی است. میزان اسپرد در جفت ارزهای فارکس متفاوت است. جفت ارزهایی که حجم معاملاتی بالاتری دارند مانند EUR/USD یا GBP/USD کمترین کارمزد معاملاتی را بین سایر جفت ارزها دارند.

بدیهی است که جفت ارزهای با اسپرد پایین، معمولاً برای معامله‌گران به دلیل کارمزد کمتری که پرداخت می‌کنند، در بلند مدت سودآورتر خواهند بود.

برخی از محبوب‌ترین جفت ارزها برای ترید در ارز دیجیتال

بهترین جفت ارز های ارز دیجیتال

در بازار ارز دیجیتال، برخی از محبوب‌ترین جفت ارزها عبارت‌اند از:

 • بیت کوین/تتر (BTC/USDT)

BTC/USD یکی از پرطرفدارترین جفت‌های ارز دیجیتال در بازار است. بیتکوین به عنوان اولین و معروف‌ترین ارز دیجیتال جهان، با حجم معاملات بالا و نوسانات زیاد، فرصت‌های سوددهی بسیاری را برای تریدرها ایجاد می‌کند. با اطلاعات دقیق و تحلیل‌های صحیح، شما می‌توانید از نوسانات بیتکوین بهره برده و سود قابل توجهی کسب کنید.

 • اتریوم/ تتر (ETH/ USDT)
 • بایننس کوین/ تتر (BNB/ USDT)
 • کاردانو/ تتر (ADA/ USDT)
 • سولانا/ تتر (SOL/ USDT)

برخی از محبوب‌ترین جفت ارزها برای ترید در فارکس

بهترین جفت ارزهای فارکس

در بازار فارکس، برخی از محبوب‌ترین جفت ارزها عبارت‌اند از:

 • یورو/دلار آمریکا (EUR/USD)
 • دلار آمریکا/ین ژاپن (USD/JPY)
 • پوند انگلیس/دلار آمریکا (GBP/USD)
 • دلار استرالیا/دلار آمریکا (AUD/USD)
 • دلار کانادا/دلار آمریکا (CAD/USD)

جمع بندی

در بازارهای مالی مثل فارکس و ارز دیجیتال، تریدرها همواره به دنبال فرصت‌های سوددهی هستند. برای انتخاب بهترین جفت ارز برای ترید باید به فاکتورهایی مانند شخصیت معامله‌گری و استراتژی معاملاتی خود در اولین گام توجه داشته باشید و در گام بعدی عواملی مثل وضعیت بنیادی نماد، نقدینگی نماد، نوسان‌های نماد، میزان کارمزد و سایر موارد بیان شده در متن محتوا توجه کنید.

البته می‌توان جفت ارزهای

 • BTC/USD
 • EUR/USD
 • GBP/USD
 • USD/JPY
 • AUD/USD

را به عنوان بهترین جفت ارزها برای تریدر معرفی کرد ولی این معرفی حکم نهایی برای انتخاب نیست.

شما با اطلاعات دقیق، تحلیل‌های صحیح و استراتژی مناسب، می‌توانید از نوسانات بازار استفاده کرده و سود قابل توجهی را با ترید روی هر جفت ارزی به دست آورید.

منابع:

Top Forex Currency Pairs and Tips For Trading Them

The Most Common Crypto Trading Pairs

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

با استفاده از لینک‌های زیر از تخفیف کارمزد بهترین صرافی های ارز دیجیتال بهره مند شوید.

مطالب مرتبط:
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button